Warning: file_put_contents(): Only -1 of 4 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Failed to write 129 bytes to /home/irancoac/biabook.com/wp-content/debug.log in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 70 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 62 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 79 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 81 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172
اثر مرکب - بیا بوک | تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده

                                  به نام خدا

نام کتاب:اثر مرکب

جمع آوری و خلاصه :هانیه سخایی

نویسنده :دارن هاردی

دارن هاردی

درباره نویسنده:

دارن هاردی بیش از دو دهه است که پیش تاز حرفه ی موفقیت است و دسترسی نامحدود و بی نظیری به بهترین و موفق ترین افراد روی زمین داشته است. از جمله ریچارد برانسون، دونالدترامپ، استیوجابز…دارن هاردی بسیاری ازرازهای موفقیت این افراد را آموخته و امروز آن را با شما به اشتراک می‌گذارد. دارن همچنین مشاوره بسیاری از مدیران ارشد بوده و به بسیاری از شرکت‌های بزرگ مشاوره داده است.

دارن یک سخنران کلیدی و بسیار محبوب است. او همچنین برای روزنامه نیویورک تایمز مطالب می‌نوشته است. او مولف کتاب اثر مرکب و خالق بهترین سال زندگی است.

 

چکیده:

این کتاب نگرش عالی درمورد زندگی به ما  میدهد، نویسنده این کتاب دارن هاردی می باشد. این کتاب به کنترل ذهن شما کمک می‌کند و در نتیجه  با کنترل ذهن می توانید کنترل زندگی خود را به دست بگیرید. برای کارآفرینان بلندپرواز خواندن این کتاب بهترین موقعیت است. آیا تا به حال به شما گفته شده است با چیزی که دارید می‌توانید بهترین کار را انجام دهید؟

حالا وقت این است تا یک مطلب متفاوت را درک کنید. مهم نیست گذشته شما چگونه بوده است، شما با خواندن این کتاب یک آینده بی‌نقص خواهید داشت. تا زمانی که باور کنید در چه زمینه‌ای توانایی دارید. باور کنید که چه کاری می توانید انجام دهید و چه کاری نمی توانید انجام دهید.

 

خلاصه کتاب:

چرا شما از آنچه که الان هستید ،موفق تر نیستید؟

چه چیزی شما را عقب نگه داشته است؟ مانعی وجود دارد که نمی‌گذارد، نمی گذارد شما موهبت و توانایی خودتان و موقعیت‌هایی که در درون دارید و هنوز شکوفا نشده است را درک کنید.

چند نفر از شما دوران کودکی شاد و نرمالی داشته اید؟

طبیعتاً تعداد زیادی ازما دوران کودکی خوبی داشته ایم. در صورتی که در دارن هاردی،اصلا دوران کودکی خوبی را پشت سر نگذاشته است.

وقتی دارن ۱۸ ماهه بود، والدین او از هم جدا شدند. مادرش او را نمی خواست و خوشحال بود که او را به پدرش داده است.

به گفته های دارن در آن زمان، پدر او بیست و سه ساله بود، نمی دانست که باید با دارن چه کار کند !!!!

انگیزشی

 

استراتژی فرزند پروری پدر او این بود که، او را در گوشه ای از مبل می نشاند و با بالشت در اطراف او مانع ایجاد می‌کرد و یک هدفون روی سر او می گذاشت تا او را سرگرم کند.

وقتی ۴ ساله بود پدرش، با کسی ازدواج کرد که تبدیل به نامادری بدجنس او شد. نامادری دارن، خودش دو فرزند داشت.و با دارن بسیار بدرفتاری می کرد.پدرش موهای دارن را کوتاه کرده بود، و دارن در این رابطه می‌گوید: این بیشترین ضربه احساسی بود که از آن رنج می بردم.

