Warning: file_put_contents(): Only -1 of 4 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Failed to write 192 bytes to /home/irancoac/biabook.com/wp-content/debug.log in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 70 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 62 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 79 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 81 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172
خلاصه هنر جنگ – سان تزو - بیا بوک | تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده

به دنبال یک خلاصه کامل و رایگان The Art of War هستید؟

شما در جای مناسب هستید!

در اینجا چیزی است که در این صفحه خواهید یافت …

خلاصه یک جمله

هنر جنگ راهنمای کلاسیک استراتژی نظامی است که هزاران سال الهام بخش سربازان، سیاستمداران و رهبران تجاری در سراسر جهان بوده است. درس‌های بی‌زمان (و آزمایش‌شده) آن در تفکّر و دور زدن دشمنان شما در اتاق هیئت مدیره به اندازه میدان جنگ ارزشمند است – توسط ژنرال نظامی سلسله چی چینی و استراتژیست ارشد، سان تزو. ( ۲۷۳ صفحه )

فهرست
۱. خلاصه یک جمله
۲. نقد و بررسی هنر جنگ
۳. خلاصه هنر جنگ

۴. فصل ۱: طرح های تخمگذار
۵. فصل ۲: ​​راه اندازی جنگ
۶. فصل ۳: حمله توسط Strategem
۷. فصل ۴: تمایلات تاکتیکی
۸. فصل ۵: انرژی
۹. فصل ۶: نقاط ضعف و قوی
۱۰. فصل هفتم: مانور دادن
۱۱. فصل ۸: تنوع تاکتیک ها
۱۲. فصل ۹ تا ۱۲: جنگ تاکتیکی
۱۳. فصل ۱۳: استفاده از جاسوسان
۱۴. هنر جنگ مطالب
۱۵. سوالات متداول هنر جنگ

۱۶. آیا هنر جنگ یک داستان واقعی است؟
۱۷. فلسفه سان تزو چیست؟
۱۸. قانون طبیعت سون تزو چیست؟
۱۹. بهترین جملات هنر جنگ
۲۰. خلاصه PDF هنر جنگ
۲۱. ای کاش راه سریعتر/آسان تری وجود داشت؟

توجه: این خلاصه هنر جنگ بخشی از یک پروژه در حال انجام است که بهترین کتاب‌های رهبری و بهترین کتاب‌های خود کمکی تمام دوران را خلاصه می‌کند.

نقد و بررسی هنر جنگ

هنر جنگ پر از استراتژی های قدرتمند برای موفقیت در جنگ و زندگی است. نویسنده آن، سون تزو، رهبری یک ارتش پیروز در دوران سلسله چی چین در قرن ششم قبل از میلاد را بر عهده داشت و یکی از بزرگترین استراتژیست های نظامی تاریخ است.

وقتی برای اولین بار این کتاب را خواندم ۱۹ ساله بودم و به تازگی تمرینات خود را در بوت کمپ به پایان رسانده بودم. اما این فقط آغاز ماجرا بود. هیچ چیز مرا برای شب های بی خوابی مدرسه و آموزش که در پیش رو داشت آماده نکرده بود.

هنر جنگ درست زمانی که به آن نیاز داشتم روی میز من نشست. یک دست نوشته به من داد تا در ارتش و (بعد) در زندگی غیرنظامی موفق شوم. این به من کمک کرد با وجود زمین سختی که باید می پوشاندم، با ۹۸ درصد قبولی از آموزش های بیشتر فارغ التحصیل شوم.

خواه تظاهر به ضعف در زمانی که قوی هستم، حمله مانند رعد و برق، یا اجتناب از تصمیمات عجولانه باشد، من هنوز از اصول سان تزو استفاده می‌کنم که امروزه در محل کار یا مدرسه به چالش کشیده می‌شوند.

خواندن این کتاب به من کمک کرد تا بفهمم رهبر خوب بودن به چه معناست و من را برای نبردهای متعدد زندگی از جمله آموزش نیروی دریایی آماده کرد.

