پنج ایده بزرگ

 1. هدف از جمله اول در تبلیغ این است که شما را مجبور به خواندن جمله دوم کند.
 2. خوانندگان شما باید آنقدر مجبور به خواندن نسخه شما شوند که تا زمانی که تمام آن را نخوانند به گونه ای که انگار از یک اسلاید لغزنده پایین آمده است ، نخوانند .
 3. کپی باید به اندازه کافی طولانی باشد تا موارد ضروری را پوشش دهد اما به اندازه کافی کوتاه باشد تا جالب باشد.
 4. سوالات مشتری احتمالی خود را پیش بینی کنید و به آنها طوری پاسخ دهید که گویی از شما به صورت حضوری می پرسند.
 5. فروش دارویی بسیار ساده تر از فروش داروهای پیشگیرانه است.

کتاب راهنمای نسخه نویسی Adweek توسط Joseph Sugarman Summary

بدیهیات

 1. کپی نویسی یک فرایند ذهنی است. اجرای موفقیت آمیز آن نشان دهنده مجموع تجربیات شما ، دانش خاص شما و توانایی شما در پردازش ذهنی آن اطلاعات و انتقال آن بر روی یک کاغذ به منظور فروش محصول یا خدمات است.
 2. همه عناصر در تبلیغات در درجه اول برای انجام یک کار و فقط یک چیز طراحی شده اند: شما را مجبور به خواندن اولین جمله از نسخه می کند.
 3. تنها هدف جمله اول در تبلیغ این است که شما را مجبور به خواندن جمله دوم کند.
 4. طرح بندی آگهی شما و چند پاراگراف اول آگهی شما باید محیط خریدی را ایجاد کنند که بیشترین فروش را برای فروش محصول یا خدمات شما ایجاد می کند.
 5. هنگام خواندن نسخه خود ، خواننده را وادار به گفتن بله و هماهنگ با اظهارات دقیق و صادق خود کنید.
 6. خوانندگان شما باید آنقدر مجبور به خواندن نسخه شما شوند که تا زمانی که تمام آن را نخوانند به گونه ای که انگار از یک اسلاید لغزنده پایین آمده است ، نخوانند .
 7. هنگام تلاش برای حل مشکلات ، محدودیت هایی را که واقعاً وجود ندارند فرض نکنید.
 8. نسخه را جالب نگه دارید و خواننده را از طریق قدرت کنجکاوی علاقه مند کنید.
 9. هرگز محصول یا خدمات را به فروش نرسانید. همیشه یک مفهوم بفروشید .
 10. فرآیند جوجه کشی قدرت ضمیر ناخودآگاه شما است که از تمام دانش و تجربیات خود برای حل یک مشکل خاص استفاده می کند و کارآیی آن توسط زمان ، جهت گیری خلاق ، محیط و نفس منعکس می شود.          
 11. کپی باید به اندازه کافی طولانی باشد تا باعث شود خواننده اقدامی را که درخواست می کنید انجام دهد.
 12. هر ارتباطی باید شخصی باشد ، از نویسنده گرفته تا گیرنده ، صرف نظر از رسانه مورد استفاده.
 13. ایده های ارائه شده در نسخه شما باید به شیوه ای منطقی جریان داشته باشند و سوالات مشتری احتمالی خود را پیش بینی کرده و به آنها به گونه ای پاسخ دهند که گویی سوالات به صورت رو در رو مطرح شده اند.          
 14. در فرآیند ویرایش ، شما نسخه خود را اصلاح می کنید تا دقیقاً همان چیزی را که می خواهید با کمترین کلمات بیان کنید ، بیان کنید.                
 15. فروش دارویی بسیار ساده تر از فروش داروی پیشگیرانه است مگر اینکه پیشگیرانه به عنوان درمان تلقی شود یا جنبه های درمانی پیشگیرانه مورد تأکید قرار نگیرد.

دانش عمومی

“بهترین نویسندگان کپی در جهان کسانی هستند که در مورد زندگی کنجکاو هستند ، مطالب زیادی می خوانند ، سرگرمی های زیادی دارند ، سفر را دوست دارند ، علایق گوناگونی دارند ، اغلب مهارت های زیادی را فرا می گیرند ، خسته می شوند و سپس به دنبال مهارت های دیگری برای تسلط هستند . ”

” تشنگی برای دانش ، کنجکاوی فوق العاده در مورد زندگی ، تجربیات فراوان و نترسیدن از کار ، مهمترین مدارک برای یک کپی رایتر خوب است.”

