Warning: file_put_contents(): Only -1 of 4 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Failed to write 205 bytes to /home/irancoac/biabook.com/wp-content/debug.log in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 70 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 62 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 79 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 81 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172
راز ابر موفق ها (قسمت دوم) - بیا بوک | تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده

جمع آوری و خلاصه:هانیه سخایی

نویسنده:دارن هاردی

دارن هاردی

درباره نویسنده:

دارن هاردی نویسنده ، سخنران اصلی ، مشاور و ناشر سابق مجله SUCCESS آمریکایی است. هاردی نویسنده ای پرفروش در نیویورک تایمز است ، که نویسنده کتاب “غلتک کارآفرین کارآفرین ، بهترین سال زندگی کردن” و “اثر مرکب” است.

 

چکیده:

آیا تا به حال به این فکر کردید، که چرا بعضی از افراد موفقیت های خیره‌کننده‌ای کسب کردند و بین موفق ها ستاره اند.؟

در این کتاب ما خلاصه ای از این موفقیت ها را اختیار شما قرار دادیم، که میتوانید از آن استفاده کنید و اینکه چگونه این موفقیت های خیره کننده را کسب کنید.

 

خلاصه کتاب:

 

نه گفتن به نیم میلیون دلار برای سخنرانی:

 

یکی از افراد موفق ریچارد برانسون میباشد که عکس اون روی مجله موفقیت هم چاپ شده.

روزی یکی از مشتریان دارن هاردی گفت: که ریچارد برانسون در یکی از کنفرانس های آنها قرار است سخنرانی کند ،او از دارن هاردی بخاطر رابطه ای با ریچارد داشت از او خواست که با آن تماس بگیرد و از او درخواست کند که در این کنفرانس به مدت یک ساعت سخنرانی کند و در مقابل صدهزار دلار بگیرد .

آنها با ریچارد تماس گرفتند و از او خواستند که این سخنرانی را انجام دهد ،ریچارد این درخواست را رد کرد و ماهم به مشتری گفتیم ، آنها گفنتد این به ریچارد بگویید که این بار دویست و پنجاه هزار دلار به او خواهیم داد. پس لطفاً مجدداً با او تماس بگیرید. اما دوباره ریچارد این پیشنهاد را رد کرد.

حالا دیگر این موضوع برای آنها به یک موضوع حیثیتی تبدیل شده بود. این بار گفتند برای او یک هواپیمای اختصاصی می فرستیم،  که اورا به کنفرانس بیاورد، و دوباره او را بعد از کنفرانس برگرداند و در مقابل هم به او نیم میلیون دلار می دهیم.

آنها با ریچارد دوباره تماس گرفتند و ریچارد دوباره آن پیشنهاد را رد کرد.

آنها  به  دارن هاردی گفتند: شماره ریچارد را به ما بده، ما حاضریم هر قیمتی که دارد، پرداخت کنیم. مجددا با دفتر ریچارد تماس گرفتند.

به آنها گفتند ریچارد درحال‌حاضر روی سه الویت استراتژیک مهم ، تمرکز کرده است.

آقای برانسون، فقط اجازه می دهند که برنامه او را به مواردی اختصاص دهیم که به صورت مستقیم، مربوط به یکی از این سه اولویت باشد. و سخنرانی با هر هزینه ای که برای ایشان پرداخت شود یکی از این سه مورد نیست.

این کار ریچارد  یعنی تمرکز…

سه اولویت استراتژیک شما چه چیزهایی هستند و حاضرید برای دستیابی به آنها به چه چیزهای  درخشان دیگری نه ،بگویید. بدون توجه به اینکه چقدر آنها جذاب و عالی هستند. فقط تمرکز خودتان را  روی اولویت هایتان بگذارید.

 

اگر شما بیش از سه اولویت دارید ، در اصل شما هیچ الویتی ندارید


      اگر شما بیش از سه اولویت دارید ، در اصل شما هیچ الویتی ندارید


 

باید فکر کنید، به نتیجه برسید آن سه اولویت شما چیست.

متد وارن بافت:

انگیزشی

اول یک لیست طولانی از تمام اولویت های خود درست کنید، و تمامی اولویت های خود را بنویسید. در مرحله دوم،آن لیست را به سه اولویت مهم و اصلی خلاصه کنید. حالا مرحله سوم مرحله ای است که شهامت میخواهد، باید بقیه لیست را دور بیندازید .

