Warning: file_put_contents(): Only -1 of 4 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Failed to write 204 bytes to /home/irancoac/biabook.com/wp-content/debug.log in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 70 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 62 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 79 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 81 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172
حواس پرتی توسط نیر عیال - بیا بوک | تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده

کتاب در یک جمله

 • حواس‌پرتی ناپذیر بودن به معنای درک دلایل واقعی است که چرا کارهایی را برخلاف منافع خود انجام می‌دهیم.

پنج ایده بزرگ

 1. حواس‌پرتی بودن به معنای یادگیری هدایت احساسات نارضایتی برای بهتر کردن اوضاع است.
 2. برای تسلط بر محرک های درونی، یاد بگیرید که چگونه با ناراحتی کنار بیایید، انگیزه ها را مشاهده کنید و اجازه دهید آنها حل شوند، و دوباره محرک یا کار را تصور کنید. 
 3. برای وقت گذاشتن برای کشش، ارزش‌های خود را به زمان تبدیل کنید، برای خود و روابط مهم زمان‌بندی کنید و تقویم خود را با سهامداران همگام کنید.
 4. برای هک کردن محرک های خارجی، از تمرکز خود دفاع کنید، ایمیل های کمتری ارسال کنید، در زمان های برنامه ریزی شده به چت های گروهی وارد و خارج شوید، و اعلان های دسکتاپ و موبایل را خاموش کنید.
 5. برای جلوگیری از حواس‌پرتی با پیمان‌ها، برای زمانی برنامه‌ریزی کنید که احتمال دارد حواس‌تان پرت شود، رفتارهای ناخواسته را دشوارتر کنید، و خود را «غیر حواس‌پرتی» خطاب کنید.

خلاصه غیر قابل تفکیک

داشتن یک زندگی خوب نه تنها مستلزم انجام کارهای درست ، بلکه انجام ندادن کارهایی است که می دانیم پشیمان خواهیم شد. به گفته ایال، حواس‌پرتی ناپذیر بودن به معنای درک دلایل واقعی است که چرا کارهایی را برخلاف منافع خود انجام می‌دهیم.

بخش ۱: محرک های داخلی استاد

با یادگیری و اتخاذ چهار استراتژی کلیدی می توانیم حواسمان را پرت نکنیم:

 1. تسلط بر محرک های داخلی؛ 
 2. وقت گذاشتن برای کشش؛
 3. هک کردن محرک های خارجی؛ و 
 4. جلوگیری از حواس پرتی با پیمان

غذای آماده کلیدی

“غیر حواس پرتی به معنای تلاش برای انجام کاری است که می گویید انجام خواهید داد.” 

– نیر عیال، نویسنده کتاب Indistractable .

تمام انگیزه ها تمایل به فرار از ناراحتی است. اگر رفتاری قبلاً در ایجاد آرامش مؤثر بوده است، احتمالاً به استفاده از آن به عنوان ابزاری برای فرار از ناراحتی ادامه خواهیم داد. با این حال، نمی‌توانید چیزی را «حواس‌پرتی» بنامید، مگر اینکه بدانید از چه چیزی حواس‌تان را پرت می‌کند . 

پس حواس‌پرتی، به جای سرزنش علل نزدیک، یافتن علت اصلی حواس‌پرتی است. زوئی چنس، استاد دانشگاه ییل، از درد طلاق قریب الوقوع خود با جمع آوری نقاط استریو روی گام شمارش فرار کرد. 

برای اطمینان از بقای خود، از نظر تکاملی به گونه ای طراحی شده ایم که به راحتی احساس نارضایتی کنیم. بدون نارضایتی، ما به دنبال مزایا یا پیشرفت های بیشتر نخواهیم بود. 

چهار عامل روانشناختی رضایت را موقتی می کند:

 1. کسالت؛
 2. سوگیری منفی؛
 3. نشخوار فکری و
 4. سازگاری لذت‌گرا. 

حواس پرتی به معنای فرار از ناراحتی از طریق حواس پرتی نیست. بلکه در مورد یادگیری هدایت احساسات نارضایتی برای بهبود اوضاع است.

مقاومت در برابر یک میل، از قضا، می تواند باعث نشخوار فکری شود و میل را قوی تر کند.

ما می توانیم با تفکر متفاوت در مورد محرک، کار و خلق و خوی خود، حواس پرتی هایی را که از درون سرچشمه می گیرند، مدیریت کنیم. علاوه بر این، با تصور مجدد یک محرک داخلی ناخوشایند، مانند میل به جستجوی چیزی در گوگل، می توانیم آن را خلع سلاح کنیم. 

چهار مرحله زیر به مدیریت افکار مزاحم کمک می کند:

 1. به دنبال احساسات قبل از حواس پرتی باشید.
 2. محرک داخلی را یادداشت کنید.
 3. احساسات منفی را با کنجکاوی به جای تحقیر کاوش کنید. و
 4. در لحظات پایانی محتاط باشید. 

یادداشت ویراستار

لحظات پایانی انتقال از چیزی به چیز دیگر در طول روزهای ما هستند.

ایان بوگوست، استاد موسسه فناوری جورجیا، می‌گوید یکی از راه‌های تسلط بر محرک‌های درونی این است که یک فعالیت خسته‌کننده را دوباره تصور کنید. 