ادوین لند ، مخترع دوربین پولاروید ، یکبار گفت: “اشتباه یک مزیت آینده است که ارزش کامل آن هنوز مشخص نیست.”

“یکی از مهمترین کلیدها در نگارش نسخه و مفهوم سازی ، توانایی ارتباط مفاهیم کاملاً متفاوت برای ایجاد یک مفهوم جدید است. 

Sugarman می گوید یکی دیگر از عواملی که باعث ایجاد یک نویسنده کپی عالی می شود ، تجربه اداره شرکت شما و مسئولیت هر کلمه ای است که می نویسید .

دانش خاص

Sugarman می گوید ، شما باید در یک محصول ، خدمات یا هر چیزی که درباره آن می نویسید متخصص شوید تا بتوانید یک کپی رایتر موثر باشید. “متخصص شدن به این معنی است که در مورد یک محصول به اندازه کافی اطلاعات کافی کسب کنید تا بتوانید اطلاعات خاصی را بدست آورید تا بتوانید ماهیت واقعی آنچه را که می خواهید بفروشید بفهمید.”

شما همچنین باید با جمع آوری اطلاعات خاصی که به آنها می فروشید ، متخصص شوید که مشتری شما کیست .                

“هر محصولی دارای ماهیتی است که هنگام ایجاد یک مفهوم بازاریابی در پشت آن محصول باید بدانید که موفق هستید.”

داشتن اطلاعات خاصی که در مورد آنها می فروشید ، تفاوت چشمگیری در توانایی شما در انتقال افکار خود در نسخه شما ایجاد می کند.             

اولین جمله

اولین جمله شما به دلیل طول کوتاه و سهولت خواندن باید قانع کننده باشد. بدون کلمات چند هجایی طولانی. آن را کوتاه ، شیرین و تقریباً ناقص نگه دارید تا خواننده مجبور شود جمله بعدی را بخواند.

“هدف از جمله اول این است که شما را مجبور به خواندن جمله دوم کند.”             

ایجاد محیط خرید مناسب

“نسخه شما باید مشتری را در یک محیط آرام خرید قرار دهد.”

در اینجا چگونه Sugarman محیط خرید را توضیح می دهد ،

شما به عنوان نویسنده بازاریابی مستقیم ، کنترل محیط را در دست دارید. محیطی که انتخاب می کنید هم در عناصر گرافیکی و هم در کپی ایجاد می شود ، اما به ویژه در کپی – با نحوه بیان کلمات ، انتخاب کلمات و میزان صداقت که منتقل می کنید.             

با خواننده طنین انداز می شود

“شما باید خواننده آینده را مجبور کنید که بله را بگوید. شما باید اظهاراتی صادقانه و باورپذیر داشته باشید. از مشتری بخواهید که با سر تکان مثبت دهد و با شما موافق باشد. خواننده خود را مجبور کنید تا بگوید “بله”. ”                                   

دانه های کنجکاوی

یکی از راه های افزایش خوانندگان ، استفاده از نظریه ای است که شکرمن آن را بذر کنجکاوی می نامد . اینجوری پیش میره در پایان یک پاراگراف ، او اغلب یک جمله بسیار کوتاه قرار می دهد که دلایلی را برای خواننده برای خواندن پاراگراف بعدی ارائه می دهد. او از جملاتی مانند:

 • اما موارد بیشتری وجود دارد
 • پس ادامه مطلب را بخوانید.
 • اما من به همین جا بسنده نکردم.
 • بگذار توضیح بدهم.
 • اکنون بخش خوب فرا می رسد.

این دانه های کنجکاوی باعث می شود که ناخودآگاه به خواندن ادامه دهید حتی اگر در نقطه ای از کپی باشید که سرعت کپی کند است. (توجه از سام: اینها به عنوان تیپ سطل نیز شناخته می شوند .)

کپی به عنوان احساس

اصول احساسات:

 1. هر کلمه دارای یک احساس مرتبط با آن است و داستانی را روایت می کند.
 2. هر تبلیغ خوب یک ریزش احساسی از کلمات ، احساسات و برداشت ها است.
 3. شما بر اساس احساسات می فروشید ، اما خرید را با منطق توجیه می کنید .

