Warning: file_put_contents(): Only -1 of 4 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Failed to write 272 bytes to /home/irancoac/biabook.com/wp-content/debug.log in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 70 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 62 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 79 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 81 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172
خلاصه داستان Who Moved My Cheese – دکتر اسپنسر جانسون - بیا بوک | تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده

به دنبال یک خلاصه کامل و رایگان Who Moved My Cheese هستید؟

شما در جای مناسب هستید! در اینجا چیزی است که در این صفحه خواهید یافت …

خلاصه یک جمله

چه کسی پنیر من را جابجا کرد یک تمثیل کوتاه و سبک در مورد روش های مختلف واکنش ما به تغییرات زندگی است و چگونه انجام ماهرانه آن می تواند به ما کمک کند تا موفقیت و شادی بیشتری در زندگی خود پیدا کنیم – توسط نویسنده پرفروش دکتر اسپنسر جانسون. ( ۹۶ صفحه )

فهرست
۱. خلاصه یک جمله
۲. نقد و بررسی Who Moved My Cheese
۳. Who Moved My Cheese خلاصه

۴. چگونه از تغییر لذت ببریم
۵. نحوه پیش بینی و سازگاری سریع با تغییر
۶. چه کسی محتوای پنیر من را جابجا کرد
۷. سوالات متداول چه کسی پنیر من را جابجا کرد

۸. چه کسی پنیر من را جابجا کرد خلاصه کوتاه؟
۹. اخلاقیات داستان چه کسی پنیر من را جابجا کرد چیست؟
۱۰. نقل قول های بهترین کسانی که پنیر من را جابجا کردند
۱۱. Who Moved My Cheese خلاصه PDF
۱۲. بیشتر بخوانید: ۵ کتاب مانند چه کسی پنیر من را جابجا کرد
۱۳. ای کاش راه سریعتر/آسان تری وجود داشت؟

توجه: خلاصه این Who Moved My Cheese بخشی از یک پروژه در حال انجام برای خلاصه کردن بهترین کتاب های ذهنیت و بهترین کتاب های خود کمکی در تمام دوران است.

بررسی چه کسی پنیر من را جابجا کرد

چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ یک تمثیل کوتاه و سبک در مورد تغییر است، توسط نویسنده پرفروش دکتر اسپنسر جانسون . این داستان سفرهای جسمی و احساسی دو موش (اسنیف و اسکری) و دو انسان کوچک (هم و هاو) را دنبال می‌کند که در یک پیچ و خم بزرگ و پرپیچ و خم در حال جستجو، یافتن، گم شدن و بازیابی مجدد پنیر خود هستند.

تکه های پنیر جانسون استعاره ای است از آنچه در زندگی می خواهید – شغل خوب، رابطه عاشقانه، پول، دارایی، سلامتی یا آرامش روحی. پیچ و خم جایی است که شما به دنبال آن هستید – سازمانی که برای آن کار می کنید، خانواده یا جامعه ای که در آن زندگی می کنید. و مشکل این است که هیچ پنیر برای همیشه باقی نمی ماند. زندگی تغییر می کند، ذخایر پنیر تمام می شود و همه ما چه بخواهیم چه نخواهیم می توانیم ناگهان بدون پنیر خود را پیدا کنیم.

داستان های Sniff، Scurry، Hem و Haw اهمیت و روشی شگفت انگیز برای مقابله با تغییر را نشان می دهد. و اگرچه به طور خلع سلاح ساده ای است (هرچه سریعتر پنیر قدیمی را رها کنید، بهتر است؛ کفش های دویدن خود را بپوشید و به دنبال پنیر جدید باشید)، چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ درس‌های قدرتمند و پرطنین زندگی را که می‌توانست فقط برای شما نوشته شده باشد، ضبط و بررسی می‌کند.

نتیجه نهایی آن؟ تغییر اجتناب ناپذیر است. افراد موثر تغییرات را زیر نظر دارند، آن را پیش بینی می کنند، با آن سازگار می شوند، یاد می گیرند که آن را در آغوش بگیرند و از آن لذت ببرند. اگر تغییر نکنید ممکن است منقرض شوید. اگر تغییر کنید، نه تنها استرس و ناراحتی کمتری متحمل خواهید شد، بلکه از موفقیت و رضایت بیشتری در هر بخش از زندگی و کار خود لذت خواهید برد.