بهتر از همه؟ در تنها ۸۰ صفحه (متن اصلی)، هنر جنگ کتابی است که زندگی من را تغییر داد (و می تواند زندگی شما را تغییر دهد) فقط در چند ساعت.

زمان کوتاهی است؟ نکات کلیدی آن را با خلاصه کامل و رایگان The Art of War در زیر بیاموزید…

خلاصه هنر جنگ

فصل ۱: طرح های تخمگذار

استراتژی‌سازی یک امر مرگ و زندگی در جنگ و یک مهارت مهم در زندگی است. همانطور که در ارتش می گوییم، “برنامه ریزی صحیح قبلی از عملکرد ضعیف Piss جلوگیری می کند.”

به همین دلیل است که رهبران خوب برای موفقیت برنامه ریزی می کنند.

سان تزو در فصل اول خود ۵ عاملی را بیان می کند که هر برنامه ای را برای موفقیت تنظیم می کند…

قانون اخلاقی – قانون اخلاقی به عنوان مأموریت نیز شناخته می شود. این یک هدف متحد کننده است که به ارتش ها کمک می کند بدون هیچ گونه سؤالی از رهبران پیروی کنند. از طریق قانون اخلاقی، شما با سربازان خود زمینه مشترک ایجاد می کنید تا آنها منظم بمانند و شما را در نبرد دنبال کنند، حتی اگر مرگ قریب الوقوع باشد.

بهشت و زمین – شما اینها را به عنوان آب و هوا و زمین می شناسید. هر استراتژیست موفقی باید برای شرایط نامساعد آماده شود. از بسته بندی وسایل ضروری گرفته تا جستجوی آنچه در پیش است، در نظر گرفتن و آماده شدن برای شرایط سخت برای تضمین موفقیت بسیار مهم است.

فرمانده – بهترین رهبران خیرخواه و مهربان هستند، در عین حال بدون ترسو. آنها مظهر فضیلت و شجاعت هستند و به قلمرو متخاصم می روند. آنها انضباط را اجرا می کنند و نافرمانی را مجازات می کنند. سختگیری آنها باعث ترس و احترام می شود. منصفانه وظایف را تعیین می کنند.

روش و انضباط – این عناصر به رهبران کمک می کند تا از بی نظمی در تیم خود جلوگیری کنند. به گفته سان تزو، روش و انضباط مناسب بزرگراه ها را پاک نگه می دارد، از تاخیر جلوگیری می کند و به پیروزی منجر می شود. بهترین رهبران تیم های خود را به رده ها و زیرمجموعه های مناسب تقسیم می کنند و با فرماندهی آهنین بر آنها حکومت می کنند.

سان تزو همچنین اهمیت دست کم نگرفتن دشمن خود را توصیف می کند . اگرچه قضاوت دقیق حریف دشوار است، اما این مهارت برای موفقیت ضروری است. کدام یک از دو حاکم (منظور دو طرف جنگ است) بزرگترین ارتش را دارد؟ کدام رهبر بهترین قانون اخلاقی را دارد و مورد احترام سربازانش قرار می گیرد؟ اگر مزیت دشمن را بدانید، شانس بیشتری برای پیش بینی پیروزی یا شکست دارید.

فصل ۲: ​​راه اندازی جنگ

در این فصل، سون تزو به ما یادآوری می‌کند که… «هیچ نمونه‌ای وجود ندارد که کشوری از جنگ طولانی‌مدت سود برده باشد».

سون تزو پیروزی های سریع را بر روی رویارویی های طولانی ارزشمند می دانست. پیروزی سریع جوهر جنگ است.

برای اعمال این مفهوم در زندگی خود، به این فکر کنید که برای انجام یک کار چقدر تلاش می کنید. آیا مبادله در زمان، تلاش و انرژی ارزش پاداش دارد؟

به گفته سان تزو، همه ما باید زمان بگذاریم تا بررسی کنیم که آیا برنده شدن واقعاً ارزش هزینه را دارد یا خیر. همانطور که او می گوید، “در جنگ، اجازه دهید هدف بزرگ شما پیروزی باشد، نه مبارزات طولانی.”

