Warning: file_put_contents(): Only -1 of 4 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Failed to write 200 bytes to /home/irancoac/biabook.com/wp-content/debug.log in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 70 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 62 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 79 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 81 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172
پول،پول،پول،پول،پول - بیا بوک | تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده

جمع آوری و خلاصه:هانیه سخایی

نویسنده :جان میلتون فاگ

جان میلتون فاگ

درباره نویسنده:

 

جان میلتون فاگ یک سخنران بین المللی و نویسنده بیش از دوازده کتاب و نوار از جمله بزرگترین شبکه جهانی است. وی مدیر موسس و رئیس مجله های Upline و شبکه بازاریابی شبکه ای است. وی در شارلوتسویل ، ویرجینیا زندگی می کند.

 

چکیده کتاب:

کتاب” پول، پول، پول، پول، پول” درباره پول نیست. درباره راهی برای پول درآوردن است. راهی که هم آسان است و هم سخت! آسان است برای کسانی که اهل کار کردن برای دیگران نیستند و در پی ساختن کسب و کار خود هستند و سخت است برای کسانی که قصد دارند برای دیگران کار کنند و کسب و کار دیگران را بسازند. اگر می خواهید فوری و فوتی بازاریابی شبکه ای را بشناسید، جان میلتون فاگ نویسنده کتاب، این کار را برای شما آسان کرده است.

 

خلاصه کتاب:

زمان تغییر کرده است دوره مشاغل ثابت و مادام العمر سپری شده است .هر روز شاهد اخراج بسیاری از کارگران و کارمندان هستیم .سوالی که امروز فکر جوانان ما را به خود مشغول کرده این است که:«آیا دیگر می‌توان به چتر حمایتی دولت ها اعتماد کرد، در حالی که آنها خود در هزار توی هزاره ی جدید گم شده اند؟»طرح این سوال کاملاً طبیعی است. اما دیگر نمی توانیم به سیاق پدرانمان زندگی کنیم. آنها بازماندگان دوران صنعتی هستند و ما فرزندان عصر اطلاعات !

از خصوصیات بارز این عصر، تغییر سریع و غیر منتظره آن است. که هیچ کس قادر نیست حتی آینده ی نزدیک را پیش‌بینی کند .هماهنگی با این همه تغییرات در تمامی زمینه های زندگی به افرادی مبارزه طلب و ثابت قدم نیاز دارد. تربیت چنین افرادی را دیگر نمی توان به مدارس و دانشگاه‌ها سپرد چون بارها امتحان خود را پس دارند!

در این زمانه به آموزشهای نیاز داریم که ما به ویژه فرزندانمان را برای زندگی در دنیای آینده بیمه کند! مدرسه ای که درس هایش نه به سبک دوره صنعتی و در جهت پرورش و ربات های بی فکر، بلکه به روش عصر اطلاعات، در جهت پرورش انسان هایی مبتکر و کار‌آفرین باشد: مدرسه بازاریابی شبکه ای!

بازاریابی شبکه ای به شکل یک بیزینس پردرآمد وارد کشور ما شده و به همین دلیل توجه افراد بسیار زیادی را به خود جلب کرده است؛ اما درآمد، کمترین چیزی است که می‌توان از این بیزینس جذاب انتظار داشت.چراکه ما نیز به گفته هنری فورد عقیده داریم که بیزینسی که به جز پول چیز دیگری تولید نکند همچون جسمی بی جان است .

بازاریابی شبکه ای یکی از موثرترین و اقتصادی‌ترین راه های دستیابی به مالکیت بیزینس، درآمد مستمر و استقلال مالی در عصر اینترنت است.

 

پول پول پول پول پول…

در زندگی حتماً چیزهای مهم تر از پول هم وجود دارد. درست است، وجود دارد؛ اما حقیقت دیگری هم هست:با پول کارها بهتر پیش می‌رود. همیشه همین طور بوده. هنرپیشه ی بزرگ آواز خوان ، فرانسیس آلبرت سیناترا می گفت:« من هم ورشکست بوده ام هم پولدار، ولی باور کنید پولدار بودن بهتر است» حق با او بود .

ریشه ی همه بدیها :

این گفته از انجیل را باور دارید که:« پول ریشه همه بدی هاست؟».بیشتر مردم این طور فکر می‌کنند.