حکم من؟ چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ پرفروشی است که همه می توانند از آن یاد بگیرند و از آن لذت ببرند. این جذاب و الهام‌بخش و پر از تغییرات کوچک و کاربردی برای سیم‌کشی مجدد مغزهای پیچیده ما است. و تنها با ۹۲ صفحه کوتاه تر از بسیاری از رفت و آمدهای روزانه ما است.

من قطعاً توصیه می کنم نسخه اصلی را انتخاب کنید . قالب واقعی و داستانی سنگین آن نیز آن را برای بلعیدن از طریق شنیداری عالی می کند.

چه در حال پردازش تغییرات باشید و چه برای چیزهای اجتناب ناپذیر آماده می شوید، این کتاب به شما یادآوری می کند که تنها نیستید و نور در انتهای تونل وجود دارد.

از تغییر لذت ببرید! از ماجراجویی لذت ببرید و از طعم پنیر جدید لذت ببرید!

و سفر جدید خود را با  خلاصه Who Moved My Cheese در زیر شروع کنید…

خلاصه چه کسی پنیر من را جابجا کرد

خلاصه یک جمله ای: شرایط ما دائماً در حال تغییر است، حتی اگر ما آنها را نخواهیم، ​​و راز خوشبختی طولانی مدت این است که از اوقات خوب و آسان لذت ببریم، زمانی که آنها را درک می کنیم، در حالی که هوشیار هستیم و آماده تغییر هستیم. با شرایط جدیدی که می آیند (به جای رنجش و/یا مقاومت در برابر آنها و رها شدن).

خلاصه کامل: همه ما برای رسیدن به نتایج در محل کار، خانه و جوامع خود تلاش می کنیم زیرا معتقدیم که آنها ما (یا کسانی را که دوستشان داریم) خوشحال می کنند.

ممکن است یک شغل خوب، یک رابطه عاشقانه، پول یا دارایی باشد. ممکن است سلامتی یا آرامش روحی بهتر باشد.

و زمانی که در نهایت آنها را بدست آوریم می تواند احساس فوق العاده ای داشته باشد. آن چیزها به سنگ بنای بهترین برنامه های ما برای آینده تبدیل می شوند.

با این حال، زندگی دائماً در حال تغییر است و گاهی اوقات چیزهایی را که ما انتظار داریم، احساس می‌کنیم سزاوار آن هستیم یا برای به انجام رساندن آن بسیار سخت و طولانی تلاش کرده‌ایم مسدود می‌کند (یا حتی خنثی می‌کند).

اما از آنجایی که از شروع دوباره می ترسیم، احمقانه به نظر می رسیم یا اینکه ممکن است به جایی بدتر برسیم، اغلب نمی خواهیم وقتی همه چیز در اطرافمان تغییر می کند، تغییر کنیم.

ما انکار می کنیم که تغییر رسیده یا در حال آمدن است. ما ناامید می شویم و شروع به سرزنش دیگران می کنیم. ما به آنچه که بود می چسبیم ، به جای آنچه که اکنون هست .

و هر چه هر آنچه در معرض خطر است مهم تر باشد، ما ناامیدانه تر تلاش می کنیم آن را نگه داریم.

ما با استرس و ناراحتی ناتوان می جوشیم ما بیشتر به این فکر می کنیم که چه چیزی ممکن است اشتباه باشد تا اینکه به درستی برویم. ما اجازه می دهیم ترس هایمان از کنترل خارج شوند سپس ما را کنترل کنند .

اما واقعیت این است که چه بخواهیم چه نخواهیم دنیا مدام در حال تغییر است و در حالی که همه تغییرات خوب یا ضروری نیستند، اما همیشه فرصت‌های جدیدی را ایجاد می‌کنند، چه فوراً آنها را تشخیص دهیم یا نه.

به همین دلیل مهم است که یاد بگیرید چگونه با تغییر کنار بیایید. به همین دلیل است که یاد بگیرید چگونه با شرایط جدید سازگار شوید.

چگونه از تغییر لذت ببریم

وقتی تغییر اتفاق می افتد، اولین چیزی که باید متوجه شوید این است که نحوه واکنش شما انتخاب شماست. بزرگترین مانع تغییر در درون شماست.

دومین چیزی که باید بدانیم این است که بهترین راه برای مقابله با تغییر ساده نگه داشتن چیزها، انعطاف پذیر بودن و حرکت سریع است. وقتی تغییر از راه می رسد، به سادگی با آن تغییر کنید.

