پنج ایده بزرگ

  1. نحوه ایجاد ثروت را بشناسید
  2. قضاوت بسازید
  3. مهارت های تصمیم گیری را بیاموزید
  4. یاد بگیرید که عاشق خواندن باشید
  5. درک خوشبختی یک انتخاب است

خلاصه Almanack of Naval Ravikant

در زیر پنج ایده بزرگ مورد علاقه من از کتاب ، که برای اختصار بازنویسی شده است ، آورده شده است. 

۱. نحوه ایجاد ثروت را بشناسید

برای پولدار شدن، به دنبال خاص دانش ، پاسخگویی ، و اهرم .

کنجکاوی و اشتیاق واقعی خود را بیشتر از آنچه در حال حاضر داغ است دنبال کنید. دانش خاص غالباً بسیار فنی یا خلاق است و نمی تواند برون سپاری یا خودکار شود. 

تا آنجا که ممکن است ریسک های تجاری را تحت نام خود بپذیرید. هنگامی که همه چیز خوب پیش می رود اعتبار بگیرید و هنگامی که همه چیز اشتباه پیش می رود مالکیت بگیرید. جامعه به کسانی که مسئولیت ، حقوق صاحبان سهام و اهرم مالی دارند پاداش می دهد.   

اهرم به شکل نیروی کار ، سرمایه یا از طریق کد یا رسانه به دست می آید . کار نیاز به پیروان دارد. سرمایه نیاز به رهبر دارد. کد یا رسانه ، با این حال ، بدون مجوز هستند و در هنگام خواب کار می کنند.

با اجاره وقت خود ثروتمند نخواهید شد. برای به دست آوردن آزادی مالی ، باید صاحب حقوق صاحبان سهام باشید – بخشی از یک تجارت. آنچه را جامعه می خواهد به جامعه بدهد اما هنوز نمی داند چگونه در مقیاس به دست آورد. 

۲. قضاوت بسازید

اگر عقل پشت پیامدهای بلندمدت اقدامات شما باشد ، قضاوت دانش تصمیم گیری درست برای استفاده از این اقدامات است. در عصر اهرم ، یک تصمیم درست می تواند همه چیز را به دست آورد. قضاوت دست کم گرفته می شود.

برای ایجاد قضاوت ، شما باید از روندهای فعلی آگاه باشید و تکنولوژی ، طراحی و هنر را مطالعه کنید – و در هر کاری به بهترین در جهان تبدیل شوید. مسیری که در آن حرکت می کنید بسیار بیشتر از سرعت شما اهمیت دارد. عاقلانه انتخاب کنید. 

قضاوت – به ویژه قضاوت اثبات شده ، با مسئولیت پذیری بالا و سابقه روشن – بسیار مهم است. وارن بافت بارها و بارها در حوزه عمومی بوده است و به همین دلیل ، اعتبار زیادی دارد.

قرار گرفتن در هنرهای فوق العاده در عصر اهرم بسیار مهم است.

۳. مهارت های تصمیم گیری را بیاموزید

برای تصمیم گیری بهتر ، مدلهای ذهنی را بیاموزید. مدل ذهنی توضیحی درباره نحوه عملکرد چیزی است. وارونگی ، برای گرفتن وام از یک نمونه مشهور ، یک مدل ذهنی است که شما را دعوت می کند تا کمتر اشتباه کنید تا بیشتر درست.

اگر نمی توانید تصمیم بگیرید ، پاسخ منفی است. ما به وفور زندگی می کنیم. گزینه های بیشماری برای انتخاب وجود دارد. اگر ، با این حال ، به طور مساوی در یک تصمیم دشوار اختلاف نظر دارید. در کوتاه مدت مسیر را دردناک تر در پیش بگیرید. تصمیمات آسان ، زندگی سخت تصمیمات سخت ، زندگی آسان  

برای تصمیمات مهم ، حافظه را کنار بگذارید و مشکل را شناسایی کرده و بر آن تمرکز کنید. هرچه بتوانید نفس خود را کوچکتر کنید ، کمتر مشروط می توانید عکس العمل های خود را نشان دهید ، خواسته های کمتری در مورد نتیجه ای که می خواهید خواهید داشت و دیدن واقعیت آسان تر خواهد بود. 

برای ایجاد قضاوت ، شما باید از روندهای فعلی آگاه باشید و تکنولوژی ، طراحی و هنر را مطالعه کنید – و در هر کاری به بهترین در جهان تبدیل شوید. مسیری که در آن حرکت می کنید بسیار بیشتر از سرعت شما اهمیت دارد. عاقلانه انتخاب کنید. 

قرار گرفتن در هنرهای فوق العاده در عصر اهرم بسیار مهم است.

۴. یاد بگیرید که عاشق خواندن باشید

برای ایجاد دانش خاص ، آنچه را که دوست دارید بخوانید تا زمانی که به خواندن علاقه نداشته باشید. 

اگر اهل مطالعه هستید ، یک ساعت در روز بخوانید. این امر به احتمال زیاد شما را در طی هفت سال در رده بالای موفقیت انسان قرار خواهد داد. اگر اهل مطالعه سریع هستید ، سرعت خود را کم کنید. این یک مسابقه نیست هرچه کتاب بهتر باشد ، باید سرعت آن کمتر جذب شود.

علوم ، ریاضیات و فلسفه را بخوانید. اما گزینشی باشید. مطالب اساسی مانند منشا گونه ها و ثروت ملل را بخوانید . سپس آنها را دوباره بخوانید ؛ بهتر است کتابی را بخوانید که صد بار هیجان زده شده اید تا خواندن صد کتاب معمولی که اینطور نیست. 

اگر کتابی در ابتدا برای شما جالب نیست ، به جلو بروید ، آن را سریع نخوانید یا سریع مطالعه کنید. اگر بعد از فصل اول هنوز برای شما جالب نیست ، کتاب را رها کنید. بیشتر کتابها یک نکته دارند. هنگامی که به اصل یک کتاب رسیدید ، آن را کنار بگذارید. 

۵. درک شادی یک انتخاب است

خوشبختی در مورد افکار مثبت نیست. همچنین در مورد افکار منفی نیست. خوشبختی فقدان میل است. به نقل از راویکانت ، “میل عبارت است از قراردادی که با خود منعقد می کنید تا زمانی که به خواسته خود نرسیدید ناراضی باشید.”

در هر موقعیتی از زندگی ، همیشه سه انتخاب دارید : می توانید آن را تغییر دهید ، می توانید آن را بپذیرید یا می توانید آن را رها کنید. اگر می خواهید آن را تغییر دهید ، این یک میل است. برای جلوگیری از حواس پرتی ، در زندگی خود یک خواسته را انتخاب کنید تا به خود هدف و انگیزه بدهید.

اگر می خواهید آن را بپذیرید ، رشد و پیشرفت حاصل از تجربیات قبلی در زندگی خود را دنبال کنید. یا از خود بپرسید: “این وضعیت مثبت چیست؟” تقریباً همیشه یک چیز مثبت وجود دارد.