کتاب در یک جمله

 • مینیمالیسم دیجیتال یک فلسفه فناوری است که در آن زمان آنلاین خود را بر روی چند فعالیت با دقت انتخاب شده متمرکز می کنید که از چیزهایی که برای شما ارزش قائل هستید پشتیبانی می کنند.

پنج ایده بزرگ

 1. مینیمالیسم دیجیتال: «فلسفه استفاده از فناوری که در آن زمان آنلاین خود را بر تعداد کمی از فعالیت‌های به‌دقت انتخاب‌شده و بهینه‌شده متمرکز می‌کنید که به شدت از چیزهایی که برای شما ارزش قائل هستید حمایت می‌کنند، و سپس با خوشحالی همه چیز را از دست می‌دهید».
 2. Digital Declutter: تمرینی که در آن قوانین فناوری خود را تعریف می کنید، سی روز استراحت می کنید و دوباره فناوری را معرفی می کنید.
 3. محرومیت از تنهایی: حالتی که در آن زمان نزدیک به صفر را با افکار خود تنها می گذرانید و از ورودی های ذهن های دیگر فارغ هستید.
 4. پارادوکس رسانه‌های اجتماعی: رسانه‌های اجتماعی باعث می‌شوند که شما هم در ارتباط و هم احساس تنهایی، شادی و غم داشته باشید.
 5. اصل بنت: تمرینی که در آن فعالیت‌های سخت را بر مصرف غیرفعال اولویت می‌دهید، از مهارت‌ها برای تولید چیزهای ارزشمند در دنیای فیزیکی استفاده می‌کنید و به دنبال فعالیت‌هایی می‌گردید که نیاز به تعاملات اجتماعی ساختار یافته در دنیای واقعی دارند.

خلاصه مینیمالیسم دیجیتال

معرفی

نیوپورت متقاعد شده است که ما به یک فلسفه تمام عیار استفاده از فناوری نیاز داریم که ریشه در ارزش‌های عمیق شما داشته باشد، که پاسخ‌های روشنی به سؤالات مربوط به ابزارهایی که باید استفاده کنید و چگونه باید از آنها استفاده کنید، ارائه می‌کند و به همان اندازه مهم، شما را قادر می‌سازد که با اطمینان همه چیز را نادیده بگیرید.»

مسابقه تسلیحاتی دو طرفه

مردم تسلیم اکران نمی شوند زیرا تنبل هستند، بلکه به این دلیل که میلیاردها دلار سرمایه گذاری شده است تا این نتیجه اجتناب ناپذیر شود.

این ادعای نیوپورت است که بررسی “لایک” سیگار کشیدن جدید است.

اعتیاد به عنوان «شرایطی است که در آن فرد درگیر استفاده از یک ماده یا رفتاری می‌شود که اثرات پاداش‌دهنده آن، انگیزه قانع‌کننده‌ای برای پیگیری مکرر آن رفتار علی‌رغم پیامدهای زیان‌بار ایجاد می‌کند».

پس از بررسی ادبیات روانشناسی مرتبط و مصاحبه با افراد مرتبط در دنیای فناوری، نویسنده آدام آلتر کشف کرد که:

 • فن آوری های جدید ما به ویژه برای پرورش اعتیادهای رفتاری مناسب هستند. و
 • در بسیاری از موارد، این ویژگی‌های اعتیادآور فناوری‌های جدید، ویژگی‌های طراحی با دقت مهندسی شده‌اند.

شرکت های فناوری اعتیاد رفتاری را از طریق زیر تشویق می کنند:

 1. تقویت متناوب مثبت؛ و
 2. انگیزه برای تایید اجتماعی

مینیمالیسم دیجیتال: یک راه حل حداقلی

نیوپورت مینیمالیسم دیجیتال را اینگونه تعریف می کند : “فلسفه استفاده از فناوری که در آن زمان آنلاین خود را بر تعداد کمی از فعالیت های به دقت انتخاب شده و بهینه سازی شده متمرکز می کنید که به شدت از چیزهایی که برای شما ارزش قائل هستید حمایت می کنند و سپس با خوشحالی همه چیز را از دست می دهید.”

