به دنبال یک خلاصه کامل و رایگان Deep Work هستید؟

شما در جای مناسب هستید!

در اینجا چیزی است که در این صفحه خواهید یافت …

خلاصه یک جمله

Deep Work یادآور ارزش کار عمیق و متمرکز و خطرات گم شدن خود در کم عمقی سرگرمی و حواس پرتی است – توسط نویسنده و استاد علوم کامپیوتر، کال نیوپورت. ( ۲۹۶ صفحه )

فهرست
۱. خلاصه یک جمله
۲. بررسی عمیق کار
۳. خلاصه کار عمیق

۴. غرق شدن در کم عمق
۵. به اعماق
۶. محتوای کار عمیق
۷. بهترین نقل قول کار عمیق
۸. Deep Work PDF خلاصه
۹. بیشتر بخوانید: ۵ کتاب مانند کار عمیق
۱۰. ای کاش راه سریعتر/آسان تری وجود داشت؟

توجه: این خلاصه Deep Work بخشی از یک پروژه در حال انجام برای خلاصه کردن بهترین کتاب های بهره وری و بهترین کتاب های خود کمکی در تمام دوران است.

بررسی عمیق کار

این کتاب عالی توسط فارغ‌التحصیلان MIT و استاد جورج تاون، کال نیوپورت ، برای کسانی که می‌خواهند با کاهش آتش‌نشانی، حضور در جلسات، جمع‌آوری ایمیل‌ها، و اثرات مخرب مرور اینترنت و رسانه‌های اجتماعی بر روی چیزهایی تمرکز کنند که واقعاً مهم هستند، خواندنی است. .

کتاب با دسته بندی کار به عنوان عمیق یا کم عمق شروع می شود که در آن:

 • کار عمیق از فعالیت‌های حرفه‌ای تشکیل شده است که در حالت تمرکز بدون حواس‌پرتی انجام می‌شوند که توانایی‌های شناختی شما را به حد خود می‌رساند. این تلاش‌ها ارزش جدیدی ایجاد می‌کنند، مهارت‌های شما را بهبود می‌بخشند و تکرار آن دشوار است (از لحاظ مفهومی مشابه تمرین هدفمند ). و
 • کار کم عمق از کارهای  غیر شناختی و سبک تدارکاتی تشکیل شده است که اغلب در حواس پرت انجام می شوند. این تلاش‌ها ارزش چندان جدیدی در جهان ایجاد نمی‌کنند و به راحتی قابل تکرار هستند.

نیمه اول کتاب کال توضیح می‌دهد که چرا کار عمیق در دنیای امروزی که همه چیز را برنده می‌کند بسیار ارزشمند، نادر و معنادار است. او به طور قانع‌کننده‌ای استدلال می‌کند که توجه ما اغلب به قدری منقبض می‌شود که در واقع در یک روز معمولی کار عمیق و واقعی بسیار کمی انجام می‌دهیم.

شاید نگران‌کننده‌تر این ادعا باشد که ماه‌ها و سال‌ها قرار گرفتن در معرض کار کم‌عمق و حواس‌پرتی تأثیر منفی طولانی‌مدتی بر توانایی ما برای متمرکز کردن توجه‌مان دارد که به سرعت یا به راحتی قابل برگشت نیست.

پایگاه شواهد گسترده و اساسی در این بخش عمیقاً از نمونه هایی است که توسط متفکران و عاملان تأثیرگذار در طول تاریخ (از کارل یونگ و نیت سیلور گرفته تا بیل گیتس ) ارائه شده است. گرچه به خوبی برای خرد شدن مناسب نیست، اما اگر انگیزه بیشتری برای عمل لازم است فراتر از تجربیات شخصی خودمان از پاداش و معنایی که در لحظات بسیار نادر سکون یافت می شود، ارزش خواندن دارد که به ما امکان می دهد «به دست آوریم. چند کار واقعی انجام شده است».