فصل ۳: حمله توسط استراتژی

در این فصل، سون تزو استراتژی‌های خاصی را برای کمک به رهبران برای پیروزی در جنگ‌ها بدون درگیری رودررو توضیح می‌دهد. همانطور که می گوید: «عالی، شکستن مقاومت دشمن بدون جنگ است».

پیشنهاد او برای پرهیز از درگیری؟ یاد بگیرید چه زمانی حمله کنید و چه زمانی نه. تمایز بین پیروزی احتمالی و شکست، جوهره رهبری بزرگ است.

سون تزو به ما می گوید که ژنرال های تندخو سقوط هر ارتشی هستند. این نوع رهبران سربازان خود را به نبردهایی هدایت می کنند که می دانند نمی توانند برنده شوند.

همانطور که سون تزو می‌گوید، درخواست از سربازان برای رفتن به نبردهایی که مطمئناً از دست خواهند داد، نارضایتی ایجاد می‌کند و منجر به هرج و مرج می‌شود. بنابراین بدانید که چه زمانی و چه زمانی تیم خود را به جنگ هدایت نکنید.

سان تزو برای بهبود در این امر، پنج ویژگی فرمانده خوب بودن را دنبال می کند.

به گفته سان تزو، پنج ویژگی برتر هر رهبر عبارتند از:

 1. دانستن زمان و زمان مبارزه نکردن؛
 2. دانستن نحوه برخورد با نیروهای برتر و فرودست؛
 3. کسی که کل ارتشش با همان روحیه رزمی در هر درجه ای، از با تجربه ترین افسر گرفته تا جدیدترین سرباز، پشت سر آنها جمع می شود.
 4. خود را آماده کنید و منتظر باشید تا از هر نشانه ای که دشمن بی نظم و ناآماده است بهره ببرید. و
 5. داشتن خودمختاری نظامی که هرگز توسط حاکمیت قطع نمی شود (یعنی بدون تشریفات اداری، شما می توانید مستقل کار کنید).

سون تزو همچنین به ما یادآوری می کند که شناخت خودمان کافی نیست. ما باید تمام تلاش خود را بکنیم تا فعالانه درباره دشمنان خود بیاموزیم.

ندانستن دشمن خود بی پروایی است که به نابودی و تباهی می انجامد.

فصل ۴: تمایلات تاکتیکی

به گفته سان تزو، کلید پیروزی در جنگی بدون اشتباه در آمادگی نهفته است. فقط یک بازنده با اعتماد به مشیت و امید به پیروزی وارد نبرد می شود.

استراتژیست های موفق قبل از اقدام، از قبل برنامه ریزی می کنند. آنها دقیقاً می دانند که چگونه پیروز خواهند شد و از استراتژی خود دور نمی شوند.

از خود بپرسید: آیا به اندازه کافی برای انجام وظیفه آماده شده ام؟ آیا می توانم خودم را تصور کنم که یک پیروزی را به دست بیاورم، چه شغل جدید یا قبولی در دانشگاه؟

سان تزو برای آماده شدن برای پیروزی و جنگ توصیه می کند:

 • اندازه گیری بودجه، زمان، تلاش، سربازان دشمن.
 • تخمین مقدار (تدارکات، پول، سربازان)؛
 • محاسبه قدرت خود و دشمن شما.
 • ایجاد تعادل – شانس برنده شدن شما چقدر است؟) و
 • پیروزی – استفاده از موارد فوق برای تعیین یک برنامه عمل واضح.

دو بار اندازه گیری کنید و یک بار برش دهید تا خود را برای موفقیت آماده کنید.

فصل پنجم: انرژی

چالش برانگیزتر است، اما شما همیشه می توانید دشمنی را در قلمرو آنها شکست دهید، مهم نیست که ارتش شما چقدر کوچک یا بزرگ باشد.

