به دنبال خلاصه‌ای کامل و رایگان هستید که چگونه می‌توانید دوستان خود را به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم؟

شما در جای مناسب هستید!

در اینجا چیزی است که در این صفحه خواهید یافت …

خلاصه یک جمله

چگونه می توانید دوستان خود را به دست آورید و بر مردم تأثیر بگذارید، راهنمای کلاسیک برای بهبود اثربخشی و کارایی از طریق تسلط بر توانایی کار با و از طریق افراد اطرافتان – توسط استاد خودسازی، دیل کارنگی. ( ۲۸۸ صفحه )

فهرست
۱. خلاصه یک جمله
۲. چگونه می توان دوستان را به دست آورد و بر افراد تأثیر گذاشت بررسی خلاصه
۳. چگونه می توان دوستان را به دست آورد و بر افراد تأثیر گذاشت خلاصه خلاصه

۴. ۳ تکنیک اساسی در برخورد با افراد
۵. ۶ راه برای اینکه مردم شما را دوست داشته باشند
۶. ۱۲ راه برای جذب مردم به روش فکری خود
۷. ۹ راه برای رهبر بودن بدون توهین یا برانگیختن خشم
۸. اضافی: چگونه از کتاب بیشترین استفاده را ببریم
۹. چگونه می توان دوستان را به دست آورد و بر افراد تأثیر گذاشت
۱۰. بهترین روش برای به دست آوردن دوستان و تأثیرگذاری بر افراد خلاصه نقل قول ها
۱۱. چگونه می توان دوستان را به دست آورد و بر افراد تأثیر گذاشت خلاصه PDF خلاصه
۱۲. بیشتر بخوانید: خلاصه ۵ کتاب مانند چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم
۱۳. ای کاش راه سریعتر/آسان تری وجود داشت؟

توجه: این خلاصه چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم بخشی از یک پروژه در حال انجام برای خلاصه کردن بهترین کتاب های ارتباطی و بهترین کتاب های خود کمکی در تمام دوران است.

بررسی خلاصه چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم

کتاب « چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم» نوشته دیل کارنگی گنجینه ای از نکات عملی برای ایجاد روابط بهتر است.

اگر از من فقط یک کتاب بخواهید که امسال باید آن را بخوانید، این توصیه من است. خرد همیشگی آن زندگی شما را تغییر خواهد داد.

فکر می کنید اغراق آمیز است؟ در نظر بگیرید که:

 • بیش از ۳۰ میلیون نسخه از اولین نسخه آن در سال ۱۹۳۶ فروخته شده است.
 • این کتاب همواره در میان تأثیرگذارترین کتاب‌های تاریخ آمریکا قرار می‌گیرد.
 • هنوز هم، تا به امروز، هر سال صدها هزار نسخه به فروش می رسد.

پس چرا هنوز آن را نخوانده ای؟

دو دلیل وجود دارد که تقریباً از آن گذشتم:

 1. عنوان یک کتاب دستکاری در برنامه‌نویسی عصبی زبانی (NLP) به نظر می‌رسد .
 2. فکر نمی کردم در مورد چگونگی دوست یابی یا تأثیرگذاری بر مردم به مشاوره نیاز داشته باشم.

هیچ یک از این نکات نمی توانست دورتر از واقعیت باشد.

من از کلمات خود کارنگی برای پاسخ به اولین نکته استفاده می کنم:

اصولی که در این کتاب آموزش داده می‌شود، تنها زمانی کار می‌کنند که از دل بیرون آمده باشند. من طرفدار یک کیسه حقه نیستم. من در مورد یک روش جدید زندگی صحبت می کنم.

یا شاید شما چیزی از هنری فورد را ترجیح می دهید:

اگر یک راز موفقیت وجود داشته باشد، این راز در توانایی دریافت دیدگاه طرف مقابل و دیدن مسائل از زاویه آن شخص و همچنین از زاویه دید شما نهفته است.

هیچ یک از این عبارات مستلزم میانبرهای دستکاری نیستند. همانطور که خواهید دید، استفاده از نکات کارنگی بدون تبدیل شدن به فردی مهربان تر و متفکرتر غیرممکن است.

در مورد دوم: اگر از خواندن کتاب های خودسازی احساس ناراحتی می کنید، صدای شما را می شنوم. سوالی که باید از خود بپرسید این است که “چه چیزی برای از دست دادن دارم؟”

سخنان حکیمانه کارنگی در مورد این موضوع عبارتند از:

 “هیچ چیز در همه موارد کار نخواهد کرد – و هیچ چیز با همه مردم کار نخواهد کرد. اگر از نتایجی که اکنون می گیرید راضی هستید، چرا تغییر کنید؟ اگر راضی نیستید، چرا آزمایش نکنید؟»

و این یک بحث مهم است که نویسندگانی مانند تیموتی فریس هنوز از آن استفاده می کنند:

بسیاری از چیزهایی که توصیه می‌کنم برای عقل سلیم غیرممکن و حتی توهین‌آمیز به نظر می‌رسند – من این انتظار را دارم. اکنون تصمیم بگیرید که مفاهیم را به عنوان تمرینی در تفکر جانبی آزمایش کنید.

