به دنبال یک خلاصه کامل و رایگان Outliers هستید؟

شما در جای مناسب هستید!

در اینجا چیزی است که در این صفحه خواهید یافت …

خلاصه یک جمله

Outliers به ​​طور سیستماتیک این افسانه را که موفقیت تنها با استعداد و سخت کوشی تعیین می شود – با شواهد کمی و کیفی از پزشکی، ورزش، تجارت، تاریخ، موسیقی، علم و موارد دیگر – توسط مالکوم گلدول، روزنامه نگار و نویسنده، رد می کند. ( ۳۰۹ صفحه )

فهرست
۱. خلاصه یک جمله
۲. خلاصه نقاط پرت
۳. مطالب پرت
۴. بهترین نقل قول های Outliers
۵. خلاصه PDF Outliers
۶. بیشتر بخوانید: ۵ کتاب مانند Outliers
۷. ای کاش راه سریعتر/آسان تری وجود داشت؟

توجه: این خلاصه Outliers بخشی از یک پروژه در حال انجام برای خلاصه کردن بهترین کتاب های آموزشی تمام دوران است.

خلاصه نقاط پرت

وقتی توضیح می دهیم که چرا برخی از افراد بیشتر از دیگران به دست می آورند، اغلب استعدادهای طبیعی و خود تعیینی را بیش از حد ارزش گذاری می کنیم، به عنوان مثال:

 • ما کی هستیم : استعداد ذاتی، شخصیت؛ و
 • آنچه انجام دادیم : آمادگی، تصمیم گیری.

اما این ایده که بهترین ها به اوج می رسند زیرا به طور طبیعی بهتر و درخشان تر هستند، ساده انگارانه است.

در واقعیت، بسیاری از محرک‌های متقابل و ترکیبی، شانس موفقیت را تعیین می‌کنند. برخی از عوامل، مراحل و تصمیمات در حیطه آگاهی و کنترل ما هستند. بسیاری دیگر فراتر از آنها هستند. و کنار آمدن با این واقعیت بخش اساسی افزایش برابری، فرصت ها و نتایج برای همه است.

اثبات این پایان نامه نیازی به یک نظریه رقیب کامل ندارد. این به سادگی نیاز به ابطال متصدی خود تعیین کننده دارد. این وظیفه‌ای است که گلدول در Outliers بر عهده می‌گیرد – از پزشکی، ورزش، تجارت، تاریخ، موسیقی، علم و زندگی خود استفاده می‌کند تا پیچیدگی واقعی موفقیت را نشان دهد. 

برای داستان های خاص،  به اصل مراجعه کنید (از ویژگی های بارز نوشته گلادول، داستان سرایی فوق العاده اوست). برخی از اصول جذاب برجسته شده عبارتند از:

 • سوگیری های انباشته قدرتمند پنهان در جزئیات سیستم های ظاهرا شایسته سالار (مثلاً تاریخ های قطع و جریان در مدارس و ورزش).
 • فرصت‌های اولیه، حیاتی و نابرابر که توسط والدین و حمایت باز می‌شود (اعجوبه‌ها متولد نمی‌شوند، ساخته می‌شوند).
 • دشواری تعریف استعداد و شکست آزمون‌های هوش در پیش‌بینی موفقیت بلندمدت.
 • نقش شانس در ایجاد کمیت و کیفیت تمرین مورد نیاز برای موفقیت (نکته، Outliers قانون ۱۰۰۰۰ ساعت را رایج کرد).
 • تأثیر عمیق میراث فرهنگی و تعصب در توزیع فرصت ها؛ و
 • تأثیر زبان در آسان‌تر یا سخت‌تر کردن یادگیری (مثلاً سیستم‌های اعداد چینی و ریاضیات).

نتیجه گیری گلادول؟ الگوی خودساخته موفقیت در بسیاری از دامنه ها با شکست مواجه می شود. و حتی عواملی که ممکن است فکر کنیم تحت کنترل ما هستند (مثلاً شخصیت و تمرین) اغلب بسیار بیشتر از آنچه ما تصور می کنیم به فرصت ها و میراث وابسته هستند. 

آنچه واقعاً داستان‌های موفقیت را از داستان‌هایی که هرگز نشنیده‌اید متمایز می‌کند، استعداد خارق‌العاده نیست – فرصت‌های خارق‌العاده است.

پس چرا افسانه قدیمی همچنان ادامه دارد؟ زیرا:

 1. مغز ما نمی‌تواند همه چیز را در  نظر بگیرد – ما نمی‌توانیم نتایج مرکب ناشی از عوامل مختلف را در یک زمان یا در طول زمان تجسم کنیم.
 2. اما ساده‌سازی، مغالطه روایی را مجبور می‌کند – داستان‌گویی ما را مجبور می‌کند از طریق سیستم‌های پیچیده و غیرخطی، خطی خطی از علیت انتخاب کنیم.
 3. و وقتی این کار را انجام می‌دهیم، از تعصب خودخواهانه رنج می‌بریم – با توجه به انتخاب، به طور طبیعی عواملی را که برای توضیح موفقیت کنترل می‌کنیم، ذخیره، یادآوری و اضافه وزن می‌کنیم.

چرا هر کدام از اینها اهمیت دارد؟ زیرا درک اینکه موفقیت چیزی فراتر از استعداد و آمادگی ذاتی است به ما امکان می دهد واقعیت را بهتر درک کنیم. و درک بهتر واقعیت اولین قدم در موارد زیر است:

 1. پیمایش موثرتر در آن؛ و
 2. بهبود آن برای همه ما. 