تنها چیزی که لازم است برقراری ارتباط (که سون تزو آن را سیگنال می‌نامد)، تقسیم کردن (یا تقسیم کردن گروه به تیم‌ها) و استفاده از حملات غیرمستقیم و مستقیم است.

سان تزو توضیح می دهد که چگونه پنج رنگ اصلی کل طیف رنگ را از طریق تغییرات ساده ایجاد می کنند.

درس؟ به عنوان یک رهبر، باید منابعی را که در اختیار دارید ترکیب کنید و “تغییرهایی” را برای دستیابی به استراتژی های نامحدود ایجاد کنید. از “انرژی ترکیبی” تیم خود برای کمک به پیروزی استفاده کنید.

سان تزو همچنین استفاده از ترکیبی از حملات مستقیم و غیرمستقیم را برای ایجاد تعداد نامحدودی از استراتژی‌های جنگی توصیه می‌کند.

حملات مستقیم شامل حمله به دشمن در طول نبرد است.

حملات غیرمستقیم شامل تاکتیک‌هایی می‌شود که شامل پنهان‌کاری و پنهان‌کاری، گرسنگی دادن به دشمن یا فریب دادن آنها به این‌که فکر کنند وقتی قوی هستید ضعیف هستید، می‌شود. سان تزو این را “ضعف تظاهر کننده” می نامد و این جزء ضروری هر نبردی است.

فصل ۶: نقاط ضعف و قوی

به نقاط محافظت نشده ای که دشمن شما نمی داند چگونه از آنها دفاع کند حمله کنید و با تقویت نقاط ضعف خود در برابر دشمن از خود دفاع کنید. این خلاصه‌ای از جنگ است و نمونه‌ای از بسیاری از استراتژی‌های حمله سان تزو است.

پیام اصلی سان تزو در این فصل این است که با شرایط خود در نبردها بجنگید. (به عنوان مثال، با ایمن سازی زمین های بالاتر برای برتری بر دشمنان خود.)

اگر باید بجنگید، دشمنان خود را با مسیرهای غیرمنتظره یا بازی هایی مانند تغییر ناگهانی تاکتیک های خود گیج کنید. اگر در قلمرو خود مورد حمله قرار بگیرید، بسیار مهم است (و بسیار ساده تر). در زندگی واقعی هرگز اجازه ندهید اطرافیانتان حرکت بعدی شما را بدانند.

سون تزو همچنین اهمیت مراقبت از ارتش خود را آموزش می دهد. او می‌گوید: «کسی که اول در میدان باشد و منتظر آمدن دشمن باشد، برای جنگ تازه می‌شود. هر کس در میدان دوم باشد و باید به نبرد بشتابد، خسته می‌آید.»

این بیانیه درس ارزشمندی در مراقبت از خود ارائه می دهد. رهبران باید به خاطر داشته باشند که قبل از ورود به نبرد، خود و تیمشان را به خوبی استراحت کنند. سان تزو به ما یادآوری می‌کند که پیروزی در جنگ‌ها آسان‌تر است، وقتی کارها را سخت‌تر از آنچه لازم است نکنید.

فصل هفتم: مانور دادن

بهترین رهبران می دانند چگونه از شرایط دشوار استفاده کنند. آنها این کار را با تبدیل “بدبختی به سود” انجام می دهند.

این فصل یکی از استعاری ترین فصل های کتاب است. سان تزو می‌گوید باید «مثل کوه بی‌حرکت» داشته باشید و وقتی حرکت می‌کنید، «مثل صاعقه سقوط کنید».

سان تزو به محدود کردن زمینی که ارتش شما می پوشاند برای حفظ قدرت خود اشاره می کند. هنگامی که ارتش شما باید مسافت های زیادی را طی کند، استراحت کنید تا قدرت کافی برای دفاع در برابر حملات داشته باشید. یک ارتش خسته با روحیه پایین هرگز در نبردها پیروز نمی شود.