نیمه دوم کتاب کال مملو از پیشنهادهای قدرتمند و کاربردی است تا تعادل خود را به سمت کار عمیق برگردانیم. این نکات عملی شامل راه‌هایی برای شناسایی و حذف عادت‌های بد موجود، ایجاد عادت‌های خوب جدید ، اجرای برنده‌های سریع ساختاری و آموزش فعال و بهبود توجه ما است. من شخصاً اکثر پیشنهادات کال را آزمایش کرده‌ام (با برخی اصلاحات جزئی از سایر نویسندگان) و نمی‌توانم تلاش برای پیگیری آنها را به اندازه کافی توصیه کنم.

جنگیدن برای کار عمیق‌تر در زندگی به معنای انجام بیشتر کارهایی است که برایمان مهم هستند و کمتر از کارهایی که برایمان مهم نیستند. در هسته اصلی آن، کتاب کال به ما یادآوری می‌کند که روزهای ما می‌توانند و باید نه فقط روی «انجام کارها» بلکه بر «انجام کارهای ارزشمند» متمرکز شوند.

به عبارت دیگر، هم کارایی و هم اثربخشی، الزامات عملی معنادار و هدفمند هستند که منجر به یک زندگی پربار، سرشار از انرژی و تعادل می شود.

آنچه در زیر می آید یادداشت های کوتاه من در مورد نکات و پیشنهادات اصلی کال است.

خلاصه کار عمیق

غرق شدن در کم عمق

کار عمیق: غرق شدن در کم عمق

گستردگی و دسترسی ما به ابزارهای شبکه (فیزیکی: دفاتر طرح باز، جلسات / دیجیتال: ایمیل، پیام‌رسانی فوری، رسانه‌های اجتماعی و غیره) بسیار افزایش یافته است، اما توانایی ما برای انتخاب انتخابی و استفاده مؤثر از آنها افزایش نیافته است.

در عوض، ما تمایل داریم ابزارهایی را بکار گیریم که اصلاً هیچ منفعتی را ارائه می‌کنند، بدون اینکه آن مزایا را در مقابل معایب و هزینه‌های فرصت آن‌ها بسنجیم – یعنی زمانی که می‌توانیم صرف فعالیت‌هایی کنیم که ارزشمندتر هستند (ما اساساً در سمت اشتباه ۸۰ پارتو قرار می‌گیریم. /۲۰ اصل ).

علاوه بر این، ما توسط عوامل حواس پرتی احاطه شده ایم که در رقابت شدید و فعال برای جلب توجه ما هستند و در جلب توجه ما بسیار مؤثر هستند (تبلیغات، پیام رسانی، رسانه های اجتماعی، برنامه های تلفن همراه، تلویزیون، اینترنت و غیره…). قدرت اراده یک منبع محدود است (نگاه کنید به تخلیه نفس ) و پاداش تسلیم شدن در برابر این حواس‌پرتی‌ها عادات قدرتمندی برای رضایت فوری ایجاد می‌کند.

تعصب برای رضایت فوری خطرناک است زیرا کار کم عمق از نظر شناختی بسیار آسان تر از کار عمیق است. شرکت در جلسات، تبدیل شدن به یک مسیریاب ایمیل انسانی و انجام کارهای کم عمق، رضایت لحظه‌ای و توهم کسب‌وکار را فراهم می‌کند، اما این به بهای تفکر عمیق، ایجاد ارزش و معنای گسترده‌تر در کار ما تمام می‌شود.

در همین حال، ما از نظر فرهنگی به این عادت تبدیل شده ایم که کار را محور زندگی خود قرار دهیم. ما اوقات فراغت خود را صرفاً به‌عنوان فیلمنامه فرعی و پس از روزهای/هفته‌هایمان می‌بینیم و بنابراین زمان بیشتری را صرف کار می‌کنیم. با این حال، هیچ مدرکی برای سود معادل در بهره وری وجود ندارد (  به قانون پارکینسون مراجعه کنید ).

در واقع، ۳۷Signals نمونه‌ای از شرکتی است که با موفقیت در کاهش هفته کاری به چهار روز و کاهش ماه ژوئن بدون کاهش معنی‌دار در ایجاد ارزش آزمایش کرده است.