برای مثال، اگر به جای فرار یا پاداش دادن به خود چمن می‌زنید، به این فعالیت به گونه‌ای متفاوت نگاه کنید تا زمانی که چالش‌های جدیدی را که قبلاً ندیده‌اید کشف کنید (مثلاً شکستن زمان رکورد).

برای اینکه خلق و خوی خود را دوباره تصور کنید، ایال توصیه می کند:

 1. اجتناب از باور داشتن اراده محدود است.
 2. برچسب زدن به خود به عنوان داشتن خودکنترلی؛ و
 3. تمرین شفقت به خود

قسمت ۲: برای کشش وقت بگذارید

برای ایجاد کشش، باید بررسی کنیم که چگونه زمان خود را صرف کرده ایم. و برای انجام این کار، باید از ارزش های خود شروع کنیم. راس هریس می‌نویسد: «ارزش‌های ما این است که «چگونه می‌خواهیم باشیم، می‌خواهیم برای آن ایستادگی کنیم و چگونه می‌خواهیم با دنیای اطرافمان ارتباط برقرار کنیم».

یکی از راه‌های موثر برای وقت گذاشتن برای کشش، از طریق «جعبه زمانی» است که شامل تنظیم «نیت اجرایی» است.

خواندن بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در مورد “نیت های اجرایی”، کتاب جیمز کلیر، عادات اتمی را بخوانید .

ایال توصیه می کند که برنامه خود را به طور منظم بازبینی کنید، اما پس از تنظیم به آن متعهد باشید. هنگامی که برای خودتان زمان تعیین کردید، تقویم خود را با سهامداران همگام کنید تا مطمئن شوید که آنها حواس شما را با کارهای اضافی پرت نمی کنند.

قسمت ۳: هک کردن محرک های خارجی

برخلاف تصور، محرک های خارجی همیشه مضر نیستند. در مورد هر یک از محرک های خارجی، بپرسید: “آیا این ماشه به من خدمت می کند یا من به آن خدمت می کنم؟” آیا منجر به کشش یا حواس پرتی می شود؟ اگر اولی باشد به شما خدمت می کند.

ایال می نویسد: “زمان صرف شده برای برقراری ارتباط نباید فدای زمان صرف شده برای تمرکز شود.” “چت گروهی برای جایگزینی جلسات حضوری عالی است اما اگر به یک موضوع تمام روز تبدیل شود وحشتناک است.”

برای به حداقل رساندن حواس پرتی موبایل، ایال توصیه می کند:

 1. حذف نصب برنامه هایی که دیگر به آن نیاز ندارید؛
 2. جابه‌جایی مکان و زمان استفاده از برنامه‌های بالقوه حواس‌پرتی به دسکتاپ به جای تلفن؛
 3. جابجایی هر برنامه ای که ممکن است باعث بررسی بی فکر از صفحه اصلی تلفن شما شود. و
 4. تغییر تنظیمات اعلان برای هر برنامه.

هنگام مطالعه آنلاین، با استفاده از اپلیکیشنی مانند Pocket، محتوای جالب را برای بعد ذخیره کنید. یا از “چند وظیفه ای چند کاناله” استفاده کنید، مانند گوش دادن به مقالات در حین تمرین.

قسمت ۴: با پیمان ها از حواس پرتی جلوگیری کنید

تعهدات از قبل با حذف یک انتخاب آینده، شما را از حواس پرتی دور می کند. با این حال، آنها باید تنها پس از استفاده از سه استراتژی غیر قابل تفکیک دیگر استفاده شوند.

سه نوع تعهد قبلی وجود دارد که می توانید از آنها برای حفظ خود در مسیر استفاده کنید:

 1. پیمان تلاش؛
 2. پیمان های قیمتی؛ و 
 3. پیمان های هویتی

یک پیمان تلاش با دشوار کردن رفتارهای ناخواسته از حواس پرتی جلوگیری می کند. به عنوان مثال، استفاده از یک برنامه افزودنی کروم مانند StayFocused برای مسدود کردن وب‌سایت‌هایی مانند Facebook و Reddit.

یک پیمان قیمت برای پرت شدن حواس هزینه می‌افزاید. با این حال، شما باید از سه مشکل زیر آگاه باشید:

 1. قراردادهای قیمت در تغییر رفتار با عوامل خارجی که نمی توانید از آنها فرار کنید خوب نیستند (مثلا جویدن ناخن).
 2. قراردادهای قیمت فقط باید برای کارهای کوتاه استفاده شود. و
 3. وارد شدن به یک پیمان قیمتی ترسناک است.

پیمان هویت، تعهدی پیشاپیش به تصویری از خود است.

خواندن بیشتر

جیمز کلیر در کتاب خود، عادات اتمی ، اهمیت هویت در تغییر رفتار را مورد بحث قرار می دهد .

خواندن توصیه می شود

اگر Indistractable را دوست دارید ، ممکن است دوست داشته باشید:

 • عادات اتمی: تغییرات کوچک، نتایج قابل توجه توسط جیمز کلیر
 • کار عمیق: قوانینی برای موفقیت متمرکز در دنیای پریشان اثر کال نیوپورت
 • تعیین کننده: چگونه انتخاب های بهتری در زندگی داشته باشیم توسط چیپ هیث و دن هیث

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 76 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 87 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/irancoac/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52