Warning: file_put_contents(): Only -1 of 4 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Failed to write 266 bytes to /home/irancoac/biabook.com/wp-content/debug.log in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 70 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 62 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 79 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 81 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172
خلاصه اوج - اندرس اریکسون و رابرت پول - بیا بوک | تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده

به دنبال یک خلاصه کامل و رایگان اوج هستید؟

شما در جای مناسب هستید!

در اینجا چیزی است که در این صفحه خواهید یافت …

خلاصه یک جمله

پیک یک آغازگر عملی و مبتنی بر واقعیت در تقدم تمرین هدفمند و عمدی در عملکرد متخصص است – توسط روانشناس و دانشمند، اندرس اریکسون، و نویسنده علم، رابرت پول. ( ۳۰۴ صفحه )

فهرست
۱. خلاصه یک جمله
۲. خلاصه اوج

۳. سه سطح تمرین
۴. نوع درست تمرین
۵. DIY، عمدا
۶. نتیجه گیری
۷. مطالب اوج
۸. بهترین نقل قول اوج
۹. خلاصه PDF پیک
۱۰. بیشتر بخوانید: ۵ کتاب مانند اوج
۱۱. ای کاش راه سریعتر/آسان تری وجود داشت؟

توجه: این خلاصه اوج بخشی از یک پروژه در حال انجام برای خلاصه کردن بهترین کتاب های آموزشی تمام دوران است.

خلاصه اوج

هرکسی که اکنون در کاری خوب است، زمانی در آن بد بوده است. اما چه چیزی آماتور را از متخصص جدا می کند؟

آندرس اریکسون به ما می گوید که پاسخ تمرین است.  البته انگیزه، طرز فکر و فرصت درست مهم است. لازم است، شاید. و حتی ژن ها نیز نقش دارند. با این حال، صرف نظر از عمری که به شما اختصاص داده شده است، یا حوزه ای که به آن دست و پنجه نرم می کنید – هیچ کس بدون تمرین در هیچ کاری متخصص نمی شود.

اما یک گرفتاری وجود دارد. می بینید، چیزی بیشتر از تمرین، اراده و ۱۰۰۰۰ ساعت وجود دارد. در واقع، کمیت تنها نیمی از معادله است. نیمه دیگر؟ کیفیت . عنصری که به همان اندازه بدیهی است که اغلب نادیده گرفته می شود.

بنابراین تمرین با کیفیت بالا چگونه به نظر می رسد؟ و چگونه می توانید آن را از امروز شروع کنید؟ این دقیقا همان پازلی است که اریکسون زندگی خود را وقف آن کرده است. این پارادوکس در کمپ اصلی پیک است.

سه سطح تمرین

پاسخ با تعریف سه سطح تمرین آغاز می شود:

 1. تمرین ساده لوحانه –  تمرینی است که:
  • نه هدفمند و نه عمدی (به زیر مراجعه کنید). و
  • با تاب خوردن و امید کورکورانه مشخص می شود.
 1. تمرین هدفمند  – تمرینی است که:
  • فراتر از منطقه راحتی شما اتفاق می افتد و تلاش ثابت و تقریباً حداکثری را می طلبد.
  • در اهداف کاملاً تعریف شده ای کار می کند که جنبه خاصی از عملکرد را هدف قرار می دهد.
  • طرحی از مراحل کودک را تنظیم و دنبال می کند که به وضوح از آن اهداف حمایت می کند.
  • از توجه کامل و اقدام آگاهانه برای کنترل و تنظیم عملکرد استفاده می کند.
  • بازنمایی‌های ذهنی دقیق و مؤثری را ایجاد می‌کند که شما را راهنمایی می‌کند که چه کاری انجام دهید یا چگونه و چرا کوتاهی می‌کنید (یعنی بازخورد داخلی واضحی ایجاد می‌کند). و
  • با نشانه های دائمی بهبود انگیزه شما را حفظ می کند.
 1. تمرین عمدی – تمرینی است که هم هدفمند  و هم آگاهانه باشد، به عنوان مثال،
  • توسط معلمی راهنمایی می شود که با توانایی های متخصصان و نحوه توسعه آن توانایی ها آشنا است. و
  • با بازخورد بیرونی و توسط معلم شروع می شود، اما به طور فزاینده ای به خود نظارتی داخلی منجر می شود.

نوع درست تمرین

بدیهی است که از عمل ساده لوحانه باید پرهیز کرد. و با این حال بسیاری از ما شروع می کنیم یا دوباره به آن می لغزیم. پیام اریکسون؟ پیشرفت تنها بر اساس ۱۰۰۰۰ ساعت ساخته نمی شود و تکرار بی فکر راهی برای عملکرد متخصص نیست.