بنابراین، داستان های موفقیت دیگران را با کمی نمک در نظر بگیرید. از ایجاد، تأیید یا قرار گرفتن در سمت اشتباه سیستم هایی که فرصت ها را به طور ناعادلانه توزیع می کنند آگاه باشید. و به یاد داشته باشید، موفقیت بسیار بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید نه سزاوار است و نه به دست آمده است.

«انتخاب‌های شما نصف شانس هستند، و همینطور انتخاب‌های دیگران» – همه آزادند ، باز لورمن

NB، مانند تمام نوشته‌های گلادول، این نیز به طرز شگفت‌انگیزی تحقیق شده و پر از داستان‌ها و شواهد گویا است. Outliers کتابی است که من به آن نیاز دارم و می‌خواهم به آن برگردم تا یک سری به آن بزنم – اگر هنوز این کار را نکرده‌اید، ارزش خواندن دارد. مانند اصل چیزی که در اینجا پوشش داده ایم؟ پادکست جذاب «تاریخ تجدیدنظرطلب» متیو سید و گلدول را ببینید.

مطالب پرت

Outliers دارای ۹ فصل اصلی در ۲ قسمت…

مقدمه: راز روزتو

بخش اول: فرصت اول

 1. اثر متیو
 2. قانون ۱۰۰۰۰ ساعت
 3. مشکل با نوابغ، قسمت ۱
 4. مشکل با نوابغ، قسمت ۲
 5. سه درس جو فلوم

بخش دوم: میراث ششم

 1. هارلان، کنتاکی
 2. نظریه قومی سقوط هواپیما
 3. شالیزار و تست ریاضی
 4. معامله ماریتا

پایان: داستان جامائیکایی

بهترین نقل قول های Outliers

این نقل قول‌های Outliers از کتابخانه مرکزی همیشه در حال رشد The Art of Living از افکار، حکایات، یادداشت‌ها و نقل قول‌های الهام‌بخش آمده است.

“تمرین کاری نیست که وقتی خوب شدی انجام می دهی، بلکه کاری است که انجام می دهی که تو را خوب می کند.”

– مالکوم گلدول ، Outliers

“آنچه که هستیم را نمی توان از جایی که از آن هستیم جدا کرد.”

– مالکوم گلدول ، Outliers

“خودمختاری، پیچیدگی، و ارتباط بین تلاش و پاداش – اکثر مردم موافقند، سه ویژگی است که کار برای رضایت‌بخش بودن باید داشته باشد.”

– مالکوم گلدول ، Outliers

“این ثروتمندان هستند که بیشترین معافیت های مالیاتی را دریافت می کنند. این بهترین دانش آموزان هستند که بهترین آموزش ها و بیشترین توجه را به خود جلب می کنند. و این بزرگترین کودکان نه و ده ساله هستند که بیشترین مربی و تمرین را دریافت می کنند. موفقیت نتیجه چیزی است که جامعه شناسان دوست دارند «مزیت انباشته» بنامند.

– مالکوم گلدول ، Outliers

“اگر به اندازه کافی تلاش کنید و خود را اثبات کنید و از ذهن و تخیل خود استفاده کنید، می توانید جهان را مطابق خواسته های خود شکل دهید.”

– مالکوم گلدول ، Outliers

بهترین جملات Outliers: اگر به اندازه کافی سخت کار کنید و خود را اثبات کنید و از ذهن و تخیل خود استفاده کنید، می توانید جهان را مطابق خواسته های خود شکل دهید.

«هیچ کس که بتواند سیصد و شصت روز در سال قبل از طلوع فجر برخیزد، خانواده خود را ثروتمند نمی کند».

– مالکوم گلدول ، Outliers

زمانی که یک نوازنده توانایی کافی برای ورود به یک آموزشگاه برتر موسیقی را داشته باشد، چیزی که یک نوازنده را از دیگری متمایز می‌کند این است که چقدر سخت کار می‌کند. همین است. یا حتی خیلی سخت تر از بقیه. آنها خیلی خیلی سخت تر کار می کنند.”

– مالکوم گلدول ، Outliers

ما آنقدر در اسطوره های بهترین ها و درخشان ترین ها و خودساخته ها گرفتار شده ایم که فکر می کنیم چیزهای دورافتاده به طور طبیعی از زمین سرچشمه می گیرد. یک کارآفرین فوق‌العاده موفق. اما این درس اشتباهی است. جهان ما در سال ۱۹۶۸ فقط به یک سیزده ساله اجازه دسترسی نامحدود به پایانه اشتراک‌گذاری زمان داد. اگر به یک میلیون نوجوان همین فرصت داده می‌شد، امروز چند مایکروسافت بیشتر داشتیم. ؟”

– مالکوم گلدول ، Outliers

مردم از هیچ برنمی‌خیزند… تنها با پرسیدن اینکه اهل کجا هستند می‌توانیم منطق پشت آن را کشف کنیم که چه کسی موفق می‌شود و چه کسی نمی‌شود.»

– مالکوم گلدول ، Outliers

“موفقیت یک عمل تصادفی نیست، بلکه از مجموعه ای قابل پیش بینی و قدرتمند از شرایط و فرصت ها ناشی می شود.”

– مالکوم گلدول ، Outliers