کتاب در سه جمله

 1. تخت خود را بساز بر اساس سخنرانی دریاسالار ویلیام اچ. مک ریون برای کلاس فارغ التحصیلی از دانشگاه تگزاس در آستین است.
 2. مک ریون در آن ده درس را که از آموزش نیروی دریایی SEAL آموخته به اشتراک می گذارد.
 3. آنها درس‌های ساده‌ای هستند که به غلبه بر آزمایش‌های آموزش SEAL می‌پردازند، اما ده درس در مواجهه با چالش‌های زندگی به همان اندازه مهم هستند – مهم نیست که چه کسی هستید.

خلاصه تخت خود را درست کنید

 1. روز خود را با یک کار کامل شروع کنید
 2. شما نمی توانید به تنهایی به آن بروید
 3. فقط اندازه قلب شما مهم است
 4. زندگی منصفانه نیست – رانندگی کنید!
 5. شکست می تواند شما را قوی تر کند
 6. باید خیلی جرات کنی
 7. در مقابل قلدرها بایستید
 8. به مناسبت بلند شوید
 9. به مردم امید بده
 10. هرگز تسلیم نشو!

اگر می خواهید دنیا را تغییر دهید، با مرتب کردن تخت خود شروع کنید.

هیچ چیز نمی تواند جایگزین قدرت و راحتی ایمان فرد شود، اما گاهی اوقات یک عمل ساده برای مرتب کردن رختخواب می تواند به شما آرامش لازم را برای شروع روزتان بدهد و رضایت شما را برای پایان درست آن فراهم کند.

اگر می‌خواهید دنیا را تغییر دهید، کسی را پیدا کنید که به شما کمک کند پارو بزنید.

شما نمی توانید به تنهایی در قایق پارو بزنید. کسی را پیدا کنید که زندگی خود را با او به اشتراک بگذارید. تا جایی که ممکن است دوستان بیشتری پیدا کنید و هرگز فراموش نکنید که موفقیت شما به دیگران بستگی دارد.

اگر می‌خواهید دنیا را تغییر دهید، یک فرد را با اندازه قلبش بسنجید.

اگر می خواهید دنیا را تغییر دهید … از یک شیرینی قندی گذر کنید و به حرکت رو به جلو ادامه دهید. (اگر یک نیروی دریایی نتواند الزامات اولیه را رعایت کند (مانند درست کردن تخت خود)، به آنها دستور داده می شود که در ساحل بچرخند تا زمانی که سر تا پا با ماسه خیس پوشیده شوند – که به آن “کوکی شکری” گفته می شود). .

مردم عادی و مردان و زنان بزرگ همه با نحوه برخورد آنها با بی عدالتی زندگی تعریف می شوند:

گاهی اوقات مهم نیست که چقدر تلاش می کنید، مهم نیست چقدر خوب هستید، باز هم در نهایت به یک کلوچه قندی تبدیل می شوید. شکایت نکن آن را به گردن بدبختی خود نیندازید. بایستید، به آینده نگاه کنید و پیش بروید!

اگر می خواهید دنیا را تغییر دهید… از سیرک نترسید. (در آموزش Navy SEAL، “سیرک” دو ساعت دیگر تمرینات ورزشی اضافی است، همراه با آزار و اذیت بی وقفه توسط کهنه سربازان رزمی SEAL که می خواهند فقط افراد قوی از این آموزش جان سالم به در ببرند.)

در زندگی با سیرک های زیادی روبرو خواهید شد. شما تاوان شکست های خود را خواهید داد. اما، اگر استقامت داشته باشید، اگر اجازه دهید این شکست‌ها به شما آموزش دهند و شما را تقویت کنند، آن‌وقت آماده خواهی بود که سخت‌ترین لحظات زندگی را تحمل کنی.

