به دنبال یک خلاصه کامل و رایگان چهار قرارداد هستید؟

شما در جای مناسب هستید! در اینجا چیزی است که در این صفحه خواهید یافت …

خلاصه یک جمله

چهار توافق یک راهنمای تولتک تحریک‌آمیز و متحول کننده برای بیدار شدن و یافتن آرامش در دنیای توهم‌آمیز ما است – توسط جراح بازنشسته، نویسنده و شمن شوالیه عقاب دون میگل رویز. ( ۱۶۸ صفحه )

فهرست
۱. خلاصه یک جمله
۲. بررسی چهار توافق
۳. خلاصه چهار توافق

۴. شما در رویا زندگی می کنید.
۵. امکان بیدار شدن وجود دارد.
۶. سفر با آگاهی شروع می شود.
۷. آگاهی منجر به بخشش می شود.
۸. از بخشش قدرت عمل می آید.
۹. چهار موافقتنامه
۱۰. محتویات چهار موافقتنامه
۱۱. بهترین نقل قول های چهار توافق
۱۲. خلاصه PDF چهار توافق
۱۳. بیشتر بخوانید: ۵ کتاب مانند چهار قرارداد
۱۴. ای کاش راه سریعتر/آسان تری وجود داشت؟

توجه: این خلاصه چهار توافق بخشی از یک پروژه در حال انجام برای خلاصه کردن بهترین کتاب های ذهنیت و بهترین کتاب های خود کمکی در تمام دوران است.

بررسی چهار توافقنامه

چهار توافقنامه کتابی است که برداشتی جایگزین و بومی مکزیکی را در مورد ماهیت واقعیت و هستی بیان می کند. و اگرچه نویسنده، دون میگل رویز ، به عنوان « تولتک » معرفی می‌شود، اما احتمالاًیک برچسب گسترده‌تر از نئوشامنیستی واقع‌بینانه‌تر است.

در هر صورت، اسطوره‌ای که او معرفی می‌کند ورق‌برانگیز است، نوشته‌اش قدرتمند است و برخوردش با ماهیت توهم‌آمیز واقعیت شفاف و قانع‌کننده است.

اگر قبلاً در فلسفه غرب یا شرق غرق شده اید، چهار توافق نامه خوب (کوتاه) است که حقایق آشنا را به اشکال جدید و لذت بخش می آورد.

اگر در فلسفه از هر نوعی تازه کار هستید، در حال کاوش در نئوشامنیسم هستید یا فقط به دنبال یک مطالعه خوب برای تقویت روح هستید، چهار توافق به همان اندازه مکانی برای شروع است.

خلاصه چهار توافقنامه

شما در یک رویا زندگی می کنید.

دنیای شما از برچسب ها، مفاهیم و باورها تشکیل شده است. اما این برچسب ها، مفاهیم و باورها توهم هستند. شما در رویا زندگی می کنید.

این رویا با استفاده از کلمات برای شما برنامه ریزی شده است. از طریق یک فرآیند آموزشی که از روز تولد شما آغاز شد. کلماتی که از والدین، معلمان، جوامع و همسالان شما آمده است. کلماتی که به برچسب ها، مفاهیم و باورهایی تبدیل شدند که قوانین و مرزهای واقعیت شما را مشخص می کنند.

اما این رویا نرم یا بی ضرر نیست – برای شما، توهمات آن به اندازه قوانین فیزیک واقعی و ملموس است. آنها قوانینی هستند که به شما درباره خودتان و اطرافیانتان می گویند. آنها قوانینی هستند که به شما می گویند چیزها چگونه هستند، باید یا باید باشند. آنها به شما کمک می کنند تا در هرج و مرج نظم پیدا کنید.

شما با اکثر این قوانین موافقت کردید، حتی اگر مسئولیتی در قبال آنها ندارید و حتی اگر واقعاً آنها را بررسی نکرده باشید. و برخی از آنها مفید هستند. اما بسیاری از آنها نیز نادرست، غیر واقعی یا دست نیافتنی هستند. آنها شما را مانند مگس پشت شیشه به دام می اندازند – ناتوان از دیدن بافت رویایی که شما را محدود می کند.

مضرترین این قراردادها باعث می شود که شما هرگز کافی نباشید . که دائماً از یک ایده‌آل عجیب و غریب کوتاه می‌آیید. نتیجه؟ توافقاتی که دانسته و ناآگاهانه بسته اید، منبع اساسی رنج و تلاش در زندگی شماست. بدتر از آن، آنها شما را ناقل رنج در دنیای اطرافتان می کنند.

و با این حال شما آنها را نگه دارید. تا حدودی به این دلیل که شما از خودسری بودن آنها آگاه نیستید. تا حدودی به این دلیل که شما هیچ جایگزینی ندارید. بیشتر به این دلیل که به شما احساس امنیت می دهند. و ایمنی، حتی اگر رنجی را به همراه داشته باشد، بهتر از این است که دنیای شما را به آشوب بکشانید.

امکان بیدار شدن وجود دارد .

