خلاصه داستان: ۵۲ نکته کوتاه، فوری و عملی برای شروع یادگیری، بهبود مهارت ها و حفظ پیشرفت خود در مدرسه، محل کار، خانه و بازی – توسط روزنامه نگار و نویسنده، دانیل کویل .

به طور خلاصه : « اقدامات کوچک، که در طول زمان تکرار می‌شوند، ما را متحول می‌کنند… کار سخت و هوشمندانه است. 

توجه شخصی: من عاشق کتاب هایی مانند کتاب کوچک استعداد هستم. مانند قوانین کار ، زندگی ، ثروت و غیره تمپلار ، کوتاه، مختصر و مملو از روش های عملی برای موثرتر کردن زندگی هستند.

اما آنها با خطر همراه هستند: ” در مورد روش ها ممکن است یک میلیون و سپس برخی وجود داشته باشد، اما اصول کمی هستند. کسی که اصول را درک می کند می تواند روش های خود را با موفقیت انتخاب کند. مردی که روش ها را امتحان می کند و اصول را نادیده می گیرد، مطمئناً دچار مشکل می شود. ” – هرینگتون امرسون .

بنابراین، اگر تازه شروع به یادگیری در مورد یادگیری کرده اید، مراقب نحوه استفاده از کتاب کوچک استعداد باشید – و به خصوص مراقب عصب زیست شناسی غیرمفید و ساده در پیوست باشید. به طور خلاصه، اگر از پایه وسیع تری از مطالعه (مثلاً کد استعدادهای خود کویل ) به آنها دست پیدا کنید، بیشترین بهره را از این ایده ها خواهید برد.

یکی دیگر از ریسک‌های کتاب‌هایی مانند «کتاب کوچک استعداد » این است که آن‌قدر غرق شده‌اند که نمی‌دانیم از کجا شروع کنیم. تمایل به خواندن کتاب، لذت بردن از احساس بهبود زودرس وجود دارد و امیدواریم که همه چیز در اثر اسمز فرو برود.

این هرگز کار نمی کند. یک جایگزین خوب و فعال می تواند این باشد:

 1. خرید جلد شومیز؛
 2. به آزمایش یک ایده در هفته متعهد شوید (۵۲ ایده = ۵۲ هفته).
 3. فضای خالی کتاب را با یادداشت هایی بپوشانید که کجا و چگونه می توانید ایده انتخاب شده را در هفته آینده اعمال کنید.
 4. تئوری ها و پیشرفت خود را در طول هفته امتحان کنید و فکر کنید. و
 5. تصمیم کلی خود را در آخر هفته یادداشت کنید.

این ممکن است کند به نظر برسد، اما چنین رویکرد سیستماتیک و تقاضای واقع بینانه در زمان شما، شانس شما را برای تبدیل نقاط مورد علاقه خود به عادات پایدار که یادگیری شما را متحول می کند، به حداکثر می رساند.

نکات: کتاب کوچک استعدادها شامل ۵۲ نکته (هر کدام از یک پاراگراف تا چند صفحه) در ۳ بخش است:

 1. شروع کنید – با برانگیختن انگیزه و راه اندازی طرز فکر و رویکرد خود روی پای راست، تمرین را برای موفقیت تنظیم کنید.
 2. مهارت‌ها را بهبود بخشید – هدفمند و مداوم تمرین کنید تا دائماً فراتر از توانایی خود درگیر شوید. و
 3. پیشرفت را حفظ کنید – پشتکار را با خلاقیت ترکیب کنید تا به خودتان فشار بیاورید و پیشرفت کنید.

در اینجا خلاصه ای از مطالب آمده است:

من – شروع کن

 1. با کسانی که می خواهید تبدیل شوید شروع کنید – قهرمانان را پیدا کنید و از داستان ها، عکس ها و ویدیوهای آنها برای راهنمایی و ایجاد انگیزه استفاده کنید.
 2. ۱۵ دقیقه در روز را صرف حکاکی این مهارت بر روی مغز خود کنید – نسخه های عالی را به شدت و به طور مکرر تماشا کنید تا زمانی که بتوانید اجرای آنها را به وضوح احساس کنید .
 3. بدون عذرخواهی دزدی کنید – حرکات مهم را شناسایی کنید – جزئیات خاص و حقایق ملموس – سپس آنها را در روش خود بگنجانید.
 4. یک دفترچه بخرید – روزانه زمانی را برای بررسی عملکرد خود و ایجاد برنامه هایی برای ایده ها و اهداف خود اختصاص دهید.
 5. مایل به احمق باشید – حداقل یک بار در هفته ریسک کنید، از شکست به عنوان بازخورد برای بهبود استفاده کنید. اگر شکست نخورید، نخواهید رسید.
 6. اسپارتان را به لوکس انتخاب کنید – با کار در یک محیط ساده و مقرون به صرفه، حواس پرتی را از بین ببرید.
 7. قبل از شروع، بفهمید که آیا این یک مهارت سخت است یا نرم – مهارت های سخت نیاز به اجرای مداوم و دقیق دارند (اغلب شامل یک مربی یا معلم در مراحل اولیه می شود). مهارت های نرم واکنش پذیر، سازگار و خلاق هستند.
 8. برای ایجاد مهارت‌های سخت، مانند یک نجار دقیق کار کنید – با تکمیل هر مهارت فرعی به آرامی و دقیق قبل از حرکت، پایه‌های محکمی بسازید.
 9. برای ایجاد مهارت‌های نرم، مانند یک اسکیت‌بوردباز بازی کنید – کاوش در بسیاری از چالش‌های جدید را ترکیب کنید که شما را مجبور می‌کند با بازخورد و درون‌نگری واضح تمرین کنید.
 10. به مهارت‌های سخت احترام بگذارید – برای ترکیبی از مهارت‌های سخت و نرم، آموزش مهارت‌های سخت را در اولویت قرار دهید – حتی زمانی که متخصص هستید – این مهارت‌ها پایه و اساس استعداد شما هستند.
 11. اسطوره اعجوبه را نخورید – موفقیت ترکیبی از شانس، کار سخت، کار هوشمندانه و استعداد طبیعی است – به این ترتیب.
 12. یک معلم یا مربی با کیفیت بالا انتخاب کنید – فردی را پیدا کنید که توجه، اصولگرا، عمل گرا، دقیق، صادقانه و با تجربه باشد.