شرط‌بندی با کمترین جنبه منفی و صعودی بالا، شرطی است که باید هر بار انجام دهید.

و اندازه بالا چقدر است؟ بالاست به گفته مرحوم جان دی راکفلر:

“توانایی برخورد با مردم به اندازه شکر یا قهوه کالایی قابل خرید است، و من برای توانایی بیشتر از هر چیز دیگری در زیر آفتاب هزینه خواهم کرد.”

متقاعد؟ خبر خوب این است که این کتاب نه تنها در “چرا” و “چه” خوب است، بلکه در “چگونه” نیز عالی است.

کارنگی برنامه های محبوب خودسازی را برای چندین دهه با شرکت کنندگانی از هر طبقه قابل تصوری اجرا کرد. کتاب او پر از داستان های آنهاست. داستان هایی در مورد نحوه به کارگیری این اصول. داستان هایی در مورد تغییرات عظیمی که آنها در زندگی خود ایجاد کردند.

اختراع مجدد چرخ یک سرگرمی بسیار دشوار و مازوخیستی است. شاید این سخنان حکیمانه سنکا را به خاطر بیاورید: معلم امپراتوران روم و (در یک زمان) یکی از ثروتمندترین مردان زنده:

«هیچ چیزی نیست که انسان پرمشغله کمتر از زندگی با آن مشغول باشد. هیچ چیز سخت تر برای یادگیری وجود ندارد .»

پس، این کتاب را بخوانید . از آن درس بگیرید. آن را در دسترس نگه دارید. اغلب به آن مراجعه کنید (کاش این توصیه را با وفاداری بیشتر دنبال می کردم).

از شما انسان بهتری می سازد. زندگی شما را بهبود می بخشد. مهمتر از همه، زندگی افرادی که دوستشان دارید و افرادی که هر روز با آنها ملاقات می کنید بهبود می بخشد.

و بخاطر داشته باش:

“به عنوان انسان، عظمت ما در این نیست که بتوانیم جهان را دوباره بسازیم، بلکه در توانایی بازسازی خودمان است.”
مهاتما گاندی

توجه داشته باشید، این یک خلاصه کتاب تقلب به نظر می رسد زیرا مواد در حال حاضر به خوبی سازماندهی شده اند. شما بیشتر از حد معمول متوجه نقل قول مستقیم خواهید شد. عمدتاً به این دلیل که “اگر خراب نیست …” . لذت بردن!

خلاصه چگونه دوست بیابیم و بر افراد تأثیر بگذاریم

با توجه به ساختار کتاب اصلی، من این خلاصه چگونه دوستان به دست آوریم و افراد را تحت تاثیر قرار دهیم به ۵ بخش تقسیم کرده ام:

 • ۳ تکنیک های اساسی در برخورد با افراد ;
 • ۶ راه برای دوست داشتن مردم .
 • ۱۲ راه برای جذب مردم به روش فکری خود .
 • ۹ راه برای رهبر بودن بدون توهین یا برانگیختن خشم . و
 • اضافی: چگونه از کتاب بیشترین استفاده را ببریم .

برای ادامه مطلب روی لینک بالا کلیک کنید یا ادامه مطلب را بخوانید…

۳ تکنیک اساسی در برخورد با افراد

 1. انتقاد، محکوم کردن و شکایت نکنید. «انتقاد بیهوده است زیرا فرد را در حالت تدافعی قرار می دهد و معمولاً باعث می شود که برای توجیه خود تلاش کند. انتقاد خطرناک است، زیرا غرور گرانبها را جریحه دار می کند، احساس اهمیت او را جریحه دار می کند و رنجش را برمی انگیزد. تا حد امکان بین احساس و عمل زمان و فاصله بگذارید. همدردی کنید و ببخشید . دیگران را با معیارهایی که برای خود تعیین می کنید نسنجید .
 2. صادقانه و صمیمانه قدردانی کنید. “عمیق ترین اصل در طبیعت انسان، اشتیاق به قدردانی است.” «در تأیید خود صمیمانه باشید و در ستایش خود اسراف کنید». اما از چاپلوسی توخالی خودداری کنید. درعوض، قدردانی خود را صمیمانه، صمیمانه و بی خود کنید. چاپلوسی به راحتی قابل تشخیص و محکومیت جهانی است.
 3. در طرف مقابل یک خواسته مشتاق برانگیخت. “تنها راه روی زمین برای تأثیرگذاری بر دیگران این است که در مورد آنچه آنها می خواهند صحبت کنید و به آنها نشان دهید چگونه به آن دست پیدا کنند … ممکن است بخواهید کسی را برای انجام کاری متقاعد کنید. قبل از صحبت کردن، مکث کنید و از خود بپرسید: “چگونه می توانم این شخص را وادار به انجام این کار کنم؟”