تمرین هدفمند حداقل برای تضمین پیشرفت واضح و ثابت است. اما این مهارت آسان نیست. برای به کارگیری آن، باید تلاشی آگاهانه و مستمر برای ادغام ویژگی های آن در آموزش خود انجام دهید. 

چگونه متوجه می شوید که هدفمند تمرین می کنید؟ تمرین هدفمند باید سخت، سخت و در عین حال قابل دستیابی به نظر برسد، باید مانند جریان باشد.

بهترین گزینه تمرین عمدی است . اما رسیدن به آن به معنای ترکیب تمرین هدفمند خوب با  مربیگری عالی از بالا به پایین است. کاری که گفتن آن آسان تر از انجام شدن است.

چگونه تدریس خوبی پیدا می کنید؟ نکات بسیار خوبی را در کتاب استعدادهای کوچک دانیل کویل خواهید یافت. در حال حاضر، اریکسون سه توصیه ارائه می دهد:

 1. فردی را بیابید که در این مهارت موفق باشد – در حالت ایده آل، که خود حداقل به سطحی که مد نظر شماست رسیده باشد.
 2. فردی ماهر و با تجربه در تدریس در زمینه انتخابی خود بیابید – در حالت ایده آل، با تجربه در آموزش افرادی مانند شما (یعنی سن و سطح تجربه شما). و
 3. همانطور که خودتان تغییر می کنید معلم خود را تغییر دهید – به حرکت رو به جلو ادامه دهید. همانطور که از مربی خود پیشی می گیرید ادامه دهید.

البته پیدا کردن معلم مناسب نصف شانس است. و، اگرچه زمان در حال تغییر است، دریافت بهترین آموزش همچنان به قرار گرفتن در مکان مناسب، در زمان مناسب، شناخت افراد مناسب و داشتن منابع مناسب بستگی دارد.

پس چگونه می توانید عمدا تمرین کنید وقتی اشتهای شما از فرصت های شما بیشتر است؟

DIY، عمدا

اریکسون می گوید پاسخ این است که تا جایی که می توانید به ایده آل نزدیک شوید. اگر تدریس یک گزینه است، آن را انتخاب کنید. اگر نه، از روند زیر استفاده کنید تا شرایط تغییر کند:

 1. بازیگران خبره را شناسایی کنید – یا بهترین هدف (در جایی که رتبه بندی وجود دارد) یا حتی فقط قهرمانان شخصی شما.
 2. بفهمید که چه چیزی آنها را بسیار خوب می کند – داستان های آنها را بخوانید، عملکرد آنها را تجزیه و تحلیل کنید، هر آنچه را که می توانید از سفر آنها بیاموزید.
 3. با تکنیک های آموزشی برای رسیدن به آنجا بیایید – آزمایش، آزمایش، یادگیری، تنظیم و تکرار.

برای غلبه بر فلات های اجتناب ناپذیر در تمرین، اریکسون پیشنهاد می کند:

 • خود را به خارج از منطقه آسایش خود فشار دهید و ببینید چه چیزی در ابتدا شکسته می شود – این به شما کمک می کند تا گلوگاه هایتان را به سطح برسانید تا بتوانید شناسایی کنید و روی آن کار کنید. و
 • نه تنها تلاش بیشتر، بلکه تلاش متفاوت – اگر کاری را که همیشه انجام می‌دادید انجام دهید، ممکن است آنچه را که همیشه به دست آورده‌اید به دست آورید. از جهات مختلف به موانع برخورد کنید تا دیدگاهی تازه داشته باشید.

با کمی تفکر می توان تمرینات الهام گرفته از متخصصان را توسعه داد و تقریباً در هر زمینه ای می توان موانع یادگیری را دور زد. و این تمام نکته تمرین هدفمند و آگاهانه است – هدفمند و عمدی است. تمرین با کیفیت خوب تصادفی اتفاق نمی‌افتد، این تمرین به سختی برنامه‌ریزی شده و با دقت طراحی شده است.

نتیجه

خب! حالا شما مالک آن هستید. آیا توصیه های بالا شما را در مهارت انتخابی خود بهترین در جهان می کند؟  احتمالاً نه: حتی بابرکت ترین و امیدوارترین مجریان در راه رسیدن به قله رشته خود با چالش های بیشمار و غیرقابل پیش بینی روبرو هستند.

اما آیا می تواند شما را در مدرسه، شرکت یا کشورتان بهترین کند؟ ممکن است انجام دهد. ممکن است به شما کمک کند از تسلط بر چیزی که دوست دارید لذت ببرید؟ قطعا خواهد شد. و آیا بهتر از ۱۰۰۰۰ ساعت ساییدن بدون فکر است به این امید که همه چیز به هم بخورد؟ تو بچا

پس برای چی منتظری؟ مهارتی را پیدا کنید که شما را هیجان زده کند، تصمیم بگیرید که آن را عمداً تمرین کنید – یا حداقل هدفمند و هر روز کمی عاقل تر از زمانی که از خواب بیدار شدید به رختخواب بروید.