هیچ وقت به جای سه اولویت آنها را به چهار یا پنج اولویت تقسیم نکنید.

اگر می خواهید خودتان را به چند چیز محدود کنید و آنها باید مهمترین و بهترین باشند.

متمرکز بودن یک چالش بزرگ در دوران ماست. همه ما درگیر عامل اصلی ضد تمرکز هستیم.

رستوران اطلاعاتی اطراف ما را احاطه کرده است، این موضوع همیشه باعث از بین رفتن زمان و توجه میشود. به عنوان مثال پست های اینستا، کامنت های مختلف، هشدارهای موبایل، پیامک های مختلف و…


                           متمرکز بودن یک چالش بزرگ در دوران ماست


جالب اینکه ما هم عاشق آنها هستیم، زیرا حواس پرتی برای ما یک نوع آرامش فراهم می کند، عطش سیری ناپذیر برای آگاهی از چیزهای جدید داریم، و ما به دنبال خواسته شدن هستیم( مثلا وقتی یک نفر، به ما پیامک میدهد، پیچ خودمان می گوییم، وای خدای من یکی منو می خواد و مورد توجه هستم،  یا  یا در اینستا یک پست میگذاریم و وقتی لایک می گیریم می گوییم: آخ جون من لایک گرفتم)

 

به نظر شما به طور میانگین، در طول روز چقدر حواسمان پرت می شود؟

هر سه دقیقه یک بار، و مجدداً یازده دقیقه طول میکشد،تا تمرکزمان را دوباره بدست آوریم.

اغلب آدمها معمولاً هیچ وقت وارد، حالت تمرکز نمی شوند.

شما باید از واکنش نشان دادن دور شوید. یکی از دلایلی که ما در طول روز تمرکزمان را از دست می‌دهیم، این است که نسبت به برنامه افراد مختلف واکنش نشان می دهیم.به یک پیامک واکنش نشان می دهیم.به یک ایمیل واکنش نشان می دهیم. به یک ضربه به در واکنش نشان می دهیم، و در واقع به همه چیز واکنش نشان می دهیم. دلیلش این است که شما بدون آنکه هیچ چیزی در برنامه روزانه خود داشته باشید، وارد دفتر کار خود می شوید و در تمام طول روز مشغول به کار هستید. در اصل کاری انجام نمی دهید، باید از واکنش دادن دور شوید و به خلق کردن برسید.

۲۸% از خلق نتیجه  به خاطر چند کاره بودن تلف می شود.

چند کاره نباشید:

هیچ چیزی به نام چند کاره  بودن، وجود ندارد و بیشتر مردم توانایی خودشان را به خاطر تمرکز کردن از دست میدهند.

شما در واقع از نظر شناختی نمی توانید چند کار را همزمان با هم انجام دهید.

شما نمی توانید در یک لحظه هم به تلفنان پاسخ دهید و هم یک ایمیل را با دقت بخوانید. کاری که شما انجام میدهید حرکت بین این  دو کار است.

کاری که شما انجام می دهید، چند کار هم زمان نیست، بلکه تغییر دادن کارهاست.

چند راه برای ارتقای عملکرد:

تمرکز، مهارتی است که برای هر موفقیتی به آن نیاز داریم. اگر یاد بگیرید توجه تان را کنترل کنید، در نهایت می توانید زندگی خودتان را کنترل کنید.تمرکز مثل یک عضله است، که می تواند با تمرین قوی شود. شما باید آن را زیر فشار و استرس شدید بگذارید و سپس به آن استراحت بدهید.

فرمولش این است: استرس شدید+ سپس استراحت

برای خود حباب سکوت بسازید( وقفه خلق نتیجه)، این روش به دنبال کسب تمرکز بالا است.

در این متد چیزی به نام جلسه مسدود شده ،ایجاد میشود که ۹۰ دقیقه طول میکشد.

۱ _حباب سکوت بسازید: به این معنا که ۹۰ دقیقه ، نباید حواستان پرت شود.( تلفن خاموش، کامپیوتر خاموش ، وای فای خاموش  و بر روی در اتاق یک علامت وارد نشوید بگذارید و خلاصه هر چیزی که حواستان را پرت می کند)

حتی اگر یک لحظه از این حالت بیرون بیایید باعث می‌شود ،حالت تمرکز شما از بین برود. و می دانید که یازده دقیقه زمان لازم است تا شما باز دوباره بتوانید تمرکز کنید، و این می تواند نتیجه را نابود کند.

