“زندگی بهینه ۱۰۱″، برایان جانسون

فهرست
۱. Optimal Living 101 Review
خلاصه ۲. Optimal Living 101

۳. بالاترین هدف: زندگی با آرته (ἀρετή)
۴. ۱. خوش بینی را تمرین کنید
۵. ۲. زندگی بر اساس هدف
۶. ۳. خودآگاهی را توسعه دهید
۷. ۴. تعیین اهداف
۸. ۵. اقدام کنید
۹. ۶. انرژی جمع کنید
۱۰. ۷. خوش آمدید حکمت
۱۱. ۸. شجاعت پیدا کنید
۱۲. ۹. عشق را در آغوش بگیرید
۱۳. ۱۰. En*theos را جستجو کنید
۱۴. نتیجه گیری
۱۵. ای کاش راه سریعتر/آسان تری وجود داشت؟

بررسی Optimal Living 101

من عاشق گاز گرفتن در جیب های خرد متمرکز هستم. آنها مانند یک انبه بیش از حد رسیده روی مغز می ترکند. یکی از موارد مورد علاقه قدیمی، ضد آفتاب باز لورمن است . مورد علاقه جدید من ممکن است Optimize.me برایان جانسون باشد .

برایان یک کارآفرین سریالی، ژرف اندیش، خواننده بی امان و فیلسوف امروزی است. اگر خلاصه‌های کتاب « سریع به استاد » را دوست دارید، « یادداشت‌های فیلسوف » او را دوست خواهید داشت . اما بهترین کارهای او (تا کنون) دوره Optimal Living 101 و کلاس های Master او هستند او هستند. آنها ترکیبی از همه چیزهایی هستند که او خوانده و کشف کرده است. آنها ترکیبی از اصول و روش ها برای زندگی کردن هستند.

خلاصه زیر مربوط به Optimal Living 101 است – کلاس «چگونه زندگی کنیم» که در هر مدرسه وجود ندارد. واضح است که تفکر برایان هنوز در حال تکامل است. و گاهی تثبیت روی «ده قدم» مانع از اختصار و وضوح می شود. اما OL101 در حال حاضر آنقدر خوب است که فکر می کردم ارزش خرد کردن را دارد. اگر وقت دارید (~۴ تا ۵ ساعت)، ویدیوهای اصلی ارزش هر سرمایه گذاری را دارند.

آنچه در زیر وجود ندارد، انرژی الهام بخش برایان و گستره عظیم مثال ها و منابعی است که او ذکر می کند. چیزی که من اضافه کردم کمی سادگی و نکته عجیب خودم است. در هر صورت، اگر مطالبی را که می‌خوانید دوست دارید، اکیداً توصیه می‌کنم زمانی را برای بررسی آثار برایان اختصاص دهید . من از تماشای تکامل تفکر او در سال های آینده هیجان زده هستم و شک ندارم بهترین های او هنوز در راه است.

خلاصه Optimal Living 101

بالاترین هدف: زندگی با آرته (ἀρετή)

پیام برایان ساده است: با آرته زندگی کنید . یعنی بهترین نسخه فعلی خود را در هر لحظه بیان کنید. این کار را انجام دهید و وقتی لحظه ها تبدیل به دقیقه می شوند، همه چیز به دنبال خواهد داشت، از شادی تا رضایت و موفقیت.

فهمیدم؟ خوب

اما چگونه؟ سوال عالی

گفتم ساده است، نگفتم آسان است.

خوشبختانه، برایان نکات برجسته صدها متفکر را در ده مرحله فشرده کرده است که فکر می‌کند ممکن است کمک کند. آن ها هستند:

 1. خوش بینی را تمرین کنید.
 2. از روی هدف زندگی کن
 3. خودآگاهی را توسعه دهید .
 4. اهداف تعیین کنید .
 5. اقدام کنید.
 6. انرژی جمع کن
 7. خوش آمدی خرد .
 8. جرات پیدا کن
 9. عشق را در آغوش بگیر
 10. به دنبال EN*THEOS باشید .

بیایید نگاهی گذرا به هر یک داشته باشیم.

۱. خوش بینی را تمرین کنید

زندگی ما توسط ذهن ما شکل می گیرد. ما همان چیزی می شویم که فکر می کنیم.» – بودا

بیان بهترین فردی که می توانید باشید، نیاز به امید و اطمینان به آینده دارد. نیاز به خوش بینی دارد. خوشبختانه خوش بینی یک مهارت آموخته شده است و با کنترل ذهن شما شروع می شود.

کنترل ذهن به این معنی است که یاد بگیرید توجه خود را در جایی که می خواهید، زمانی که می خواهید برای مدت زمانی که می خواهید، قرار دهید. اگر شما ذهن را کنترل نکنید، آن شما را کنترل می کند. این یک مشکل به دو دلیل است:

اول، زیرا، به لطف تکامل، ذهن شما تفلون برای افکار مثبت و نوار چسب برای افکار منفی است. میمون ترسناک و مشکوک در مغز میانی شما کمک می کند تا زنده بمانید. اما این یک همراه غیرمنطقی و پرش نیز است. کنترل به شما امکان می دهد آن را کنترل کنید.

دوم، زیرا اغلب در گذشته یا آینده گیر می کنید. این دیوانه است زیرا شما نمی توانید مستقیماً تغییر دهید . کنترل توجه شما را از بین می برد. این به شما امکان می دهد در صورت مفید بودن گذشته و آینده را انتخاب کنید. همچنین به شما این امکان را می دهد که آنها را دوباره در زمانی که نه. این بدان معناست که شما می توانید در حال حاضر روی زندگی و عمل تمرکز کنید.