“اغلب ، یک عبارت یا جمله یا حتی یک فرض لازم نیست از نظر منطقی درست باشد. تا زمانی که پیام را از نظر احساسی منتقل می کند ، نه تنها کار را انجام می دهد ، بلکه آن را موثرتر از پیام منطقی انجام می دهد. “

جان کاپلز ، بازاریاب افسانه ای مستقیم ، کلمه تعمیر را به کلمه fix تغییر داد و در پاسخ شاهد ۲۰ درصد افزایش بود.

فروش مفهوم ، نه محصول              

“اگر تبلیغات شما فقط محصول را می فروشد ، مراقب باشید. شما به یک مفهوم نیاز دارید. اگر به یک مفهوم منحصر به فرد رسیده اید ، فوق العاده است. شما خیلی بهتر عمل خواهید کرد. ”

“گاهی اوقات تغییر قیمت یک محصول می تواند مفهوم آن را به طرز چشمگیری تغییر دهد.”

“اولین کار یک آژانس تبلیغاتی این است که به محصول خود از هر نظر قابل تصور نگاه کند: رو به جلو ، عقب ، پهلو ، وارونه ، داخل به بیرون. زیرا جایی ، درست در همان محصول ، درامی نهفته است که آن را به افرادی که آن را می خواهند می فروشد. “

فرآیند جوجه کشی

Sugarman در مورد روند جوجه کشی ،

فرآیند جوجه کشی قدرت ضمیر ناخودآگاه شما است که از تمام دانش و تجربیات خود برای حل یک مشکل خاص استفاده می کند و کارایی آن توسط زمان ، جهت گیری خلاق ، محیط و نفس منعکس می شود.

“از کار خود استراحت کنید و در حالی که مغز شما در جوجه کشی قرار دارد ، کاری دلپذیر انجام دهید.”              

چقدر باید کپی بنویسید؟

“اگر خواننده اقدامی را که شما درخواست می کنید انجام دهد ، هرگز طولانی نمی شود.”

“کپی مانند دامن زن است. باید به اندازه کافی طولانی باشد تا موارد ضروری را پوشش دهد اما به اندازه کافی کوتاه باشد تا جالب باشد. “

Sugarman توضیح می دهد که دو عامل نیاز به نسخه زیاد را افزایش می دهد:

 1. نقطه قیمت: هر چه قیمت بیشتر باشد ، برای توجیه قیمت یا ایجاد نیاز به نسخه بیشتری نیاز است. این یک قاعده کلی است مگر اینکه نقطه قیمتی یک ارزش فوق العاده تلقی شود یا نقطه قیمت پایین فاقد اعتبار باشد.         
 2. مورد غیرمعمول: هرچه محصول غیرمعمول تر باشد ، باید بیشتر آن محصول را با کاربر مرتبط کنید و بیشتر بر ایجاد محیط خرید و توضیح ویژگی های جدید محصول تمرکز کنید.

از کپی طولانی برای ایجاد محیطی که مشتری احتمالی شما را در خرید مناسب قرار می دهد استفاده کنید یا زمان لازم را برای بیان داستان کامل محصول خود در اختیار شما قرار دهد.      

هنر ارتباطات شخصی

“هر تبلیغ باید یک پیام شخصی از طرف تبلیغ کننده به مشتری باشد.”

دنباله کپی

نمودار جریان توالی کپی در یک جهت – پایین می رود.

“نکته هر یک از این بلوک های کپی این است که آنها به طور منطقی طوری قرار گرفته اند که گویی پیش بینی س nextال بعدی مورد نظر را پیش بینی می کنند – همه در محیطی که شما ایجاد کرده اید و همه منطقی در آخرین قسمت آگهی جریان دارند. شما دستور را بخواهید. “

فرآیند ویرایش

اصول ویرایش:

 1. به دنبال کلمات “آن” باشید.
 2. برای ریتم ویرایش کنید.
 3. ترکیب جملات را در نظر بگیرید.
 4. کلمات غیر ضروری را حذف کنید.
 5. افکار را طوری تنظیم کنید که بهتر جریان پیدا کنند.

عناصر کپی قدرتمند توضیح داده شده است

 • نوع حروف            
 • اولین جمله
 • جمله دوم
 • عناوین پاراگراف
 • توضیحات محصول
 • ویژگی های جدید
 • توضیح فنی
 • اعتراضات را پیش بینی کنید
 • رفع ایرادات
 • جنسیت
 • وضوح                
 • کلیشه ها      
 • ریتم
 • سرویس
 • حقایق فیزیکی
 • دوره آزمایشی
 • مقایسه قیمت
 • توصیفات              
 • قیمت
 • خلاصه پیشنهاد
 • از گفتن زیاد خودداری کنید
 • سهولت سفارش
 • درخواست سفارش کنید

“شما باید یک محصول ساده را که توسط مصرف کننده به وضوح درک می شود به شیوه ای پیچیده تر و یک محصول پیچیده تر را به روشی بسیار ساده بفروشید.”

