Warning: file_put_contents(): Only -1 of 4 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Failed to write 246 bytes to /home/irancoac/biabook.com/wp-content/debug.log in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 70 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 62 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 79 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 81 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172
خلاصه مراقبه ها - مارکوس اورلیوس - بیا بوک | تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده

به دنبال یک خلاصه کامل و رایگان مراقبه ها هستید؟

شما در جای مناسب هستید!

در اینجا چیزی است که در این صفحه خواهید یافت …

خلاصه یک جمله

مدیتیشن بینشی فروتنانه و تأمل برانگیز از طرز فکر رواقی یکی از بزرگترین رهبران و متفکران تاریخ است – توسط امپراتور روم، فیلسوف و نمونه برای همه ما، مارکوس اورلیوس. ( ۹۹ صفحه )

فهرست
۱. خلاصه یک جمله
۲. خلاصه مراقبه ها

۳. تم های اصلی
۴. ارزش هایی برای زندگی کردن
۵. تمرین برای شروع امروز
۶. بهترین مدیتیشن نقل قول
۷. خلاصه PDF مدیتیشن
۸. ای کاش راه سریعتر/آسان تری وجود داشت؟

توجه: این خلاصه مراقبه بخشی از یک پروژه در حال انجام است که بهترین کتاب‌های فلسفه و بهترین کتاب‌های خود کمکی تمام دوران را خلاصه می‌کند.

خلاصه مراقبه ها

“مدیتیشن ها” مجموعه ای از یادداشت های شخصی است که نویسنده، مارکوس اورلیوس، برای خود نوشته است. این یادداشت ها هرگز برای انتشار در نظر گرفته نشده بودند و دو هدف داشتند:

 • برای خود یک فلسفه زندگی و شخصیت ایده آلی تعریف کند که شایسته آرزو باشد.
 • به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از مبارزه او برای زندگی به این دو چیز.

در این روند، اورلیوس برخی از حقایق جهانی را لمس می کند. حقایقی که پس از گذشت تقریباً دو هزار سال هنوز در ذهن ما طنین انداز است.

بینش ها خود قابل توجه و الهام بخش هستند اما منحصر به فرد نیستند. در عوض، قدرت «مراقبه‌ها» هم در «چه کسی» نویسنده است و هم در «چگونه» نوشته شده‌اند.

چه کسی: مارکوس اورلیوس (۱۲۱ – ۱۸۰ پس از میلاد) به عنوان امپراتور روم از ۱۶۱ تا ۱۸۰ پس از میلاد خدمت کرد. این عصر فرقه امپراتوری است. امپراتوران روم مقاماتی هستند که از نظر الهی دارای قدرت و ثروت تقریباً نامحدودی هستند. علاوه بر این، اورلیوس نیمی از (۱۰ سال) حکومت خود را در جنگ های وحشیانه برای دفاع از مرزهای امپراتوری گذراند. هر یک از این عوامل برای سوق دادن بسیاری از امپراتورها به سوی استبداد یا جنون کافی بود – اغلب هر دو. با این حال فروتنی و عینیت اورلیوس خیره کننده است. او دائماً فانی بودن، بی اهمیتی و خطاپذیری خود را یادآوری می کند.

چگونه: آسیب پذیری، شیوایی و عمل گرایی نوشته اورلیوس به همان اندازه چشمگیر است. بدون اینکه فلسفی باشد، فلسفه است. به همان اندازه قابل دسترس، قابل نقل و عملی است. شما می توانید تلاش اورلیوس برای درک دنیای اطراف خود را احساس کنید. او مکرراً به مضامین یکسان حمله می کند و بارها و بارها آنها را قالب بندی می کند. تلاش او به ما یادآوری می کند که همه ما در طول زندگی با یک سفر روبرو هستیم، مهم نیست که چه کسی هستیم.

