جمع آوری و خلاصه:هانیه سخایی

نویسنده:ایستر و جری هیکس

ایستر و جری هیکس

 درباره نویسنده:

استر ویور در ۵ مارس ۱۹۴۸ در کولویل ، یوتا متولد شد. در ۲۰ سالگی با اولین شوهرش آشنا شد و از آن ازدواج دو دختر متولد شد که یکی از آنها (تریسی) با او کار می کند. در سال ۱۹۷۶ با جری هیکس ، که در آن زمان توزیع کننده موفق آموی بود ، آشنا شد و ۴ سال بعد با یکدیگر ازدواج کردند.ایستر و جری هیکس ضمن آن که هر سال در ۶۰ شهر کارگاه هایی برگزار کرده‌اند تاکنون بیش از ۷۰۰ کتاب ابراهام _هیکس ،نوار صوتی ، لوح فشرده ، نوار ویدیو، و دی وی دی منتشر کرده‌اند.

 

چکیده:

این کتاب ارزشمند در قالب جملاتی کوتاه، و متناسب با شتاب زندگی امروز ،راه برآوردن نیازهای زندگی روزانه و معمول را به ما نشان می‌دهد.در این کتاب یاد میگیرید که چگونه عاشق زندگی تان، مردم دنیایتان و بیش از همه عاشق خودتان باشید.

 

خلاصه کتاب:

ما را  “ابراهام” میخوانند،و با شما بعد غیرمادی سخن می‌گوییم. در این بعد غیر مادی ،ما از واژه استفاده نمی‌کنیم ،چرا که ما نیازی به کلام نداریم .همچنین ما زبانی نداریم که سخن گوییم یا گوشی که با آن بشنویم اما بسیار خوب با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنیم . زبان غیر مادی ما زبان ارتعاشی است؛ و روابط یا خانواده‌های غیر مادی ما ،حوزه توجه ماست.

ما (ابراهام)خانواده‌ای معنوی هستیم که به طور طبیعی با نیروی اراده ما ن گرد هم آمدیم تا قوانین کائنات را که برخی همه چیز حکمرانی می‌کند،به شما که گستره مادی ما هستید یادآوری کنیم. هدفمان این است که به شما کمک کنیم به خاطر داشته باشید که شما گستره منشاء بهزیستی هستید ؛که شما موجوداتی مقدس و دوست داشتنی هستید؛ و شما به این واقعیت زمانی_ مکانی مادی آمده اید تا شور و شادی را رقم بزنید.

به راستی که واژه ها آموزش نمیدهند. دانش حقیقی شما از تجارب زندگی تان به دست می‌آید. و تا زمانی که شما گرد آورنده ثابت‌قدم تجربه و دانش هستید، زندگی تان تنها به این خلاصه نمی‌شود؛ زندگی شکوفایی، خوشنودی، و لذت است. زندگی تان درباره تداوم تجلی سیمای حقیقی شماست.

           دانش حقیقی شما از تجارب زندگی تان به دست می آید.

در بسیاری از سطوح آگاهی تان ارتباط برقرار می‌کنیم،همزمان با همه؛ اما شما تنها چیزی را دریافت می کنید که هم اکنون آماده دریافت آن هستید. همگان مطلبی یکسان دریافت نمی‌کنند، اما هر نوشته چیزی بیشتر از پیش در اختیار شما خواهد گذاشت.

آیا می دانید چه می خواهید؟آیا از سیر تکاملی خواسته تان لذت میبرید؟

اگر شما از جمله انسانهایی نادر هستید که پاسخ می‌دهند:« بله،من از تکاملی خواستم لذت می‌برم»پس میدانید چه کسی هستید و رویداد مادی زندگی به  واقع در باره چیست.

چیزی وجود ندارد که شما نتوانید باشید،انجام دهید،یا داشته باشید؛و ما می خواهیم به شما کمک کنیم تا به این واقعیت دست یابید.اما چرا هم اکنون هستید دوست دارید حتی اگر شما دوست ندارید چون ما میفهمیم سفر به آنجایی که شما می‌خواهید بروید تا چه اندازه لذت‌بخش است.