اما این کودکی نابهنجار دارن هاردی ، موجب شده است که او به عنوان یک فرد کارآمد و پربازده در جامعه باشد. بعضی از زخم ها و درد ها در یک دوره ی زندگی به وجود می آیند که اون لحظه اصلا خوشایند نیستند.اما بعدا به نقطه قوت ما تبدیل میشود و باعث می شود ما بتوانیم کارهایی انجام دهیم که افراد معمولی قادر به انجام دادنش نیستن.

تا به حال برای عضله سازی تلاش کرده‌اید؟

عضله خود را بارها و بارها تحت فشار و کشش های شدید قرار داده اید؟

وقتی شما این کار را انجام می دهید ، در واقع الیاف عضله را پاره میکنید یا ازبین می برید.سپس در حالت بازیابی می تواند از حالت اول هم بیشتر رشد کند. حالا به این دلیل می توانید نسبت به قبل وزنه سنگین تری بلند کنید.

بیشترافراد به گذشته خود به عنوان یک ریکاوری نگاه می‌کنندکه باید از آن التیام پیدا کنند. واقعیت این است که ناملایمات شما مزیت شما هستند، آنها همانند زمین ورزش هستند که به شما کمک می کنند عضلات تان را بسازید ،برای این که ادامه دهید و کارهای خارق العاده انجام دهید که افراد معمولی نمی‌توانند.

به نظر شما چگونه قواعد اثر مرکب را شعله‌ور کنیم،که بتوانیم موتور درآمد شما را روشن کنیم، و همچنین موتور تجارت شما را روشن کنیم.

واقعیت این است، گلوله نقره ای ،هیچ قرص جادویی، هیچ کاری برای رضای خدا وهیچ رازی نیست که هزاران سال توسط برخی از جوامع پنهانی، مدفون شده باشد به تازگی از زیر خاک در آمده باشد و در دنیا انقلاب ایجاد کند.نه!! هیچ راز عجیب و غریبی وجود ندارد.

حالا اجازه دهید راز واقعی را به شما بگویم،موفقیت با کار سخت غیر معمولی به دست می‌آید.


                        موفقیت با کار سخت غیر معمولی به دست می‌آید.


 

اگر یک نفر به سراغ شما آمد و از شما پرسید، راز موفقیت شما چیست؟

چه چیزی مانع می‌شود که من موفق تر شوم؟

جواب آن سه کلمه است: کار سخت غیرمعمولی .

فرآیند کسب موفقیت، حقیقت همین سه کلمه است.پس دست از جستجوی راه های بهتر و سریع و میانبر یا دست نوشته های کلیدی برای موفقیت، شادی و ثروت بردارید چنین چیزی وجود ندارد.موفقیت در یک روز و در یک لحظه به دست می آید.

.شما هرگز نمیتوانید مالک موفقیت شوید بلکه می توانید آن را اجاره  کنید و سررسید این اجازه در هر روز است.

دانسته های شما ،موفقیت شما را تعیین نمی‌کند، دانش قدرت نیست .

در جامعه ما تعداد زیادی نابغه ورشکسته وجود دارد،افرادی که انواع و اقسام القاب راپشت اسم خود دارند و از تمام دانش‌ها آگاهی دارند ولی بی پول هستند.

 حالا از شما می‌خواهم سه سال از خودتان بپرسید:

آیا دارم کارم را انجام می‌دهم؟ آیا در آن مهارت دارم؟ آیا نتایجی که به دست آوردم اثبات می‌کند که من مهارت دارم؟

اگر پاسختان این است  که” تقریبا” این نشان دهنده این است که هنوز باید چیزهای بسیار زیادی را یاد بگیرید.

مردم بیشتر نیاز دارند که به آنها یادآوری شود، نه اینکه به آنها آموخته شود.

اگر چیزی را در خط مقدم ذهن تان قرار دهید، به شما یک طرح عملکردی می دهد که می توانید ،آن را دنبال کنید و به آن بچسبید.