از خودت بپرس:

 1. بهترین فرصت‌ها را کجا می‌توانم پیدا کنم، مبارزه با این تغییر یا پذیرش آن؟»
 2. “اگر این شرایط جدید به چیزی بهتر از شرایطی که دارم می روم منجر شود، زندگی من چگونه می تواند باشد؟” و
 3. “اگر نمی ترسیدم شکست بخورم، چه کار می کردم؟”

واقعاً در پاسخ های خود تأمل کنید.

آنها را تا زمانی تجسم کنید که جزئیات تقریباً در ذهن شما ملموس باشد. تا زمانی که آنچه را که قبلاً به آن اعتقاد داشتید تغییر دهید.

بدانید که بیشتر ترس های شما غیر منطقی هستند. به حماقت قبلیت بخند رهایش کن.

سپس اقدام کنید – به جای اینکه اجازه دهید چیزهایی برای شما اتفاق بیفتد، چیزهایی را انجام دهید. کنترل را در دست بگیرید – حتی اگر نگران هستید که مدت زیادی منتظر بوده اید.

توجه داشته باشید که گاهی اوقات همه چیز تغییر می کند و آنها دیگر مثل قبل نمی شوند. و اگر این یکی از آن مواقع باشد، زندگی همین است!

زندگی ادامه دارد و اگر نمی خواهید خطر انقراض را به خطر بیندازید، باید همینطور.

نحوه پیش بینی و سازگاری سریع با تغییر

و دفعه بعد که زمان در حال تغییر است؟ به اشتباهات قبلی خود فکر کنید و اجازه ندهید این تغییرات شما را غافلگیر کند!

به یاد داشته باشید که مهم نیست که چقدر چیزی احساس امنیت می کنید، همیشه باید انتظار وقوع تغییر را داشته باشید.

زیرا وقتی انتظار دارید تغییر (چه تدریجی و چه ناگهانی) اتفاق بیفتد، بهتر است آن را زودتر رصد و پیش بینی کنید .

و هنگامی که تغییرات را زودتر نظارت و پیش بینی می کنید، تطبیق سریع با آن آسان تر خواهید بود.

و هنگامی که به سرعت خود را با تغییر وفق می دهید، ممکن است متوجه شوید که از آن لذت می برید .

و هنگامی که از تغییر لذت می برید ، یاد خواهید گرفت که عاشق آزمایش لبه منطقه راحتی خود باشید. شما آماده خواهید بود که وقتی تغییر رخ دهد بارها و بارها آن را در آغوش بگیرید.

نسبت به کسانی که در مقابل چیزهای اجتناب ناپذیر مقاومت می کنند، استرس کمتر، ناراضی و سازگارتر خواهید بود.

شما تمرکز خود را از از دست دادن چیزی که قبلا بوده، به دستیابی به چیزی که ممکن است روزی باشد تغییر خواهید داد.

شما زمان، فضا و انرژی بیشتری برای پذیرش نتایج جدید خواهید داشت که ممکن است حتی بهتر از نتایج قبلی باشند.

و از یک مسیر آزمایش شده برای موفقیت بیشتر در زندگی و کار خود لذت خواهید برد.

چه کسی محتوای پنیر من را جابجا کرد

Who Moved My Cheese دارای ۱۲ فصل کوچک است که همگی در قسمت دوم از سه قسمت کتاب قرار دارند.

قسمت ۱: یک گردهمایی – شیکاگو

قسمت ۲: چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟: داستان

 1. چهار شخصیت
 2. پیدا کردن پنیر
 3. بدون پنیر!
 4. موش ها: اسنیف و اسکوری
 5. The Little People: Hem & Haw
 6. در همین حال، بازگشت به پیچ و خم
 7. فراتر از ترس
 8. لذت بردن از ماجراجویی
 9. حرکت با پنیر
 10. دست خط روی دیوار
 11. چشیدن پنیر جدید
 12. لذت بردن از تغییر!

قسمت ۳: یک بحث – بعداً در همان روز

سوالات متداول چه کسی پنیر من را جابجا کرد

چه کسی پنیر من را جابجا کرد خلاصه کوتاه؟

چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ داستانی درباره چهار شخصیت – اسنیف، اسکری، هم و هاو – است که خطرات و مزایای مقاومت و سازگاری با تغییرات را در حین جستجو، یافتن، گم شدن و باید دوباره غذای مورد علاقه خود، پنیر، را در پیچ و خم بزرگ و پیچ‌خورده کشف کنند. خلاصه کامل Who Moved My Cheese را بخوانید .

