به دنبال یک خلاصه کامل و رایگان کد چاقی هستید؟

شما در جای مناسب هستید! در اینجا چیزی است که در این صفحه خواهید یافت …

خلاصه یک جمله

کد چاقی نگاه شگفت انگیزی به نحوه استفاده بدن از غذا برای ایجاد شرایط عالی برای چاقی و چگونگی ایجاد اختلال در چرخه برای ایجاد آینده ای سالم ارائه می دهد – توسط متخصص بیماری های کلیوی، نویسنده پرفروش و دکتر جیسون فانگ. ( ۳۲۸ صفحه )

فهرست
۱. خلاصه یک جمله
۲. بررسی کد چاقی
۳. خلاصه کد چاقی

۴. اپیدمی
۵. فریب کالری
۶. مدل جدید چاقی
۷. پدیده اجتماعی چاقی
۸. رژیم غذایی ما چه مشکلی دارد؟
۹. راه حل
۱۰. سوالات متداول کد چاقی

۱۱. نکات اصلی کد چاقی چیست؟
۱۲. جیسون فانگ چه رژیمی را توصیه می کند؟
۱۳. علل چاقی چیست؟
۱۴. بهترین نقل قول کد چاقی
۱۵. کد چاقی خلاصه PDF
۱۶. ای کاش راه سریعتر/آسان تری وجود داشت؟

توجه: این خلاصه کد چاقی بخشی از یک پروژه در حال انجام برای خلاصه کردن بهترین کتاب های سلامت در تمام دوران است.

بررسی کد چاقی

دنیای پزشکی امروز حول محور درمان می چرخد ​​نه پیشگیری.

اما اگر آن را ورق بزنیم چه؟

کد چاقی: کشف اسرار کاهش وزن توسط دکتر جیسون فانگ در حالی وارد زندگی من شد که سعی می کردم به دلایل سلامتی عادت قند خود را کنار بگذارم.

اما در حالی که انتظار داشتم کتاب رژیم غذایی دیگری پر از «این کار را بکن» و «آن را نخورید»، چیزی که یافتم یک غافلگیری خوشایند بود.

دکتر فانگ فقط در مورد اعداد روی ترازو صحبت نمی کند.

او نکته بزرگتری برای بیان دارد…

برای جلوگیری از چاقی ابتدا باید آن را درک کنید.

کد چاقی علم عوامل ایجاد چاقی را به روشی که همه می توانند از آن بهره ببرند و بفهمند – بدون توجه به سن، سلامت یا وزن شما، آموزش می دهد. این فراتر از جزئیات اساسی رژیم غذایی است و به شما انگیزه می دهد که بر سلامت خود مسلط شوید.

در حالی که من همیشه یک دندان شیرین خواهم داشت، این کتاب قطعاً به من کمک کرد تا دوباره روی اولویت های سلامتی خود تمرکز کنم. من هوس هایم را با گزینه های سالم تر درمان می کنم و بیشتر اوقات از قندهای اضافه شده اجتناب می کنم.

نتیجه؟ من برای دراز مدت سالم تر.

در این خلاصه کتاب کد چاقی بیاموزید که چگونه می توانید به آنجا نیز برسید…

خلاصه کد چاقی

دکتر جیسون فانگ یک پزشک اهل تورنتو است که در بیماری کلیوی تخصص دارد.

چگونه بیماری کلیوی با چاقی مرتبط است؟

دکتر فانگ که از درمان ساده بیماران ناامید شده بود ، شروع به جستجوی راهی برای جلوگیری از بیماری کلیوی کرد.

چیزی که او دریافت، ارتباط مشترک بین دیابت نوع ۲ و کلیه های ما بود.

نتیجه گیری او؟ برای جلوگیری از بیماری کلیوی، از دیابت نوع ۲ جلوگیری کنید.

اما چیزی که او دریافت کرد این بود که مدیریت سنتی دیابت کارساز نبود. “رژیم های غذایی سالم” سنتی کارساز نبود.

این تا حدی به این دلیل است که ما با اطلاعات متناقض بمباران شده ایم.

این را بخور… نه، آن را نخور… اوه، خوردن آن اشکالی ندارد. نه بازم بد شده

جای تعجب نیست که همه ما احساس سردرگمی می کنیم.

اما این نیز به این دلیل است که حتی پزشکان از این موضوع اطلاعی ندارند و توصیه هایی را ارائه نمی دهند که بر اساس تحقیقات و داده های خوب باشد.