خوش بینی و کنترل ذهن شما عضلات هستند. شما می توانید با تلاش و تمرین آنها را آموزش دهید . در اینجا ۱۰ راه برای شروع آورده شده است:

 1. قدرتمندترین پاسخ را انتخاب کنید – بین محرک و پاسخ فاصله وجود دارد. خودآگاهی را در خود پرورش دهید. به شکاف توجه کنید. و وقتی این کار را انجام دادید، پاسخی را انتخاب کنید که به شما قدرت دهد. در دایره نفوذ خود عمل کنید .
 2. برای ذهن خود وکلای مدافع و وکیل استخدام کنید – جلوی افکار منفی را بگیرید. وقتی یواشکی وارد می شوند، آنها را به طور منطقی و بی رحمانه مورد بررسی قرار دهید. خواهید دید که بیشتر آنها غیرمنطقی هستند. تفلون ذهن خود را با نوشتن ده نقطه مثبت برای هر یک از موارد منفی که شناسایی می کنید، غرق کنید.
 3. قدردانی و جریان سپاسگزاری را تمرین کنید – هر هفته ۵ چیز را بنویسید که بابت آنها سپاسگزار هستید (مطالعات نشان می دهد که ۲۵٪ شادتر خواهید بود). در طول روز، در نظر بگیرید که چند هزار نفر حتی ساده ترین فعالیت های ممکن را انجام می دهند. هر چند وقت یکبار که به یاد دارید وارد این جریان سپاسگزاری شوید.
 4. چیزهایی را که خوب پیش می‌روند بچشید – هر روز ۳ برد بزرگ را دنبال کنید و علت وقوع آنها را بررسی کنید. این به شما آموزش می دهد که مثبت را ببینید و به ذهن خود استراحت دهید.
 5. بازی EQUANIMITY را انجام دهید – هر زمان که خونسردی خود را از دست دادید، یک بازی برای گرفتن خود بسازید. ببینید چقدر سریع می توانید به حالت اولیه بازگردید.
 6. بزرگتر باشید – برای یک فرد سایز ۱، اندازه ۳ مشکلات بزرگ هستند. برای سایز ۹ نفر، آنها چیزهای بی اهمیتی هستند. اندازه مشکلات شما در مورد شما چه می گوید؟ حالا تمام تلاشتان را بکنید تا بزرگتر شوید.
 7. بخند – انتخاب کنید که به خودتان و زندگی بخندید. اگر قرار است ده دقیقه یا ده سال دیگر خنده دار باشد، چرا صبر کنید؟ اکنون نیز ممکن است به آن بخندید.
 8. از مانتراها استفاده کنید – همه ما چه متوجه باشیم چه ندانیم از مانترا استفاده می کنیم. افکار منفی خودکار را با مانتراهای مثبت آگاهانه جایگزین کنید (مثلاً “متشکرم” → جریان سپاسگزاری) تا زمانی که آنها زندگی مثبت خود را به دست آورند.
 9. مدیتیشن – تا ۴ نفس عمیق بکشید. تا ۶ نفس بکشید. ۵ بار تکرار کنید. فقط مدیتیشن کردی ! ارتباط با تنفس سیستم عصبی شما را تغییر می دهد و محتویات آگاهی شما را شکل می دهد. از آن برای تبدیل جنگ یا گریز به مکث و برنامه ریزی در صورت نیاز استفاده کنید. بین محرک و پاسخ فاصله ایجاد کنید.
 10. تمرین، تمرین، تمرین – بحث ارزان است. با تلاش مجدانه، صبورانه و پیگیر، نظریه را به عمل تبدیل کنید.

۲. با هدف زندگی کنید

“انسانها آنچه می توانند باشند، باید باشند.” – آبراهام مزلو

برایان می گوید که هدف و ماموریت دو چیز متفاوت هستند.

۶ فضیلت اصلی را در نظر بگیرید که تمام سنت های دینی و فلسفی به آنها باز می گردد:

 • خرد – کیفیت داشتن تجربه، دانش و قضاوت خوب.
 • عدالت – کیفیت عادلانه و معقول بودن؛
 • شجاعت – توانایی انجام کاری که از آن می ترسید.
 • عشق – کیفیت نشان دادن شفقت عمیق و نگرانی برای دیگران؛
 • اعتدال – توانایی انضباط و تعالی ذهن و بدن؛ و
 • معنویت – کیفیت دیدن فراتر از اشکال مادی یا فیزیکی.

هدف شما این است که بر اساس آن اصول زندگی کنید – زندگی با آرته، بیان بهترین خود در هر لحظه.

چگونه؟ هر زمان که نیاز به بازگشت به شمال واقعی دارید از این مته ۳ مرحله ای استفاده کنید:

 1. تا تعداد ۴ نفس عمیق بکشید. تا تعداد ۶ نفس عمیق بکشید (← مکث و برنامه ریزی)
 2. بپرس: عاقل ترین ، عادل ترین، شجاع ترین، دوست داشتنی ترین، معتدل ترین و معنوی ترین  نسخه خودم در این لحظه چه می کند؟
 3. حالا خواه ناخواه این کار را انجام بده.

یعنی آرته. هدف شما همین است برای من هم همینطور است، برای شما، مثل بقیه روی زمین.

و با این حال، هر یک از ماموریت های ما متفاوت است. ماموریت شما سهم بی نظیری است که می کنید و نقش هایی که در زندگی خود بازی خواهید کرد. برای کشف آن، از خود بپرسید:

 • هدایا و نقاط قوت منحصر به فردی که زندگی به شما هدیه داده است چیست؟
 • چگونه آن هدایا را با بیشترین مقدار و کیفیتی که می توانید پرداخت می کنید؟
 • چگونه به خانواده، جامعه و جهان خود خدمت خواهید کرد؟
 • در حال حاضر این برای شما چه معنایی دارد؟

اینها سوالات آسانی نیستند. اما یک مکان خوب برای شروع این است که…

۳. خودآگاهی را توسعه دهید

“خودت را بشناس.” – سقراط

خودآگاهی در دو سطح است:

 • میکروآگاهی – در این لحظه شما چه کسی هستید؟ چه احساسات، احساسات و افکاری را تجربه می کنید؟ چه چیزی در حال حاضر برای شما کار می کند؟ چه چیزی نیست؟ و
 • آگاهی کلان – به طور کلی شما چه کسی هستید ؟ ارزش ها و نقاط قوت شما چیست؟ میخوای با زندگیت چیکار کنی؟ چه کاری باید انجام دهید؟

بعداً در مورد آگاهی خرد صحبت خواهیم کرد. در حال حاضر، بیایید به تصویر بزرگتر نگاه کنیم.