۲_یک ساعت  شمارش معکوس داشته باشید. قبل از این تمرین استراحت کافی کرده باشید.

موفقیت را به یک عادت تبدیل کنید:

موفقیت با تمرین دائمی به دست می آید. جان مکسول میگویید: راز موفقیت شما در کارهای روتین زندگی‌تان پیدا میشود.

دو بخش از شبانه روز شما وجود دارد، که می‌توانید، به طور کامل آن را کنترل کنید. اول زمانی است که از خواب بیدار می شوید، و دوم وقتی است که به تخت خواب می روید تا بخوابید. برنامه ریزی بین این دو ناقص است و انسجام ندارد.


راز موفقیت شما در کارهای روتین زندگی‌تان پیدا میشود.


مزیت این دو بخش از شبانه روزتان، برخلاف ساعت های دیگر این است که می توانید آن را کنترل کنید. بنابراین شما باید، مهمترین عادت‌ها، علایق و کارهای روتین خود را در تخت خواب ساماندهی کنید، تا کار شما را به مسیری ببرند که می خواهید.

 

بهترین شانس برای تمرین تمرکز ۹۰ دقیقه‌ای، صبح زود تا قبل از ۸ صبح می باشد. در آن موقعیت هنوز دنیا خواب است ، آدم ها بیدار نشدند، آنها هنوز با ایمیل ها و پیامک ها به شما حمله نکردند، کسی هم در نمیزند، شما قبل از ۸ صبح می‌توانید بیشتر از کاری که اغلب افراد در تمام طول روز انجام می دهند بهره وری داشته باشید .

قبل از خواب، برنامه ی فردا را برای خودتان تنظیم کنید. قبل از خواب به چیزهای خوب فکر کنید و با آرامش بخوابید.

آیا میدانید بدترین کاری که می شود قبل از خواب انجام داد چیست؟

اینکه  خبر بخوانید، بعضی افراد قبل از خواب اخبار می بینند و می خوابند.  ذهن آنها پ ر از مرگ و جنایت می شود. شما قبل از خواب  باید برای ذهن خود یک چیز مثبت پیدا کنید.تا در ۸ ساعت بعد روی آن چیز مثبت متمرکز شوید.

 

سه هدف اصلی خودتان را  مشخص کنید:

 

سه هدف حیاتی خود را پیدا کنید و آن را مورد بررسی قرار دهید. آنها رفتار ها و اهداف حیاتی شما هستند. در نهایت به ارتقا های حیاتی فکر کنید.

شما چطور می خواهید روی چند چیزی که برای تان مهم است تمرکز کنید تا بتوانید پیشرفت کنید.؟

خیلی  از افراد در مسیر توسعه اشتباهاتی انجام می‌دهند که ،موفقیت شان را به تعویق می‌اندازد.

یکی از آن اشتباهات این است که،  ما باید کمتر یاد بگیریم. چون دئم در حال  دریافت اطلاعات مختلف هسیم .بدون اینکه هیچ کدام از آنها را انجام دهیم.

 

یکی دیگر اینکه باید،بیشترمطالعه ی دقیق داشته باشیم،تا اینکه موضوعات را سریع و سرسری یاد بگیریم.

 

برنامه توسعه شخصی:

اول هدف خودتان را انتخاب کنید،( قبلا گفته شده است که سه هدف اصلی خود را مشخص کنید) و  ببیند مهارت مورد نیاز برای رسیدن به آن هدف چیست.

بعد از مشخص شدن آن مهارت، روی  آن متمرکز شوید.بعد به سراغ ۵ کتاب برتر بروید که درباره آن مهارت نوشته شده است. و در یک سمینار که درباره آن مهارت است شرکت کنید.

زمانی که در حال رانندگی هستید،  به جای اینکه به رادیو وموسیقی گوش دهید ، به سی دی های آموزشی گوش دهید.

روی توسعه ی مهارت هایتان سرمایه گذاری کنید:

همه ی ما  این این قانون قدیمی را میدانیم که میگوید:۱۰ درصد از پول تان را ذخیره کنید تا به افراد دیگر کمک کنید. این خیلی خوب است. اما ۱۰ درصد  دیگر از پولتان را بردارید و به خودتان کمک کنید.