به اعماق

سه تا چهار ساعت کار عمیق مداوم و بدون مزاحمت در هر روز تمام چیزی است که برای مشاهده یک تغییر تحول‌آفرین در بهره‌وری و زندگی‌مان لازم است.

به کسانی که امیدوارند برخی از این عادت‌ها را عملی کنند، پیشنهاد می‌کنم هر بار روی یک ابتکار تمرکز کنند و صبر داشته باشند. شما سعی نمی کنید در اولین دویدن خود یک ماراتن را اجرا کنید، به همین ترتیب، ایجاد تعهد به کار عمیق و پربارتر به معنای کار کردن بر روی بدن پدر مغز ما است. این یک روند آهسته شکل گیری عادت و افزایش آمادگی ذهنی است.

همه تغییرات شخصی مستلزم زمان، تلاش، پشتکار و انضباط و همچنین ناراحتی موقتی است که نه تنها ذهنیت خودمان بلکه انتظارات و طرز فکر اطرافیانمان را تغییر می‌دهیم.

۱. یاد بگیرید که ابزارها و وظایف را به عنوان عمیق یا کم عمق دسته بندی کنید:

کال چندین صفحه را به چند مثال خوب و کاربردی اختصاص می‌دهد که از طریق فرآیند زیر کار می‌کنند:

 1. یک نتیجه دلخواه را در یک زمینه خاص از زندگی (خانواده، دوستان، سلامتی، ثروت، کار و غیره) شناسایی کنید.
 2. فقط دو یا سه فعالیت را شناسایی کنید که بیشترین کمک را به این نتیجه دارند (  به اصل ۸۰/۲۰ پارتو مراجعه کنید )
 3. برای هر ابزار یا وظیفه ای که در حال حاضر در این زمینه از زندگی وقت و انرژی مصرف می کند، از خود بپرسید: “آیا این ابزار یا کار جزء فعالیت هایی است که به من کمک می کند تا به سمت نتایج مطلوب خود پیشرفت کنم؟”
 4. اگر پاسخ منفی است، ابزار یا کار را رها کنید

اگرچه اهداف و شرایط ما شخصی هستند، اما اکثریت ما متوجه خواهیم شد که بسیاری از ابزارها و فعالیت هایی که وقت و انرژی خود را برای شکست در این آزمون ساده می گذاریم.

به عنوان مثال، آیا بهتر است دو ساعت وقت بگذاریم و به تحولات زندگی همه دوستان فیس‌بوک خود بپردازیم یا با یک یا دو دوست صمیمی برای شام بیرون برویم؟ مگر اینکه شرایط شغلی یا شخصی ما به حفظ یک شبکه گسترده از طریق ارتباطات مکرر و سبک بستگی داشته باشد، پاسخ روشن است.

کنار گذاشتن ابزارها و وظایف به طور کامل ممکن است سخت به نظر برسد، اما به یاد داشته باشید. اراده محدود است و خطر ذاتی این حواس‌پرتی‌ها فراتر از زمانی است که از آن‌ها استفاده می‌کنیم و به عادت‌های تخریب‌کننده تمرکز که از طریق آن‌ها شکل می‌دهیم می‌رسد.

برای یک دستورالعمل کمی سریع در مورد عمق یک کار، بپرسید: “چند ماه طول می کشد تا یک دانشجوی فارغ التحصیل باهوش بدون تجربه در حوزه من برای انجام این کار آموزش داده شود؟” این قانون سرانگشتی می‌تواند به ما در مورد اولویت‌بندی کار در ارائه‌های حسابداری یا شرکت در فرآیند و به‌روزرسانی جلسات در مقابل فعالیت‌های «فقط من» با تأثیر بالا کمک کند.