نیوپورت می نویسد: «مینیمالیست ها بدشان نمی آید چیزهای کوچک را از دست بدهند. “آنچه آنها را بسیار نگران می کند این است که چیزهای بزرگی را که قبلاً مطمئناً می دانند که زندگی خوب را خوب می کند، کاهش دهند.”

اصول مینیمالیسم دیجیتال

 • اصل شماره ۱: «مینیمالیست‌های دیجیتالی تشخیص می‌دهند که به هم ریختن زمان و توجه خود با دستگاه‌ها، برنامه‌ها و سرویس‌های بیش از حد، یک هزینه منفی کلی ایجاد می‌کند که می‌تواند مزایای کوچکی را که هر کالای جداگانه ارائه می‌کند، از بین ببرد.»
 • اصل شماره ۲: «مینیمالیست های دیجیتال معتقدند که تصمیم گیری در مورد یک فناوری خاص از چیزی پشتیبانی می کند که برای آنها ارزش قائل هستند، تنها اولین قدم است. برای استخراج واقعی مزایای بالقوه آن، لازم است به دقت در مورد نحوه استفاده آنها از این فناوری فکر کنید.
 • اصل شماره ۳: «مینیمالیست‌های دیجیتال رضایت قابل توجهی را از تعهد کلی خود به عمدی‌تر بودن در مورد نحوه تعامل با فناوری‌های جدید کسب می‌کنند. این منبع رضایت مستقل از تصمیمات خاصی است که آنها می گیرند و یکی از بزرگترین دلایلی است که مینیمالیسم برای دست اندرکارانش بسیار معنادار است.

The Digital Clutter: در حال (به سرعت) تبدیل شدن به مینیمالیست

در اینجا نحوه توصیف نیوپورت چیزی است که او آن را «فرایند دیکلتر دیجیتال» می نامد :

یک دوره سی روزه را کنار بگذارید که طی آن از فناوری های اختیاری در زندگی خود فاصله بگیرید. در طول این استراحت سی روزه، فعالیت‌ها و رفتارهایی را که به نظر شما رضایت‌بخش و معنی‌دار می‌دانید، کاوش و دوباره کشف کنید. در پایان وقفه، فناوری‌های اختیاری را مجدداً وارد زندگی خود کنید، از یک صفحه خالی شروع کنید. برای هر فناوری که مجدداً معرفی می کنید، تعیین کنید که چه ارزشی در زندگی شما دارد و به طور خاص چگونه از آن استفاده خواهید کرد تا این ارزش را به حداکثر برسانید.

سه مرحله برای فرآیند دکلتر دیجیتال وجود دارد:

مرحله ۱: قوانین فناوری خود را تعریف کنید

 • «میزان کننده دیجیتال عمدتاً بر فناوری های جدید تمرکز دارد که برنامه ها، سایت ها و ابزارهایی را که از طریق صفحه نمایش رایانه یا تلفن همراه ارائه می شوند، توصیف می کند. احتمالاً باید بازی‌های ویدیویی و پخش ویدیو را نیز در این دسته قرار دهید.»
 • «از هر یک از این فناوری‌هایی که «اختیاری» می‌دانید، سی روز استراحت کنید – به این معنی که می‌توانید بدون ایجاد آسیب یا مشکلات عمده در زندگی حرفه‌ای یا شخصی خود، از آنها فاصله بگیرید. در برخی موارد، به طور کلی از استفاده از فناوری اختیاری خودداری می کنید، در حالی که در موارد دیگر ممکن است مجموعه ای از رویه های عملیاتی را مشخص کنید که دقیقاً زمان و نحوه استفاده از فناوری را در طول فرآیند تعیین می کند. در پایان، فهرستی از فناوری‌های ممنوعه به همراه رویه‌های عملیاتی مربوطه برای شما باقی می‌ماند. این را بنویسید و در جایی قرار دهید که هر روز آن را ببینید. شفافیت در کارهایی که مجاز به انجام و ممنوعیت انجام آن در خلال شلوغی هستید، کلید موفقیت آن خواهد بود.»