دکتر فانگ بیش از ۲۰ سال را صرف کمک به دیابت نوع ۲ کاهش وزن و معکوس کردن دیابت خود کرده است. و او یک فرآیند گام به گام ساده و با زمان آزمایش شده برای کاهش وزن، جلوگیری از افزایش وزن و حفظ یک زندگی سالم از طریق رژیم غذایی ایجاد کرده است.

این خلاصه از کد چاقی شش قسمت از کتاب دکتر فانگ را دنبال می کند:

 1. اپیدمی ؛
 2. فریب کالری ;
 3. مدل جدید چاقی ;
 4. پدیده اجتماعی چاقی ;
 5. چه مشکلی با رژیم غذایی ما دارد؟ و
 6. راه حل .

برای رفتن به جلو روی لینک بالا کلیک کنید یا ادامه مطلب را در زیر بخوانید…

اپیدمی

چاقی چیست؟

چاقی عبارت است از اضافه وزن به حدی که پیامدهای منفی برای سلامتی داشته باشد. به منظور معکوس کردن اثرات منفی، باید وزن خود را کاهش دهید.

اکثر پزشکان و متخصصان تغذیه به شما خواهند گفت که کلید کاهش وزن این است که به سادگی کالری کمتری بخورید و در عین حال کالری بیشتری بسوزانید.

کالری از غذایی که می خوریم به دست می آید. آنها واحدهای انرژی هستند که با سوزاندن مواد غذایی در آزمایشگاه و اندازه گیری میزان گرمای آزاد شده محاسبه می شوند.

تاریخچه شمارش کالری در اوایل دهه ۱۹۰۰ با مجموعه ای از کتاب های پرفروش شروع شد که نشان می داد کالری چیزی است که منجر به افزایش وزن می شود. به گفته کارشناسان، اگر می خواهید وزن کم کنید، کالری خود را کاهش دهید.

دکتر فانگ با رژیم های غذایی متمرکز بر کالری (رژیم های کالری) موافق نیست زیرا آنها به مردم می گویند تنها دلیلی که نمی توانند وزن کم کنند این است که زیاد غذا می خورند و تنبل هستند.

واقعیت؟ اینطور نیست

در اواخر دهه ۱۹۷۰، کالری دریافتی کاهش یافت، زیرا دشمن رژیم غذایی جدیدی در شهر وجود داشت: چربی. چربی که علت بیماری قلبی و چاقی است، چیز جدیدی بود که باید از آن اجتناب کرد.

رژیم غذایی کم چرب و پر کربوهیدرات به زودی به روند تبدیل شد. اساس هرم غذایی نان، پاستا و سیب زمینی شد. رژیم غذایی پر کربوهیدرات راه حل سالمی برای چندین دهه بود.

اما همانطور که دکتر فانگ اشاره می کند، کالری و چربی دلیل افزایش وزن نیستند. هورمون های شما افزایش وزن را کنترل می کنند. (این یکی از دلایلی است که زنان تمایل بیشتری به تبدیل کالری اضافی به چربی دارند.)

با این حال، مشخص شده است که انواع غذایی که می خورید می تواند باعث شود هورمون های شما به روش های عجیبی عمل کنند (و – هشدار خراب کننده! – کربوهیدرات های افزایش دهنده قند خون دشمن هستند!).

علاوه بر این، از آنجایی که هورمون ها تحت کنترل هستند، یک پیوند ژنتیکی با تمایل شما به افزایش وزن وجود دارد. در واقع، هفتاد درصد تأثیر هورمون‌های شما بر افزایش وزن، از والدین شما ناشی می‌شود.

هورمون های شما نحوه تنظیم چربی بدن شما را کنترل می کنند. آنها میزان ذخیره چربی، محل رشد و نحوه استفاده بدن شما از آن را در آینده کنترل می کنند.

نتیجه؟ در مدیریت وزن چیزهای بیشتری از کالری شماری وجود دارد.