۲. تغییرات ساختاری سریعی ایجاد کنید که کار عمیق را تشویق می کند

شکستن و شکل دادن به عادات زمانی بسیار آسان تر می شود که تغییرات ساختاری سریع و خارجی ایجاد کنیم که نشانه هایی را که باعث ایجاد آنها می شوند حذف یا معرفی می کنند. این تغییرات به عادت‌های جدید کمک می‌کند که کمترین مقاومت را داشته باشند و مهم‌تر از همه، از بین بردن قدرت اراده در بازگشت به عادت‌های قدیمی.

این تغییرات ساختاری است که کال پیشنهاد می‌کند تا زندگی‌مان را ساده‌تر کنیم و به ما کمک کند عمیق‌تر کار کنیم:

 1. غیرفعال کردن همه  اعلان‌ها و نشان‌های تماس/پیام ورودی
  در ۱۰ سال گذشته، از جمله سه سال به عنوان تحلیلگر در مک‌کینزی، هرگز یک تماس یا پیام حرفه‌ای یا شخصی را از دست نداده‌ام که نمی‌توانستم صبر کنم.
 2. دسترسی به آن سخت می شود
  فیلترهای فرستنده را تنظیم کنید ، ایمیل ها را با قوانین فیلتر کنید و از پاسخ دهنده های خودکار برای مدیریت انتظارات پاسخ استفاده کنید. از مردم بخواهید که به وقت و انرژی شما احترام بگذارند و آنها این کار را انجام خواهند داد.
 3. شبکه های اجتماعی را رها
  کنید، اگر کمکی کرد، ابتدا یک روزه مخفی، مجموعاً ۳۰ روزه در شبکه های اجتماعی را آزمایش کنید. مانند کال من ۸ سال است که از رسانه های اجتماعی استفاده نکرده ام و زندگی من برای آن بسیار غنی تر بوده است. 
 4. کار در یک مکان آرام
  دفاتر با پلان باز آفت کار عمیق هستند. یک اتاق خصوصی یا کتابخانه بهترین است، هدفون‌های حذف نویز و موسیقی بدون کلام به راحتی انجام می‌شوند.
 5. در زمان آرام کار کنید
  از موثرترین افرادی که می شناسید وقتی بیدار می شوند بپرسید. زود خواهد بود، وقتی کسی نیست که مزاحم آنها شود.
 6. دسترسی به اینترنت را در طول کار عمیق محدود کنید
  • قبل از شروع یک جلسه کار عمیق همه چیز مورد نیاز را جمع آوری کنید
  • زمان کار جایگزین و آفلاین (به تکنیک پومودورو مراجعه کنید )
  • وب سایت های مشکل دار را در ساعات کاری مسدود کنید (به Freedom مراجعه کنید )

۳. با کوچک کردن روز، دید را در زمان عمیق نسبت به زمان کم عمق بدست آورید :

اولین قدم برای تغییر هر چیزی اندازه گیری آن است.

شروع به ثبت یک رکورد صادقانه (روی کاغذ / در تقویم خود) از نحوه سپری شدن زمان واقعی در هر روز کنید.

این رکورد را در پایان روز مرور کنید تا متوجه شوید که واقعاً چقدر زمان برای کارهای عمیق در مقابل کارهای کم عمق صرف می شود.

۴. یک نقطه پایان ثابت برای روز کاری تعیین کنید و به آن پایبند باشید

 1. به جای کار، روز خود را برای اوقات فراغت خود تنظیم کنید.
  حتی اگر از کار خود لذت می بریم، نباید فراموش کنیم که سود مالی تنها وسیله ای برای رسیدن به هدف است، نه خود هدف.
  اگر بتوانید فردا بازنشسته شوید با اوقات فراغت خود چه کار می کنید؟ زمان خارج از محل کار را طوری ببینید که انگار قبلاً بازنشسته شده اید.
 2. به یک زمان ثابت برای پایان روز خود
  متعهد شوید به فرزندانمان تعهد بدهید، کلاس یوگا رزرو کنید، با یک دوست برنامه ریزی کنید، برای تحویل غذا به خانه ما سفارش دهید و غیره…
  زمان ترک را در پایان روز تعیین کنید و هر کاری که لازم است انجام دهید. تا خودمان را به آن بچسبانیم

 3. برنامه ریزی معکوس هنگامی که زمان ترک را سپری کردیم، می توانیم با قانون پارکینسون مبارزه کنیم (تمایل به گسترش کار برای پر کردن زمان در دسترس)


 4. به کارهای سطحی و تعهدات خارج از وظیفه نه بگویید هر درخواست دریافتی را از طریق فرآیندی که در ابتدای این طرح ها مشخص شده است اجرا کنید.