چیزی که بین شما و اهدافتان وجود دارد یک سیستم عامل است. قرار است آن را بررسی کنیم. عامل کنترلی ریشه‌ای برای تمامی نتایجی که در زندگی گرفته اید چیست؟

همه ما تقریباً به یک شرکتی به این دنیا آمده‌ایم، لخت و هراسان…

با اینکه برخی از ما کمی زشتر بودیم. بعد از اینکه لخت و هراسان به دنیا آمدیم چه چیزی باعث می‌شود که شما سوار اتومبیل شوید؟ عامل آن چیست؟

یک عامل هست که تعیین می کند در انتهای یک زندگی ،افسرده و بی پول و تنها باشیم. یا در یک رابطه ۵۰ ساله در صمیمیت و خوشبختی باشید.

عاملی که تمام نتایج زندگی شما را تعیین می کند چیست؟

انگیزشی

 

انتخاب ها تعیین کننده تمام تجربیات زندگی هستند، که از آنها لذت می برید ،که اگر بخواهیم زندگی شما را تغییر دهیم باید آن را در مرکز کنترل تغییر دهیم ، یعنی اگر بخواهیم مسیر شما را تغییر دهیم باید انتخاب های شما را تغییر دهیم، چون اگر شروع به تغییر انتخابها کنیم ، میتوانیم جهت گیری ها و تمام نتایجی  که به دست می‌آوردید  را تغییر دهید.

بنابر این انتخاب اولین خط برنامه در سیستم عامله بعد از آن باید پرسید: بسیارخوب کدام انتخاب؟

موفقیت نتیجه شاهکارهای قهرمانانه نیست، افرادی که عکسشان روی مجله موفقیت است، هیچکار قهرمانانه انجام ندادند، این نتیجه فعالیت‌های بزرگ و شجاعانه نیست، کاری که آنها انجام دادند و موفقیت از آن حاصل شده است ،انتخاب‌های کوچک لحظه به لحظه است، که ظاهراً بی اهمیت به نظر می رسند.

انتخاب های کوچک بی‌اهمیت تفاوت های کلانی در کارهای ما ایجاد می کنند.


                    انتخاب های کوچک بی‌اهمیت تفاوت های کلانی در کارهای ما ایجاد می کنند.


 

آیا تا به حال چیزی راجع به اثر پروانه‌ای شنیده اید؟

اگر یک بال آن را در یک طرف زمین به ارتعاش در آوریم، در طرف دیگر کره زمین سونامی ایجاد می‌شود.

این دقیقا همان چیزی است که در زندگی شما اتفاق می‌افتد، هر تصمیمی که میگیرید اثر پروانه ای را شعله ور می کند، چه مثبت چه منفی.

وقتی شروع به انتخاب های مثبت می کنید و نتایج برای شما قابل دیدن نیست و پاداشی از تصمیم مثبت نمی‌گیرید،فقط باید صبور باشید.

یکی از تله هایی که ما را از موفقیت دور می‌کند رضایتمندی لحظه‌ای است.

ما هر چیزی که می‌خواهیم و دوست داریم ،می‌خواهیم همین الان داشته باشیم، در واقع ما به رضایتمندی لحظه‌ای اعتیاد پیدا کردیم،ما در هر لحظه سعی می‌کنیم خودمان را خشنود کنیم.

فرض کنید در یک وعده غذایی انتخاب به شما داده می شود، یک تکیه کیک شکلاتی خانگی گرم و یک لیوان آب.اگر کیک شکلاتی را انتخاب کنید چه اتفاقی برای شما می‌افتد؟ درست است ، شما در دهانتان احساس لذت پیدا می کنید. منظور این است که شما وقتی کیک شکلاتی را انتخاب می کنید احساس لذت و شادی زیادی پیدا می کنید.

حالا اگر یک لیوان آب را انتخاب کنید چه چیزی به دست می آورید؟

هیچ چیز!!!!!!!!!!شما باید به دوستانتان را نگاه کنید که از خوردن کیک شکلاتی لذت می‌برند.

بزرگترین مشکل ما در گرفتن تصمیمات مثبت همین است!!! اگر تصمیم خوبی بگیریم چیزی به دست نمی آوریم، اما اگر تصمیم بدی بگیریم،مایه لذت میشود.