انجام ماموریت، کشف ارزش ها و نقاط قوت خود می تواند دلهره آور باشد. اما، مانند هر چیزی، تنها چیزی که لازم است تلاش و تمرین مداوم است. در اینجا ۳ راه برای شروع وجود دارد:

 1. نظرسنجی کنید – برای شناسایی نقاط قوت امضای خود در نظرسنجی شرکت کنید. چگونه می توانید آنها را به طور مداوم ادغام و تمرین کنید؟ آیا می توانید در خدمت چیزی بزرگتر از خودتان این کار را انجام دهید؟
 2. با در نظر گرفتن پایان شروع کنید – بپرسید:
  1. خود ۱۱۰ ساله شما در مورد دوره ای که در آن هستید به شما چه می گوید؟ به آنها گوش کن. آنها عاقل تر از آنچه شما می دانید هستند.
  2. اگر با پشتکار، حوصله و پشتکار به کار خود ادامه دهید، در ۱۰+ و ۲۵+ سال زندگی شما چگونه خواهد بود؟ آیا این نتیجه همان چیزی است که شما می خواهید؟
  3. دوست دارید دوستان، خانواده و جامعه شما را در مراسم تشییع جنازه شما چگونه یاد کنند؟ دوست دارید مردم بگویند شما چه کسی بودید؟ دوست دارید مردم بگویند که شما مشارکت کردید؟
 3. رویاهای خود را پرورش دهید – چه چیزی شما را هیجان زده می کند؟ چه چیزی بیشتر به شما الهام می دهد؟ تفلون و نوار چسب را به خاطر دارید؟ ایده های اولیه خود را پرورش دهید. به آنها فرصت زندگی بدهید. به فرشته گوش کن، نه شیطان روی شانه هایت.

برای توسعه آگاهی کلان، برای برنامه ریزی، پیش نویس، تأمل و توسعه این ایده ها وقت بگذارید. آنها پایه و اساس تمام وجود شما هستند.

مهمترین محصول خودآگاهی کلان، احساس اصالت است. موفقیت در هر کاری نیازمند تلاش سخت، کوشا، صبور و پیگیر است. به چه چیزی علاقه دارید؟ این سطح از فداکاری را در چه چیزی قرار خواهید داد؟

نویسنده زندگی خودت باش به فضایل و آرمان های خود صادق باشید. از زندگی کردن با دید خود لذت ببرید. داستانی بنویسید که می دانید دوست دارید آن را بخوانید .

۴. هدف گذاری کنید

«دستیابی به خوشبختی پایدار مستلزم آن است که از سفر به سمت مقصدی که برایمان ارزشمند می‌دانیم لذت ببریم. خوشبختی نه رسیدن به قله کوه و نه بالا رفتن بی هدف از اطراف کوه. شادی تجربه صعود به سمت قله است.» – تل بن شهر

افراد سازنده اهدافی دارند اما افراد شاد شکاف بین اهداف و واقعیت خود را به خوبی مدیریت می کنند.

در اینجا ۱۰ اصل وجود دارد که به شما کمک می کند شاد و موثر بمانید:

 1. اهدافی را تعیین کنید که شما را خوشحال کند – تلاش برای خوشبختی تنها دلیلی است که ما انجام می دهیم. توجه داشته باشید که چه نوع اهدافی را تعیین می کنید. همیشه کارهایی را انجام دهید که منجر به شادی می شود.
 2. تعیین اهداف درونی – اهداف بیرونی می پرسند چگونه می توانم داشته باشم ؟ اهداف ذاتی می پرسند چگونه می توانم باشم ؟ دومی را تنظیم کنید و نه تنها شادتر خواهید بود، بلکه اولی از خود مراقبت خواهد کرد.
 3. برای آینده و حال هیجان زده باشید – افراد شاد برای آینده هیجان زده هستند اما به آن وابسته نیستند. آنها می دانند که همه چیزهایی که برای شاد بودن نیاز دارند در هر لحظه اکنون با آنهاست.
 4. تنش دینامیک را در آغوش بگیرید – تنش پویا یک انرژی کشسان بین واقعیت و ایده آل ایجاد می کند. آن را ایجاد کنید. آن را کاوش کنید. آن را در آغوش بگیر. تنش موتور پیشرفت است.
 5. دراز بکشید اما نکشید – اهداف با درصد موفقیت ۱% ما را در یک منطقه وحشت ناخوشایند قرار می دهد. در عوض، ۷ هدف افزایشی با شانس موفقیت ۵۰/۵۰ تعیین کنید – نتیجه یکسان، روند شادتر، تضمین شده است.
 6. جهت گیری بر روی نتیجه، عمل بر روی فرآیند – می دانید به کجا می روید؟ عالی. اکنون روی اقدامات روزانه، هفتگی و ماهانه تمرکز کنید که شما را به آن نزدیکتر می کند. مراقب پاهای خود باشید، گهگاه به بالا نگاه کنید تا مسیر خود را اصلاح کنید و رسیدن به اوج از خود مراقبت می کند.
 7. چالش‌ها را پیش‌بینی کنید – هنگام برنامه‌ریزی، چالش‌های احتمالی را به‌طور فعال مطرح کنید و به آن فکر کنید زمانی که ظاهر شوند برای آنها آماده خواهید بود و در نتیجه کمتر تسلیم خواهید شد. اعتماد به نفس واقعی این است که بدانید می توانید به یک هدف برسید و برای شکست های مورد انتظار و غیرمنتظره آماده باشید.
 8. وارد جریان شوید – جریان وضعیت بهینه تجربه انسانی است. زمانی به وجود می‌آید که مهارت‌ها و چالش‌های ما کاملاً متعادل باشند. برای مهندسی آن، تنش دینامیکی را به هم بزنید. نقطه شیرین بین خستگی و بار را بیابید.
 9. به نقاط قوت خود متوسل شوید – نقاط قوت خود را شناسایی کنید . حالا تمرین آنها را به یک هدف تبدیل کنید. به طور فعال به نقاط قوت خود متوسل شوید و اهداف شما فعالانه برای شما جذاب خواهد بود.
 10. آرتی را به خاطر بسپارید – هدف شما بالاترین هدف شماست. هر زمان که نیاز به بازگشت به مرکز داشتید از آن استفاده کنید. قدرتمندترین پاسخ خود را انتخاب کنید. فاصله بین آنچه هستید و آنچه در حال حاضر قادر به بودن هستید را ببندید .

۵. اقدام کنید

لئوناردو داوینچی “کسی نمی تواند تسلط کوچکتر یا بزرگتر از تسلط بر خود داشته باشد”

بین محرک و پاسخ یک شکاف ایجاد می شود. اگر و چگونه استفاده از این شکاف را انتخاب می کنید، سرنوشت شما را تعیین می کند. این کارخانه ریخته گری آرته است.