ما در سایه…

فریب کالری

دکتر فانگ ۵ فرض نادرست در مورد کالری مطرح می کند:

 1. ❌ شما می توانید کالری را کاهش دهید و کالری را افزایش دهید . این فرض می گوید که شما می توانید کالری دریافتی خود را کاهش دهید در حالی که کالری خروجی خود را از طریق ورزش افزایش دهید. با این حال، رژیم های غذایی با کمبود کالری پایدار نیستند. در حالی که ممکن است مقداری کاهش وزن اولیه را مشاهده کنید، تغییرات طولانی مدت حداقل خواهد بود. اگر کالری دریافتی را کاهش دهید، در نهایت باید کالری هایی را که می سوزانید کاهش دهید.
 2. ❌ میزان متابولیسم شما ثابت است . این باور که شما مقدار مشخصی کالری را به طور منظم می سوزانید، همه متغیرهایی که متابولیسم شما را تشکیل می دهند را در نظر نمی گیرد. در واقع، دکتر فانگ اشاره می‌کند که وقتی همه چیز در نظر گرفته شود، کل هزینه انرژی پایه شما می‌تواند ۵۰ درصد بالا و پایین برود.
 3. ❌ ما می توانیم ذخیره کالری را کنترل کنیم . از آنجایی که برای غذا خوردن وقت می گذاریم، تصور می کنیم که کنترل غذا خوردن خود را در دست داریم. با این حال، بدن ما واقعاً عامل محرک در زمان و میزان غذا خوردن است. درست مانند تنفس، تنظیم چربی بدن به صورت خودکار انجام می شود. لازم نیست به آن فکر کنیم.
 4. ❌ رشد چربی فقط اتفاق می افتد . در واقع هیچ چیز در بدن ما اتفاق نمی افتد. همه چیز توسط هورمون ها کنترل می شود. از رشد ما گرفته تا سلول‌های چربی، هورمون‌هایی در هر سیستم بدن دخالت می‌کنند.
 5. ❌ یک کالری فقط یک کالری است. در واقع اینطور نیست. همه کالری ها یکسان نیستند. پروتئین ها، چربی ها و کربوهیدرات ها همگی حاوی کالری هستند، اما بدن از این غذاها به روش های بسیار متفاوتی استفاده می کند. هر کدام هورمون های مختلفی را تحریک می کنند.

مدل جدید چاقی

بنابراین، اگر کالری مقصر نیست، چه چیزی مقصر است؟

پاسخ: عدم تعادل هورمونی

هورمون ها مولکول هایی هستند که پیام ها را به سلول ها می رسانند. به عنوان مثال، انسولین به سلول های انسان می گوید که گلوکز را از خون خارج کرده و از آن برای انرژی استفاده کنند.

برای ارسال پیام، ابتدا یک هورمون باید با اتصال به گیرنده های سطح سلول به سلول هدف متصل شود. آن را مانند یک شاتل در حال اتصال به ایستگاه فضایی در نظر بگیرید.

به نظر می رسد انسولین فقط برای تنظیم قند خون مهم نیست. سطوح بالای انسولین باعث ذخیره چربی می شود، در حالی که سطوح پایین انسولین منجر به چربی سوزی می شود. اگر سطح انسولین برای مدت طولانی بالا باشد، بدن با ذخیره تا حد امکان چربی پاسخ می دهد.

در واقع، دکتر فانگ ادعا می کند که انسولین به قدری قدرتمند است که می تواند شما را به آسانی به اندازه تجویز انسولین باعث افزایش وزن شما کند. مهم نیست چه می خورید یا چند بار به باشگاه می روید، انسولین بیش از حد طولانی مدت شما را چاق می کند.

مطالعات متعددی این واقعیت را تایید کرده است. پزشکان می دانند که انسولین باعث افزایش وزن می شود. وقتی سطح انسولین بالا می رود، افراد وزن اضافه می کنند. فرقی نمی کند که انسولین تزریق شود، با دارو افزایش یابد، سطح کورتیزول بالا افزایش یابد یا از طریق انتخاب غذا، سطوح بالای انسولین در یک دوره زمانی طولانی باعث ذخیره چربی در بدن شود.

و اگر سطح انسولین کاهش یابد چه اتفاقی می افتد؟

بدن شما این روند را متوقف می کند و وزن کم می کنید.

پدیده اجتماعی چاقی

علاوه بر زیست شناسی اولیه ما، عوامل اجتماعی قدرتمندی وجود دارد که کاهش وزن را برای بسیاری از افراد دشوار می کند.

واقعیت؟ تقریباً غیرممکن است که یک روز کامل را بدون تأثیرپذیری از صنعت غذا سپری کنید. گزینه های موجود در آنجا بی پایان هستند و پیام رسانی نیز همینطور است.

همه چیز به پول برمی گردد.