II – بهبود مهارت ها

 1. نقطه شیرین را بیابید – تمرین کاردستی که به نقطه بین راحتی و بقا می رسد. با احساس جریان با میزان موفقیت ۵۰ تا ۸۰ درصد مشخص می شود.
 2. ساعت خود را بردارید – تمرین را در تکرارهای با کیفیت بالا بسنجید نه زمان.
 3. هر حرکت را به تکه تکه کنید – مهارت ها را به کوچکترین تکه های خود تقسیم کنید. بر آنها مسلط شوید؛ سپس آنها را به تکه های جدید پیوند دهید.
 4. هر روز، سعی کنید یک تکه کامل بسازید – یک SAP روزانه (کوچکترین کمال قابل دستیابی) تنظیم کنید و روی به دست آوردن ۱۰۰٪ آن به طور مداوم درست تمرکز کنید.
 5. مبارزه را در آغوش بگیرید – ناامیدی و ناراحتی عاطفی را در آغوش بگیرید – بهترین خود شما در طرف دیگر آن قرار دارد.
 6. پنج دقیقه در روز را بیش از یک ساعت در هفته انتخاب کنید – با انجام هر روز کمتر و با تمرکز بیشتر، تمرین را عادی، کارآمد و مؤثر کنید.
 7. “دریل” را انجام ندهید. در عوض، بازی‌های اعتیادآور کوچک را انجام دهید – « اگر بتوان آن را شمارش کرد، می‌توان آن را به یک بازی تبدیل کرد. ” – امتیاز بگیرید و پیشرفت را دنبال کنید، سپس آن را شکست دهید.
 8. به تنهایی تمرین کنید – نقطه شیرین شخصی خود را تنظیم کنید و نظم و انضباط خود را با درخواست بهترین ها از خودتان در زمانی که هیچ کس دیگری تماشا نمی کند، تقویت کنید.
 9. در تصاویر فکر کنید – تجسم اعمال و احساسات را به صورت واضح تمرین کنید – عملکرد را بهبود می بخشد و مدلی برای بازخورد داخلی ایجاد می کند.
 10. بلافاصله پس از مرتکب شدن اشتباه توجه کنید – به محض وقوع اشتباهات عمیقاً توجه کنید – آنها را جدی بگیرید اما نه شخصی.
 11. سیم‌های مغز خود را در حال ایجاد اتصالات جدید تجسم کنید – اشتباهات را با قاب‌بندی آنها به عنوان شانسی برای اتصالات جدید و بهتر در مغز خود، شخصیت‌زدایی کنید.
 12. تجسم کنید که سیم‌های مغزتان سریع‌تر می‌شوند – با تجسم تکرارها به آنها معنی بدهید که جاده‌های روستایی عصبی شما را به بزرگراه‌ها تبدیل کنند.
 13. کوچک کردن فضا – فضای تمرین را محدود کنید تا دقت لازم را انجام دهید. از مدل ها و مینیاتورها برای ایجاد دیدگاه های چشم پرنده برای تفکر استراتژیک استفاده کنید.
 14. سرعت آن را کاهش دهید (حتی آهسته تر از آنچه فکر می کنید) – مانند کوچک شدن، به ویژه برای مهارت های سخت، با برجسته کردن ضعف و ایجاد دقت عمل می کند.
 15. چشمان خود را ببندید – نابینایی را در آغوش بگیرید تا حواس پرتی را از بین ببرید، خود را به لبه توانایی خود برسانید و حواس دیگر خود را آموزش دهید.
 16. آن را تقلید کنید – نشانه ها را حذف کنید و با حذف تجهیزات و آموزش خالص ترین شکل حرکت، خود را مجبور به رسیدن به آن کنید.
 17. هنگامی که آن را درست انجام دادید، نقطه را علامت بزنید – آگاهانه و بلافاصله به عقب برگردید و ایجاد و احساس اولین نماینده عالی خود را درونی کنید.
 18. چرت بزنید – یک چرت ۲۰ تا ۹۰ دقیقه ای در وسط روز یا بعد از تمرین باعث افزایش انرژی، بهبود خلاقیت و تقویت حافظه می شود.
 19. برای یادگیری یک حرکت جدید، آن را اغراق کنید – قسمت های بالایی و پایینی هر فعالیتی را فشار دهید تا به شناسایی و تقویت نقطه شیرین آن کمک کنید.
 20. دستیابی به اهداف مثبت داشته باشید – همیشه بر رسیدن به نتیجه مثبتی که می خواهید تمرکز کنید و به اشتباهی که می خواهید از آن اجتناب کنید فکر نکنید.
 21. برای یادگیری از یک کتاب، کتاب را ببندید – از یادآوری فعال استفاده کنید – با به چالش کشیدن خود برای یادآوری و خلاصه کردن مطالبی که اخیراً خوانده اید، یاد بگیرید.
 22. از تکنیک ساندویچ استفاده کنید – یک حرکت نادرست بین دو حرکت صحیح را برای برجسته کردن و درس گرفتن از اشتباه ساندویچ کنید.
 23. از تکنیک ۳×۱۰ استفاده کنید – چیزها را ۳ بار با وقفه های ۱۰ دقیقه ای در بین ست ها تمرین کنید تا آنها را به بهترین شکل یاد بگیرید.
 24. آزمایش‌های روزانه را اختراع کنید – راه‌هایی برای تبدیل تمرین به بازی‌های سریع و سرگرم‌کننده با نتایج قابل اندازه‌گیری پیدا کنید که دقت و قابلیت اطمینان را جدا می‌کند.
 25. از سنج REPS برای انتخاب بهترین روش تمرین استفاده کنید – تمرین طراحی برای به حداکثر رساندن:
  1. هر بار تکرار می‌شوید – آیا بارها و بارها به نقطه‌ی شیرین خود فشار داده می‌شوید؟
  2. پاسخ – آیا علاقه مند هستید و از نظر احساسی غوطه ور هستید؟
  3. هدفمندی – آیا چیز خاصی را هدف قرار می دهد که می خواهید بهبود دهید ؟
  4. بازخورد قوی و سریع – آیا به وضوح به شما می گوید که چگونه این کار را انجام داده اید و چگونه باید پیشرفت کنید؟
 26. قبل از اینکه خسته شوید دست بردارید – مگر اینکه سختی را بهبود بخشید یا ایجاد همبستگی کنید – قبل از اینکه خستگی بر عملکرد تأثیر بگذارد دست از کار بکشید.
 27. بلافاصله پس از اجرا تمرین کنید – اشتباهات شما در ذهن شما تازه خواهند بود و به آسانی قابل رفع خواهند بود.
 28. درست قبل از خواب ، یک فیلم ذهنی تماشا کنید – عملکرد پیش از تجسم آن را بهبود می بخشد (و انگیزه، سرسختی و اعتماد به نفس را افزایش می دهد).
 29. با یک نکته مثبت پایان دهید – هر جلسه تمرینی را با یک پاداش نشاط آور به پایان برسانید (از یک بازی که از آن لذت می برید تا یک تکه شکلات واقعی).
 30. شش راه برای اینکه معلم یا مربی بهتری باشید:
  1. از نظر احساسی ارتباط برقرار کنید – اعتماد ایجاد کنید و در چند ثانیه اول بازخورد نشان دهید که به آن اهمیت می دهید.
  2. آن را تجزیه کنید – پیام های کوتاه و هدفمند را به سخنرانی های تیمی طولانی ترجیح دهید.
  3. خاص باشید – از اسم ها و اعداد مشخص برای ارائه بازخورد استفاده کنید، از صفت ها و قیدهای غیردقیق خودداری کنید.
  4. از کارت‌های امتیازی استفاده کنید – آنچه را که می‌خواهید تغییر دهید دنبال کنید و معیارهای پیشرفت بلندمدت را برای همه قابل مشاهده کنید.
  5. “دسترسی” را به حداکثر برسانید – از بازی های کوچک و شدید برای فعال نگه داشتن همه و یادگیری استفاده کنید. از صف و انتظار بپرهیزید.
  6. یادگیری مستقل را تقویت کنید – هر زمان ممکن است کنار بروید و عادت هایی ایجاد کنید که به دانش آموزان اجازه می دهد خودشان را راهنمایی کنند.