و درس اصلی پیک را به خاطر بسپارید – مهم نیست کجا هستید، چه کسی هستید یا چه کار می کنید – با کمی تمرین، شما نیز می توانید به چیزهای خارق العاده ای دست پیدا کنید.

مطالب اوج

پیک دارای ۹ فصل اصلی …

مقدمه: هدیه

 1. قدرت تمرین هدفمند
 2. مهار سازگاری
 3. بازنمایی های ذهنی
 4. استاندارد طلا
 5. اصول تمرین عمدی در کار
 6. اصول تمرین عمدی در زندگی روزمره
 7. جاده ای به سوی خارق العاده
 8. اما استعداد طبیعی چطور؟
 9. از اینجا به کجا می رویم؟

بهترین نقل قول های اوج

این نقل قول‌های اوج از کتابخانه مرکزی همیشه در حال رشد «هنر زندگی » از افکار، حکایات، یادداشت‌ها و نقل قول‌های الهام‌بخش آمده است.

دلیل اینکه اکثر مردم این قابلیت‌های فیزیکی خارق‌العاده را ندارند به این دلیل نیست که ظرفیت لازم برای آن‌ها را ندارند، بلکه به این دلیل است که آنها راضی هستند که در بستر راحت هموستاز زندگی کنند و هرگز کاری را انجام ندهند. آنها در دنیای “به اندازه کافی خوب” زندگی می کنند.

– اندرس اریکسون ، پیک

بهترین جملات اوج: دلیل اینکه اکثر مردم این قابلیت‌های فیزیکی خارق‌العاده را ندارند به این دلیل نیست که ظرفیت لازم برای آن‌ها را ندارند، بلکه به این دلیل است که راضی هستند در شرایط راحت هموستاز زندگی کنند و هرگز این قابلیت‌ها را انجام ندهند. کاری که برای خروج از آن لازم است. آنها در دنیای "به اندازه کافی خوب" زندگی می کنند.

“بنابراین در اینجا به طور خلاصه تمرین هدفمند داریم: از منطقه راحتی خود خارج شوید، اما آن را به روشی متمرکز، با اهداف روشن، برنامه ای برای رسیدن به آن اهداف، و راهی برای نظارت بر پیشرفت خود انجام دهید. اوه، و راهی پیدا کنید. برای حفظ انگیزه خود.”

– اندرس اریکسون ، پیک

“اگر هرگز خود را فراتر از منطقه آسایش خود ندهید، هرگز پیشرفت نخواهید کرد.”

– اندرس اریکسون ، پیک

“شما باید به بالا رفتن از قبل ادامه دهید: دورتر بدوید، سریع‌تر بدوید، در سربالایی بدوید. اگر به هل دادن و فشار دادن و فشار دادن بیشتر ادامه ندهید، بدن در حالت هموستاز قرار می‌گیرد، البته در سطحی متفاوت از قبل، و شما این کار را خواهید کرد. بهبود را متوقف کنید.”

– اندرس اریکسون ، پیک

“یادگیری راهی برای دستیابی به توانایی های بالقوه نیست، بلکه راهی برای توسعه آن است.”

– اندرس اریکسون ، پیک

“بهترین راه برای عبور از هر مانعی این است که از جهتی دیگر به آن بپردازیم.”

– اندرس اریکسون ، پیک

“حتی با انگیزه ترین و باهوش ترین دانش آموز زیر نظر کسی که بهترین ترتیب یادگیری چیزها را می داند، که می داند و می تواند روش مناسب برای انجام مهارت های مختلف را نشان دهد، که می تواند بازخورد مفید ارائه دهد و می تواند نشان دهد، سریعتر پیشرفت می کند. فعالیت‌های تمرینی را طراحی کنید که برای غلبه بر نقاط ضعف خاص طراحی شده‌اند.”

– اندرس اریکسون ، پیک

“این طرح اولیه برای بهتر شدن در هر کاری است: تا می توانید به تمرین عمدی نزدیک شوید. اگر در زمینه ای هستید که تمرین عمدی یک گزینه است، باید آن گزینه را انتخاب کنید. اگر نه، اصول را به کار ببرید. تمرین عمدی تا آنجا که ممکن است. در عمل این اغلب به تمرین هدفمند با چند مرحله اضافی خلاصه می‌شود: ابتدا مجریان خبره را شناسایی کنید، سپس بفهمید که چه کاری انجام می‌دهند که آن‌ها را بسیار خوب می‌کند، سپس تکنیک‌های آموزشی را ارائه کنید که به شما امکان می‌دهد. برای انجام آن نیز.”


Warning: file_put_contents(): Only -1 of 76 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 87 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/irancoac/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52