چگونه می توان از انتخاب های غذایی شما توسط شرکت ها و شرکت های بزرگ درآمدزایی کرد؟

خیلی راحت معلوم میشه

دکتر فانگ سه افسانه را که توسط صنایع غذایی مرتکب شده اند را مورد بحث قرار می دهد:

 1. ❌ میان وعده برای سلامتی شما مفید است ;
 2. ❌ صبحانه مهمترین وعده غذایی روز است . و
 3. ❌ افزودن میوه ها و سبزیجات به رژیم غذایی باعث سلامت آن می شود .

به گفته دکتر فانگ، هر یک از این افسانه ها دروغ است.

هر کدام برای فروش محصولات طراحی شده اند و نه برای کمک به سلامتی شما.

دکتر فانگ علاوه بر تبلیغات، به ارتباط کاملاً ثابت بین وضعیت اجتماعی-اقتصادی و چاقی اشاره می کند. کشورهایی که بالاترین سطح فقر را دارند نیز بالاترین سطح چاقی را دارند.

فقط این نمودارهای فقر در مقابل چاقی، کم تحرکی و دیابت را در شهرستان های ایالات متحده که بر اساس ثروت گروه بندی شده اند، بررسی کنید…

خلاصه کد چاقی: فقر در مقابل چاقی در ایالات متحده آمریکا

منبع : https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3198075/

این به این دلیل است که ارزان ترین و سیر کننده ترین غذاها اغلب کربوهیدرات های تصفیه شده مانند پاستا و نان هستند. این غذاها به دلیل یارانه کشاورزی برای تولیدکنندگان ذرت و گندم ارزان هستند.

و همانطور که به زودی خواهیم دید، این غذاها هستند که بدترین تاثیر را بر انسولین و چاقی دارند.

نتیجه؟ چاقی دولتی که فقیرترین و آسیب پذیرترین قشر جامعه را هدف قرار می دهد.

چه مشکلی با رژیم غذایی ما دارد؟

بنابراین قاتل مخفی در رژیم غذایی ما چیست؟ کربوهیدرات ها

کربوهیدرات ها باعث افزایش قند خون می شوند که به نوبه خود باعث افزایش سطح انسولین می شود. با گذشت زمان، سطوح بالای انسولین منجر به افزایش ذخیره چربی و افزایش وزن می شود.

چه کربوهیدرات هایی بدترین متخلف هستند؟

دکتر فانگ به شکر به عنوان چاق کننده ترین کربوهیدرات اشاره می کند.

شکر از گلوکز و فروکتوز ساخته شده است.

گلوکز قند خون را به سرعت بالا می برد و بدن را مجبور می کند انسولین بیشتری تولید کند که به رساندن قند به سلول ها و ذخیره سازی کمک می کند.

فروکتوز اثر متفاوتی دارد. سلول های ما فروکتوز را دوست ندارند. نمی توانند از آن استفاده کنند. در حالی که انسولین در حال انتقال گلوکز به سلول ها است، فروکتوز مستقیماً به کبد می رود. کبد آن را تجزیه می کند و فروکتوز اضافی را به عنوان چربی ذخیره می کند.

کبد چرب منجر به مقاومت به انسولین می شود. مقاومت به انسولین باعث می شود بدن سطوح بالاتری از انسولین تولید کند. و این باعث ذخیره بیشتر چربی در کبد و مقاومت بیشتر به انسولین می شود.

در حالی که کبد شما برای زندگی خود می جنگد، شما در حال افزایش وزن هستید.

نتیجه؟ اگر فقط یک تغییر در رژیم غذایی خود ایجاد کردید، مصرف شکر را متوقف کنید .

قند را قطع کنید و سطح انسولین خود را پایین بیاورید.

انسولین را پایین بیاورید و شروع به کاهش وزن خواهید کرد.

توجه: فریب نخورید که می توانید شکر را حذف کرده و جایگزین آن کنید. مطالعات نشان می‌دهد که شیرین‌کننده‌های شیمیایی، مانند آن‌هایی که در نوشابه‌های رژیمی هستند، هیچ کاری برای کاهش انسولین نمی‌کنند، زیرا آن قندهای تقلبی به سادگی میل کلی شما را برای (و مصرف) شیرینی‌های واقعی افزایش می‌دهند.

پس کربوهیدرات های دیگر چطور؟

ساده ترین راه برای تجزیه کربوهیدرات ها به کربوهیدرات های خوب و کربوهیدرات های بد، بررسی شاخص گلیسمی است. وقتی یک کربوهیدرات دارای شاخص گلیسمی و بار گلیسمی بالایی باشد، تأثیر سریع‌تری بر قند خون شما می‌گذارد که انسولین را بالا می‌برد.