III – پیشرفت پایدار

 1. تکرار را در آغوش بگیرید – این یک کار طاقت فرسا نیست، قوی ترین ابزار شماست.
 2. یک طرز فکر یقه آبی داشته باشید – هر روز صبح از خواب بیدار شوید و به سر کار بروید و هنر خود را تقویت کنید، چه بخواهید چه نخواهید.
 3. برای هر ساعت مسابقه، پنج ساعت را صرف تمرین کنید – رقابت برای آزمایش مهارت‌ها عالی است اما برای بهبود آنها وحشتناک است.
 4. زمان را برای ترک عادت های بد هدر ندهید، عادت های جدید بسازید – برای یک رویکرد عالی، Duhigg’s The Power of Habit (کرانچ) را ببینید.
 5. برای یادگیری عمیق تر، آن را آموزش دهید – برای اطلاعات بیشتر، این پست در مورد یادگیری از طریق آموزش (مقاله) را ببینید.
 6. حداقل هشت هفته به مهارت های جدید بدهید – یادگیری زمان می برد – به مغزتان زمان لازم برای رشد بدهید.
 7. هنگامی که به یک پلاتو برخورد می کنید، یک تغییر ایجاد کنید  رویکرد خود را تغییر دهید تا خود را از خلبان خودکار خارج کنید و به نقطه شیرین خود بازگردید.
 8. قدرت خود را پرورش دهید – “کسی که ترک می کند هرگز برنده نمی شود و یک برنده هرگز تسلیم نمی شود” – ناپلئون هیل. برای اطلاعات بیشتر، Duckworth’s Grit (Amazon) را ببینید.
 9. اهداف بزرگ خود را مخفی نگه دارید – اجازه ندهید ذهن شما اعتبار را قبل از اینکه بدن شما از راه دور برود، بگیرد.
 10. مانند یک باغبان فکر کنید، مانند یک نجار کار کنید – استعداد به آرامی رشد می کند، بنابراین پیوسته کار کنید، استراتژیک تمرین کنید و به این روند اعتماد کنید.