رهبران واقعی باید از شکست‌های خود درس بگیرند، از درس‌ها برای ایجاد انگیزه در خود استفاده کنند و از تلاش مجدد یا گرفتن تصمیم سخت بعدی نترسند.

اگر می خواهید دنیا را تغییر دهید، ابتدا سر مانع را پایین بیاورید.

زندگی یک مبارزه است و پتانسیل شکست همیشه وجود دارد، اما کسانی که با ترس از شکست، سختی یا خجالت زندگی می کنند، هرگز به پتانسیل خود دست نخواهند یافت. بدون فشار دادن به محدودیت های خود، بدون اینکه گهگاه با سر از طناب سر بخورید، بدون جسارت زیاد، هرگز نخواهید فهمید که واقعاً چه چیزی در زندگی شما ممکن است.

اگر می خواهید دنیا را تغییر دهید… از کوسه ها عقب ننشینید.

در زندگی، برای رسیدن به اهداف خود، برای تکمیل شنای شبانه، باید مردان و زنان شجاعی باشید. این شجاعت در درون همه ماست. حفاری عمیق کنید، آن را به وفور خواهید یافت.

اگر می خواهید دنیا را تغییر دهید، در تاریک ترین لحظات بهترین باشید.

توصیه یکی از افسران ارشد مک ریون: «امشب، شما باید بهترین باشید. شما باید از ترس‌ها، تردیدها و خستگی‌هایتان فراتر بروید. مهم نیست چقدر هوا تاریک می شود، باید ماموریت را به پایان برسانید. این چیزی است که شما را از بقیه جدا می کند.»

در نقطه ای، همه ما با یک لحظه تاریک در زندگی روبرو خواهیم شد. اگر نه مرگ یکی از عزیزان، پس چیز دیگری است که روح شما را خرد می کند و شما را در مورد آینده خود شگفت زده می کند. در آن لحظه تاریک، به اعماق درون خود برسید و بهترین باشید.

اگر می خواهی دنیا را تغییر دهی … زمانی که تا گردن در گل و لای هستی شروع کن به آواز خواندن.

همه ما روزی گردن خود را در گل و لای خواهیم یافت. وقت آن است که با صدای بلند آواز بخوانی، گشاده لبخند بزنی، اطرافیانت را بلند کنی و به آنها امید بدهی که فردا روز بهتری خواهد بود.

اگر می خواهی دنیا را تغییر دهی… هرگز، هرگز زنگ را نزن.

از میان تمام درس‌هایی که مک‌ریون در آموزش SEAL آموخت، این مهم‌ترین آنها بود. هرگز دست نکش. خیلی عمیق به نظر نمی رسد، اما زندگی دائماً شما را در موقعیت هایی قرار می دهد که به نظر می رسد ترک آن بسیار آسان تر از ادامه دادن است. جایی که شانس آنقدر در مقابل شما قرار دارد که تسلیم شدن کار منطقی به نظر می رسد.

زندگی پر از روزهای سخت است. اما کسی آنجا همیشه بدتر از شما دارد. اگر روزهایتان را پر از ترحم کنید، از رفتاری که با شما شده اند غمگین باشید، برای سرنوشت خود در زندگی ناله کنید، شرایط خود را به گردن کسی یا چیز دیگری بیاندازید، آنگاه زندگی طولانی و سخت خواهد بود. از سوی دیگر، اگر از رؤیاهای خود امتناع کنید، در برابر احتمالات قد بلند و قوی بایستید – آنگاه زندگی همان چیزی خواهد بود که شما از آن می سازید – و می توانید آن را عالی بسازید. هرگز، هرگز، زنگ را نزن!

خواندن توصیه می شود

اگر دوست دارید تخت خود را درست کنید ، می توانید از کتاب های زیر نیز لذت ببرید:

 • ۷ عادت افراد بسیار موثر نوشته استفن آر. کاوی
 • Ego Is the Enemy اثر رایان هالیدی
 • The Obstacle Is the Way اثر رایان هالیدی