برای تقویت این ریخته گری، برای غلبه بر غریزه، شکستن و ایجاد عادات، باید اراده خود را اعمال کنید. شما باید آنچه را که لازم است انجام دهید، در صورت نیاز، چه بخواهید یا نه .

چگونه؟ این ملکه تمام فضیلت ها یک ماهیچه است. شما می توانید آن را آموزش دهید، می توانید آن را سوخت رسانی کنید و می توانید آن را خسته کنید. در اینجا ۱۰ راز برای تسلط بر آن وجود دارد:

 1. نفس عمیق بکشید تا تعداد ۴ نفس عمیق بکشید. تا ۶ نفس بکشید. این کار را ۵ بار تکرار کنید. حالا اقدام کن آشنا بنظر رسیدن؟ باید. ارتباط با نفس، جنگ یا گریز را به مکث و برنامه تبدیل می کند. این قوی ترین راه برای تقویت اراده در لحظه است.
 2. مدیتیشن – با ۱ دقیقه در روز شروع کنید، سپس تا ۱۰ دقیقه یا بیشتر ادامه دهید . سازگاری حیاتی تر از کمیت است. مدیتیشن از طریق توجه، اراده را پرورش می دهد. این به شما آموزش می دهد که بارها و بارها روی یک لنگر تمرکز کنید. شما را در کنترل ذهن خود قرار می دهد.
 3. ورزش – هر روز زمانی یا ۳ تا ۵ بار در هفته را برای ورزش اختصاص دهید. این نزدیکترین چیز به یک داروی معجزه آسا و یک راه سریع برای افزایش توجه و خلق و خو است.
 4. بخور – توجه کنید و با یک میان وعده سالم، انرژی را افزایش دهید . اراده نیاز به گلوکز دارد . به آن سوخت دهید، مانند سوخت یک تمرین.
 5. تمرین – قدرت اراده تعمیم می یابد. چالش های کوچک و ساده مانند ورزش کردن، دوش آب سرد یا مرتب کردن تخت خود را انجام دهید. ضرب و شتم آنها قدرت اراده را به طور گسترده تری تقویت می کند.
 6. افزودن ساختار – کارهای مشابه را در زمان‌های مشابه برای مدت زمان مشابه انجام دهید. زنگ ساعت خود را در طرف دیگر اتاق قرار دهید. لباس های خود را از قبل دراز کنید. انجام کاری را که باید آسان کنید. این ترفندها نیاز به اراده را کاهش می دهد و اعمال را سریع به عادت تبدیل می کند.
 7. COMMIT 100% – خطوط روشن ایجاد کنید. اجرای تعهدات کامل آسانتر از ۹۹ درصد تعهدات است. اراده بدون فکر به اندازه کافی سخت است.
 8. مرتب کردن – فضای عمل خود را تمیز و سفارش دهید. آزمایش‌ها نشان می‌دهند که اعمال اراده در یک محیط مرتب آسان‌تر از یک محیط نامرتب است.
 9. وسوسه را حذف  کنید – وب سایت های زمان گیر را مسدود کنید. نادیده گرفتن اعلان ها رسانه های اجتماعی را ترک کنید. اراده را با مقاومت در برابر آنچه به راحتی می توانید از بین ببرید هدر ندهید. (این نقطه اورجینال برایان نیست، اما آنقدر مهم است که نمی توانم آن را کنار بگذارم. من ۷ و ۹ اصلی او را برای ایجاد فضا ترکیب کردم.)
 10. با خودتان خوب باشید – قرار نیست شما اولین فرد کامل روی کره زمین باشید. انزجار و انتقاد از خود قدرت اراده را کاهش می دهد. خود را بر اساس استانداردهای بالا نگه دارید اما به خود اجازه دهید که شکست بخورید.

قدرت اراده موتور حرکت مداوم است. و کنش آگاهانه و منسجم جوهر آرته است. در اینجا ۱۰ راه برای ایجاد ماهیچه های عملی آورده شده است:

 1. آن را به یک بازی تبدیل کنید – از آن لذت ببرید، چالش را در آغوش بگیرید و به دنبال کسب امتیاز بالا روزانه باشید. هر لحظه به شما این امکان را می دهد که به سمت رشد (۱+) یا به عقب به سمت ایمنی (-۱) قدم بردارید. لحظه به لحظه به انتخاب های خود توجه کنید. مجموع ۱+ها و -۱های شما. امروز را با چند امتیاز تمام می کنید؟
 2. خوشبین باشید – کمال را به عنوان یک ستاره راهنما برای زندگی (بهینه گرایی) تبدیل کنید، نه ساحلی دور برای هدف (کمال گرایی). شکست ها را در آغوش بگیرید و از آنها درس بگیرید. اما موفقیت را نیز در آغوش بگیرید و قدردان آن باشید. روزهای عالی و احساسات مثبت را در آغوش بگیرید. اما روزهای تعطیل و احساسات منفی را نیز بپذیرید. با آرته زندگی کن دیگه کاری نمیتونی بکنی
 3. بیشتر شکست بخورید – در هر شکست، بذر فرصت های برابر یا بیشتر نهفته است. یک متخصص فقط کسی است که هر اشتباهی را در زمینه تخصصی محدود انجام داده است. یک شات بزن اگر از دست دادید عذرخواهی کنید. یک رفتن دیگر بخواهید. یک اشتباه فقط یک اشتباه است. فکر می کنید برای ساختن یک فیلم پرفروش هالیوودی عالی چند مورد است؟
 4. اصولاً سازگار باشید – پیانیست ها باید نواختن ترازو را یاد بگیرند. بازیکنان تنیس باید یاد بگیرند که راکت را نگه دارند. آسمان خراش ها باید از پایه های محکم و عمیق بلند شوند. پایه های زندگی شما چیست؟ از ماموریت شما؟ آنها را شناسایی کنید و سپس آنها را میخکوب کنید. عظمت شما با ثبات شما در اصول شما محدود می شود.
 5. برای تمرکز مجدد، سؤالات قدرت بپرسید – با این سؤالات قدرت تمرکز کنید:
  1. حالا چه باید کرد؟ در حال حاضر چه کاری انجام می دهید یا چه کاری باید انجام شود؟ همه چیزهای دیگر را فراموش کنید و فقط آن را انجام دهید.
  2. چگونه توانستم به خودم افتخار کنم؟ شما همیشه احساس نخواهید کرد اما همیشه این توانایی را دارید که با انجام اقدامات موثر در زندگی خود معنا بسازید.
  3. بالاترین نسخه خودم چه کار می کنم؟ حالا انجامش بده
 6. تداوم – هیچ ژن عظمت وجود ندارد. راز عظمت در هر چیزی تلاش شدید، سخت کوش، پیگیر، پیگیر و مرکب است. ترک‌کنندگان هرگز برنده نمی‌شوند و برنده‌ها هرگز تسلیم نمی‌شوند.
 7. تمرکز – چیزی به نام چندوظیفه ای وجود ندارد، بنابراین سعی نکنید آن را انجام دهید. درعوض، زمانی که احساس می‌کنید خسته هستید، فقط یک چیز را انتخاب کنید. بپرسید: حالا چه باید کرد؟
 8. اگر کمتر از ۲ دقیقه طول می‌کشد، همین الان این کار را انجام دهید – همان کاری را که روی قلع می‌گوید را انجام می‌دهد، برای اطلاعات بیشتر به Getting Things Done اثر دیوید آلن مراجعه کنید .
 9. COMMIT، RECOMMIT + COMPLETE – هر کاری را که به آن متعهد هستید انجام دهید و فقط به کارهایی که انجام خواهید داد متعهد شوید. هنگامی که الهام خود را از دست دادید، دوباره تعهد کنید و هر چه سریعتر به تعهدات خود پایبند باشید. شما یک پویایی شگفت انگیز از اعتماد را با افراد اطراف خود باز خواهید کرد.
 10. نقطه کانونی خود را مشخص کنید – تنها کاری که می توانید در زندگی خود شروع کنید یا انجامش را متوقف کنید و بیشترین تأثیر مثبت را بر زندگی شما داشته باشد چیست؟ هر زمان که احساس کردید خسته یا گم شده اید، به این سوال و پاسخ آن بازگردید. به سمت داخل بچرخید و تاری که به سمت بیرون است متوقف می شود.