به‌عنوان یک محصول نهایی، «مدیتیشن‌های» اورلیوس از دو جهت به ما کمک می‌کند. آن ها هستند:

 • به عنوان یک قطب نمای بلند مدت . ایده آلی که وقتی احساس می کنیم گم شده ایم می تواند ما را در مسیر درست راهنمایی کند.
 • به عنوان منبع الهام کوتاه مدت . ارائه اطمینان، راهنمایی و قدرت در صورت نیاز.

اما مهم‌ترین درس‌های «مراقبه‌ها» «چی» نیست، بلکه «چگونه» است. آنها شیوه های روزانه ای هستند که می توانیم به زندگی خود وارد کنیم. تمرین‌هایی که به ما کمک می‌کنند ایده‌آل خود را تعریف کنیم و از موانع دستیابی به آن عبور کنیم.

چندین ترجمه از “مدیتیشن” را خریدم. بسیاری از آنها رایگان هستند. لینک بالا نیست. با این حال، بهترین چیزی است که من پیدا کردم. گرگوری هیز ترجمه خود را تا آنجا که می تواند به «مدیتیشن» اصلی اورلیوس وفادار نگه می دارد. علاوه بر این، او این کار را با استفاده از زبانی روشن و مدرن انجام می دهد که خواندن آن آسان و لذت بخش است. مقدمه او همچنین زمینه فوق العاده ای از “چه کسی” و “چه زمانی” را در پشت کار ارائه می دهد.

این خلاصه مراقبه دارای سه بخش است: موضوعات اصلی ، ارزش‌هایی که باید با آن زندگی کرد و تمرین‌هایی برای شروع امروز .

موضوعات اصلی

اورلیوس چندین مضمون را در طول “مدیتیشن” بازبینی می کند. این شامل:

 • ناپایداری : اورلیوس اغلب به مرگ و میر فکر می کند. زندگی انسان زودگذر و زودگذر است. حتی خاطره اش محو می شود. تلاش برای شهرت یا جاودانگی در این زندگی یا بعد از آن بیهوده و بیهوده است. در عوض، لحظه حال را غنیمت بشمارید.
 • سیکلی بودن: طبیعت انسان همان بازی را بارها و بارها در زمان و مکان روی صحنه می‌برد – فقط بازیگران تغییر می‌کنند. به ویژه، طبیعت و چرخه های رشد و زوال آن در قلب بسیاری از قیاس های اورلیوس قرار دارد.
 • سرنوشت / علیت : مانند رواقی گرایی، برداشت اورلیوس یکی از سازگاری گرایی (همچنین به عنوان جبر نرم شناخته می شود) است. مسیر ما سرنوشت ساز است، اما می توانیم انتخاب کنیم که با جریان حرکت کنیم یا با آن کشیده شویم (به همان پایان). اورلیوس مدتی را صرف بررسی این ایده در زمینه پذیرش و کناره گیری از رویدادهای خارجی می کند (que sera sera). سلب مسئولیت: این یک ساده سازی است – برای جزئیات بیشتر به Google مراجعه کنید .
 • ذهن آگاهی : ادراک با توجه در لحظه حال به درونی و بیرونی آغاز می شود. ما نمی توانیم گذشته یا آینده را در اختیار داشته باشیم، بنابراین تلاش برای نگه داشتن آنها بیهوده است. ذهن آگاهی همچنین در درون احساسات و الگوهای تفکر و رفتار ما اعمال می شود. این اولین قدم برای دستیابی به…
 • عینیت : موضعی که ما معتقدیم عینی است، اغلب با واکنش ها و باورهای ما در هم تنیده شده است. تصمیم گیری خوب به معنای شناسایی و جداسازی ادراک خام از تفسیر است. این مبارزه یکی از موضوعات مورد علاقه اورلیوس است. من استدلال می کنم که هر یک از “مراقبت ها” خود تلاشی برای بازگشت به مکانی با عینیت بیشتر است.
 • برابری : طبیعت انسان جهانی است. همه ما در معرض انگیزه ها و وسوسه های یکسانی هستیم. اورلیوس منعکس می کند که تحت شرایط یکسان، او به همان اندازه قادر به هر گونه نقصی است که در دیگری مشاهده کرده است. این بصیرت پایه و اساس درک و صبر است.
 • سلسله مراتب : همه مردان ممکن است یکسان باشند اما این باعث نمی شود که آنها برابر باشند. تخمین زده می شود که ۱۰ تا ۱۵ درصد از جمعیت روم برده باشند. اورلیوس برای تطبیق دیدگاه‌های خود در مورد برابری با واقعیت سلسله مراتبی رومی که بر آن حکومت می‌کرد (خورشید در برابر باران، کاپیتان در برابر خدمه، پزشک در مقابل بیمار) چندین تشبیه می‌کند.
 • وظیفه مدنی / عدالت : اورلیوس به حقوق جهانی و غیرقابل سلب بشر اعتقادی ندارد. او اغلب در مورد نیاز هر شهروند (از جمله خودش) به عمل به نفع کل، حتی به هزینه فردی، فکر می کند. این دیدگاه بیشتر شبیه به آرمان چینی معاصر است تا آمریکایی.