اخلاقیات داستان چه کسی پنیر مرا جابجا کرد چیست؟

اخلاقیات چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ این است که تغییر اجتناب ناپذیر است (چه آن را دوست داشته باشید یا موافق باشید یا نه). مقاومت در برابر تغییر منجر به استرس و ناراحتی می شود. پذیرش تغییر منجر به موفقیت و رضایت می شود. خلاصه کامل Who Moved My Cheese را بخوانید .

نقل قول بهترین کسی که پنیر من را جابجا کرد

این نقل‌قول‌های Who Moved My Cheese از کتابخانه مرکزی فکر، حکایات، یادداشت‌ها و نقل‌قول‌های الهام‌بخش هنر زندگی می‌آید .

“داشتن پنیر شما را خوشحال می کند”

– اسپنسر جانسون ، کسی که پنیر من را جابجا کرد

“هرچه پنیر شما برای شما مهمتر باشد، بیشتر می خواهید آن را نگه دارید.”

– اسپنسر جانسون ، کسی که پنیر من را جابجا کرد

“اگر تغییر نکنی، ممکن است منقرض شوی.”

– اسپنسر جانسون ، کسی که پنیر من را جابجا کرد

“اگر نمی ترسیدی چه می کردی؟”

– اسپنسر جانسون ، کسی که پنیر من را جابجا کرد

“پنیر را اغلب بو کنید تا بدانید چه زمانی کهنه می شود.”

– اسپنسر جانسون ، کسی که پنیر من را جابجا کرد

“حرکت در یک مسیر جدید به شما کمک می کند تا پنیر جدید پیدا کنید.”

– اسپنسر جانسون ، کسی که پنیر من را جابجا کرد

“وقتی از ترس دست بردارید، احساس خوبی دارید!”

– اسپنسر جانسون ، کسی که پنیر من را جابجا کرد

“تصور خود در حال لذت بردن از پنیر جدید شما را به سمت آن سوق می دهد.”

– اسپنسر جانسون ، کسی که پنیر من را جابجا کرد

“هرچه سریعتر پنیر قدیمی را رها کنید، زودتر پنیر جدید پیدا می کنید.”

– اسپنسر جانسون ، کسی که پنیر من را جابجا کرد

“جستجو در پیچ و خم امن تر از ماندن در وضعیت بدون پنیر است.”

– اسپنسر جانسون ، کسی که پنیر من را جابجا کرد

ترسی که اجازه می دهید در ذهن شما ایجاد شود، بدتر از وضعیتی است که در واقع وجود دارد.

– اسپنسر جانسون ، کسی که پنیر من را جابجا کرد

“باورهای قدیمی شما را به سمت پنیر جدید هدایت نمی کند.”

– اسپنسر جانسون ، کسی که پنیر من را جابجا کرد

“وقتی باورهای خود را تغییر می دهید، آنچه را که انجام می دهید تغییر می دهید.”

– اسپنسر جانسون ، کسی که پنیر من را جابجا کرد

بهترین کسانی که پنیر من را جابجا کردند جملات: وقتی آنچه را که باور دارید تغییر می دهید، کاری را که انجام می دهید تغییر می دهید.

“وقتی می بینید که می توانید پنیر جدید پیدا کنید و از آن لذت ببرید، مسیر خود را تغییر می دهید.”

– اسپنسر جانسون ، کسی که پنیر من را جابجا کرد

“تشخیص زودهنگام تغییرات کوچک به شما کمک می کند تا خود را با تغییرات بزرگتری که در راه است سازگار کنید.”

– اسپنسر جانسون ، کسی که پنیر من را جابجا کرد

“سریعترین راه برای تغییر این است که به حماقت خود بخندید – سپس می توانید رها کنید و به سرعت ادامه دهید.”

– اسپنسر جانسون ، کسی که پنیر من را جابجا کرد

“تغییر تحمیلی، تغییری است که مخالف است.”

– اسپنسر جانسون ، کسی که پنیر من را جابجا کرد


Warning: file_put_contents(): Only -1 of 76 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 87 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/irancoac/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52