شما با دانشی فطری زاده شده اید تا واقعیت خودتان را خلق کنید. در حقیقت، این دانش چنان در شما ریشه دار است که وقتی کسی سعی میکند در فرایند رقم زدن تان اختلال ایجاد کند، بی درنگ در درون تان احساس ناسازگاری می‌کنید. امروز در درونتان دانشی است که شما را خالق رویدادهای زندگی تان می کند،

انگیزشی

 

که آزادی مطلق را ، اساس تجربه حقیقی شما قلمداد می‌کند؛ و سرانجام ، رقم خوردن رویدادهای زندگی تان تنها و تنها به شما بستگی دارد .

این آموزه های ابراهام از این رو نوشته شده است که یاری تان کندهوشمندانه به این آگاهی باز گردید که شما آزاد هستید و همیشه آزاد بوده‌اید، و همیشه آزاد خواهید بود تا  انتخاب کنید. اگر به دیگری اجازه دهید که واقعیت شما را رقم بزند ،احساس رضایت در شما برانگیخته نخواهد شد .در حقیقت برای هیچ کس ممکن نیست  واقعیت شما را رقم بزند.

« چرا اینقدر طول می‌کشد تا به آنچه می‌خواهم دست یابم؟» این تأخیر به این دلیل نیست که شما به اندازه کافی باهوش یا شایسته نیستید. تنها دلیل محقق نشدن خواسته های تان این است که به الگوی ارتعاشی چسبیده اید که با ارتعاش خواسته های تان هماهنگ نیست.

به تدریج، رفته رفته و ذره ذره، افکار مقاومت زای خود را، که تنها عامل بازدارنده به شمار می‌آید رها کنید. آسایش فزاینده تان نشانه‌ای مبنی بر کاهش مقاومت خواهد بود. درست به همان ترتیب وقتی تنش، خشم،ناکامی و حالاتی از این دست را بیشتر احساس می کنید، نشانه ای است که دال بر اینکه مقاومت بیشتری می کند.

بهزیستی پشت در به انتظار ایستاده است.آنچه تا به امروز آرزو کرده‌اید،چه به زبان آورده باشید که نه به صورت ارتعاشی با شما انتقال یافته است. همچنین منشاء آن را شنیده و فهمیده و اکنون شما با نوع احساس تان می فهمید که آیا به خود اجازه می دهید آن را دریافت کنید یا خیر؛ با توجه به اینکه در هر آن ،تنها یک احساس می تواند وجود داشته باشد.

همه چیز در محیط مادی تان از بعد غیرمادی تان خلق شده‌ است که آن را منشاء می نامید. و درست زمانی که منشاء شما و دنیایتان را از طریق قدرت افکار متمرکز خلق میکند،شما عرض سرمنزل راهبری افکار در این واقعیت زمانی_ مکانی، به ساختن دنیای خود می پردازید.

شما خود،واقعیت تان را رقم میزنید.کسی دیگر این کار را نمیکند.شما  واقعیت تان را سبب شوید حتی اگر درک نکنیدکه چنینمیکنید.  به این دلیل ،معمولا به صورت قراردادی رقم می زنید. زمانیکه هوشیارانه از افکارتان آگاهید و با تأمل و سنجیده آن را در سر می پرورانید، آنگاه شما رقم زننده به عمد واقعیت تان هستید .هدفتان نیز همین بوده و است ، هنگامی که تصمیم گرفته اید به این کالبد  بیایید.

                                                         شما خود،واقعیت تان را رقم میزنید.کسی دیگر این کار را نمیکند

خواسته ها و باورهای تان چیزی جز افکارتان نیستند “بخواهید و به شما داده می شود” شما با توجه نشان دادن ،خواستن و میل و اشتیاق به چیزی، درخواست می کنید .این ،مرحله ی خواستن است . خواسته ی شما چه این باشد که رویدادی اتفاق بیفتد چه نیفتد ، شمایید که درخواست می کنید.