سون تزو همچنین می‌گوید: «ما نمی‌توانیم یک ارتش را در راهپیمایی رهبری کنیم، مگر اینکه با چهره کشور آشنا باشیم». او اهمیت مطالعه خلق و خوی، آمادگی برای زمین و حفظ رازداری را آموزش می دهد.

رهبران همچنین باید بدانند که چه زمانی به دشمن حمله کنند که ضعیف ترین آنهاست. آنها باید بدانند که چگونه منابع خود را حفظ کنند تا روحیه خود را در میان نیروهای خود بالا نگه دارند.

سان تزو بیان می‌کند که محور این فصل این است که قبل از انجام یک حرکت، فکر کنید.

فصل ۸: تنوع تاکتیک ها

سون تزو به ما یادآوری می کند که راه های زیادی برای پیروزی وجود دارد. با این حال، تنها چند نقص شخصیت رایج در یک رهبر می تواند منجر به فروپاشی ارتش آنها شود.

خطاهای خطرناک رهبران که منجر به شکست می شود عبارتند از:

 • بی پروایی ، که منجر به نابودی می شود.
 • بزدلی ، که منجر به دستگیری می شود.
 • خلق و خوی عجولانه که منجر به آسیب پذیری در برابر حملات می شود (بنابراین با توهین های دشمن به راحتی عصبانی نشوید).
 • یک “لطافت افتخار”، به این معنی که یک رهبر شرم آورتر از آن است که در صورت لزوم از کار دست بکشد. و
 • نگرانی بیش از حد در مورد سربازان خود ، زیرا این امر می تواند باعث شود که یک حاکم عاقل، رفاه تیم خود را در اولویت قرار دهد تا اینکه در جنگ حاضر نیست (در جنگ، افراد قابل مصرف هستند).

شناسایی و کاهش این عیوب در خود و افسرانتان برای پیروزی در جنگ، تجارت و زندگی ضروری است.

فصل ۹ تا ۱۲: جنگ تاکتیکی

این یکی از بخش‌های تاکتیکی‌تر کتاب است. این فصل ها به خواننده می آموزد که موقعیت خود را طوری قرار دهد که نتوان آنها را شکست داد.

سان تزو استراتژی‌های نبرد خاصی را ارائه می‌کند، به عنوان مثال:

 • یادآوری سربازان و فرماندهان به ماندن در مناطق با ارتفاعات پرشتاب (یعنی مناطقی که از هر طرف پوشیده شده اند، مانند دره کوه). یا
 • تشویق رهبران برای آماده نگه داشتن ارتش خود برای نبرد با انضباط آهنین (ارتش های بی انضباط نمی توانند در نبردها پیروز شوند، مهم نیست که چقدر میدان نبرد بخشنده باشد).

این فصل ها همچنین انواع مختلف «زمین» یا زمین در نبرد را پوشش می دهند. سان تزو به خوانندگان خود می آموزد که چگونه در عمیق ترین دره ها، مرداب ها، مرداب ها و محیط های دیگر، جنگنده خوبی باشند.

پاس های باریک؟ اول آنها را بگیرید. زمین باز؟ از خط خود محافظت کنید نکته اصلی این بخش از کتاب یافتن راهبردهای خاص برای کمک به دفاع از شما در هر نوع زمین است. یادگیری زمین برای افسران بالاتر که نیروهای خود را رهبری می کنند ضروری است.

فصل ۱۳: استفاده از جاسوسان

سان تزو در فصل پایانی هنر جنگ می‌گوید: «آنچه فرمانروای خردمند و ژنرال خوب را قادر می‌سازد تا ضربه بزند و فتح کند و به چیزهایی که خارج از دسترس انسان‌های معمولی است دست یابد، پیش‌دانش است.»

اطلاعات قدرت است. و پیش آگاهی چیزی است که به رهبران اجازه می دهد تا نقاط قوت و ضعف دشمن خود را درک کنند و حرکات بعدی آنها را پیش بینی کنند. این یک “حاکم روشنفکر” ایجاد می کند.

برای به دست آوردن دانش قبلی، یک رهبر باید از زیرکی جاسوسان استفاده کند.