ارزش هایی برای زندگی کردن

اورلیوس در سرتاسر «مدیتیشن‌ها» چندین ارزش را بیان می‌کند که تلاش می‌کرد تا بر اساس آنها زندگی کند.

آنها یک مطالعه الهام بخش و یک هدف ارزشمند برای هر کسی ایجاد می کنند که آرزویش را داشته باشد:

 • متعادل / معتدل : مخالف دیدگاه ها و اعمال افراطی (به ویژه در سیاست یا مذهب)
 • متواضع : برآورد متوسطی از اهمیت خود، پذیرش خطاپذیری خود
 • ساده : تنها کاری را که لازم است انجام دهید، واضح صحبت کنید
 • Austere : بدون نیاز به امکانات رفاهی یا تجملاتی. داشتن ظاهری ساده و بدون تزئین
 • پذیرفتن : پذیرفتن افراد و اتفاقات آنگونه که هستند، بدون اینکه علیه آنها تلاشی کنند
 • باز : پذیرش تغییر یا ایده های جدید، به ویژه در رها کردن باورهای فعلی
 • کوشا (مخصوصاً در برنامه ریزی): داشتن یا نشان دادن مراقبت و وظیفه شناسی در کار یا وظایف
 • پرانرژی : نشان دادن یا شامل فعالیت یا سرزندگی زیاد
 • پایدار : تسلیم نشدن در برابر مصیبت، هر چند بزرگ
 • بیمار : قادر به پذیرش تأخیرها، مشکلات یا رنج ها بدون آزار و اذیت یا مضطرب شدن است
 • پراگماتیک : برخورد معقولانه و واقع بینانه با چیزها به گونه ای که مبتنی بر ملاحظات عملی و نه نظری باشد.
 • هوشیار : آگاهانه از شرایط درونی و بیرونی در لحظه حال آگاه است.
 • هدفمند : داشتن یا نشان دادن عزم یا عزم برای یک هدف مشخص
 • داشتن صداقت : کیفیت صادق بودن و داشتن اصول اخلاقی قوی
 • بی‌علاقه (مثلاً در درد، در خشم) : تحت تأثیر احساسات شدید قرار نمی‌گیرد و بنابراین می‌تواند منطقی و بی‌طرف باشد.
 • ساکت (در فکر، گفتار و کردار) : «بودن» بیش از «انجام» یا «داشتن»، صبر برای مشاهده واضح قبل از عمل، دانستن اینکه چه زمانی اصلا نباید عمل کند و با اعمال خود توجه نکردن به خود.
 • عقلانی : بر اساس یا مطابق با عقل یا منطق
 • تعاونی : باز و مایل به کمک در کار برای رسیدن به یک هدف مشترک، کار به عنوان بخشی از یک تیم
 • بخشش : احساس عدم عصبانیت یا عدم تمایل به مجازات جرایم، عیوب یا اشتباهات

سلب مسئولیت : تعریف ارزش ها یک تجارت دشوار است. این تعاریف فرهنگ لغت را با تفسیر خود من از “مدیتیشن” (و تعصبات اجتناب ناپذیر) ترکیب می کند. من برای پیشرفت ها و پیشنهادات بسیار آماده هستم.