مرحله ۲: یک استراحت سی روزه بگیرید

 • احتمالاً یک یا دو هفته اول از شلوغی دیجیتال خود را دشوار می بینید و با اصرار برای بررسی فن آوری هایی که مجاز به بررسی آنها نیستید مبارزه کنید. با این حال، این احساسات از بین می‌روند، و این حس سم‌زدایی در نتیجه زمانی مفید خواهد بود که زمان تصمیم‌گیری روشن در پایان بی‌نظمی فرا برسد. با این حال، هدف یک دکلتر دیجیتال صرفاً لذت بردن از زمان به دور از فناوری مزاحم نیست.
 • «در طول این فرآیند یک ماهه، باید به شدت فعالیت‌های با کیفیت بالاتر را کاوش کنید تا زمان خالی را که توسط فناوری‌های اختیاری که از آنها اجتناب می‌کنید پر کنید. این دوره باید یکی از فعالیت های سخت و آزمایش باشد. شما می‌خواهید با کشف مجدد نوع فعالیت‌هایی که رضایت واقعی را ایجاد می‌کنند، به پایان بی‌نظمی برسید، و شما را قادر می‌سازد تا با اطمینان زندگی بهتری بسازید – زندگی‌ای که در آن فناوری فقط نقش حمایتی را برای اهداف معنادارتر ایفا می‌کند.

گام سوم: فناوری را دوباره معرفی کنید

پس از معرفی مجدد تکنولوژی، از خود بپرسید:

 • آیا این فناوری مستقیماً از چیزی پشتیبانی می کند که من عمیقاً برای آن ارزش قائل هستم؟
 • آیا این فناوری بهترین راه برای پشتیبانی از این ارزش است؟
 • چگونه می‌خواهم از این فناوری در آینده برای به حداکثر رساندن ارزش آن و به حداقل رساندن مضرات آن استفاده کنم؟

برای اینکه امکان بازگشت یک فناوری اختیاری به زندگی شما در پایان دیکلتر دیجیتال فراهم شود، باید:

 • به چیزی خدمت کنید که عمیقاً برای شما ارزش قائل هستید (ارائه برخی از مزایای کافی نیست).
 • بهترین راه برای استفاده از فناوری برای ارائه این ارزش باشید (اگر اینطور نیست، آن را با چیزی بهتر جایگزین کنید). و
 • نقشی در زندگی خود داشته باشید که با رویه عملیاتی استانداردی که مشخص می کند چه زمانی و چگونه از آن استفاده کنید، محدود شده است.

زمان تنهایی را بگذرانید: وقتی تنهایی ملت را نجات داد

در فصل ۴، نیوپورت مشکلی به نام محرومیت از تنهایی را معرفی می‌کند : حالتی که در آن زمان نزدیک به صفر را با افکار خود تنها می‌گذرانید و از ورودی‌های ذهن‌های دیگر آزاد می‌شوید.

برای مبارزه با محرومیت از تنهایی، تلفن خود را در خانه بگذارید، پیاده روی طولانی داشته باشید و نامه بنویسید.

روی “پسندیدن” کلیک نکنید

هنگامی که به زمان استراحت داده می شود، مغز ما به طور پیش فرض به زندگی اجتماعی خود فکر می کند.

از دست دادن ارتباط اجتماعی همان سیستم درد فیزیکی را تحریک می کند.

رسانه های اجتماعی یا ما را تنها می کنند یا ما را شاد می کنند.

“هرچه بیشتر از رسانه های اجتماعی برای تعامل با شبکه خود استفاده کنید، زمان کمتری را به ارتباطات آفلاین اختصاص می دهید.”

هرچه بیشتر از رسانه های اجتماعی استفاده کنید، زمان کمتری را به تعامل آفلاین اختصاص می دهید، به این معنی که بیشتر احساس تنهایی و بدبختی می کنید. همانطور که نیوپورت می‌نویسد، «افزایش‌های کوچکی که از پست گذاشتن روی دیوار دوستان یا لایک کردن آخرین عکس اینستاگرام او دریافت می‌کنید، نمی‌تواند جبران خسارت بزرگی باشد که دیگر وقت خود را در دنیای واقعی با همان دوست سپری نکنید.»