سان تزو پنج نوع جاسوس را معرفی می کند:

  1. جاسوسان  محلی از جمعیت محلی استخدام می شوند تا به شما در نقشه برداری از منطقه اطراف و تهیه تدارکات برای ارتش شما کمک کنند.
  2. جاسوسان تبدیل شده جاسوسانی  هستند که شروع به کار برای دشمن شما می کنند، سپس به سمت شما می روند.
  3. جاسوسان درونی، جاسوسانی هستند که به عنوان مأمور و اداره کننده دشمن عمل می کنند.
  4. جاسوسان محکوم به فنا در فضای باز کار می کنند تا طعمه و حواس دشمن را پرت کنند. و
  5. جاسوسان بازمانده جاسوسانی هستند که اخباری را از اردوگاه دشمن به دست می آورند.

برای اعمال این مفهوم در زندگی روزمره، به استفاده از جاسوسی مانند پیدا کردن یک مربی فکر کنید. اگر یک مربی عالی پیدا کنید، می توانید در مورد آنچه برای موفقیت در شغل یا تحصیل خود لازم است پیش بروید. به یاد داشته باشید،  کسانی که شما می شناسید (و آنچه آنها می دانند) اغلب حیاتی تر از آنچه شما می دانید است.

مطالب هنر جنگ

هنر جنگ دارای ۱۳ فصل اصلی…

   1. فصل طرح ریزی
   2. جنگ به راه انداختن
   3. حمله توسط Stratagem
   4. تمایلات تاکتیکی
   5. انرژی
   6. نقاط ضعف و قوی
   7. مانور دادن
   8. تنوع تاکتیک ها
   9. ارتش در ماه مارس
   10. فصل زمین
   11. نه موقعیت
   12. حمله با آتش
   13. استفاده از جاسوس ها

سوالات متداول هنر جنگ

آیا هنر جنگ یک داستان واقعی است؟

هنر جنگ رساله ای است که توسط ژنرال سان تزو نوشته شده است. این یکی از تأثیرگذارترین متونی است که رهبران مدرن و استراتژیست های نظامی از آن استفاده کرده اند، با وجود قدمت ۲۵۰۰ ساله.

بحث هایی وجود دارد که آیا سان تزو، ژنرال ارشد خورشید، شاهکار خود را به تنهایی نوشته است یا خیر. برخی از محققان معتقدند که گروهی از استراتژیست ها این رساله را نوشته اند. با این وجود، این یک اثر غیرداستانی تأثیرگذار است که بیشتر راهنما است تا زندگی نامه.

فلسفه سان تزو چیست؟

فلسفه سان تزو در مورد جنگ و رهبر مؤثر بودن حول قانون اخلاقی متمرکز است، مفهومی که اولین نمونه آن را در فصل اول می بینیم. قانون اخلاقی رسالت جنگ است. این سربازان را با رهبران خود متحد می کند و شور و اشتیاق را برمی انگیزد. 

ایجاد قانون اخلاقی یکی از اصول سون تزو برای دستیابی به پیروزی است. اصول دیگر شامل بهشت، زمین، فرمانده، روش و انضباط است. 

قانون طبیعت سون تزو چیست؟

قانون طبیعت سان تزو به ما یادآوری می کند که مرگ و بلایا در جنگ ها پیروز نمی شوند. در زمان سان تزو، جنگ‌ها می‌توانست برای دهه‌ها ادامه داشته باشد، زیرا مرگ‌ها بدون پایان قابل رویت افزایش می‌یابد. هیچ نوع «استراتژی» برای مطالعه وجود نداشت. زمانی بود که جنگیدن به جای استراتژی، نمایش مردانگی و زور وحشیانه بود.

سون تزو معتقد بود که جنگ ها باید به گونه ای متفاوت انجام شود. او می‌گوید: «برترین برتری در شکستن مقاومت دشمن بدون جنگ است». این قانون طبیعت و جنگ سان تزو بود. 