اما می توان از این رویا بیدار شد. امکان مهندسی مجدد واقعیت بدون تلاش بی پایان، بدون رنج وجود دارد .

برای انجام این کار، باید بر سه مهارت تسلط داشته باشید:

 1. آگاهی – دیدن رویا و توهمات آن برای آنچه هستند.
 2. بخشش – پذیرفتن پیامدهای رویا، در خود و دیگران؛ و
 3. عمل – حل کردن و شکل دادن به رویاهای خود و دیگران، به اشکال دلخواه شما.

این “بیداری دوم”، این پایان رنج، حالتی است که اغلب به عنوان “روشنگری” توصیف می شود.

سفر با آگاهی شروع می شود.

صرف خواندن و درک حقایق بالا اولین قدم برای آزادی است. اما هر آگاهی که اکنون احساس می کنید، به سرعت محو خواهد شد. به جای اینکه از رویا بلند شوید و روی آن کار کنید، به زودی به عقب فرو می روید و در آن مکیده می شوید . شاید به محض اینکه خواندن این مقاله را متوقف کنید.

بهبود توانایی شما برای حفظ سطح آگاهی بالا تنها دروازه واقعی برای روشنگری است.

بسیاری از مسیرها به چنین حالت های آگاهی بالا منتهی می شوند. نماز و روزه از راههای رایج در اکثر ادیان است. بودا مسیر روشنی برای مراقبه و ذهن آگاهی گذاشت. شمن‌های بومی آمریکایی ( در میان دیگران ) مسیر خود را با سنت‌های گیاهی کامل کردند که سفر را از طریق حالت‌های تغییر یافته آگاهی «تسریع می‌بخشد»  .

اگرچه او در آخرین «مسیر تولتک به سوی آزادی» (آغاز مردگان) به آن اشاره می‌کند، اما بزرگترین نقطه ضعف چهار توافق این است که روئیز اهمیت حیاتی این سنت گیاهی را به وضوح بیان نکرده است (یا نمی‌توانست) در نئوشامنیسم نتیجه توصیف خوبی از بیداری “چه چیزی” است، اما راهنمایی واقعی کمی در مورد “چگونه” برای رسیدن به آنجا است.

هر مسیری را که انتخاب کنید، اهمیت آموزش آگاهی در “بیداری” قابل اغراق نیست. این یک پیش نیاز اساسی برای همه موارد زیر است.

آگاهی منجر به بخشش می شود.

با آگاهی و درک، بخشش می آید. بخشش برای گذشته ما و “شکست”های مداوم در برابر توافقاتی که هنوز داریم. بخشش برای اینکه بر اساس آن توهمات باعث رنج خود و اطرافیانمان شده ایم. بخشش برای رنج هایی که دیگران در نتیجه توهمات خود ایجاد می کنند.

این بخشش، این پذیرش بی قید و شرط، در قلب عشق واقعی و جهانی قرار دارد. ارائه این یک ایده به تنهایی، از طریق دریچه ای از آگاهی که به دقت روشن شده است، شاید بزرگترین پیروزی چهار توافق باشد. گرفتن آن، حتی برای یک لحظه، وزنه خردکننده ای را از روی شانه های شما بلند می کند. وزنی که شاید مدتهاست حملش را فراموش کرده باشید.

در برآورده کردن انتظارات خود شکست خواهید خورد . و دیگران نیز همینطور خواهند بود. شما اشتباه خواهید کرد ؛ همانطور که دیگران نیز خواهند کرد. اما انسان بودن پیچیده است . همه ما محصول توهماتی هستیم که واقعیت های ما را می سازند. این واقعیت را بپذیرید ، واقعیت خود را بپذیرید و خود و دیگران را ببخشید – “زیرا آنها نمی دانند چه می کنند”.

از بخشش، قدرت عمل می آید.

بخشش فضا، انرژی و قدرت مورد نیاز برای تغییر شکل واقعیت را از طریق:

 1. جلوگیری از ریشه‌یابی توافق‌های جدید و ناخواسته؛
 2. حذف قراردادهای قدیمی و مضر که از قبل وجود داشته است. و
 3. برنامه ریزی قراردادهای جدید که به آرامی رنج را از بین می برد.

برای این منظور، رویز چهار توافق جدید را پیشنهاد می کند که امروز با خودتان ببندید:

 1. با کلام خود بی عیب و نقص باشید؛
 2. هیچ چیز را شخصی نگیرید.
 3. مفروضات نسازید؛ و
 4. همیشه بهترین کار را انجام دهید.

چهار توافقنامه

۱- در کلام خود بی عیب و نقص باشید.

کلمات قدرتمندتر از آن چیزی هستند که ما تصور می کنیم، آنها بلوک های سازنده برچسب ها، مفاهیم و باورها هستند.

برای جلوگیری از ایجاد توهمات جدید و مضر، هنگام استفاده از آنها بر روی خود یا دیگران بسیار محافظه کار باشید.

عادت کنید فقط آنچه را که می خواهید بگویید و فقط آنچه را که می گویید معنی کنید. وقتی شک دارید، اصلاً چیزی نگویید.