۶ راه برای اینکه مردم شما را دوست داشته باشند

 1. واقعاً به افراد دیگر علاقه مند شوید. “شما می توانید در عرض دو ماه با علاقه مند شدن به آنها دوستان بیشتری پیدا کنید، تا در عرض دو سال با علاقه مند شدن آنها به شما… اگر می خواهیم دوستی پیدا کنیم، بیایید خودمان را مجبور کنیم کارهایی را برای دیگران انجام دهیم – کارهایی که نیاز به زمان، انرژی دارند. ، بی خودی و تفکر». توجه به چیزهایی که ممکن است زندگی دیگران را بهبود بخشد را در اولویت قرار دهید. یک نکته کاربردی عالی از Carnegie به سادگی به شرح زیر است:
  1. برای اطلاع از تولد دوستان و آشنایان وقت بگذارید.
  2. آنها را در تقویم خود یادداشت کنید.
  3. هر سال برای ارسال کارت فیزیکی وقت بگذارید.

  این نوع تفکر هزینه کمی دارد و تأثیر زیادی دارد.

 2. لبخند. بیانی که شخص روی صورت خود می پوشد بسیار مهمتر از لباسی است که به پشت می پوشد. در هر کاری که انجام می دهید لبخند بزنید. صادقانه لبخند بزنید، «یک پوزخند غیرصادقانه… هیچ کس را فریب نمی دهد. ما می دانیم که مکانیکی است و از آن ناراحتیم.» . دوست ندارید لبخند بزنید؟ این جمله آبراهام لینکلن را در نظر بگیرید که “بیشتر مردم به اندازه ای که تصمیم دارند خوشحال هستند.” هنوز در حال مبارزه هستید؟ جعلش کن تا درستش کنی خود را مجبور کنید که لبخند بزنید و ذهن اغلب دنبال خواهد شد.
 3. به یاد داشته باشید که نام یک شخص، برای آن شخص، شیرین ترین و مهم ترین صدا در هر زبانی است. یک فرد معمولی بیش از همه نام‌های دیگر جهان به نام خود علاقه دارد. به خاطر سپردن نام یک فرد مسئله تلاش است نه توانایی. نام یک نفر را بپرسید. توجه کنید. مطمئن شوید که آن را شنیده اید. در صورت لزوم آن را املا کنید. آن را چندین بار تکرار کنید. یک تصویر ذهنی بسازید . آن را بنویسید. در این صورت تبدیل به آدم عجیب و غریبی نشوید که فکر می کند تکرار نام طرف مقابل بعد از هر جمله باعث می شود شما را دوست داشته باشید. اینطوری کار نمی کند، خوب باشید.
 4. شنونده خوبی باشید دیگران را تشویق کنید تا در مورد خودشان صحبت کنند. توجه انحصاری به فردی که با شما صحبت می کند بسیار مهم است. هیچ چیز دیگری به اندازه آن چاپلوس کننده نیست.» انجام این کار حتی خشن ترین منتقد را نرم و تسلیم خواهد کرد و همچنین ممکن است یک یا دو چیز را یاد بگیرید. برای جالب بودن، علاقه مند باشید. سؤالاتی بپرسید که طرف مقابل از پاسخ دادن به آنها لذت خواهد برد.» و به یاد داشته باشید: “دندان درد یک فرد برای [آنها] مهم تر از قحطی است که میلیون ها نفر را می کشد.”
 5. بر اساس علاقه طرف مقابل صحبت کنید. “راه سلطنتی برای رسیدن به قلب یک شخص این است که در مورد چیزهایی صحبت کند که بیش از همه برایش ارزشمند است.” برای درک یا حتی تحقیق درباره موضوعی که می‌دانید مورد علاقه شخص دیگری است، وقت بگذارید. از آنها در مورد گذشته خود بپرسید: “تقریبا هر فرد موفقی دوست دارد در مورد مبارزات اولیه خود به یاد بیاورد.” انجام این کار نه تنها رابطه شما را بهبود می بخشد، بلکه ممکن است زندگی شما را بزرگتر کند.
 6. کاری کنید که طرف مقابل احساس مهم بودن کند – و این کار را صادقانه انجام دهید. “با دیگران همان گونه رفتار کن که دوست داری دیگران با تو بکنند.” این قانون طلایی “همه وقت، همه جا” را رعایت کنید . از عبارات کوچکی مانند «متاسفم که مزاحم شما شدم»، «آیا آنقدر مهربان بودید که -؟» استفاده کنید. “از نظر شما اشکالی نداره؟” و “متشکرم.” “تقریباً همه افرادی که ملاقات می کنید به نوعی از شما برتری می یابند و یک راه مطمئن برای قلب آنها این است که به آنها اجازه دهید به روشی ظریف متوجه شوند که اهمیت آنها را درک می کنید و آن را صادقانه تشخیص می دهید.”