در واقع اصل مطلب همین است، تصمیم مثبت مساوی با هیچ چیز و تصمیم منفی مساوی با لذت است. ما از همان کودکی با این نیاز لذت به دنیا میاییم.

ما هر روز وارد یک میدان می شویم پر از فرصت های مختلف که حالمان را خشنود کنیم.می‌توانید ممانعت کنید و به آنها نه بگویید. بزرگترین عامل برای موفقیت شما ، توانایی برای ایستادگی در مقابل رضایتمندی لحظه‌ای است.چیزی که  به شما لذت کوتاه مدت می دهد، مثل خوردن کیک شکلاتی ، تلاش نکردن در یک مشاجره و رفتن به خانه به جای گرفتن چند تماس دیگر ،رنج بلند مدت ایجاد می‌کند وچیزی که به شما رنج کوتاه مدت می دهد، رفتن به قرار ملاقاتی که دوست ندارید بروید، گرفتن تماس وقتی که دوست ندارید ،لذت بلند مدت ایجاد می‌کند.

جیم ران می گوید: شما زندگی متحمل یکی از این دو رنج خواهید بود

در زندگی شما رنج خواهید برد، ممکن است این ایده را نپذیریم و درک نکنید،اما شما رنج خواهید برد.حالا باید رنج خودتان را انتخاب کنید،شما حق انتخاب دارید ،میتوانید رنج نظم و انظباط رو انتخاب کنید یا رنج پشیمانی رو،انتخاب با شماست.

رنج نظم:رنج به خاطر نظم سنگینی خیلی کمی دارد، مثل باشگاه رفتن_ معذرت خواهی کردن_تماس تلفنی گرفتن_به قرار ملاقات رفتن_

رنج پشیمانی :مثل طلاق_ _ورشکستگی_روابط سرد بین افراد خانوادتان،سنگینی به اندازه چند تن دارد.

پس وقتی وارد این میدان پر از انتخاب می‌شوید، می‌خواهم این را ارزیابی کنید که لذت کوتاه مدت، برابر رنج طولانی مدت است.

یکی از تله های دیگری که شما را از اهداف تان دور می‌کند،کارهایی هستند که انجام آنها آسان است.

کاری که انجام دادنش آسان است، انجام ندادن آن هم آسان است.


                                   کاری که انجام دادنش آسان است، انجام ندادن آن هم آسان است.


 

راحت است که برای سلامتی خود روزی یک عدد سیب میل کنید، راحت است که به پیاده روی بروید ،راحت است که معذرت خواهی کنید تا یک لحظه جادویی ایجاد کنید،راحت است که تلفن گوشی را بردارید و یک تماس تلفنی بگیرید .انجام همه این کارها راحت است و انجام ندادن این کارها هم  راحت است ،آنقدر آسان است که پشت گوش انداخته می‌شود و بی ارزش تلقی می‌شود.در صورتی که ما همیشه به دنبال راه های پیچیده و عجیب و غریب می گردیم ،اما انجام همه این کارها راحت‌ است.

نقطه اشتراک افراد موفق و ناموفق در چیست؟

هر دوی آنها از انجام کارهایی که آنها را به موفقیت میرساند متنفرند.اما افراد موفق به هر ترتیبی آن را انجام می‌دهند.

برای مثال، ۵ صبح ساعت شما به صدا در می‌آید، شما در رختخواب ای گرم و زیبا هستید، چرا باید در آن ساعت شما کفش ورزشی بپوشید و به خیابان تاریک بروید تا ورزش کنید.؟شما این کار را نمی کنید، در انتهای یک روز سخت،وقتی شما واقعا خسته هستید ،تنها کاری که دوست دارید این است که به خانه بروید و استراحت کنید

چرا باید این کارها را انجام بدهم؟چون این کار ها به موفقیت ختم میشود؟

 

محمد علی کلی یک جمله مشهور داره که میگویید:من از تمام روزهایی که صبح زود مجبور بودم تمرین کنم متنفرم ،اما عاشق این هستم که قهرمان دنیا باشم.