در اینجا شما آن را دارید، اسرار اراده و عمل. اما فراموش نکنید، هدف نهایی احساس معنا، شکوفایی و رفاه است.

هرچقدر هم که همه چیز پر هیجان باشد، هر لحظه به شما فرصتی می دهد که به لحظه حال برگردید. و تنها چیزی که برای شاد بودن نیاز دارید همین الان است .

۶. انرژی جمع آوری کنید

“ورزش، انتقال دهنده های عصبی را متعادل می کند – همراه با بقیه مواد شیمیایی عصبی در مغز … حفظ تعادل مغز شما می تواند زندگی شما را تغییر دهد.” – جان راتی، MD

اگر برایتان سخت است که از رختخواب بیرون بیایید، به سختی می توانید با توانایی های خود زندگی کنید.

در اینجا نکات برایان در مورد جمع آوری بیشترین انرژی از ورزش ، تغذیه و استراحت آورده شده است.

ورزش

ثابت شده است که ورزش به اندازه داروهای تجویزی – بدون عوارض جانبی – خلق و خو و توجه را تقویت می کند. همچنین خلاقیت، گردش خون، انرژی، قدرت و اراده را بهبود می بخشد.

برای سودمندی، حداقل ۳ بار در هفته به مدت ۴۵ دقیقه با شدت متوسط ​​ورزش کنید. برای امتیازهای بیشتر، حرکت بیشتری را در روز خود ایجاد کنید. دورتر پارک کنید، از پله ها استفاده کنید، برای یک جلسه پیاده روی بروید یا تا جایی که می توانید بدن خود را تکان دهید.

مهمترین چیز این است که شروع کنید. پس از آن ثبات کلیدی است. شدت بسیار عالی است، اما هدف هر جلسه این است که جلسه بعدی را نشان دهید و به پایان برسانید.

تغذیه

ما قبلاً مقدار شگفت انگیزی در مورد تغذیه می دانیم. راز در اینجا تبدیل عقل سلیم به عمل مشترک است. به خصوص:

 1. غذاهای کامل بیشتری بخرید – تعداد اقلام تک ماده ای را در رژیم غذایی خود افزایش دهید. این بدان معناست که غلات کامل ، سبزیجات، سبزیجات و اقلام تک ماده ای بیشتر است.
 2. ازدحام کنید سپس حذف کنید – ابتدا خانه و بدن خود را با چیزهای خوب پر کنید. سپس قندها، لبنیات، اقلام بسته بندی شده و فرآوری شده را از خانه و رژیم غذایی خود حذف کنید.

اراده خود را با مقاومت در برابر رفتارها هدر ندهید. آنها را از خانه خود خارج کنید و میان وعده های سالم جایگزین کنید. نتیجه؟ شما چیزی نخواهید داشت که نظم و انضباط خود را از بین ببرید.

استراحت (سخنرانی)

مشکل شما احتمالاً این نیست که خیلی سخت کار می کنید. مشکل شما این است که به اندازه کافی بهبود نمی‌یابید.

برای سقوط یک درخت بزرگ، باید بایستید، استراحت کنید و اره خود را تیز کنید. در مورد زندگی هم همینطور است، پس:

 1. اره خود را تیز کنید – زمانی را برای ورزش، مدیتیشن، استراحت و تغذیه اختصاص دهید. هر دقیقه که روی هر یک از آنها سرمایه گذاری می کنید، در ازای آن ده برابر بیشتر بهره وری به شما می دهد.
 2. خواب – خواب کمتر شما را سخت نمی کند، بلکه شما را خسته می کند. ریتم شبانه روزی خود را رعایت کنید، بخوابید و زود بیدار شوید و هر شب حداقل ۸ ساعت را هدف قرار دهید.
 3. NAP – همه حیوانات چرت می زنند. و دلیل خوبی دارد، زیرا چرت زدن راک . حتی ۲۰ دقیقه به شما انرژی زیادی می دهد که بدون تأثیر بر خواب شما را برای موفقیت آماده می کند.
 4. به طور فعال استراحت کنید – وقتی استراحت می کنید، استراحت کنید. نفس بکشید، احساس زمین کنید، حضوری با دوستان خود بنشینید یا از طبیعت لذت ببرید. استراحت فعال را با حواس پرتی اشتباه نگیرید.