۱۲ راه برای جذب مردم به روش فکر کردن

 1. تنها راه برای به دست آوردن بهترین استدلال، اجتناب از آن است. “شما نمی توانید در یک بحث پیروز شوید. شما نمی توانید زیرا اگر آن را از دست بدهید، آن را از دست خواهید داد. و اگر آن را ببری، آن را از دست می‌دهی»، زیرا  «مردی که برخلاف میلش متقاعد شده است، همچنان بر همان عقیده است» . در عوض، سعی کنید:
  1. از اختلاف استقبال کنید – ممکن است از یک اشتباه جدی جلوگیری کنید.
  2. مراقب اولین غریزه خود برای دفاع باشید و به آن بی اعتماد باشید.
  3. خلق و خوی خود را کنترل کنید
  4. اول گوش کن
  5. ابتدا به دنبال مناطق توافق باشید.
  6. در مورد اشتباهات خود صادق باشید و عذرخواهی کنید.
  7. قول دهید به ایده های طرف مقابل خود فکر کنید و آنها را با دقت مطالعه کنید.
  8. از طرف مقابل برای وقت و علاقه صمیمانه تشکر کنید.
  9. اقدام را به تعویق بیندازید تا به هر دو طرف فرصت دهید تا درباره مشکل فکر کنند.
 2. به نظرات طرف مقابل احترام بگذارید. هرگز نگو “تو اشتباه می کنی” این «معادل این است که بگویید: «من باهوش‌تر از تو هستم.» در عوض، در نظر داشته باشید که «با اعتراف به اینکه ممکن است اشتباه کرده باشید، هرگز دچار مشکل نخواهید شد» و به نکته بالا توجه کنید. حتی اگر می دانید که حق با شماست، چیزی مانند این را امتحان کنید: «ممکن است اشتباه کنم. من اغلب هستم. اگر اشتباه می کنم می خواهم اصلاح شوم. بیایید حقایق را بررسی کنیم.»
 3. اگر اشتباه می کنید سریع و قاطعانه بپذیرید. “با جنگیدن هرگز به اندازه کافی نمی گیرید، اما با تسلیم شدن بیشتر از آنچه انتظار داشتید به دست می آورید.” شجاعت پذیرش اشتباهات خود را داشته باشید. بگذارید طرف مقابل نقش یک بخشنده مشارکتی و خیرخواه را بر عهده بگیرد تا یک مخالف.
 4. دوستانه شروع کنید   دوستی باعث دوستی می شود. با آن بدرخشید. سرریز از آن. به یاد داشته باشید که “یک قطره عسل می تواند بیشتر از یک گالن گالون مگس شکار کند.” و همچنین افسانه ازوپ “باد و خورشید” را ببینید.
 5. طرف مقابل را فوراً بخواهید «بله، بله» بگوید. «با تأکید – و تأکید بر مواردی که بر روی آنها توافق دارید، شروع کنید… که هر دوی شما برای یک هدف تلاش می‌کنید و تنها تفاوت شما در روش است و نه هدف». سعی کنید با سوالاتی شروع کنید که تنها پاسخ قابل تصور به آنها “بله” است. این به همه چیز کمک می‌کند تا کارها با همدیگر انجام شود. و به یاد داشته باشید: “کسی که به نرمی قدم می گذارد، راه دور می رود.”
 6. بگذارید طرف مقابل تا حد زیادی صحبت کند. «اجازه دهید دیگران خودشان را با هم صحبت کنند. آنها بیشتر از شما در مورد کسب و کار و مشکلات خود می دانند. پس سوالات را بپرسید. بگذارید چند چیز به شما بگویند… [حقوق را قطع نکنید]… آنها به شما توجه نخواهند کرد در حالی که هنوز ایده های زیادی از گریه خودشان برای بیان دارند. هوای خود را با لاف زدن در مورد دستاوردهای خود هدر ندهید: «اگر دشمن می خواهی، بر دوستانت برتری جویی. اما اگر دوست می خواهی بگذار دوستانت بر تو برتری دهند.»
 7. بگذارید طرف مقابل احساس کند این ایده متعلق به اوست. “شما به ایده هایی که خودتان کشف می کنید بسیار بیشتر از ایده هایی که به دست شما می رسد ایمان دارید.” به دیگران اجازه دهید راه حل های خودشان را طراحی کنند و روی آنها سرمایه گذاری کنند. به جای ارائه راه حل نهایی، با آنها مشورت کنید، روی یک ایده نیمه کاره همکاری کنید و بر آن تأثیر بگذارید. از خود بزرگ بینی بپرهیزید، به جای آن، به یاد داشته باشید : «دلیل اینکه رودخانه ها و دریاها خانه صد نهر کوهستانی هستند این است که در زیر آنها قرار دارند.»
 8. سعی کنید صادقانه مسائل را از دید طرف مقابل ببینید. برای قرار دادن خود به جای دیگران وقت بگذارید. اگر می توانید، با یک تکه کاغذ و یک خودکار بنشینید. یک تایمر را برای ۱۰ دقیقه تنظیم کنید و با این کلمات شروع کنید: “آنچه که X احتمالا اکنون احساس می کند این است…” از دیدگاه آنها به نوشتن ادامه دهید تا زمانی که تایمر خاموش شود.
 9. با عقاید و خواسته های طرف مقابل همدردی کنید. همیشه با این جمله شروع کنید: «من شما را به خاطر احساسی که دارید سرزنش نمی کنم. اگر من به جای شما بودم، بدون شک مانند شما احساس می کردم.» در مورد عیب ها و ویژگی های خاص خود صادق باشید. این به شما کمک می کند با دیگران همدردی بیشتری داشته باشید. به یاد داشته باشید : «سه چهارم افرادی که تا به حال ملاقات خواهید کرد گرسنه و تشنه همدردی هستند. آن را به آنها بده تا تو را دوست بدارند.»
 10. توسل به انگیزه های شریف تر. “مردم صادق هستند و می خواهند تعهدات خود را انجام دهند، استثنائات این قانون نسبتاً اندک است. ” آنها «در بیشتر موارد اگر به آنها احساس کنید که آنها را صادق، درستکار و منصف می دانید، واکنش مثبت نشان می دهند» .
 11. ایده های خود را دراماتیک کنید. ایده های خود را به شیوه ای جالب، خلاقانه و نمایشی ارائه دهید که توجه را به خود جلب کند. جانبی فکر کنید؛ چگونه می توانید داده های جدولی را به روشی خلاقانه ارائه دهید که تعامل را تشویق می کند و حواس بیشتری را نسبت به بینایی درگیر می کند؟ از تلویزیون و تبلیغات الهام بگیرید – آنها مدت زیادی در این بازی بوده اند.
 12. چالش را کنار بگذارید. «راه انجام کارها تحریک رقابت است. منظور من پول‌آوری زشت نیست، بلکه میل به برتری است.» پرداخت برای ایجاد انگیزه در افراد کافی نیست. در عوض، خود کار باید انگیزه‌بخش و هیجان‌انگیز باشد. معیارهای عملکرد را عمومی کنید. اجازه دهید مردم از یک چالش لذت ببرند. این چیزی است که هر فرد موفقی دوست دارد: بازی. فرصتی برای ابراز وجود فرصتی برای اثبات ارزش خود، برتری و پیروزی.»