تمرین هایی برای شروع امروز

اشاره به “مراقبه ها” مانند جستجوی پاسخ ها در یک کتاب درسی است. ممکن است به ما اطلاع دهد که به کجا می رویم. حتی ممکن است به ما در حل یک مشکل خاص کمک کند. کاری که انجام نمی دهد این است که به ما یاد می دهد آن مشکلات را خودمان حل کنیم. برای آن، هیچ جایگزینی برای هر روز آستین بالا زدن و کثیف کردن دستانمان وجود ندارد.

با ارزش ترین چیزهایی که اورلیوس در “مدیتیشن” به ما می دهد، پاسخ نیست. آنها ابزارهایی هستند که او برای حل مشکلاتی که با آن روبرو بود استفاده می کرد. مانند اورلیوس، هر کسی می‌تواند آن ابزارها را در دست بگیرد و یاد بگیرد که از آنها استفاده کند. هرکسی می‌تواند آنها را بشکند و روز به روز در برابر چالش‌هایی که با آن‌ها روبرو هستند، تقویت کند. ممکن است به سطح تسلط اورلیوس نرسیم. شاید نزدیک هم نشویم اما همه ما می توانیم نزدیک تر شویم.

 • ساده سازی : اورلیوس علیرغم اینکه امپراتور روم بود، روی یک تخت کمپ ساده می خوابید. او از لباس های غنی پرهیز می کرد و از افراط پرهیز می کرد. به یاد داشته باشید که هر چیزی که دارید در نهایت صاحب شما می شود. این به دو منبع ارزشمند شما نیاز دارد: زمان و توجه. هر جا که می توانید ساده کنید. زندگی من هرگز شادتر از زمانی نبود که محتویات آن را به یک کوله پشتی ۴۰ لیتری کاهش دادم .
 • مراقبه (روی کاغذ) . “مدیتیشن” نتیجه بزرگترین ابزار اورلیوس است – هر روز زمانی را برای نشستن و تفکر با قلم و کاغذ اختصاص می دهد. همین کار را انجام دهید، حتی اگر احساس عاطفی یا سرخوردگی ندارید. به چالش هایی که با آن روبرو هستید فکر کنید. چه چیزی را حس می کنید، فکر می کنید یا احساس می کنید؟ در مورد سایر افراد درگیر چطور؟ با تنظیم تایمر برای ۱۵ دقیقه شروع کنید. هر چی به سرت میاد بنویس تنها شرط این است که نمی توانید نوشتن را متوقف کنید تا زمانی که تایمر تمام شود. وقتی با دست می نویسیم نوعی جادو وجود دارد.
 • ارزش های خود را تعریف کنید . ارزش های ما در هسته معنای شخصی قرار دارند . دانستن آنها و انتخاب رفتار مداوم با آنها به هر «چرا» یک «چرا» می دهد. در اولین «کتاب»، اورلیوس ارزش‌هایی را مشخص می‌کند که بیشتر از همه در اطرافیانش گرامی می‌دارد. او «مدیتیشن‌ها» را به کار در مورد نحوه اعمال این ارزش‌ها در طول زندگی‌اش اختصاص می‌دهد. اگر فردا بمیری مردم در مورد تو چه می گویند؟ دوست داری چی بگن؟ چه ارزش هایی در اطرافیانتان به شما الهام می بخشد؟ برای تأمل در مورد این سؤالات وقت بگذارید و روی کاغذ فکر کنید. همانطور که روزتان را پشت سر می گذارید، سعی کنید طوری رفتار کنید که انگار از قبل ارزش هایی را که آرزویش را دارید داشته اید.
 • Reframe (“موانع راه است”) . هرگاه با مانعی روبرو شدید، به جای آن به عنوان فرصتی برای رشد فکر کنید. بهتر از این، در نظر بگیرید که این مانع ممکن است بخشی از یک راه حل غیر متعارف باشد. آنها می گویند “چیزی به نام شکست وجود ندارد، فقط بازخورد”. توماس ادیسون این ایده را به خوبی در کنایه معروف خود در مورد لامپ گنجانده است: “من شکست نخورده ام. من فقط ۱۰۰۰۰ راه را پیدا کردم که کار نمی کند.