غذاهای با گلیسمی بالا عبارتند از نان سفید، غلات فرآوری شده، نوشابه و آب نبات.

غذاهای با شاخص گلیسمی پایین، مانند سبزیجات و برخی میوه ها، همچنان حاوی کربوهیدرات هستند، اما هضم آن کربوهیدرات ها کمی بیشتر طول می کشد، بنابراین تاثیر یکسانی بر سطح انسولین شما ندارند.

در اینجا نموداری وجود دارد که به شما کمک می کند تا جایی که برخی از غذاهای رایج نشسته اند را تجسم کنید…

خلاصه کد چاقی: نمودار شاخص گلیسمی

راه حل

دکتر فانگ راه حل خود را با یادآوری این نکته آغاز می کند:

 • همه رژیم ها کار می کنند؛ و
 • همه رژیم ها شکست می خورند.

چرا همه رژیم ها شکست می خورند؟

برای اینکه کاهش وزن دائمی شود، دو اتفاق باید بیفتد. ابتدا باید وزن کم کنید تا زمانی که به وزن تنظیم شده بدن خود برسید – “ترموستات چربی” از پیش تعیین شده که توسط مغز شما کنترل می شود.

برای انجام این کار، دکتر فانگ مراحل زیر را پیشنهاد می کند:

 1. مرحله ۱ : قندهای اضافه شده را کاهش دهید.
 2. مرحله ۲ : کربوهیدرات های ساده و غلات بسیار فرآوری شده را کاهش دهید.
 3. مرحله ۳ : پروتئین را ۲۰ تا ۳۰ درصد از کل کالری خود بسازید.
 4. مرحله ۴ : چربی های طبیعی بیشتری بخورید.
 5. مرحله ۵ : غذاهای مفید مانند فیبر و سرکه را افزایش دهید.

اما این تنها بخش اول است.

از آنجا که مشکل، به لطف مقاومت طولانی مدت به انسولین، این است که وزن اولیه بدن شما اغلب برای سالم ماندن خیلی بالاست. و بدن شما مکانیسم های مختلفی دارد تا مطمئن شود که کاهش وزن بیشتر از آن چالش برانگیز می شود.

بنابراین دومین کاری که باید انجام دهید، برای اینکه این مراحل در دراز مدت کار کنند، کار بر روی برنامه ریزی مجدد مقاومت به انسولین است.

ساده ترین راه برای انجام این کار کاهش انسولین از طریق ناشتا است.

ممکن است جالب به نظر نرسد، اما راه های مختلفی برای روزه گرفتن موفق وجود دارد. می توانید ۲۴ ساعت روزه بگیرید، ۱۶ ساعت (معمولاً در طول شب و صبح زود) ناشتا باشید یا به سادگی کالری را برای چند روز در هفته کاهش دهید.

دکتر فانگ نمونه برنامه های غذایی و پروتکل های روزه داری را در پایان کتاب خود آورده است. او به سوالاتی از قبیل:

 • اگر روزه گرسنه شوم چه کنم؟ ادامه بده – میگذره
 • آیا می توانم ورزش کنم؟ آره.
 • آیا خسته، گیج یا فراموش خواهم شد؟ خیر
 • شکمم غرغر می کند. چکار کنم؟ کمی آب بنوش.

دکتر فانگ علاوه بر شکست رژیم غذایی و تکنیک های روزه داری، برخی از ایده های کلیدی را برای کاهش سطح استرس به طور طبیعی ارائه می دهد. استرس منجر به تولید کورتیزول می شود، هورمونی که بر تولید انسولین تأثیر می گذارد.

چگونه می توانید استرس را کاهش دهید؟ به اندازه کافی بخوابید . مدیتیشن کنید. آروم باش. نفس کشیدن. برای تمرکز روی خود و بدنتان وقت بگذارید.

سوالات متداول کد چاقی

نکات اصلی کد چاقی چیست؟

نکات اصلی کد چاقی عبارتند از:

 1. آنچه در مورد کاهش وزن می دانید اشتباه است – کمتر خوردن و ورزش بیشتر کارساز نیست. دکتر فانگ فاش می کند که علت چاقی هورمونی است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هورمون های خود را مدیریت کنید تا وزن و سلامت خود را مدیریت کنید.
 2. چاقی نشانه عدم تعادل هورمونی است – هورمون ها بر بسیاری از فرآیندهای بدن ما، از جمله وزن ما، نظارت می کنند. یک عدم تعادل ساده هورمونی می تواند باعث چرخه انسولین و لپتین شود که منجر به چاقی می شود.
 3. زمانی که غذا می خورید به اندازه آنچه می خورید مهم است – برای پایان دادن به چرخه مقاومت به انسولین و لپتین، دکتر فانگ روزه داری متناوب و غذاهایی را توصیه می کند که سطح گلوکز خون شما را تنظیم می کند.