همیشه کپی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید تمام ویژگی ها را توضیح داده اید. از خود بپرسید: “آیا من محصول را به اندازه کافی برای مشتری خود توضیح دادم؟”    

“ارائه یک توضیح فنی که ممکن است خواننده متوجه نشود نشان می دهد که ما واقعاً تحقیق خود را انجام داده ایم و اگر می گوییم خوب است ، باید خوب باشد. این اطمینان را در خریدار ایجاد می کند که او واقعاً با یک متخصص سر و کار دارد. ”               

“اگر احساس می کنید که در هنگام توصیف یک محصول ممکن است مشتری احتمالی شما اعتراض داشته باشد ، خودتان اعتراض خود را مطرح کنید.”

“همانطور که باید اعتراضات را تشخیص دهید ، این فرصت و وظیفه شما است که اعتراضات را نیز برطرف کنید. شما باید صادق باشید و راه حل های جایگزین ارائه دهید یا اعتراضات را کاملاً برطرف کنید. ”             

“مطمئن شوید که هیچ نظر جنسی یا جنسیتی وجود ندارد که باعث آزردگی هر گروهی شود و مخاطبان مورد نظر خود را بشناسید تا بتوانید با شرایط آنها ارتباط برقرار کنید.”

مهم است که تفاوتهای بین مردان و زنان را از نظر آنچه برای آنها مهم است تشخیص دهید.                

از کلیشه های واضح مانند: “این محصولی است که جهان منتظر آن بوده است” یا “این خیلی خوب است که واقعیت داشته باشد” اجتناب کنید.

“چگونه می دانید که دارید کلیشه می نویسید؟ اگر به نظر می رسد که شما در حال نوشتن نسخه تبلیغاتی معمولی هستید که ممکن است ۲۰ سال پیش توسط یک آژانس نوشته شده باشد ، این یک سرنخ است. ”          

یکی از تکنیک های ریتم استفاده از چیزی است که شوگرمن آن را سه گانه می نامد . اغلب وقتی مثالها یا ویژگیهای چیزی را ذکر می کند ، فقط از سه مورد آنها استفاده می کند. به عنوان مثال ، “من برای خرید یک چکش ، یک پیچ گوشتی و یک انبردست رفتم.”                

“اگر شما کالای گران قیمت می فروشید یا کالایی که به راحتی برای خدمات پس داده نمی شود ، باید به مساله خدمات بپردازید و سهولت آن خدمات را به مصرف کننده منتقل کنید.”                

تمام حقایق فیزیکی در مورد یک محصول را ذکر کنید وگرنه خطر کاهش پاسخ شما (مانند وزن ، ابعاد ، اندازه ، محدودیت ، سرعت و موارد مشابه) وجود دارد.

بهانه ای برای خرید نکنید و آنها نخرند.            

در صورت امکان ، مقایسه قیمت با محصول دیگر ، ارزش را در ذهن خریدار ایجاد می کند.

اگر محصول شما گران ترین محصولی است که ارائه می شود ، پیشنهاد کنید که ویژگی های بیشتر یا بهتری دارد. اگر محصول شما ارزان تر است ، روی ارزش بهتر تمرکز کنید و از مقایسه قیمت استفاده کنید.     

اگر محصول گران است و قیمت آن نیست که آن را بفروشد ، آن را پنهان نکنید. فقط کم بازی کن

شما باید به عنوان یک نویسنده کپی موثر به سوالی که توسط خواننده مطرح می شود پاسخ دهید. ”               

آنچه را که به مصرف کننده ارائه می دهید در جایی نزدیک انتهای آگهی خود خلاصه کنید.                

“همیشه سفارش را در انتهای آگهی خود درخواست کنید.”