۹ راه برای رهبر بودن بدون توهین یا برانگیختن خشم

نکته، قضاوت و مهارت پشت “چگونه” در این بخش پیشرفته تر و ظریف تر است. کارنگی آنها را با چند مثال عالی نشان می دهد که ارزش خواندن کامل را دارند.

 1. با تمجید و قدردانی صادقانه شروع کنید. “شروع با تمجید مانند دندانپزشکی است که کار خود را با Novocain شروع می کند. بیمار همچنان حفاری می‌کند، اما Novocain مسکن است.»
 2. به اشتباهات افراد به طور غیر مستقیم توجه کنید. یک نکته عالی در اینجا این است که هر زمان که مایل به استفاده از کلمه “اما” هستید از کلمه “و” استفاده کنید . این امر از بی‌ارزش ساختن تحسین اولیه جلوگیری می‌کند و بازخورد را به سمت طرز فکر «خوب به بزرگتر» سوق می‌دهد.
 3. قبل از انتقاد از طرف مقابل در مورد اشتباهات خود صحبت کنید. “اعتراف به اشتباهات خود – حتی زمانی که اشتباهات خود را اصلاح نکرده باشد – می تواند به متقاعد کردن کسی کمک کند تا رفتارش را تغییر دهد.”   توجه را جلب کنید یا به خاطر بیاورید زمانی که شما نیز با هر چیزی که در مورد آن بازخورد می‌دهید مشکل داشتید. با مثال های خود باز و مشخص باشید. به جای انتقاد مستقیم، در مورد اینکه چگونه و چرا (ای کاش) با آنها کار می کردید صحبت کنید.
 4. به جای دستور مستقیم سوال بپرسید. «پرسش نه تنها سفارش را دلپذیرتر می‌کند. اغلب خلاقیت افرادی را که از آنها می خواهید تحریک می کند. NB، این با سوالات آشکارا پیشرو کار نمی کند. درعوض، به «اجازه دهید طرف مقابل احساس کند این ایده متعلق به اوست» را ببینید.
 5. اجازه دهید طرف مقابل چهره خود را حفظ کند. «من حق ندارم چیزی بگویم یا انجام دهم که از نظر خود یک مرد را کمرنگ کند. مهم این نیست که من در مورد او چه فکر می کنم، بلکه مهم این است که او درباره خودش چه فکر می کند. صدمه زدن به انسان در حیثیت او جرم است.» همچنین راهی سریع برای قطع کامل همکاری است. حتی اگر مجبور به اصلاح یا انتقاد از کسی هستید، هرگز این کار را در حضور دیگران انجام ندهید. «حتی اگر حق با ما باشد و طرف مقابل قطعاً در اشتباه باشد، ما فقط با از بین بردن چهره دیگران، نفس را از بین می‌بریم.»
 6. هر پیشرفتی را تحسین کنید. «توانایی ها تحت انتقاد پژمرده می شوند. آنها تحت تشویق شکوفا می شوند.» آیا می توانید به زندگی خود نگاه کنید و ببینید که چند کلمه ستایش کننده به شدت کل آینده شما را تغییر داده است؟ خاص و صادق باشید. به یاد داشته باشید، «همه ما خواهان قدردانی و به رسمیت شناختن هستیم و تقریباً هر کاری برای به دست آوردن آن انجام خواهیم داد. اما هیچ کس بی صداقتی نمی خواهد. هیچ کس چاپلوسی نمی خواهد.»
 7. به طرف مقابل شهرت خوبی بدهید تا به آن زندگی کند. «اگر می‌خواهید فردی را از نظر خاصی بهبود ببخشید، طوری رفتار کنید که انگار آن ویژگی خاص یکی از ویژگی‌های برجسته او بوده است.»
 8. از تشویق استفاده کنید. تصحیح عیب آسان به نظر برسد. “با تشویق خود آزادانه رفتار کنید، کار را آسان جلوه دهید، اجازه دهید طرف مقابل بداند که به توانایی او برای انجام آن ایمان دارید، او استعدادی توسعه نیافته برای آن دارد – و او تا زمانی که طلوع صبح فرا رسد تمرین خواهد کرد. پنجره به منظور برتری.”
 9. طرف مقابل (تا حد امکان) از انجام کاری که شما پیشنهاد می کنید خوشحال کنید. حتی زمانی که کار به طور غیر قابل جبرانی نامطلوب است. روش زیر را امتحان کنید:
  1. صادق باشید. چیزی را که نمی توانید انجام دهید قول ندهید. خودتان را فراموش کنید و روی مزایای دیگران تمرکز کنید.
  2. شفاف باشید. دقیقا بدانید که می خواهید طرف مقابل چه کاری انجام دهد.
  3. همدل باشید. از خود بپرسید که طرف مقابل واقعا چه می خواهد.
  4. مزایایی را که طرف مقابل از انجام کاری که شما پیشنهاد می کنید دریافت می کند در نظر بگیرید.
  5. این مزایا را با خواسته های طرف مقابل تطبیق دهید.
  6. درخواست را به شکلی ارسال کنید که آن مزایا را برجسته کند.