۲- هیچ چیز را شخصی نگیرید

به یاد داشته باشید که گفتار و کردار دیگران محصول واقعیت های واهی خودشان است.

تصدیق کنید که اگر شما واقعیت یکسانی را به اشتراک می‌گذاشتید، بهتر از این نمی‌دانستید که دقیقاً به همان شیوه عمل کنید و صحبت کنید.

مسلح به این دانش: هیچ چیز را شخصی نگیرید. این قدرت گفتار و اعمال دیگران برای تأثیرگذاری بر شما را خنثی می کند.

محتویات چهار توافقنامه

چهار موافقتنامه دارای ۷ فصل اصلی…

معرفی

 1. اهلی شدن و رویای سیاره
 2. اولین توافق : با کلام خود بی عیب و نقص باشید
 3. توافق دوم : هیچ چیزی را شخصی نگیرید
 4. سومین توافق : فرضیات خود را در نظر نگیرید
 5. چهارمین توافق : همیشه بهترین کار را انجام دهید
 6. مسیر تولتک به سوی آزادی : شکستن قراردادهای قدیمی
 7. رویای جدید : بهشت ​​روی زمین

دعاها

بهترین نقل قول های چهار توافق

این نقل‌قول‌های چهار توافق از کتابخانه مرکزی همیشه در حال رشد «هنر زندگی » از افکار، حکایات، یادداشت‌ها و نقل قول‌های الهام‌بخش آمده است.

“چهار توافق عبارتند از: ۱. در سخنان خود بی عیب و نقص باشید؛ ۲. هیچ چیز را شخصی نگیرید؛ ۳. فرضیات خود را مطرح نکنید؛ و ۴. همیشه بهترین کار خود را انجام دهید.”

– میگل رویز ، چهار توافق

“اگر کسی با شما با عشق و احترام رفتار نمی کند، اگر از شما دور شود یک هدیه است. اگر آن شخص کنار نرود، مطمئناً سال ها رنج را با او تحمل خواهید کرد. دور شدن ممکن است برای شما دردناک باشد. مدتی است، اما قلب شما در نهایت بهبود می یابد. سپس می توانید آنچه را که واقعاً می خواهید انتخاب کنید. متوجه خواهید شد که برای انتخاب درست، نیازی به اعتماد به دیگران ندارید.

– میگل رویز ، چهار توافق

“هر چیزی که در اطراف شما اتفاق می افتد، آن را شخصی نگیرید… هیچ کاری که دیگران انجام می دهند به خاطر شما نیست، به خاطر خودشان است.”

– میگل رویز ، چهار توافق

“اگر دیگران چیزی به ما می گویند، ما فرض می کنیم، و اگر آنها چیزی به ما نمی گویند، برای رفع نیاز خود به دانستن و جایگزینی نیاز به برقراری ارتباط، فرض می کنیم. حتی اگر چیزی می شنویم و متوجه نمی شویم، فرضیاتی می کنیم. در مورد معنای آن و سپس فرضیات را باور کنید. ما انواع و اقسام فرضیات را انجام می دهیم، زیرا جرات سوال پرسیدن را نداریم.”

– میگل رویز ، چهار توافق

من دیگر به کسی اجازه نخواهم داد که به نام عشق ذهن من را دستکاری کند و زندگی من را کنترل کند.

– میگل رویز ، چهار توافق

“خدا زندگی است. خدا زندگی در عمل است. بهترین راه برای گفتن “خدایا دوستت دارم” این است که زندگی خود را با انجام بهترین کار انجام دهی. بهترین راه برای گفتن “خدایا سپاسگزارم” اجازه دادن است از گذشته برو و در لحظه حال زندگی کن، همین الان و همین جا، هر چه زندگی از تو می گیرد، بگذار برود. وقتی تسلیم شدی و گذشته را رها کردی، به خودت اجازه می دهی که در لحظه کاملا زنده باشی. رها کن. از گذشته به این معنی است که می توانید از رویایی که در حال حاضر اتفاق می افتد لذت ببرید.”

– میگل رویز ، چهار توافق

“هر انسانی یک هنرمند است. رویای زندگی شما این است که هنر زیبا بسازید.”

– میگل رویز ، چهار توافق

“اگر در رویای گذشته زندگی می کنید، از آنچه در حال حاضر اتفاق می افتد لذت نمی برید، زیرا همیشه آرزو خواهید کرد که متفاوت از آنچه هست باشد. زمانی برای دلتنگ شدن برای کسی یا چیزی وجود ندارد، زیرا زنده هستید. لذت نبردن از آنچه هست. اتفاقی که در حال حاضر رخ می دهد، زندگی در گذشته و تنها نیمه زنده بودن است. این منجر به ترحم، رنج و اشک می شود.”

– میگل رویز ، چهار توافق

جرأت بپرسید و آنچه را که واقعاً می خواهید بیان کنید.

– میگل رویز ، چهار توافق

“وقتی هیچ چیز را شخصی نگیرید، آزادی زیادی به شما دست می دهد.”

– میگل رویز ، چهار توافق