عوامل تحریک کننده روانشناسی

 1. احساس مشارکت یا مالکیت
 2. صداقت
 3. تمامیت
 4. اعتبار
 5. ارزش و اثبات ارزش
 6. توجیه خرید
 7. طمع
 8. تأسیس مرجعیت
 9. محکومیت رضایت
 10. ماهیت محصول
 11. چشم انداز طبیعت
 12. مدهای فعلی
 13. زمان سنجی                
 14. ربط دادن
 15. ثبات
 16. هماهنگ کردن
 17. تمایل به تعلق داشتن          
 18. تمایل به جمع آوری
 19. کنجکاوی
 20. حس فوریت                
 21. ترس                
 22. ارضاء فوری                
 23. انحصار ، نادر بودن یا منحصر به فرد بودن             
 24. سادگی   
 25. روابط انسانی
 26. قصه گویی
 27. نامزدی ذهنی
 28. گناه                
 29. اختصاصی        
 30. آشنایی                
 31. امید

در همه تبلیغات خود ، Sugarman سعی می کند مشتریان را تصور کند که محصول من را در دست دارند یا از آن استفاده می کنند. این دستگاه به عنوان دستگاه مشارکت شناخته می شود .

شوگرمن توضیح می دهد ،

در مقاله نویسی خود ، به خوانندگان خود اجازه دهید در مسیری با شما قدم بزنند یا اجازه دهید از طریق بینی شما بوی خوش را احساس کنند یا اجازه دهید برخی از احساساتی را که احساس می کنید با ایجاد یک تصویر ذهنی از توصیف خود تجربه کنند.                

اعتبار تحت تأثیر محیطی است که تبلیغات خود را در آن قرار می دهید.

“با قرار دادن محصول خود و مقایسه آن با دیگران یا اثبات ارزش چیزی حتی اگر ارزش آن ظاهر نباشد ، شما منطقی را ارائه می دهید که مشتری می تواند با آن خرید را توجیه کند.”

آموزش خواننده به ارزش ذاتی محصول شما معادل کاهش قیمت آن است.

“در جایی از تبلیغات خود ، باید هر گونه اعتراضی را با ارائه توجیهی برای خریدار برطرف کنید. گاهی اوقات فقط می گوید: “شما لیاقت آن را دارید.” و سایر مواقع ممکن است مجبور باشید آن را از نظر پس انداز (قیمت فقط یکبار) ، دلایل سلامتی (محافظت از چشم شما) ، تشخیص (مردان زندگی شما از ظاهر شما لذت خواهند برد) توجیه کنید. یا ده ها دلیل دیگر بر اساس خواسته ها و نیازهای مشتری احتمالی شما. “

“هرچه قیمت بیشتر باشد ، نیاز به توجیه خرید بیشتر است. هر چه قیمت کمتر باشد یا قیمت بیشتر نشان دهد ، کمتر باید خرید را توجیه کنید. “

حرص و طمع به شکل جذب معامله یک عامل انگیزشی بسیار قوی است. “

“قیمت بسیار پایین ممکن است اعتبار شما را کاهش دهد مگر اینکه قیمت پایین را توجیه کنید.”             

“ایجاد اقتدار شما کاری است که باید در هر تبلیغ صرف نظر از بزرگ یا کوچک بودن شما انجام شود.”                

اعتقاد به رضایت مطلوب باید اعتراض را برانگیزد و آن را برطرف کند ، اما در حل آن از آنچه مردم انتظار دارند فراتر رود.      

هر محصولی دارای شخصیت منحصر به فرد خود ، ماهیت منحصر به فرد خود است و تشخیص آن با شماست. به عنوان مثال ، ماهیت یک اسباب بازی این است که یک بازی سرگرم کننده است.

عقل سلیم تنها چیزی است که شما برای درک و درک ماهیت یک محصول نیاز دارید.                                

“این مشتری دارای نیازهای عاطفی اساسی است که محصول یا خدمات شما صرف نظر از اینکه محصول شما چقدر پیچیده یا ساده است حل خواهد شد. این نیازهای احساسی را بررسی کنید. از منظر احساسات است که به اصل انگیزه مشتری احتمالی خود می رسید. و از این اصل است که شما تمام سرنخ های مورد نیاز خود را برای کشف راهی به قلب و روح آن مشتری و سرانجام به دفترچه جیب وی بدست خواهید آورد. “

“از مد روز فعلی آگاه باشید تا بتوانید داغترین دسته بندی محصولات و همچنین زبان جدید زمان ما را تعیین کنید. شما می خواهید آنها را بشناسید و با آنها هماهنگ شوید. ”      

پیوند دادن این تکنیک است که آنچه مصرف کننده قبلاً می داند و می فهمد را با آنچه شما می فروشید ارتباط دهید تا درک و ارتباط محصول جدید آسان شود.