پس نکته این است که افراد موفق می‌خواهند کارهایی را انجام دهند که افراد غیر موفق نمی خواهند آنها را انجام دهند.

سهم هر فردی که در رابطه است ،در موثر بودن آن رابطه چقدر است؟

برای یک رابطه صد_صفر باشید ،یعنی زمانی که مشتاق باشید صد درصد سهم داشته باشید تا یک رابطه را بسازید ،در عوض انتظارتان صفر باشد ،باعث می‌شود آن را به ساخته شود مثل :رابطه خدا با بنده.

انگیزشی

 

اما اگرچیزی بدهید و انتظار داشته باشید چیزی را دریافت کنید، رابطه خود را در سقوط قرار می دهید، که ممکن است هیچ وقت بهبود پیدا نکند.

شما مسئول کاری هستید که انجام می‌دهید، اما بسیاری از مردم می‌گویند:

فلان کار رو انجام دادم یک نفر دیگه این کار رو با من کرد،اما اینطور نیست ، در واقع خود شما مسئول کاری هستید که انجام میدهید وهمچنین مسئول کارهایی هستید که انجام نمیدهید .

موقعیتی که بسیاری از افراد اکنون در زندگی دارند، بخاطر کارهایی که انجام داده‌اند نیست، بلکه به خاطر کارهایی است که می دانستند میتوانند انجام دهند ولی ندادند.

پس هر رفتاری را که لازم است را تغییر دهید تا در مسیر درست قرار بگیرید .یادتان باشد که نباید از شکست‌ها ترسید ، توماس واتسون می‌گوید :کلید موفقیت شکست بزرگ است .در زندگی بارها و بارها شکست خوردم، به خاطر همین موفق شدم.

 

سوالات متداول:

۱_نقطه اشتراک افراد موفق و ناموفق چسیت؟

۲_عاملی که تمام نتایج زندگی شما را تعیین میکند ؟

۳_چرا شما از آنچه که الان هستید موفق تر نیستید؟

۴_راز موفقیت شما چیست؟

۵_ با خواندن این کتاب به چه چیزی دست پیدا میکنید؟

۶_ این کتاب در زمینه تجارت نیز مهم است؟

۷_ این کتاب برای چه کسانی مناسب است؟

 

درباره هانیه سخایی:

هانیه سخایی مدیر گروه هنری” بیا “می باشد. ایشان معتقد هستند که اگر بازی را ترک نکنید دیر یا زود پیروز می شوید.و همیشه این تفکر در ذهن هانیه سخایی جاری است که مرز بین بدبختی و خوشبختی تنها داشتن یک کارت کتابخانه است . این ندا در هانیه سخایی زمزمه ای مااندگار است گه یا انجام بده یا انجام نده،سعی ام را می کنم معنا ندارد !!

مدرک کارشناسی خود را در سال ۱۳۹۹ در حسابداری  از دانشگاه پیام نور اخذ نمود.ولی علاقه مند به کارهای هنری بخصوص در حوزه کتاب و کتابخوانی است .هانیه سخایی  در  این اندیشه است که چطور می توانیم همه را به کتاب خواندن علاقه مند کنیم.همیشه به این فکر می کند که چرا با وجود صدها سال پیدایش حرفه ای کتاب چرا هنوز مردم از مطالعه فرار می کنند .یک خبر خوب این است که هانیه  سخایی قصد دارد که روشی نوین در عرصه صنعت کتاب و کتابخوانی بوجود بیاورد.و گروهی از علاقه مندان به این حوزه را مدیریت می کند.

او علاقمند به تدریس و انجام پروژه های مرتبط با حوزه کتاب است و هم اکنون نیز در زمینه تولید کتاب های صوتی ،تصویری و پویا  مشغول به فعالیت می باشد. از آرزوهای هانیه سخایی  جهانی بدور از جهل و توهم دانایی  می باشد.از ویژگی های اصلی ایشان شرکت در کار گروهی است.

 

 

 

 


Warning: file_put_contents(): Only -1 of 76 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 87 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/irancoac/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52