۷. به حکمت خوش آمدید

همانطور که یک آبیاری آب را به مزارع خود هدایت می کند، همانطور که یک کماندار تیری را نشانه می گیرد، همانطور که یک نجار چوب می کند، خردمندان زندگی آنها را شکل می دهند. – بودا

خرد کیفیت داشتن تجربه، دانش و قضاوت خوب است. و فلسفه به معنای واقعی کلمه عشق به آن حکمت است. این دغدغه این است که بهترین زندگی را داشته باشید. این نظریه در هسته آرته است.

اما استقبال از خرد در زندگی شما به معنای فراتر از یادگیری و صحبت کردن است. یعنی مدام فشار دادن و تمرین کردن. سخت به نظر می رسد؟ در اینجا ۱۰ نکته از برایان برای شروع آورده شده است:

 1. فیلسوف شوید – اولین قدم برای استقبال از خرد این است که تصمیم بگیرید فیلسوف شوید. اگر عقل را دوست دارید، در گروه هستید. ورود به همین سادگی است.
 2. دنبال خوشبختی – جفرسون “تعقیب خوشبختی” امروزه نه به عنوان “تعقیب” بلکه به عنوان “تمرین” ترجمه می شود. برای تمرین فلسفه، شادی را مانند هر مهارتی تمرین کنید. یاد بگیرید، تلاش کنید، شکست بخورید، تنظیم کنید و تکرار کنید. با آرته زندگی کن راه دیگری وجود ندارد.
 3. CARPE PUNCTUM – برای استفاده از روز، لحظه را غنیمت بشمارید – قدرت ما در اینجاست. اگر برای لحظات کافی حاضر شوید، روزها، هفته‌ها و ماه‌ها مطمئناً دنبال خواهند شد.
 4. انعطاف پذیر باشید – تعادلی بین ساختار و خودانگیختگی پیدا کنید. وقتی احساس ناراحتی کردید، بررسی کنید تا ببینید کجا خوابیده اید. افراد شاد ساختار را با انعطاف پذیری ذهنی و عاطفی ترکیب می کنند.
 5. توسعه ضد شکنندگی – فقط در مواجهه با چالش ها قوی نباشید، از آنها تغذیه کنید. پتانسیل نهایی ما خارج از منطقه آسایش ما است. از هر چیزی که ما را به عنوان فرصتی برای به چالش کشیدن و ابراز کامل خود در آنجا قرار می دهد استقبال کنید.
 6. ارتفاعات را با ارتفاعات پایین بگیرید – طبیعت چرخه ای زندگی را در آغوش بگیرید. گاهی اوقات ما در حال. گاهی اوقات ما خاموش هستیم. فلسفه به ما این امکان را می دهد که بالاترین مسیر را از طریق پستی های خود طی کنیم و معتبرترین نسخه اوج خود را پیدا کنیم.
 7. باک های گاز احساسی خود را پر کنید – وقتی بنزین خودروی شما کم می شود، آن را شخصی نمی گیرید. همین امر باید در مورد احساسات نیز صادق باشد. وقتی تعطیل هستید، فعالیتی را انتخاب کنید که روح شما را تغذیه می کند. با دوستان معاشرت کنید، به موسیقی گوش دهید، ورزش کنید، در طبیعت قدم بزنید. وقتی خالی شدی، پر کن.
 8. چرخه چرخش را متوقف کنید – وقتی از کنترل خارج می شوید، چرخه افکار و احساسات را بشکنید. افکار منفی را نشخوار نکنید، آنها فقط خودشان را تغذیه و تشویق می کنند. درعوض، متوجه شوید تصدیق کنید، نفس بکشید و عمل کنید.
 9. ستارگان راهنما را برای سواحل دور اشتباه نگیرید – شما اولین انسان کامل نخواهید بود. از ایده آل های خود به عنوان راهی برای حرکت در زندگی استفاده کنید اما انتظار نداشته باشید که به آنها برسید. وقتی کوتاهی می کنید به خودتان سخت نگیرید.
 10. از ۱۲ قانون خوشبختی استفاده کنید – در اینجا ۱۲ روش علمی اثبات شده برای افزایش شادی از کتاب How of Happiness اثر سونیا لیوبومیرسکی آورده شده است :
  1. ابراز قدردانی کنید
  2. خوش بینی را در خود پرورش دهید
  3. از تفکر بیش از حد و مقایسه اجتماعی خودداری کنید
  4. اعمال محبت آمیز را تمرین کنید
  5. روابط اجتماعی را پرورش دهید
  6. استراتژی هایی برای مقابله ایجاد کنید
  7. بخشش را یاد بگیر
  8. تجارب جریان را افزایش دهید
  9. لذت زندگی را بچشید
  10. به اهداف خود متعهد باشید
  11. معنویت را تمرین کنید
  12. به خوبی از بدن خود مراقبت کنید

۸. شجاعت پیدا کنید

“تنها کسانی که خطر رفتن بیش از حد را دارند، احتمالاً می توانند بفهمند که تا کجا می توانند پیش بروند.” – تی اس الیوت

ترس دشمن عمل است. برای غلبه بر آن، یک یا چند مرحله از ۱۰ مرحله زیر را امتحان کنید:

