کتاب در یک جمله

  • Can’t Hurt Me ( من نمی توانم صدمه بزنم ) درباره این است که چگونه دیوید گوگینز با نظم و انضباط شخصی ، سختگیری ذهنی و کار سخت خود را به یکی از قوی ترین ورزشکاران آمریکا تبدیل کرد.

پنج ایده بزرگ

  1. آینه پاسخگویی
  2. فرماندار
  3. قانون ۴۰ درصد
  4. شیشه کوکی
  5. گرفتن روح

نمی تواند به من آسیب برساند خلاصه

“زمانی که فارغ التحصیل شدم ، می دانستم که اعتماد به نفسی که به دست آورده ام از یک خانواده کامل یا استعداد خدادادی ناشی نمی شود. این ناشی از پاسخگویی شخصی بود که برای من احترام به خود به ارمغان آورد و احترام به خود همیشه راهی برای پیشرفت خواهد بود. “

“تعداد کمی از مردم می دانند که احساس پایین چیست ، اما من می دانم. مثل شن روان است. شما را می گیرد ، می لرزاند و رهایش نمی کند. وقتی زندگی به این شکل است ، به راحتی می توان حرکت کرد و به انتخابهای راحت خود ادامه داد که بارها و بارها شما را می کشد. “

“شما احتمالاً در حدود ۴۰ درصد از توانایی واقعی خود زندگی می کنید.”

“هراکلیتوس ، فیلسوفی که در قرن پنجم قبل از میلاد در امپراتوری ایران متولد شد ، وقتی در مورد مردان در میدان جنگ نوشت ، درست گفت. او نوشت: “از هر صد نفر ، ده نفر حتی نباید آنجا باشند ، هشتاد نفر فقط هدف هستند ، نه نفر جنگجوی واقعی هستند ، و ما خوش شانس هستیم که آنها را داریم ، زیرا آنها نبرد را رقم می زنند. آه ، اما یکی ، یک جنگجو است … “

“از همان لحظه ای که اولین نفس را می کشید ، واجد شرایط مرگ می شوید. شما همچنین واجد شرایط برای پیدا کردن عظمت خود و تبدیل شدن به یک جنگجو هستید. اما این شما هستید که می توانید خود را برای نبرد پیش رو تجهیز کنید. “

“فقط شما می توانید بر ذهن خود تسلط داشته باشید ، این همان چیزی است که برای زندگی پررنگ و پر از موفقیت هایی که اکثر مردم فراتر از توانایی خود می دانند ، لازم است.”

“انسانها از طریق مطالعه ، عادت و داستان تغییر می کنند. از طریق داستان من ، شما خواهید آموخت که بدن و ذهن هنگامی که به حداکثر ظرفیت رانده می شوند قادر به انجام چه کاری هستند و چگونه به آنجا برسند. زیرا وقتی رانندگی می کنید ، هر آنچه در پیش رو دارید ، چه نژادپرستی ، جنسیت ، آسیب ها ، طلاق ، افسردگی ، چاقی ، تراژدی یا فقر ، سوختی برای دگردیسی شما می شود. “

“من خودم را شستشوی مغزی کردم تا احساس ناراحتی کنم. اگر باران می بارید ، من می دویدم. هر وقت برف می بارید ، ذهنم می گفت: کفش های دویدن  خود را بپوش. گاهی اوقات عصبانی می شدم و مجبور بودم در آینه حسابداری با آن برخورد کنم. اما روبرو شدن با آن آینه ، روبرو شدن با خودم ، انگیزه ای برای مبارزه با تجربیات ناراحت کننده داشت و در نتیجه ، من سخت تر شدم. سخت و مقاوم بودن به من در رسیدن به اهدافم کمک کرد. “

“همه چیز در زندگی یک بازی فکری است! هر زمان که تحت تأثیر درام های کوچک و بزرگ زندگی قرار می گیریم ، فراموش می کنیم که هر چقدر هم درد بد باشد ، هر چقدر هم شکنجه ها وحشتناک باشد ، همه چیزهای بد پایان می یابد. “

افسر فرماندهی گوگینز به او گفت:

در جامعه ای که متوسط ​​بودن اغلب استاندارد است و اغلب پاداش دارد. شیفتگی شدیدی بر مردانی وجود دارد که از متوسط ​​بودن متنفرند ، از تعریف خود در اصطلاح عادی خودداری می کنند و به دنبال فراتر رفتن از قابلیت های شناخته شده بشر هستند. این دقیقاً همان شخصی است که BUD/S باید پیدا کند. مردی که راهی برای تکمیل هر وظیفه ای در حد توان خود می یابد. مردی که با همه موانع سازگار شده و بر آن فائق می آید.

گوگینز هر شب با خود در آینه صحبت می کرد و زندگی خود را تغییر می داد.