اضافی: چگونه می توان از کتاب بیشترین استفاده را کرد

من لیستی از نکات خود کارنگی را برای استفاده حداکثری از کتابش درج می کنم، زیرا آنها توصیه های محکمی برای خواندن و به طور کلی بهبود خود هستند.

 1. میل عمیقی به یادگیری داشته باشید و عزم خود را برای افزایش توانایی خود در برخورد با مردم داشته باشید .
 2. هر فصل را به سرعت مرور کنید . سپس به طور کامل روی آن برگردید .
 3. برای تأمل و یادآوری مرتب توقف کنید .
 4. در حین خواندن برجسته و حاشیه نویسی کنید.
 5. مرتباً بخوانید و مرور کنید .
 6. قوانین را در هر فرصتی اعمال کنید. این  خلاصه عادات اتمی و قدرت عادت را ببینید.
 7. ازش یه بازی درست کن  به عنوان مثال، اگر دوستان و خانواده‌تان متوجه شوند که اصول آن را زیر پا می‌گذارید، جایزه ۱ دلاری بدهید.
 8. یک بررسی هفتگی انجام دهید.  ۳۰ دقیقه کنار بگذارید. از خود بپرسید چه اشتباهاتی مرتکب شدید؟ موفقیت ها؟ درس ها؟ برای بهبود چه اقداماتی می توانید انجام دهید؟
 9. بردهای کوچک خود را ثبت کنید. آنها را یادداشت کنید، مشخص باشید، اغلب آنها را مرور کنید!

همانطور که می خواهید ادامه دهید شروع کنید! این نکات ارزش توجه و عملی شدن را دارد.

چگونه می توان دوستان را به دست آورد و بر افراد تأثیر گذاشت در خلاصه مطالب

چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم دارای ۳۰ فصل اصلی در ۴ قسمت …

چگونه این کتاب نوشته شد – و چرا

نه پیشنهاد در مورد اینکه چگونه از این کتاب بیشترین بهره را ببرید

بخش اول: تکنیک های اساسی در برخورد با افراد

 1. “اگر می خواهید عسل جمع آوری کنید، کندو را با لگد نزنید”
 2. راز بزرگ برخورد با مردم
 3. «کسی که می تواند این کار را انجام دهد، تمام دنیا را با خود دارد. کسی که نمی تواند
  راه تنهایی را طی کند

بخش دوم: شش راه برای اینکه مردم شما را دوست داشته باشند

 1. این کار را انجام دهید و در هر کجا خوش آمد خواهید بود
 2. یک راه ساده برای ایجاد یک تاثیر اولیه خوب
 3. اگر این کار را انجام ندهید، دچار مشکل می شوید
 4. یک راه آسان برای تبدیل شدن به یک مکالمه گر خوب
 5. چگونه افراد را علاقه مند کنیم
 6. چگونه مردم را فوراً دوست داشته باشیم