 1. جسارت را انتخاب کنید – برای یافتن شجاعت، آن را انتخاب کنید شجاعت ضربان قلب آرته است. تئوری را عملی می کند. فضیلت های دیگر را زنده می کند.
 2. به یاد داشته باشید که تنها نیستید – حتی بهترین بازیگران جهان نیز عصبی می شوند. اما هدف آنها خلاص شدن از شر آنها نیست – اعصاب به آنها انرژی و نشاط برای انجام کار می دهد. در عوض، آن را بپذیرید، بدانید که تنها نیستید. این انرژی را به آنچه که باید انجام شود هدایت کنید.
 3. ترس را در آغوش بگیرید – با ترس با احترام رفتار کنید بدون اینکه اجازه دهید آن را بر شما غلبه کند. احتیاط به ما کمک می کند تا میانگین طلایی ارسطو را پیدا کنیم – تعادل کامل بین بزدلی و بی پروایی.
 4. مایل به شکست باشید – یک طرز فکر رشد ایجاد کنید. به یاد داشته باشید چیزی به نام شکست وجود ندارد فقط بازخورد. بهترین بازیگران کسانی هستند که بیشتر یاد گرفته اند. تنها راه یادگیری شکست است.
 5. کشش را تکان ندهید – با کنار هم زدن گام های کوچک، ترس را کنترل کنید. به یاد داشته باشید، هفت مرحله ۵۰/۵۰ نتیجه ای مشابه با هدف ۱ درصدی دارد.
 6. به سمت جلو حرکت کنید – تا زمانی که به سمت چالش های خود حرکت می کنید، قدرت دارید. ترس تنها زمانی ما را پیدا می کند که به عقب یا پایین نگاه کنیم.
 7. به خودتان اعتماد کنید – تفکر برای آموزش است. وقتی زمان اجرا فرا رسید، اجازه دهید بدون ترس پاره کنید. استرس یک محرک فوق العاده قدرتمند است. آن را بخورید که انگار یک نوار انرژی است. به جای مهار کردن آن، مدیریت آن را یاد بگیرید. از ذهن خود خارج شوید و به غرایز و تمرین خود اعتماد کنید.
 8. نفس بکش . در مدت ۴ ثانیه ۶. تکرار این تمرین سه بار برای کاهش ضربان قلب، افکار و انرژی کافی است. با نفس خود ارتباط برقرار کنید، به مکث و برنامه برگردید. انرژی خود را در جهت مثبت هدایت کنید.
 9. انتظار بهترین ها را داشته باشید – ترس و هیجان همان انرژی هستند. تفاوت در انتظارات است. برای جابجایی از یکی به دیگری، وکیل شیطان را به سمت منفی بازی کنید. بهترین نتیجه ممکن که می توانید تجربه کنید چیست؟ حداقل شما با یک داستان خوب و یک درس زندگی ارزشمند بیرون خواهید آمد.
 10. میل خود را معکوس کنید – ما از آنچه خارج از منطقه راحتی ما قرار دارد می ترسیم. اما این جایی است که رشد نیز وجود دارد. بنابراین ترس را چیزی ندانید که باید از آن اجتناب کرد. به آن به عنوان سرنخی نگاه کنید که شما را به سمت رشد و تجربه هدایت می کند. وقتی آن را احساس کردید هیجان زده شوید. به سمت آن حرکت کنید. زیرا تمام پتانسیل شما در طرف دیگر نهفته است.

برای غلبه بر ترس خود در ۳۰ ثانیه، مراحل زیر را امتحان کنید:

 1. ۴ ثانیه نفس بکشید و ۶ ثانیه بیرون بیاورید. میل خود را معکوس کنید
 2. مجدداً، ۴ ثانیه وارد و برای ۶ ثانیه خارج شوید. این بار، بپرسید: “بهترین نتیجه قابل تصور چیست؟”. انتظارات خود را تغییر دهید
 3. آخرین بار، داخل برای ۴ و خارج برای ۶. مراحل یک و دو را با هم ترکیب کنید. بهترین نتیجه قابل تصور را به ارمغان بیاورید.
 4. اقدام به.

دفعه بعد که می ترسید، این فرآیند را آزمایش کنید. آن را تمرین کنید. با چیزی که از آن می ترسی روبرو شو و مرگ از ترس حتمی است.

۹. عشق را در آغوش بگیرید

رالف والدو امرسون “عشق بالاترین کلمه ما و مترادف خداست.”

تقریباً تمام خوشبختی شما با روابطی مشخص می شود که برای شما مهم هستند. بدون عشق، هیچ کدام از اینها مهم نیست.

خبر خوب این است که عشق مانند هر مهارت دیگری است – می توانید با مطالعه و تمرین بر آن مسلط شوید. برای شروع، ۱۰ نکته زیر را نزدیک قلب خود نگه دارید:

 1. با قانون طلایی زندگی کنید – با دیگران همانطور رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود. دلیلی وجود دارد که نسخه ای از این قانون در طول زمان برای همه فرهنگ ها و همه ادیان مرکزی است.
 2. قانون پلاتین را بیاموزید – با خودتان همانطور رفتار کنید که با دیگران رفتار می کنید. شما نمی توانید چیزی را که ندارید بدهید. فقط از محل عشق و شفقت نسبت به خود می توانیم به دیگران محبت و شفقت بدهیم.
 3. نسبت ۵ به ۱ را هدف قرار دهید – به یاد داشته باشید که ما تفلون برای مثبت و نوار چسب برای منفی هستیم. برای غلبه بر این، حداقل پنج تعامل مثبت بر هر تعامل منفی برتری دهید. انجام این کار باعث ایجاد روابط سالم و پر رونق می شود.
 4. از دیگران قدردانی کنید – “در تایید خود صمیمانه باشید و در ستایش خود اسراف کنید.” – چگونه می توانید قدر افراد اطراف خود را بیشتر بدانید؟ انجام این کار بهترین راه برای تغذیه آنهاست.
 5. کارهای خوب انجام دهید – مطالعات نشان می دهد که اعمال مهربانانه سروتونین را در شما، شخصی که به آن کمک می کنید و هر کسی که تماشا می کند آزاد می کند. با پرداخت آن به روش‌هایی بیشتر از آنچه که تصور می‌کنید، آن را پرداخت می‌کنید.
 6. از مقایسه خود دست بردارید – به چیزهایی که در دیگران تحسین می کنید و از آنها قدردانی می کنید فکر کنید، نه به روش هایی که با آنها مقایسه می کنید. این شما را به فردی شادتر، سالم تر و دوست داشتنی تر تبدیل می کند.
 7. بخور و بخواب – زمانی که ما خسته و گرسنه هستیم، در بدترین حالت خود هستید. مراقب سطح انرژی خود باشید و متوجه شوید که در حال پرچم زدن هستید. سریع ترین راه برای جلوگیری از بسیاری از مشکلات به سادگی میان وعده یا چرت زدن است.
 8. ابتدا عیوب خود را بشناسید را که برای کار روی خودتان بیشتر نیاز دارید در دیگران ناامید کننده می بینید. وقتی چیزی شما را آزار می دهد، بپرسید “من چطور هستم؟” شناختن عیب‌های خود ابتدا شما را مهربان‌تر، صبورتر و دلسوزتر می‌کند.
 9. آنچه را که می خواهید بدهید بدهید – برای به دست آوردن خوشبختی، شادی را ببخشید. برای قدردانی، قدردان باشید. برای کسب درآمد، خیریه باشید. یک بازی بسازید که اول هر چیزی را که می خواهید به دست آورید، بدهید. ممکن است از نتایج شگفت زده شوید.
 10. بزرگ‌ترین هدایای خود را در بهترین خدمات به جهان بدهید – به کار به گونه‌ای رفتار کنید که عشق قابل مشاهده است. از خود بپرسید که بزرگترین نقاط قوت و علایق شما چیست؟ خود را متعهد کنید که آن را با بیشترین کمیت و کیفیت در اختیار خانواده، جامعه و جهان خود قرار دهید.