۵. توجه خود را تربیت کنیم

علاوه بر برداشتن گام‌هایی برای حذف کار کم عمق و معرفی شرایط کار عمیق به زندگی ما، کال تعدادی تمرین را نیز پیشنهاد می‌کند تا فعالانه به تقویت توانایی ما برای هدایت مؤثر توجه کمک کند.

تقریباً مانند مدیتیشن، هر یک از این تمرین‌ها شامل انتخاب یک شی متمرکز، توجه به زمانی که توجه سرگردان شده است و سپس به آرامی توجه را به شی اولیه باز می‌گرداند. فراتر از شواهد حکایتی قوی و ثابت، چنین شیوه‌هایی تأثیر فیزیکی ثابت شده بر مراکز توجه مغز دارند :

 1. با بی حوصلگی دوست
  شوید وقتی در صف ایستاده اید یا منتظر دوست هستید، در مقابل وسوسه پرت کردن فوراً ذهن با فعالیت های بی مورد مقاومت کنید. در عوض تمرین کنید که فقط در لحظه حال باشید.
 2. تمرین فکر کردن در حین راه رفتن
  عادت کنید در حالی که درگیر یک فعالیت بدنی هستید که نیاز به فعالیت ذهنی زیادی ندارد، روی یک مسئله یا موضوعی که به خوبی تعریف شده و برای شما مهم است، فکر کنید. این شکل از مدیتیشن پیاده‌روی نه تنها توجه را بهبود می‌بخشد، بلکه مزیت بیشتری در افزایش بهره‌وری دارد.
 3. با مطالعه شدید یا مهارت های
  به خاطر سپردن ، به ذهن خود تمرین بدهید . اینها فقط ترفندهای خوبی برای تحت تاثیر قرار دادن دوستان در میخانه نیستند. این نوع ژیمناستیک ذهنی همچنین ما را وادار می کند تا عضلات توجه خود را با پیامدهای گسترده برای بقیه عمر خود منعطف کنیم.

محتوای کار عمیق

Deep Work دارای ۷ فصل اصلی در ۲ قسمت …

بخش ۱: ایده

 1. فصل کار عمیق ارزشمند است
 2. Deep Work Is Rare فصل
 3. کار عمیق معنادار است

بخش ۲: قوانین

 1. قانون شماره ۱: عمیق کار کنید
 2. قانون شماره ۲: کسالت را در آغوش بگیرید
 3. قانون شماره ۳: رسانه های اجتماعی را ترک کنید
 4. قانون شماره ۴: کم عمق را تخلیه کنید

بهترین نقل قول های عمیق کار

این نقل‌قول‌های Deep Work از کتابخانه مرکزی همیشه در حال رشد The Art of Living از افکار، حکایات، یادداشت‌ها و نقل‌قول‌های الهام‌بخش آمده است.

“کار عمیق: فعالیت‌های حرفه‌ای که در حالت تمرکز بدون حواس‌پرتی انجام می‌شوند و توانایی‌های شناختی شما را به حد خود می‌رسانند. این تلاش‌ها ارزش جدیدی ایجاد می‌کنند، مهارت‌های شما را بهبود می‌بخشند و تکرار آن سخت است.”

– کال نیوپورت ، دیپ کار

“کار کم عمق: کارهای غیرشناختی و سبک تدارکاتی که اغلب در حواس پرت انجام می شوند. این تلاش ها ارزش چندان جدیدی در جهان ایجاد نمی کنند و به راحتی قابل تکرار هستند.”