 • قدردانی را تمرین کنید. غیرممکن است که نسبت به دنیای اطراف خود احساس خستگی کنید، زمانی که شما نیز به خاطر آن سپاسگزار هستید . با نوشتن فقط پنج چیز در روز که بابت آنها سپاسگزار هستید روی یک تکه کاغذ شروع کنید. شما برای آن خوشحال تر خواهید بود.
 • اطراف خود را با افراد بزرگ احاطه کنید . شما میانگین پنج نفری هستید که بیشترین زمان را با آنها می گذرانید . اورلیوس می توانست خود را با افراد مکنده و بله مردان احاطه کند. در عوض او خود را با افرادی احاطه کرد که او را دوست داشتند و به او الهام دادند که فرد بهتری باشد. اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که شما را دوست دارند و به شما انگیزه می دهند که فرد بهتری باشید. زندگی کوتاه تر از آن است که بتوان آن را با روابط مخرب پر کرد.
 • پیوسته یاد بگیرید . آموزه های اولیه اورلیوس همه آن چیزی بود که از یک امپراتور روم آینده انتظار داشتید و او صریحاً توصیه می کند از هیچ هزینه ای برای تحصیل دریغ نکنید. علی‌رغم مسئولیت‌هایش به‌عنوان امپراتور، او همچنان به خواندن گسترده و یادداشت‌برداری گسترده ادامه داد (بسیاری از «مدیتیشن‌ها» مملو از نقل قول‌هایی از نویسندگان مورد علاقه است). این تعهد به یادگیری مادام‌العمر و مستمر در سراسر «مدیتیشن‌ها» واضح است.
 • به دیگران خدمت کنید.  علیرغم موقعیت تقریباً خداگونه، اورلیوس هرگز خود را از فلسفه های خود حذف نکرد. به ویژه، نوشته های او در مورد وظیفه مدنی روشن می کند که او قبل از هر چیز خود را خدمتگزار مردمش می دانست. در این راستا، او از معدود افرادی بود که از قدرت و ثروت مقامش فاسد نشده بود. به دیگران خدمت کنید. این یکی از ارزشمندترین کارهایی است که می توانیم انجام دهیم و یکی از بزرگترین منابع معنای زندگی است .

بهترین نقل قول های مراقبه

این نقل قول‌های مدیتیشن از کتابخانه مرکزی همیشه در حال رشد «هنر زندگی » از افکار، حکایات، یادداشت‌ها و نقل قول‌های الهام‌بخش آمده است.

“خوشبختی کسانی که می خواهند محبوب شوند به دیگران بستگی دارد؛ شادی کسانی که به دنبال لذت هستند با خلق و خوی خارج از کنترل آنها در نوسان است؛ اما شادی خردمندان از اعمال آزادانه خودشان رشد می کند.”

– مارکوس اورلیوس ، مراقبه ها

“آیا چیزهای بیرونی حواس تان را پرت می کنند؟ سپس برای خودتان وقت بگذارید تا چیز ارزشمندی یاد بگیرید؛ اجازه ندهید خود را به همه جهات بکشانند.”

– مارکوس اورلیوس ، مراقبه ها

“شما می توانید همین الان زندگی را ترک کنید. بگذارید تعیین کند که چه می کنید، چه می گویید و چه فکر می کنید.”

– مارکوس اورلیوس ، مراقبه ها

بهترین جملات مراقبه: شما می توانید همین الان زندگی را ترک کنید. بگذارید تعیین کند که چه می کنید و چه می گویید و فکر می کنید.