بخش سوم: چگونه مردم را به طرز فکر خود جذب کنید

 1. شما نمی توانید در یک بحث برنده شوید
 2. راهی مطمئن برای دشمن‌سازی – و نحوه اجتناب از آن
 3. اگر اشتباه می کنید، بپذیرید
 4. یک قطره عسل
 5. راز سقراط
 6. سوپاپ ایمنی در رسیدگی به شکایات
 7. نحوه همکاری
 8. فرمولی که برای شما معجزه می کند
 9. آنچه همه می خواهند
 10. درخواستی که همه دوست دارند
 11. فیلم ها آن را انجام می دهند. تلویزیون آن را انجام می دهد. چرا این کار را نمی کنید؟
 12. وقتی هیچ چیز دیگری کار نمی کند، این را امتحان کنید

بخش چهارم: رهبر باشید: چگونه افراد را بدون توهین یا برانگیختن خشم تغییر دهیم

  1. اگر باید عیب پیدا کنید، این راه شروع است
  2. چگونه انتقاد کنیم – و به خاطر آن مورد نفرت نباشیم
  3. ابتدا در مورد اشتباهات خود صحبت کنید
  4. هیچ کس دوست ندارد سفارش بگیرد
  5. اجازه دهید شخص دیگر چهره را نجات دهد
  6. چگونه مردم را به سمت موفقیت تشویق کنیم
  7. به یک سگ یک نام خوب بدهید
  8. تصحیح عیب را آسان کنید
  9. خوشحال کردن مردم برای انجام آنچه شما می خواهید

بهترین روش برای به دست آوردن دوستان و تأثیرگذاری بر افراد خلاصه نقل قول ها

این خلاصه نقل قول‌های چگونه می‌توان دوستان به دست آورد و بر مردم تأثیر گذاشت، از کتابخانه مرکزی همیشه در حال رشد «هنر زندگی » از افکار، حکایات، یادداشت‌ها و نقل قول‌های الهام‌بخش آمده است.

“کسی که دانش فنی به علاوه توانایی بیان ایده ها، به عهده گرفتن رهبری و برانگیختن اشتیاق در بین مردم را دارد – آن شخص به سمت قدرت درآمد بالاتر پیش می رود.”

– خلاصه دیل کارنگی ، چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم

“سلامتی، علاقه اصلی بزرگسالان است… علاقه دوم آنها مردم است؛ چگونه مردم را بفهمند و با آنها کنار بیایند، چگونه مردم را دوست داشته باشند و چگونه دیگران را به طرز فکر خود جذب کنیم.”

– خلاصه دیل کارنگی ، چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم

“سالها من یک کتاب نامزدی نگه داشتم که تمام قرارهایی را که در طول روز داشتم نشان می داد. خانواده ام هرگز برای من در شنبه شب برنامه ریزی نکردند، زیرا خانواده می دانستند که من بخشی از هر عصر شنبه را به روند روشنگری خود اختصاص می دهم. معاینه و بررسی و ارزیابی بعد از شام، خودم رفتم، کتاب نامزدی ام را باز کردم و به تمام مصاحبه ها، بحث ها و جلساتی که در طول هفته انجام شده بود فکر کردم، از خودم پرسیدم: آن زمان چه اشتباهاتی مرتکب شدم؟ چه کاری انجام دادم که درست بود – و از چه طریق می توانستم عملکردم را بهبود بخشم؟ چه درس هایی می توانم از آن تجربه بیاموزم؟ … این سیستم خود تحلیلی، خودآموزی، که سال به سال ادامه یافت، برای من بیش از هر چیز دیگری که من تا به حال تلاش کرده ام.”

– خلاصه دیل کارنگی ، چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم

“انتقاد بیهوده است زیرا فرد را در حالت تدافعی قرار می دهد و معمولاً او را وادار به تلاش برای توجیه خود می کند. انتقاد خطرناک است، زیرا غرور گرانبها را جریحه دار می کند، احساس اهمیت او را جریحه دار می کند و رنجش را برمی انگیزد.”

– خلاصه دیل کارنگی ، چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم

انتقادها مثل کبوترهای خانه نشین هستند، همیشه به خانه برمی گردند.»

– خلاصه دیل کارنگی ، چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم

“وقتی با مردم سروکار داریم، یادمان باشد که ما با موجودات منطقی سروکار نداریم، ما با موجوداتی احساساتی سر و کار داریم، موجوداتی که با تعصبات و با انگیزه غرور و غرور سروکار دارند.”

– خلاصه دیل کارنگی ، چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم

“تنها یک راه در زیر بهشت ​​وجود دارد تا هر کسی را وادار به انجام کاری کنید… و آن این است که طرف مقابل را وادار به انجام آن کاری کنید. به یاد داشته باشید، هیچ راه دیگری وجود ندارد.”

– خلاصه دیل کارنگی ، چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم

“اگر به من بگویید چگونه احساس اهمیت می کنید، به شما می گویم که چه هستید. این شخصیت شما را تعیین می کند.”

– خلاصه دیل کارنگی ، چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم

“تفاوت بین قدردانی و چاپلوسی؟ این ساده است. یکی صمیمانه است و دیگری غیرصادق. یکی از دل بیرون می آید، دیگری از دندان بیرون می آید. یکی بی خود است، دیگری خودخواه. یکی در سطح جهانی تحسین می شود و دیگری به طور جهانی. محکوم.”