– کال نیوپورت ، دیپ کار

“فرضیه کار عمیق: توانایی انجام کار عمیق به طور فزاینده ای نادر می شود دقیقاً در همان زمان که ارزش آن در اقتصاد ما به طور فزاینده ای می شود. در نتیجه، تعداد کمی از کسانی که این مهارت را پرورش می دهند و سپس آن را هسته اصلی کار خود می کنند. زندگی، شکوفا خواهد شد.”

– کال نیوپورت ، دیپ کار

بخشی از چیزی که به موافقت سریع رسانه‌های اجتماعی دامن زد، توانایی آن در ایجاد اتصال کوتاه بین کار سخت برای تولید ارزش واقعی و پاداش مثبت توجه مردم به شما است.

– کال نیوپورت ، دیپ کار

“برای کسی که تازه به چنین تمرین [عمیق] تازه ای مشغول است… یک ساعت در روز یک محدودیت معقول است. برای کسانی که با سختی های چنین فعالیت هایی آشنا هستند، این محدودیت به حدود چهار ساعت افزایش می یابد، اما به ندرت بیشتر.”

– کال نیوپورت ، دیپ کار

با کار کم عمق با شک رفتار کنید زیرا آسیب آن اغلب بسیار دست کم گرفته می شود و اهمیت آن بسیار بیش از حد برآورد می شود.

– کال نیوپورت ، دیپ کار

“هر دقیقه از روزتان را برنامه ریزی کنید… وقتی کارتان تمام شد… هر دقیقه باید بخشی از یک بلوک باشد. شما در واقع به هر دقیقه از روز کاری خود یک کار اختصاص داده اید. اکنون، همانطور که روزتان را پشت سر می گذارید، از این برنامه استفاده کنید. تا راهنماییت کنم.”

– کال نیوپورت ، دیپ کار

“یک عادت عمیق کاری مستلزم این است که با وقت خود با احترام رفتار کنید.”

– کال نیوپورت ، دیپ کار

تاکتیکی که برای من خوب جواب می‌دهد [در هنگام رد درخواست‌های کم‌ارزش] این است که در امتناع خود شفاف باشم، اما در توضیح امتناع مبهم باشم.»

– کال نیوپورت ، دیپ کار

“بهره وری برنامه ثابت یک متا عادت است که پذیرفتن آن ساده است، اما تاثیر آن گسترده است. اگر مجبورید فقط یک رفتار را انتخاب کنید که تمرکز شما را به سمت عمیق تغییر دهد، این یکی باید در لیست فرصت های شما قرار گیرد.”

– کال نیوپورت ، دیپ کار

“تعهد به کار عمیق یک موضع اخلاقی نیست و یک بیانیه فلسفی نیست – در عوض یک تشخیص عملی است که توانایی تمرکز مهارتی است که کارهای ارزشمند را انجام می دهد.”

– کال نیوپورت ، دیپ کار

“همچنین یک ناراحتی وجود دارد که هر تلاشی را برای تولید بهترین چیزهایی که می توانید تولید کنید، احاطه می کند، زیرا این شما را مجبور می کند با این احتمال روبرو شوید که بهترین شما (هنوز) خوب نیست.”

– کال نیوپورت ، دیپ کار

به نظر می رسد سه تا چهار ساعت در روز، پنج روز در هفته تمرکز بی وقفه و با دقت هدایت شده، می تواند خروجی با ارزش زیادی تولید کند.

– کال نیوپورت ، دیپ کار

“ساختن زندگی کاری خود حول تجربه جریان تولید شده توسط کار عمیق، راهی اثبات شده برای رضایت عمیق است.”

– کال نیوپورت ، دیپ کار

[برای اینکه بفهمید یک کار در مقیاس کم عمق به عمق کجا می‌آید، یک سوال ساده بپرسید: چقدر طول می‌کشد (در ماه‌ها) برای تکمیل این کار یک فارغ‌التحصیل باهوش و تازه فارغ‌التحصیل کالج بدون آموزش تخصصی در رشته من. ؟”

– کال نیوپورت ، دیپ کار


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/irancoac/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51