او می نویسد،

من اهداف را تعیین کردم ، آنها را روی یادداشت های Post-It نوشتم و آنها را برچسب گذاری کردم به عنوان چیزی که اکنون آن را “آینه پاسخگویی” می نامم ، زیرا هر روز خودم را در برابر اهدافی که تعیین کرده ام مسئول می دانم. در ابتدا ، اهداف من شامل شکل دادن به ظاهر من و انجام همه کارهای من بدون نیاز به پرسش بود. […] [از آن به بعد من را سرپا نگه داشت ، و اگرچه وقتی این استراتژی به من وارد شد هنوز جوان بودم ، از آن زمان به بعد آن را برای مردم در هر مرحله از زندگی مفید می دانم.

به گفته گوگینز ، مانند خودرویی با فرماندار که سقف عملکرد خودرو را تعیین می کند ، ما نیز فرماندار داریم که مانع دستیابی به پتانسیل واقعی مان می شود.

به قول خودش ،

فرماندار ما در اعماق ذهن ما مدفون است و با هویت ما عجین شده است. می داند که ما از چه چیزی و چه کسانی را دوست داریم و از آنها متنفریم. این کل داستان زندگی ما را می خواند و به گونه ای شکل می گیرد که ما خودمان را می بینیم و دوست داریم چگونه دیده شویم. این نرم افزاری است که بازخوردهای شخصی را ارائه می دهد – به شکل درد و خستگی ، اما همچنین ترس و ناامنی ، و از همه این موارد برای تشویق ما به توقف قبل از به خطر انداختن همه این موارد استفاده می کند. اما نکته اینجاست که کنترل مطلق ندارد. بر خلاف فرماندار در موتور ، موتور ما نمی تواند ما را متوقف کند مگر اینکه ما گاو*t را خریداری کنیم و با ترک آن موافقت نکنیم.

گوگینز می نویسد که بسیاری از ما در ۴۰ درصد از توانایی واقعی خود زندگی می کنیم. تنها زمانی می توانیم از ذهن خارج شویم که به طور منظم از منطقه راحتی خود خارج شویم ، می توانیم فراتر از آن حرکت کنیم.

او می نویسد،

اکثر ما زمانی تسلیم می شویم که تنها ۴۰ درصد از حداکثر تلاش خود را کرده ایم. حتی زمانی که احساس می کنیم به حد مطلق خود رسیده ایم ، هنوز ۶۰ درصد بیشتر برای دادن داریم! […] هنگامی که می دانید واقعیت این است ، فقط به این معناست که تحمل درد خود را افزایش دهید ، هویت خود و تمام داستانهای محدود کننده خود را کنار بگذارید ، بنابراین می توانید بدون تسلیم شدن به ۶۰ درصد ، سپس ۸۰ درصد و فراتر از آن برسید. به من این را قانون ۴۰ درصد می نامم ، و دلیل قدرتمند بودن آن این است که اگر از آن پیروی کنید ، ذهن خود را به سطوح جدیدی از عملکرد و برتری در ورزش و زندگی باز می کنید و پاداش های شما بسیار عمیق تر از موفقیت مادی خواهد بود. به

قبل از خوردن شیرینی در دوران کودکی ، گوگینز همیشه وقت می گذاشت تا ابتدا آن را تحسین کند تا به عنوان تمرین قدردانی باشد. امروزه ، “شیشه کوکی” مفهومی است که او هر زمان که نیاز به یادآوری داشته باشد که کیست و چه توانایی هایی دارد ، از آن استفاده می کند.

به قول خودش ،

همه ما یک ظرف کیک در درون خود داریم ، زیرا زندگی ، همانطور که هست ، همیشه ما را آزمایش کرده است. حتی اگر در حال حاضر احساس ضعف دارید و زندگی شما را شکست می دهد ، من به شما اطمینان می دهم که می توانید به یکی دو زمان فکر کنید که بر شانس غلبه کرده و طعم موفقیت را چشیده اید. لازم نیست یک پیروزی بزرگ نیز باشد. می تواند چیز کوچکی باشد.

در سخت ترین روز از سخت ترین هفته در سخت ترین تمرینات جهان ، گوگینز مربیان خود را با ایجاد انگیزه در تیمش برای فشار بیشتر به آنها عذاب داد.

گوگینز پس از ایجاد انگیزه در خود و فشار آوردن او و تیمش به عنوان وسیله ای برای ورود به سر مربیان ، اصطلاح “گرفتن روح” را مطرح کرد.

او می نویسد،

Taking Souls بلیطی برای یافتن نیروی ذخیره خود و سوار شدن بر باد دوم است. این ابزاری است که می توانید برای پیروزی در هر مسابقه یا غلبه بر هر مانع زندگی از آن استفاده کنید. […] این یک تاکتیک است که شما بهترین کار خود را هنگام تماس با وظیفه انجام دهید. این یک بازی فکری است که شما روی خود بازی می کنید. گرفتن روح کسی به این معنی است که شما یک مزیت تاکتیکی به دست آورده اید. زندگی همه به دنبال مزایای تاکتیکی است.