شما مجبور نیستید از کلمات استفاده کنید؛ بلکه تنها باید آن را در وجودتان احساس کنید :من آن را می خواهم. آن را می ستایم .آن را تحسین می کنم ،و از این دست. این خواسته سر آغاز فرایند جذب است.

توقع ما این است که شما از آن کسی که هستید و از آنچه دارید شادمان باشید ؛و در عین حال مشتاق باشید که بیش از این بخواهید .این دیدگاهی مطلوب و رقم زننده است : در کنار آن چیزی که فرا می رسد بیاسایید، مشتاق و خوشبینانه منتظر باشید، بی اینکه احساس ناشکیبایی، یا تردید کنید ،یا دسترسی به آن را امری بعید  بپندارید این علم رقم زدن عامدانه در بهترین شیوه ممکن است.

شما در قالب ظاهر مادی متشکل از گوشت، خون ، واستخوان ،”وجودی ارتعاشی” هستید و هر چه در محیط مادی تان تجربه می‌کنید ارتعاشی است. درک این دنیای مادی، به توانایی شما در تعبیر این ارتعاش بستگی دارد.

چشمان،گوش ها،حتی بینی ،زبان، یا اثرانگشت تان،ارتعاشات را تعبیر می کنند…اما ارزنده ترین مفسران ارتعاشی شما ،احساسات تان هستند.

انگیزشی

 

اگر چیزی هست که آرزوی داشتن آن را دارید و اکنون در اختیارتان نیست، تنها کاری که باید بکنید بذل توجه ویژه به آن است: که در آن صورت طبق قانون جاذبه به سمت شما راهی خواهد شد. به هر حال، اگر خواهان چیزی هستید و هم اکنون آن را ندارید ، و توجه تان را بر شرایط کنونی نداشتن آن متمرکز کنید، آنگاه قانون‌جاذبه به جذب ارتعاشات نداشتن آن ادامه می دهد ، در نتیجه همچنان به خواسته تان دست نخواهید یافت.این قانون است.

وقتی افکارتان با خواسته تان هم ترازی ارتعاشی دارند، شما احساسی خوب دارید:برد احساسیتان از خوشنودی تا انتظار، اشتیاق و سرور خواهد بود. اما اگر به کمبود یا نبود خواسته تان توجه کنید ،برد احساسی تان از بدبینی تا نگرانی ،دلسردی ،خشم ،و ناامیدی و افسردگی خواهد بود . احساستان سامانه هدایتگر شگفت انگیزی برای شما فراهم می کند، و اگر اگر به آن توجه کنید ، قادر خواهید بود خود را به سوی آن چه در آرزوی هستید هدایت کنید.

وقتی افکارتان با خواسته تان هم ترازی ارتعاشی دارند،         

 شما احساس خوبی دارید.

وقتی قانون جاذبه را درک کنید هرگز از آنچه در زندگیتان رخ می‌دهد متعجب نمی‌شوید، چون درک می‌کنید که هر ذره آن رخداد را خودتان فراخوانده آید ؛ از طریق فرآیند فکری تان . هیچ رویدادی در زندگی تان ظاهر نمی‌شود ، مگر آن که خودتان با افکارتان ، آن را به زندگیتان فرا خوانده باشید.

به این فکر قدردانی از همسرتان ،و افکاری مربوط به آنچه می خواهید در همسرتان متفاوت باشد ، تفاوت ارتعاشی بزرگی وجود دارد. رابطه شما با او سراسر بازتاب افکارتان است .زیرا با آن که ممکن است آگاهانه این کار را انجام داده باشید ، تقریباً با افکارتان، نوع رابطه تان را تعیین کرده اید.

اگر اغلب به خوش اقبالی همسایه تان حسادت ورزید ،  خواسته شما برای بهبود اوضاع مالی اجابت نمی‌شود زیرا ارتعاش خواسته تان و ارتعاش حسادت ، دو ارتعاش متفاوت هستند . درک طبیعت ارتعاشی تان انجام این کار را برای شما ممکن خواهد کرد که آسان و به عمد واقعیت تان را رقم بزنید.