برای تفکیک کامل، این خلاصه رایگان کتاب را بررسی کنید.

جیسون فانگ چه رژیمی را توصیه می کند؟

رژیم غذایی که دکتر جیسون فانگ توصیه می کند از دو نکته اصلی تشکیل شده است: چه زمانی غذا بخوریم و چگونه غذا بخوریم.

خوردن در زمان مناسب می تواند به پایان چرخه مقاومت هورمونی که باعث افزایش وزن ناسالم می شود کمک کند. روزه متناوب روش روزه گرفتن از غذا برای مدتی است.

ممکن است سخت به نظر برسد، اما چندین نسخه مختلف از روزه متناوب وجود دارد. می توانید یک روز کامل یا فقط بخش هایی از روز را روزه بگیرید. شما همچنین می توانید انتخاب کنید که کالری را چند بار در هفته محدود کنید. می‌توانید روزه‌داری را طوری تنظیم کنید که به بهترین وجه سبک زندگی‌تان را با زمان‌بندی وعده‌های غذایی مطابق با برنامه‌تان تنظیم کنید. هدف این است که به سادگی برای مدت طولانی بدون خوردن غذا بمانید.

دکتر فانگ علاوه بر روزه داری، پرهیز از غذاهایی که باعث مقاومت به انسولین می شوند را توصیه می کند. او توصیه می کند که از مصرف قندهای اضافه شده، غذاهای فرآوری شده و کربوهیدرات های ساده جلوگیری کنید. همچنین باید مصرف چربی، فیبر و سرکه را افزایش دهید. به آن به عنوان یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات و پروتئین متوسط ​​و سرشار از چربی های سالم و فیبر فکر کنید.

علل چاقی چیست؟

علل چاقی عبارتند از:

 • جامعه از طریق تبلیغات بر تصمیمات غذایی ما تأثیر می گذارد.
 • پزشکان علم افزایش وزن را درک نمی کنند. و
 • پیام‌های مختلطی که دریافت می‌کنیم و نمی‌دانیم به چه یا چه کسی اعتماد کنیم.

با این حال، دکتر فانگ می گوید همه چیز هنوز به این واقعیت مربوط می شود که چاقی توسط هورمون های ما ایجاد می شود. هنگامی که انسولین برای مدت طولانی به سطح بالایی می رسد، ذخیره چربی و افزایش وزن نتیجه آن است. چرخه مقاومت به انسولین باعث افزایش سطح انسولین می شود و مشکل به چاقی تبدیل می شود.

بزرگترین عامل افزایش سطح انسولین، کربوهیدرات های ساده، به ویژه قندهای افزوده شده است. هنگامی که با استرس و افزایش سطح کورتیزول ترکیب می شود، کربوهیدرات های ساده مسیری سریع برای چاقی ایجاد می کنند.

بهترین نقل قول کد چاقی

این نقل‌قول‌های کد چاقی از کتابخانه مرکزی رو به رشد هنر زندگی از افکار، حکایات، یادداشت‌ها و نقل قول‌های الهام‌بخش آمده است.

“در هر مورد، راه حل برای علت اصلی مشکل نه ماندگار است و نه معنی دار. در مقابل، درمان علت نهایی بسیار موفق تر است.”

– دکتر جیسون فانگ ، کد چاقی

افزایش فرصت های غذا خوردن منجر به تداوم سطوح بالای انسولین شده است.

– دکتر جیسون فانگ ، کد چاقی

برخلاف غلات تصفیه شده، پروتئین را نمی توان و نباید از رژیم غذایی شما حذف کرد.

– دکتر جیسون فانگ ، کد چاقی

وقتی مصرف غذا به صفر می رسد، بدن انرژی ورودی را از غذا به غذای ذخیره شده (چربی) تغییر می دهد.

– دکتر جیسون فانگ ، کد چاقی

“روزه داری هیچ تفاوتی با هر مهارت دیگری در زندگی ندارد. تمرین و حمایت برای اجرای خوب آن ضروری است.”

– دکتر جیسون فانگ ، کد چاقی