نکته، برای بهترین بخش این خلاصه، ۸۲۵۰ فلش کارت قابل دانلود رایگان را که از این کتاب در انتهای پست ساخته ام، بررسی کنید!

شما می توانید کتاب های عالی را در عجیب ترین مکان ها پیدا کنید. ممکن است در جیب صندلی هواپیما فرو رفته یا در آستانه یک کافه کنار خیابان رها شده باشد. شاید دور قفسه خانه‌های دوستانتان و گاهی در رویداد WeWork در بازاریابی دیجیتال در تل‌آویو که با اتوبوس شلوغ شلوغ ۴۵ دقیقه طول می‌کشد تا به آنجا برسید و متوجه شوید که این اتوبوس کاملاً به زبان عبری (و نه به زبان عبری) برگزار می‌شود. انگلیسی، همانطور که تبلیغ می شود).

اگرچه برای مدت کوتاهی به سرقت این یکی از WeWork (به عنوان تلافی برای زیارت عرق‌زده و بیهوده‌ام) فکر کردم، تصمیم گرفتم با مهربانی از دشمنی‌ام با مسئول پذیرایی معذرت‌خواه کنار بگذارم، نسخه چاپی خود را بخرم (هیچ نسخه دیجیتالی، قانونی یا غیر قابل یافتن وجود ندارد. ) و ماه آخر را به نقب زدن عمیق در صفحات با شکوه آن بگذرانید.

برای تلاشم چه چیزی به دست آوردم؟ ۵۰۰ اثر هنری از بیش از ۸۰ تمدن باستانی و مدرن به‌علاوه یک واژه‌نامه جذاب ۲۳۰ کلمه‌ای: همه چیز از نئو امپرسیونیسم و ​​مدرسه رودخانه هادسون گرفته تا مروری بر فرهنگ ناسکا و پیچیدگی‌های مینای داخلی و روش موم گمشده .

10000 سال هنر، صفحات
نگاهی به صفحات ۱۰۰۰۰ سال هنر فایدون

البته کامل نیست: تقریباً به طور انحصاری بر روی نقاشی و مجسمه سازی (به علاوه تعداد انگشت شماری پارچه و چاپ) تمرکز دارد. تقریبا نیمی از آثار مربوط به ۵۰۰ سال گذشته است. بیش از ۷۰٪ در مجموعه های تنها ۱۰ کشور نگهداری می شود. و تنها ۳ اثر در کل کتاب از هنرمندان زن است.

اما من موها را می شکافم، زیرا کیفیت تصاویر و تفسیرهای هر اثر شگفت انگیز است. کاتالوگ دم بلند خارق العاده است، از جمله ۱۳ اثر که در مجموعه های خصوصی نگهداری می شوند و بقیه توسط حدود ۶۰ کشور (و بسیاری از موزه های دیگر) نگهداری می شوند. و علاوه بر این، در آمازون در قالبی زیبا موجود است که می تواند به راحتی در یک کیف دستی یا جیب بزرگ ژاکت قرار گیرد – همه اینها برای کمتر از یک فنجان قهوه.

در طول مدتی که با این کتاب کار کردم، بینش‌های زیادی داشتم، اما برای جلوگیری از تبدیل این مشکل به کتاب کوچک خودش، آن‌ها را در مجموعه‌ای از مقالات در ماه‌های آینده به اشتراک خواهم گذاشت. در حال حاضر، می توانید از فرم زیر استفاده کنید تا ۸۲۵۰ فلش کارت آنکی را که از ۵۰۰ اثر و ۲۳۰ واژه واژه نامه کتاب ایجاد کرده ام، برای خود ارسال کنید.

Ps، اگر ایده این کتاب را دوست دارید، ممکن است “۳۰۰۰۰ سال هنر” فایدون (همان اما با ۱۰۰۰ اثر و تفسیر بیشتر) یا “موزه هنر” بسیار بزرگتر آنها را نیز دوست داشته باشید – یک مجموعه میز قهوه خیره کننده از بیش از ۳۰۰۰ اثر که در فهرست چیزهایی که در آینده باید به خاطر بسپارم، در جایگاه بالایی قرار دارند.