آنگاه با تمرین، سرانجام در میابید تمام خواسته هایی که دارید به آسانی تحقق می‌یابد زیرا چیزی نیست که نتوانید باشید ، انجام دهید ، یا داشته باشید.

ازمردم مشقات ضربه های روحی زیادی را تحمل می کنند ؛و به دلیل وضعیت کنونی زندگیشان، درخواستشان مصرانه و جدی است .  و به دلیل عمق خواسته شان ، منشاء با مهربانی پاسخ می دهد .

هرچند آنکه طلب می‌کند معمولاً چنان اسیر این ضربه شده‌اند که خودشان پاسخ درخواست شان را دریافت نمی‌کنند ؛ نسل‌های آینده یا حتی کسانی از نسل حاضر که اکنون ،آن را رد نمی کنند_پاسخ درخواست ایشان را دریافت می کنند .

در هر لحظه ،شما پیام ارتعاشی خاصی ارسال می کنید که بی درنگ دریافت و پاسخ داده می شود .آنگاه بلافاصله رویدادهای حال و آینده ی شما در واکنش به پیامی که پیش افکن کرده‌اید، شروع به تغییر می‌کند .هم اکنون کل کائنات از آنچه شما ارائه می کنید تاثیر می پذیرد.

دنیای شما، حال و آینده تان مستقیم و مشخص تحت تاثیر پیامی قرار می گیرد که اکنون میفرستید.شخصیتی که شمای برتر محسوب می‌شود به حقیقت شخصیتی جاودانه است اما شمای کنونی و آنچه درباره آن می اندیشید موجب تمرکز انرژی  ای می شود که بسیار قدرتمند است. انرژی متمرکز همان انرژی است که دنیا ها را می آفریند و همان است که در همین لحظه دنیایتان را خلق می‌کند.

 

                                                   . انرژی متمرکز همان انرژی است که دنیا ها را می آفریند و همان است

                                                                که در همین لحظه دنیایتان را خلق میکند.

 

وقتی تمام و کمال بر خواسته تان تمرکز کرده اید حال خوشی به شما دست می دهد. و زمانی که بر نبود آنچه حقیقت آن خواستارش هستید تمرکز می کنید ، احساس بدی می یابید . احساسات تان همیشه به شما می‌گوید که همیشه با ارتعاش تان چه می کنید ؛ احساسات تان همیشه به شما می‌گوید که نقطه ی جذب تان چیست. بنابراین با توجه به احساسات تان و با به عمد در سر پروراند ن افکاری که چگونگی احساستان را تحت تاثیر قرار می دهند، می توانید آگاهانه خود را به سوی ارتعاشی هدایت کنید که در را به روی تمامی آرزوهای تان می گشاید.

اگر به محیط تان اجازه می‌دادید همچنان به ایجاد خواسته جدید ،مداوم ،زندگی افزا، ناب و بدون مقامت ادامه دهد.شما می توانید به طور نامحدود در جسم تان باقی بمانید. شما می توانستید کسی باشید که حلقه اش را گشوده تا به طور مداوم چیزهای جدیدی برای خواستن بیابد و آن خواسته ها پیوسته ،هوشیاری نامتناهی را در شما فرا می‌خوانند .به بیان دیگر، شما پر جنب و جوش زندگی می‌کنید، با شادی و سرور زندگی می کنید ،بی حد و مرز زندگی می کنید ،و شورانگیز زندگی می کنید…و آنگاه ، از همان جایگاه تصمیمی آگاهانه برای دگردیسی و دگرسانی می گیرید.

هر مرگی به سبب نهایت ارتعاش وجود اتفاق می‌افتد. هیچ استثنایی وجود ندارد هیچ کس انسان یا حیوان ، سفر به بعد غیر مادی را ، بدون توافق ارتعاشی که در بطن حیاتش وجود دارد صورت نمی‌دهد.بنابراین هر مرگی به نوعی خود خواسته است چرا که مرگ  هر کس ، نتیجه تحمیل آن بر خود است.

شما موجودی جاودانه اید و همیشه از بعد غیرمادی برنامه‌ریزی می‌شوید و گاه این برنامه ریزی در قالب شخصیتی مادی صورت می‌گیرد. زمانی که این شخصیت مادی ، به نهایت تکامل مقرر خود برسد،این چرخه باز می ایستد.