به جای استفاده از نیروی وحشیانه برای پیروزی در جنگ ها، از برنامه ریزی استراتژیک استفاده کنید و هوشمندانه نبردها را بجنگید. این نیاز به برنامه ریزی دارد، به همین دلیل است که سون تزو هنر جنگ را نوشت. او می گوید: «هنر جنگ برای دولت اهمیت حیاتی دارد. مسئله مرگ و زندگی است، جاده ای به سوی امن و یا به ویرانی. از این رو موضوع تحقیقی است که به هیچ وجه نمی توان از آن غفلت کرد.»

بهترین جملات هنر جنگ

این نقل‌قول‌های «هنر جنگ » از کتابخانه مرکزی رو به رشد «هنر زندگی » از افکار، حکایات، یادداشت‌ها و نقل‌قول‌های الهام‌بخش آمده است.

«زمانی که قوی هستی ضعیف ظاهر شو و وقتی ضعیف هستی قوی باش».

– سان تزو ، هنر جنگ

“عالی ترین هنر جنگ این است که دشمن را بدون جنگ تحت سلطه خود درآوری.”

– سان تزو ، هنر جنگ

“اگر دشمن را بشناسی و خودت را بشناسی، لازم نیست از نتیجه صد جنگ بترسی. اگر خودت را بشناسی اما دشمن را ندانی، به ازای هر پیروزی که به دست می‌آوری، شکست هم می‌خوری. اگر نه دشمن را می‌شناسی و نه خودت را. در هر نبردی تسلیم خواهی شد.»

– سان تزو ، هنر جنگ

بگذار نقشه هایت مثل شب تاریک و نفوذ ناپذیر باشد و وقتی حرکت می کنی مثل رعد و برق سقوط کن.

– سان تزو ، هنر جنگ

“همه جنگ‌ها بر اساس فریب است. بنابراین، وقتی می‌توانیم حمله کنیم، باید ناتوان به نظر برسیم، در هنگام استفاده از نیروهای خود، باید غیرفعال به نظر برسیم، وقتی نزدیک هستیم، باید به دشمن بفهمانیم که دور هستیم و وقتی دور هستیم. دور، باید کاری کنیم که او باور کند که نزدیک هستیم.”

– سان تزو ، هنر جنگ

“در میان هرج و مرج، فرصت نیز وجود دارد.”

– سان تزو ، هنر جنگ

“جنگجویان پیروز ابتدا پیروز می شوند و سپس به جنگ می روند، در حالی که جنگجویان شکست خورده ابتدا به جنگ می روند و سپس به دنبال پیروزی هستند.”

– سان تزو ، هنر جنگ

“اگر دشمن شما در هر نقطه ایمن است، برای او آماده باشید. اگر قدرت برتری دارد، از او دوری کنید. اگر حریف شما خلق و خوی دارد، سعی کنید او را عصبانی کنید. وانمود کنید که ضعیف هستید، تا ممکن است مغرور شود. اگر او مغرور است. با آسودگی خاطر به او آرامش نده.اگر نیروهایش متحد شدند آنها را از هم جدا کن.اگر حاکمیت و رعیت با هم توافق دارند بین آنها تفرقه بینداز.در جایی که آمادگی ندارد به او حمله کن و در جایی ظاهر شو که از تو انتظار نمی رود.”

– سان تزو ، هنر جنگ

“مردم را با آنچه انتظار دارند درگیر کنید؛ این چیزی است که آنها قادر به تشخیص هستند و پیش بینی های آنها را تایید می کند. آنها را در الگوهای قابل پیش بینی پاسخ قرار می دهد و ذهن آنها را در حالی که منتظر لحظه خارق العاده ای هستید – چیزی که آنها نمی توانند پیش بینی کنند.”

– سان تزو ، هنر جنگ

“با مردان خود همانطور رفتار کنید که با پسران محبوب خود رفتار می کنید. و آنها شما را تا عمیق ترین دره دنبال خواهند کرد.”

– سان تزو ، هنر جنگ


Warning: file_put_contents(): Only -1 of 76 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 87 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/irancoac/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52