– خلاصه دیل کارنگی ، چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم

“شما می توانید در عرض دو ماه با علاقه واقعی به دیگران دوستان بیشتری پیدا کنید تا اینکه در عرض دو سال با تلاش برای علاقه مند کردن دیگران به خود.”

– خلاصه دیل کارنگی ، چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم

“حالتی که یک نفر روی صورتش می پوشد بسیار مهمتر از لباسی است که به پشت می پوشد… به همین دلیل است که سگ ها چنین ضربه ای می زنند. آنها از دیدن ما آنقدر خوشحال هستند که تقریباً از روی پوست خود می پرند. بنابراین طبیعی است که ما از دیدن آنها خوشحالم.”

– خلاصه دیل کارنگی ، چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم

“اگر انتظار دارید که آنها اوقات خوبی با شما داشته باشند، باید اوقات خوبی را در ملاقات با مردم سپری کنید.”

– خلاصه دیل کارنگی ، چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم

“اگر می‌خواهید یک مکالمه‌گر خوب باشید، شنونده‌ی دقیقی باشید. برای جالب بودن، علاقه‌مند باشید. سوالاتی بپرسید که دیگران از پاسخ دادن به آنها لذت ببرند. آنها را تشویق کنید تا در مورد خودشان و دستاوردهایشان صحبت کنند. به یاد داشته باشید که افرادی که با آنها صحبت می‌کنید، هستند. صد برابر بیشتر از آن‌ها به خود و خواسته‌ها و مشکلاتشان علاقه‌مندتر از شما و مشکلات شما هستند.

– خلاصه دیل کارنگی ، چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم

هر زمان که روزولت انتظار بازدیدکننده داشت، شب قبل از خواندن موضوعی که می‌دانست مهمانش به آن علاقه خاصی دارد، تا دیروقت بیدار می‌شد. زیرا… راه سلطنتی به قلب یک فرد صحبت کردن درباره چیزهایی است که او بیش از همه برایش ارزشمند است. “

– خلاصه دیل کارنگی ، چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم

“حقیقت نادیده گرفته شده این است که تقریباً همه افرادی که ملاقات می کنید خود را به نوعی از شما برتر می دانند و راه مطمئن برای قلب آنها این است که به آنها اجازه دهید به روشی ظریف متوجه اهمیت آنها شوید و آن را صادقانه تشخیص دهید.”

– خلاصه دیل کارنگی ، چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم

“تنها یک راه زیر آسمان بلند برای به دست آوردن بهترین استدلال وجود دارد – و آن اجتناب از آن است… شما نمی توانید در یک بحث برنده شوید. نمی توانید زیرا اگر آن را ببازید، آن را باخته اید؛ و اگر برنده شوید. آن را از دست می دهی.”

– خلاصه دیل کارنگی ، چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم

“شما هرگز با اعتراف به اینکه ممکن است اشتباه کرده باشید، دچار مشکل نخواهید شد. این باعث می شود که همه بحث ها متوقف شود و به طرف مقابل شما انگیزه دهد که به اندازه شما منصف، باز و گشاده فکر باشد. این باعث می شود که او نیز بخواهد بپذیرد که او نیز ، ممکن است اشتباه باشد.”

– خلاصه دیل کارنگی ، چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم

“وقتی اشتباه می کنیم، ممکن است آن را به خود اعتراف کنیم. و اگر با ملایمت و درایت با ما رفتار شود، ممکن است آن را به دیگران بپذیریم و حتی به صراحت و وسعت فکری خود افتخار کنیم. اما نه اگر کسی بخواهد یک چیز ناخوشایند را برانگیزد. واقع در مری ما.»

– خلاصه دیل کارنگی ، چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم

“اگر از نتایجی که اکنون می گیرید راضی هستید، چرا تغییر کنید؟ اگر راضی نیستید، چرا آزمایش نکنید؟”

– خلاصه دیل کارنگی ، چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم

“این چیزی است که هر فرد موفقی دوست دارد: بازی. فرصتی برای ابراز وجود. شانس اثبات ارزش خود، برتری و پیروزی.”

– خلاصه دیل کارنگی ، چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم

اگر کسی که انتقاد می کند با اعتراف فروتنانه شروع کند که او نیز به دور از بی عیب و نقص بودن، گوش دادن به خوانش خطاهای شما چندان دشوار نیست.

– خلاصه دیل کارنگی ، چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم

“اگر می خواهید فردی را از نظر خاصی بهبود بخشید، طوری رفتار کنید که گویی آن ویژگی خاص یکی از ویژگی های برجسته او بوده است.”

– خلاصه دیل کارنگی ، چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم

“راه افزایش اعتماد به نفس این است که کاری را انجام دهید که از انجام آن می ترسید و سابقه ای از تجربیات موفق را پشت سر بگذارید.”

– خلاصه دیل کارنگی ، چگونه دوستان به دست آوریم و بر افراد تأثیر بگذاریم