اگر باور داشته باشید کاری خوب است، و آن را انجام دهید ،به شما سود می‌رساند.اگر باور داشته باشید کاری بد است ، و آن را انجام دهید تجربه‌ای بسیار زیان بار نصیب شما خواهد شد. درباره هر تصمیمی که می گیرید بشاش و خوشحال باشید، چون تناقض شما است که سبب تناقضات متعدد در ارتعاش تان می شود.

انگیزشی

 

برآورد ی تخمینی به شما کمک می کند، خواسته تان را مشخص کنید ،توجهتان را بر آن متمرکز کنید و جایگاه احساسی  آن را بیابید. انگاه بی درنگ در آن را خواهید بود. دلیلی ندارد که با رنگ یا کشمکش مسیرتان را به سوی چیزی بکشانید.

حال که درک می‌کنید تلاشتان صرفاً رسیدن به احساساتی است که به شما حس و حال خوش تر می دهند ،و انتظارمان این است که فرایند بهبود مقیاس احساسی شما را از احساسات منفی دردسرزا  خلاص کند که سالها تحمل شان می کرده‌اید . به آرامی و به تدریج از مقاومتی که ناآگاهانه به خرج می‌دادید دست می کشید . بهبودهایی را که در رویدادهای زندگی تان در همه حوزه‌های دردسرزا  شاهد خواهید بود.

همه ی این موضوعات را ساده بپندارید. می‌دانید ، قرار است زندگی فرح بخش باشد . خواسته جدی ما این است که شما احساس قدردانی از خود را درخویش  بازیابید. ما می‌خواهیم شما عاشق زندگیتان ،مردم دنیایتان ،و بیش از همه ، عاشق خود باشید.

سوالات متداول:

۱_آیا این کتاب در زمینه تجارت نیز مهم است؟

۲_با خواندن این کتاب به چه چیزی دست پیدا میکنید؟

۳_این کتاب برای چه کسانی مناسب است؟

۴_چرا گاهی اوقات انسان آن چیزی را که میخواهد دریافت نمی کند؟

۵_مهم ترین چیزی که لازم است پیش از فراگیری هر فرآیند تایید کنید چیست؟

۶_چرا اینقدر طول میکشد تا ما به خواسته ی خود برسیم؟

 

 

درباره هانیه سخایی:

هانیه سخایی مدیر گروه هنری” بیا “می باشد. ایشان معتقد هستند که اگر بازی را ترک نکنید دیر یا زود پیروز می شوید.و همیشه این تفکر در ذهن هانیه سخایی جاری است که مرز بین بدبختی و خوشبختی تنها داشتن یک کارت کتابخانه است . این ندا در هانیه سخایی زمزمه ای مااندگار است گه یا انجام بده یا انجام نده،سعی ام را می کنم معنا ندارد !!

مدرک کارشناسی خود را در سال ۱۳۹۹ در حسابداری  از دانشگاه پیام نور اخذ نمود.ولی علاقه مند به کارهای هنری بخصوص در حوزه کتاب و کتابخوانی است .هانیه سخایی  در  این اندیشه است که چطور می توانیم همه را به کتاب خواندن علاقه مند کنیم.همیشه به این فکر می کند که چرا با وجود صدها سال پیدایش حرفه ای کتاب چرا هنوز مردم از مطالعه فرار می کنند .یک خبر خوب این است که هانیه  سخایی قصد دارد که روشی نوین در عرصه صنعت کتاب و کتابخوانی بوجود بیاورد.و گروهی از علاقه مندان به این حوزه را مدیریت می کند.

او علاقمند به تدریس و انجام پروژه های مرتبط با حوزه کتاب است و هم اکنون نیز در زمینه تولید کتاب های صوتی ،تصویری و پویا  مشغول به فعالیت می باشد. از آرزوهای هانیه سخایی  جهانی بدور از جهل و توهم دانایی  می باشد.از ویژگی های اصلی ایشان شرکت در کار گروهی است.