هر زمان که Sugarman محصول جدید یا ویژگی منحصر به فرد یک مفهوم جدید را بفروشد ، از پیوند دادن استفاده می کند. او آنچه را که برای مشتری آشنا است می گیرد ، به چیزی که به ما می فروشد ربط می دهد و پلی در ذهن jis prospect ایجاد می کند. به دلیل این پیوند ، مشتری برای درک محصول جدید باید خیلی کمتر فکر کند. ارتباط محصول با نیازهای مشتری راحت تر است.

“معمولاً محصولات به سادگی نسخه های بهبود یافته از محصولات فروخته شده قبلی هستند. برای توضیح تفاوت ها ، باید محصول قدیمی را به نسخه جدید مرتبط کنید. “

“مهمترین کاری که می توانید برای تبدیل مشتری احتمالی به مشتری انجام دهید این است که متعهد شدن به مشتری را بدون توجه به میزان خرید آن بسیار آسان کنید. بنابراین ضروری است که تعهد ساده ، کوچک و منطبق با نیازهای مشتری باشد. “

“مهم است که محصول شما با نیازهای مشتری شما هماهنگ باشد یا آنها را برآورده کند. اگر اینطور نیست ، این به شما بستگی دارد که چگونه آن را تغییر دهید.               

هنگام فروش ، چه به صورت چاپی ، چه در تلویزیون یا اینترنت ، تشخیص دهید که بخش بسیار زیادی از مردم وجود دارند که به هر دلیلی ، نیاز عاطفی به جمع آوری مجموعه ای از محصولات مشابه دارند. این محصولات شادی و رضایت زیادی را به همراه دارند و در برخی موارد مفید هستند. ”                

اگر Sugarman مجبور باشد یکی از دلایل اصلی روانی را انتخاب کند که باعث می شود بازاریابی مستقیم امروز بسیار موفق باشد ، این کنجکاوی خواهد بود .

مفهوم انحصاری بودن ، نادر بودن یا منحصر به فرد این است که به مشتریان اجازه دهید در صورت خرید محصول خاصی احساس کنند که خاص هستند – آنها متعلق به گروه بسیار کوچکی هستند که می توانند به دلیل داشتن این کالای بسیار محدود به آن حسادت کنند.

“یکی از جذابیت های یک کالای انحصاری امکان ارزش اضافی آینده است که با محدود کردن تیراژ آن محصول دلالت می کند.”   

“هنگام نوشتن نسخه برای محصول خود ، به استفاده از چند داستان که ممکن است برای مشتری شما جالب باشد و در فروش محصول خود کمک کنید فکر کنید.”

“هرچه ذهن باید بیشتر تلاش کند تا به نتیجه ای برسد که در نهایت با موفقیت به آن می رسد ، تجربه مثبت تر ، لذت بخش تر یا تحریک کننده است.”

“هر چیزی که باعث می شود ذهن سخت کار کند تا به نتیجه برسد ، تأثیر مثبت ، لذت بخش یا تحریک کننده ای بر مغز ایجاد می کند.”             

“هنگام استفاده از محرک روانی امید ، باید از دام ادعای خاصی که قابل اندازه گیری یا تضمین است ، جلوگیری کنید. شما می خواهید بدون هیچ گونه وعده ای در مورد نتیجه دقیق ، به آنچه محصول برای آن استفاده می شود اشاره کنید. “

فروش یک درمان ، نه پیشگیری

“کلید بازاریابی موفقیت آمیز محصولات خاص در ماهیت آن محصول و نحوه مشاهده آن محصول در بازار نهفته است. اصل راهنما را می توان بسیار واضح خلاصه کرد: همیشه دارو را بفروشید و از پیشگیری از فروش اجتناب کنید. “

سطح نوشتاری خود را رتبه بندی کنید

وضوح یکی از مهمترین عوامل در نوشتن کپی است. طول جملات را تغییر دهید و در صورت نیاز از کلمات سه هجا استفاده کنید و متوجه شوید که هر مخاطبی متفاوت است.

هفت قدم برای نوشتن یک کپی عالی

 1. در محصول یا خدماتی که قصد فروش آن را دارید ، متخصص شوید            
 2. چشم انداز خود را بشناسید        
 3. عنوان و عنوان فرعی خود را بنویسید               
 4. کپی را بنویسید               
 5. نسخه خود را ویرایش کنید                
 6. جوجه کشی                
 7. آخرین نگاه را به نسخه خود بیندازید