انگیزشی

 

قبل از اینکه برنامه‌های سرمایه‌گذاری کوچک و بزرگ را پیدا کنید، قبل اینکه برنامه  باز نشستگی خودتان را بچینید و روی آنها سرمایه گذاری کنید، بهتر است روی توسعه برنامه های شخصی خودتان برنامه ریزی کنید.

جیم ران:هیچ وقت نسبت به پولی که روی توسعه شخصی خودتان سرمایه‌گذاری می‌کنید، خسیس نباشید.

 

هنر شکست خوردن:

کلید موفقیت شکست بزرگه…

 

زندگی مثل یک آونگ است، یک طرف آن درد، ناراحتی  و شکست است وطرف دیگر آن  عشق ،خوشحالی و موفقیت است.اگر شما ثابت بایستید تجربه ی درد ،رد شدن،ناراحتی یا شکست را نخواهید داشت.اما در مقابل شما هیچوقت تجربه ی  لذت ،عشق،خوشحالی یا موفقیت هم نخواهید داشت.

شما نمیتوانید همیشه زیر یک چتر زندگی کنید،باید از زیر آن بیرون بیایید.اگر همیشه زیر چتر امنتان بمانید ،اتفاقی که میفتد  این است که، یک نقطه آسایش پیدا میکنید و همان جا میمانید.چون تمایلی ندارید که به خودتان فشار و استرس وارد کنید.

راز خلق نتیجه افراد بی نهایت موفق:

۱_کاری که احمق ها انجامش میدهند را متوقف کنید ۲_فقط در چند مورد محدود متخصص شوید۳_در رقابت نسبت به دیگران تمرکز بیشتری داشته باشید ۴_از طریق پیوسته کر کردن از آنها جلو بزنید ۵_میزان پیشرفت خودتان را اندازه بگیرید ۶_در رقابت خودتان از دیگران بیشتر شکست بخورید.

 

سوالات متداول :

۱_انجام چه کارهایی را باید متوقف کنیم؟

۲_می خواهید در چه چیزی به سطح جهانی برسید؟

۳_برای جهانی شدن حاضرید چه چیزی را رها کنید تا چیزی که میخواهید را بدست آورید؟

۴_با خواندن این کتاب به چه چیزی دست پیدا میکنید؟

۵_این کتاب در زمینه تجارت نیز مهم است؟

۶_این کتاب برای چه کسانی مناسب است؟

۷_بنظرتان هر ساعت از کارتان چقدر ارزش دارد

 

درباره هانیه سخایی:

هانیه سخایی مدیر گروه هنری” بیا “می باشد. ایشان معتقد هستند که اگر بازی را ترک نکنید دیر یا زود پیروز می شوید.و همیشه این تفکر در ذهن هانیه سخایی جاری است که مرز بین بدبختی و خوشبختی تنها داشتن یک کارت کتابخانه است . این ندا در هانیه سخایی زمزمه ای مااندگار است گه یا انجام بده یا انجام نده،سعی ام را می کنم معنا ندارد !!

مدرک کارشناسی خود را در سال ۱۳۹۹ در حسابداری  از دانشگاه پیام نور اخذ نمود.ولی علاقه مند به کارهای هنری بخصوص در حوزه کتاب و کتابخوانی است .هانیه سخایی  در  این اندیشه است که چطور می توانیم همه را به کتاب خواندن علاقه مند کنیم.همیشه به این فکر می کند که چرا با وجود صدها سال پیدایش حرفه ای کتاب چرا هنوز مردم از مطالعه فرار می کنند .یک خبر خوب این است که هانیه  سخایی قصد دارد که روشی نوین در عرصه صنعت کتاب و کتابخوانی بوجود بیاورد.و گروهی از علاقه مندان به این حوزه را مدیریت می کند.

او علاقمند به تدریس و انجام پروژه های مرتبط با حوزه کتاب است و هم اکنون نیز در زمینه تولید کتاب های صوتی ،تصویری و پویا  مشغول به فعالیت می باشد. از آرزوهای هانیه سخایی  جهانی بدور از جهل و توهم دانایی  می باشد.از ویژگی های اصلی ایشان شرکت در کار گروهی است.

 

 


Warning: file_put_contents(): Only -1 of 76 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 87 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172