کتاب در سه جمله

  1. به گفته وریلو ، اشتباه شماره یک کارآفرینان این است که کسب و کاری را بسازند که بیش از حد به آنها متکی است.
  2. این یک مشکل است زیرا وقتی زمان فروش فرا می رسد ، خریداران اطمینان ندارند که شرکت می تواند به تنهایی – حتی اگر سودآور باشد – بایستد.
  3. با این حال ، با پیروی از سه معیار – قابل آموزش ، ارزشمند ، قابل تکرار – می توانید یک تجارت را قابل فروش کنید.

پنج ایده بزرگ

  1. همیشه باید شرکتی را طوری اداره کنید که گویی برای همیشه دوام خواهد داشت.
  2. بهترین مشاغل قابل فروش هستند – حتی اگر قصد ندارید به زودی پول نقد یا عقب نشینی کنید.
  3. هنگامی که تجارت شما بدون شما راه اندازی شد ، دارایی ارزشمندی خواهید داشت.
  4. اگر تمرکز خود را بر انجام یک کار خوب و استخدام متخصصان در آن زمینه بگذارید ، کیفیت کار شما بهبود می یابد و از رقبای خود متمایز می شوید.
  5. اطمینان حاصل کنید که هیچ مشتری بیش از ۱۵ درصد از درآمد شما را تشکیل نمی دهد.

ساخته شده برای فروش خلاصه

شما همیشه باید شرکتی را به گونه ای اداره کنید که گویی برای همیشه دوام خواهد داشت و در عین حال باید مدام در تلاش باشید تا ارزش آن را به حداکثر برسانید و کیفیتی را ایجاد کنید که به شما امکان می دهد هر لحظه با بالاترین قیمتی که خریداران برای مشاغل شما پرداخت می کنند به فروش برسد.

بهترین مشاغل قابل فروش هستند و افراد مشاغل هوشمند معتقدند که شما باید شرکتی را بسازید که به فروش برسد ، حتی اگر به هیچ وجه قصد نقد کردن یا عقب نشینی به این زودی را ندارید.

هنگامی که تجارت شما بدون شما راه اندازی شد ، دارایی ارزشمندی – قابل فروش – خواهید داشت.

تعمیم ندهید ؛ تخصص اگر تمرکز خود را بر انجام یک کار خوب و استخدام متخصصان در آن زمینه بگذارید ، کیفیت کار شما بهبود می یابد و از رقبای خود متمایز می شوید.

اتکای بیش از حد به یک مشتری خطرناک است و خریداران بالقوه را خاموش می کند. اطمینان حاصل کنید که هیچ مشتری بیش از ۱۵ درصد از درآمد شما را تشکیل نمی دهد.

برخورداری از یک فرایند ، سهولت کار را آسان تر می کند و شما را در کنترل خود قرار می دهد. در مورد آنچه می فروشید واضح باشید و مشتریان احتمالی بیشتر محصول شما را خریداری خواهند کرد.

مترادف شرکت خود نشوید. اگر خریداران مطمئن نباشند که تجارت شما می تواند بدون مسئولیت شما اداره شود ، بهترین پیشنهاد خود را ارائه نمی دهند.

ما عادت کرده ایم که هزینه محصولات و خدمات را پس از ارائه آنها پرداخت کنیم.

از کشیدن پول نقد خودداری کنید. هنگامی که سرویس خود را استاندارد کردید ، از قبل هزینه بگیرید یا از صورت حساب پیشرفت برای ایجاد یک چرخه جریان نقدی مثبت استفاده کنید.

از نه گفتن به پروژه ها نترسید. با رد کارهایی که خارج از حوزه تخصص شما هستند ، ثابت کنید که در زمینه تخصص جدی هستید. هرچه بیشتر به افراد نه بگویید ، به افرادی که به محصول یا خدمات شما نیاز دارند بیشتر مراجعه می کنید.

مدتی وقت بگذارید تا بفهمید چند خط لوله احتمالاً منجر به فروش می شود. وقتی برای فروش می روید این عدد ضروری می شود زیرا به خریدار اجازه می دهد اندازه فرصت بازار را تخمین بزند.

دو فروشنده همیشه بهتر از یکی هستند. غالباً رقابتی ، نمایندگان فروش سعی می کنند از یکدیگر پیشی بگیرند. و داشتن دو نفر پرسنل به خریدار ثابت می کند که شما دارای یک مدل فروش مقیاس پذیر هستید ، نه فقط یک نماینده فروش خوب.

افرادی را استخدام کنید که در فروش محصولات مهارت دارند نه خدمات. این افراد بهتر می توانند بفهمند که محصول شما چگونه می تواند نیازهای مشتری را برآورده کند ، نه اینکه موافقت کنند که پیشنهاد شما را متناسب با خواسته مشتری انجام دهند.

بیانیه سود و زیان خود را در سالی که به یک پیشنهاد استاندارد تبدیل می شوید نادیده بگیرید ، حتی اگر این بدان معناست که شما و کارکنان شما مجبور خواهید بود در آن سال از پاداش صرف نظر کنید. تا زمانی که جریان نقدینگی شما ثابت و قوی باقی بماند ، در کوتاه ترین زمان به حالت سیاه باز خواهید گشت.

قبل از فروش شرکت خود به حداقل دو سال صورتهای مالی نیاز دارید که نشان دهنده استفاده شما از مدل پیشنهادی استاندارد باشد.

یک تیم مدیریتی ایجاد کنید و یک برنامه تشویقی بلند مدت به آنها ارائه دهید که به عملکرد و وفاداری شخصی آنها پاداش می دهد.

مشاوری را پیدا کنید که نه بزرگترین و نه کوچکترین مشتری آنها باشید. اطمینان حاصل کنید که آنها صنعت شما را می شناسند.

از مشاوری که پیشنهاد مذاکره با یک مشتری را می دهد اجتناب کنید. شما می خواهید اطمینان حاصل کنید که رقابت برای کسب و کار شما وجود دارد و از این که از مشاور خود استفاده کنید برای جلب رضایت بهترین مشتری خود اجتناب کنید.

بزرگ فکر کنید. یک طرح تجاری سه ساله بنویسید که تصویری از آنچه برای کسب و کار شما امکان پذیر است را نشان دهد. به یاد داشته باشید ، شرکتی که شما را جذب می کند منابع بیشتری برای سرعت بخشیدن به رشد خود در اختیار شما قرار می دهد.

اگر می خواهید یک تجارت قابل فروش و محصول محور باشید ، باید از زبان یک شرکت استفاده کنید. کلماتی مانند “مشتریان” را به “مشتریان” و “شرکت” را به “تجارت” تغییر دهید. وب سایت خود و ارتباطات مشتری را از هرگونه مرجعی که نشان می دهد قبلاً یک تجارت خدمات عمومی بوده اید ، حذف کنید.

گزینه های سهام را برای حفظ کارکنان اصلی پس از خرید صادر نکنید. در عوض ، از یک پاداش ساده اقامت استفاده کنید که در صورت فروش شرکت خود به اعضای تیم مدیریتی شما پاداش نقدی می دهد. پاداش را در دو یا چند قسط فقط به کسانی که اقامت دارند بپردازید تا اطمینان حاصل کنید که کارکنان کلیدی شما در دوران انتقال باقی می مانند.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/irancoac/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51