به گفته نیوپورت، برای موفقیت در مینیمالیسم دیجیتال، باید با تعادل مجدد بین مکالمه روبرو شوید – ارتباطات بسیار غنی تر و پهنای باند بالاتری که برخوردهای دنیای واقعی بین انسان ها را تعریف می کند – و ارتباط – تعاملات با پهنای باند کم که زندگی اجتماعی آنلاین ما را تعریف می کند. راهی که برای شما منطقی باشد (توجه: نیوپورت تمایز فوق را از پروفسور MIT شری ترکل وام گرفته است.)

نیوپورت توضیح می دهد،

فلسفه ارتباطات مکالمه محور استدلال می کند که مکالمه تنها شکل تعامل است که به نوعی برای حفظ یک رابطه به حساب می آید. این مکالمه می‌تواند به شکل یک جلسه رو در رو باشد، یا می‌تواند یک چت ویدیویی یا تماس تلفنی باشد – به شرطی که با معیارهای شری ترکل برای درگیر کردن نشانه‌های آنالوگ ظریف، مانند لحن صدا یا صورت شما مطابقت داشته باشد. اصطلاحات. هر چیزی متنی یا غیرتعاملی – اساساً همه رسانه‌های اجتماعی، ایمیل، متن و پیام‌های فوری – به عنوان مکالمه به حساب نمی‌آیند و در عوض باید به عنوان ارتباط صرف طبقه‌بندی شوند.

برای اشتراک در ارتباطات مکالمه محور، از کلیک کردن روی دکمه «پسندیدن» یا ارسال نظر در رسانه های اجتماعی خودداری کنید، پیامک را یکپارچه کنید و ساعات اداری مکالمه را نگه دارید.

بازیابی اوقات فراغت: اوقات فراغت و زندگی خوب

“یک زندگی خوب مستلزم فعالیت هایی است که هدف دیگری جز رضایتی که خود فعالیت ایجاد می کند، وجود ندارد.”

“اگر شما شروع به حذف حواس پرتی های دیجیتالی کم ارزش از زندگی خود کنید، قبل از اینکه به طور قانع کننده ای جای خالی را که به شما کمک می کردند نادیده بگیرید پر کنید، این تجربه در بهترین حالت بی جهت ناخوشایند و در بدتر یک شکست بزرگ خواهد بود.”

برای پیروی از آنچه نیوپورت می نامد، اصل بنت:

 1. اولویت دادن به فعالیت های تقاضا بر مصرف غیرفعال؛
 2. از مهارت ها برای تولید چیزهای ارزشمند در دنیای فیزیکی استفاده کنید. و
 3. به دنبال فعالیت هایی باشید که نیاز به تعاملات اجتماعی ساختار یافته در دنیای واقعی دارند.

نیوپورت پیشنهاد می کند سعی کنید هر هفته یک مهارت جدید را در یک دوره شش هفته یاد بگیرید و به کار ببرید.

به مقاومت توجه: دیوید و جالوت ۲.۰ بپیوندید

“اقتصاد توجه” بخش تجاری را توصیف می کند که توجه مصرف کنندگان پول جمع آوری و سپس بسته بندی مجدد و فروش آن به تبلیغ کنندگان را جلب می کند.

برای پیوستن به مقاومت توجه:

 1. شبکه های اجتماعی را از گوشی خود حذف کنید؛
 2. دستگاه های خود را به رایانه های تک منظوره تبدیل کنید.
 3. از رسانه های اجتماعی مانند یک حرفه ای استفاده کنید.
 4. رسانه های کند را در آغوش بگیرید. و
 5. گوشی هوشمند خود را خنگ کنید

کتاب های ذکر شده

 • Drunk Tank Pink: و سایر نیروهای غیرمنتظره که طرز فکر، احساس و رفتار ما را شکل می دهند توسط آدام آلتر
 • مقاومت ناپذیر: ظهور فناوری اعتیاد آور و کسب و کار درگیر نگه داشتن ما توسط آدام آلتر
 • بازیابی مکالمه: قدرت گفتگو در عصر دیجیتال نوشته شری ترکل
 • والدن اثر هنری ثورو
 • چه فناوری می خواهد نوشته کوین کلی
 • چگونه در ۲۴ ساعت شبانه روز زندگی کنیم اثر آرنولد بنت
 • دست ساز: تمرکز خلاقانه در عصر حواس پرتی اثر گری روگوفسکی
 • The Attention Merchants: The Epic Scramble to Get Inside Our Heads اثر تیم وو