“شما باید از چیزهای خاصی در رشته افکار خود اجتناب کنید: هر چیز تصادفی، هر چیز نامربوط. و مطمئناً از هر چیز خود مهم یا بدخواه.”

– مارکوس اورلیوس ، مراقبه ها

«هرگز کاری را که باعث شود به امانتی خیانت کنید، یا احساس شرمندگی خود را از دست بدهید، یا باعث شود که نفرت، سوء ظن، بدخواهی یا ریاکاری از خود نشان دهید، یا میل به کارهایی که بهتر است در پشت درهای بسته انجام شود، به شما خیر تلقی نکنید.»

– مارکوس اورلیوس ، مراقبه ها

“همه چیزهای دیگر را فراموش کنید. این را به تنهایی نگه دارید و آن را به خاطر بسپارید: هر یک از ما فقط اکنون زندگی می کنیم، در این لحظه کوتاه. بقیه قبلاً زندگی کرده اند یا دیدن آنها غیرممکن است.”

– مارکوس اورلیوس ، مراقبه ها

“هیچ چیز به اندازه این ظرفیت برای تجزیه و تحلیل منطقی و دقیق هر چیزی که برای ما اتفاق می افتد، برای رشد معنوی مفید نیست.”

– مارکوس اورلیوس ، مراقبه ها

“چیزهایی که به آنها فکر می کنید کیفیت ذهن شما را تعیین می کنند. روح شما رنگ افکار شما را به خود می گیرد.”

– مارکوس اورلیوس ، مراقبه ها

“خوشبختی واقعی آن چیزی است که برای خود می سازید. خوش اقبالی: شخصیت خوب، نیت خوب و اعمال خوب.”

– مارکوس اورلیوس ، مراقبه ها

تمرین کنید واقعاً حرف مردم را بشنوید.

– مارکوس اورلیوس ، مراقبه ها

“هیچ وقت از تعجب من باز نمی ماند: همه ما خودمان را بیشتر از دیگران دوست داریم، اما به نظر آنها بیشتر از نظر خودمان اهمیت می دهیم.”

– مارکوس اورلیوس ، مراقبه ها

“شما بر ذهن خود قدرت دارید – نه رویدادهای بیرونی. این را درک کنید، و قدرت خواهید یافت.”

– مارکوس اورلیوس ، مراقبه ها

بهترین جملات مراقبه: شما بر ذهن خود قدرت دارید - نه رویدادهای بیرونی. این را درک کنید، آنگاه قدرت خواهید یافت.

“روی زیبایی های زندگی بمان. ستاره ها را تماشا کن و خودت را در حال دویدن با آنها ببین.”

– مارکوس اورلیوس ، مراقبه ها

“خوشبختی زندگی شما به کیفیت افکار شما بستگی دارد.”

– مارکوس اورلیوس ، مراقبه ها

“هر چیزی که می شنویم یک عقیده است، نه یک واقعیت. هر چیزی که می بینیم یک چشم انداز است، نه حقیقت.”

– مارکوس اورلیوس ، مراقبه ها

“دیگر وقت خود را برای بحث در مورد اینکه یک مرد خوب باید باشد تلف نکنید. یکی باشید.”

– مارکوس اورلیوس ، مراقبه ها

“وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوی، به این فکر کن که چه امتیازی است زنده بودن، فکر کردن، لذت بردن، عشق ورزیدن…”

– مارکوس اورلیوس ، مراقبه ها

“این مرگ نیست که انسان باید از آن بترسد، بلکه باید از شروع زندگی بترسد.”

– مارکوس اورلیوس ، مراقبه ها

“اگر کسی بتواند به من نشان دهد که آنچه من فکر می کنم یا انجام می دهم درست نیست، من با خوشحالی تغییر خواهم کرد، زیرا من به دنبال حقیقتی هستم که هیچ کس از آن صدمه ای وارد نشده است. این شخص است که به خودفریبی خود ادامه می دهد و جهل که آسیب دیده است».

– مارکوس اورلیوس ، مراقبه ها


Warning: file_put_contents(): Only -1 of 76 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 87 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/irancoac/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52