۱۰. En*theos را جستجو کنید

«نپرس که دنیا به چه چیزی نیاز دارد. بپرس چه چیزی باعث زنده شدنت شده و برو انجامش بده. زیرا آنچه جهان به آن نیاز دارد، افرادی است که زنده شده اند.» – هوارد تورمن

در یونانی: En = درون، تئوس = خدا، در اینجا به عنوان نیرویی بالاتر به کار رفته است. احساس چیزی بزرگتر EN*THEOS در محیط و مرکز تمام ایده های بالا قرار دارد. این به معنای زندگی در یکپارچگی با ۶ فضیلت اصلی است. این یک شور و شوق در شما را آزاد می کند. شما را به چیز بیشتری متصل می کند.

به همین ترتیب، ۱۰ نقطه زیر ترکیبی و خلاصه ای از مهم ترین جنبه های زندگی بهینه برایان ۱۰۱ است. آنها قلب و روح آرته هستند:

 1. زندگی را به یک بازی تبدیل کنید – وقتی یک بازی انجام می دهید، آیا چالش ها شما را افسرده می کنند یا هیجان زده می شوید؟ در مورد زندگی هم همینطور است. آن را به یک بازی تبدیل کنید و شادی، اشتیاق بیشتر و موفقیت بیشتری از آنچه تصور می کنید خواهید داشت. هر لحظه خود را به چالش بکشید تا به سمت رشد قدم بردارید. یک امتیاز بالای ۱+ برای روز تعیین کنید.
 2. یک نفس عمیق بکشید – تا جایی که می توانید با نفس خود ارتباط برقرار کنید. فیزیولوژی شما را تغییر می دهد، افکار شما را شکل می دهد، شجاعت، اراده را ایجاد می کند و بین محرک و پاسخ فاصله ایجاد می کند. نفس عمیق بکش شکاف را پیدا کنید. قدرتمندترین پاسخ خود را انتخاب کنید. این کار را دوباره و دوباره انجام دهید و با آرته با یکپارچگی زندگی کنید.
 3. ورزش – حرکت را به یک اصل اساسی در زندگی خود تبدیل کنید. سرمایه گذاری روی ورزش ۱۰ برابر انرژی و خلاقیت بیشتری به شما باز می گرداند. به عنوان یک ستون وجودی شما، بسیار اساسی است که نمی توان آن را نادیده گرفت.
 4. توجه خود را آموزش دهید – برای استفاده از هر لحظه، مراقبه و خوش بینی را هر روز تمرین کنید. یاد بگیرید ذهن خود را در جایی که می خواهید قرار دهید، زمانی که می خواهید برای مدت زمانی که می خواهید. هر چالش، هر باد مخالف، فرصتی برای قوی‌تر شدن است. هر شکاف فرصتی برای گام برداشتن بین محرک و پاسخ است.
 5. سپاسگزار باشید – تا جایی که به یاد دارید سپاسگزار باشید. میلیون ها نفر طول کشید تا شما را وارد دنیا کنند. حتی برای ارائه ساده‌ترین امکانات، میلیون‌ها بیشتر طول می‌کشد. وقتی از جای شکرگزاری زندگی می کنید، غیرممکن است که افسرده باشید.
 6. از داخل به بیرون شروع کنید کنید – با تمایل جامعه به تمرکز و جشن گرفتن روی کم عمق مبارزه کنید. در عوض، روی رشد شخصی، روابط عمیق و کمک هایی که می توانید به خانواده، جامعه و جهان خود داشته باشید، تمرکز کنید. اگر شهرت، ثروت و ثروت در کار باشد، نتیجه طبیعی خواهد بود.
 7. حرکت از تئوری به تمرین – نشان دهید، نگو. تئوری بخش آسان فلسفه است. کار پیشرفته در کاربرد طولانی و مداوم اصول آن است.
 8. تمرکز بر مبانی – اصول شما چیست؟ چه پایه هایی وجود دارد که همه چیز بر آن بنا شده است؟ روی آنها تمرکز کنید. آنها را به درستی دریافت کنید. بزرگی در مورد ثبات در اصول است.
 9. شماره های خود را انتخاب کنید – اگر از همین حالا شروع به انجام آن کنید یا آن را متوقف کنید، چه چیزی بزرگترین پیشرفت مثبت را در زندگی شما ایجاد می کند؟ ۱۰۰% به آن متعهد باشید. روی آن تمرکز کنید. به آن عمل کنید. ادامه دهید تا زمانی که به واقعیت تبدیل شود.
 10. هدف خود را به خاطر بسپارید – با آرته زندگی کنید. بهترین نسخه فعلی خود را در هر لحظه بیان کنید. قطب نما شماست. این مطمئن ترین راه شما برای شکوفایی است.

نتیجه

در اینجا شما آن را دارید،  Optimal Living 101  – کلاس “چگونه زندگی کنیم” که در هر مدرسه وجود ندارد. اگر شما به اندازه من در مورد برایان هیجان زده نیستید، این تقصیر من است، زیرا شما باید باشید.

اما اکنون شما یک نگاه اجمالی به راه او داشته اید، وقت آن رسیده است که راه خود را بیابید بیابید. وقت آن است که کتاب خود را بنویسید، نویسنده وجود خود باشید، زندگی اصیل، یکپارچه و با فضیلت را انتخاب کنید.

اما مهمتر از همه، زمان اقدام فرا رسیده است . شما نمی توانید همه چیز را تغییر دهید، اما همیشه می توانید با چیزی شروع کنید. فقط یکی از نکاتی را که امروز اینجا خواندید انتخاب کنید. برنامه ریزی کنید تا آن را بخشی از زندگی خود کنید.

همین الان اقدام کن با آرته زندگی کن بهترین نسخه از خود را که می توانید در هر لحظه بیان کنید. این کار را انجام دهید و وقتی لحظه ها تبدیل به دقیقه می شوند، همه چیز به دنبال خواهد داشت، از شادی تا رضایت و موفقیت.

کدام یک از نکات بالا امروز بیشتر در ذهن شما طنین انداز شد؟