اما به خاطر اصلاح این باور غلط هم که شده، آنچه را انجیل واقعا می گوید اینجا می آوریم :«عشق به پول، ریشه همه بدی هاست»


         عشق به پول، ریشه همه بدی هاست


 

مشکل خود پول نیست بلکه دیوانه ی پول بودن است که گرفتاری ها را به بار می‌آورد .

آیا قبول دارید هیچ چیزی مثل نداشتن پول کافی شما را نسبت به پول دیوانه نمیکند؟

جورج برنارد شاو در کتاب اصول انقلابیون این نکته را به طنز آورده است:« فقدان پول، ریشه همه بدی هست» فکر میکنید حق با اوست؟

انگیزشی

 

چگونه پول در می آورید؟

اینها چند تا از پاسخ های مرسوم و عامه پسند تر به این پرسش هستند:

.رفتن به دانشگاه و سپس یافتن یک شغل

.مالکیت یک بیزینس کوچک

. خرید امتیاز نمایندگی فروش

.برنده شدن در یک بخت آزمایی

اگر من جای شما بودم از میان همه انتخاب‌های بالا، روی گزینه برنده شدن در بخت آزمایی، شرط بندی می کردم! هر ماه بیش از ۲۲ میلیونر جدید در بخت آزمایی های ایالتی در سراسر آمریکا متولد می شوند.

حقیقت این است که شانس برنده شدن در یک بخت آزمایی حدود یک به ۷/۱ میلیون است.

اگرچه رفتن به دانشگاه و صاحب حرفه شدن، مالکیت بیزینس کوچک، یا خرید امتیاز نمایندگی، هر سه نسبت به برنده شدن در بخت آزمایی شانس بیشتری برای موفقیت دارند؛ اما هزینه شرکت کردن در هر کدام از این بازی‌ها هم به مراتب بیشتر از یک دلاری است که برای خرید یک بلیط بخت آزمایی می پردازید !

 

چه می شد اگر راهی وجود داشت…

چه میشد اگرراهی وجود داشت که از کاری حرفه ای و مطمئن، کسب درآمد می‌کردید که:

.پول شروع کردنش را داشتید…

. هدایت و کنترل فعالیت ها با خودتان بود…

. فرصتی بود تا رئیس خودتان باشید…

. به جز درآمد، شما را آموزش می‌داد و تربیت می‌کرد…

.قابل تکثیر بوده و پیشاپیش در مورد هزاران فرد عادی امتحانش را پس داده بود….

. هر آنچه واقعا شایستگی اش را داشتید به دست می آوردید….

. با شانس کم اما جدیت و سخت کوشی ، موفقیت‌های چشمگیر به راستی برای تان امکان‌پذیر بود.

 

و چه می شد اگر این فرصت شغلی برای همه فراهم بود؟

اگر سن ،جنسیت، تحصیلات، نژاد، مذهب، پیشینه خانوادگی، سرمایه راه اندازی و موفقیت ها و شکست های گذشته تان اصلاً اهمیتی نداشتند؟

در سال ۱۹۹۳ بیزینس خانگی در آمریکا ۳۸۲ و نیم میلیارد دلار درآمد داشته اند. امروزه در آمریکا ۳۵ میلیون بیزینس خانگی وجود دارد و هر ۱۱ ثانیه هم یکی اضافه می شود!کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند تا سال ۱۹۹۵، ۴۴ درصد از همه خانوارهای آمریکایی یک دفتر کار خانگی خواهند داشت. و چه میشد اگر شما هم جزئی از آن بودید؟

و چه میشد اگر شما هم جزئی از آن بودید؟ چه می شد برای اینکه پا روی گرده همکارتان بگذارید تا در رقابت‌های بی‌رحمانه و زد و بندهای اداری جلو بیفتید و با چنگ و دندان از هرم سازمانی بالا بروید، به آنها در راه رسیدن به پول، ترفیع و شهرت کمک می کردید؟ و تازه هرچه بیشتر به آنها کمک می کردید،خود تان هم از این مزایا بیشتر بهره‌مند می‌شدید؟

اگر همه آنچه که تاکنون خواندید حقیقتی قانونی و عملی باشد که افرادی دقیقاً هم ردیف شما این کار را قبلا انجام داده و نتیجه گرفته باشند یعنی اینکه دلیل محکمی وجود داشته باشد که این کار انجام شدنی است و حتی الان هم که در حال خواندن این متن هستید در حال انجام است آیا مایلید نگاه دقیق تری به آن بیندازیم؟

 

خوب هر چه تاکنون خواندید حقیقی و واقعی است و همانطور که میلیون ها انسان در سراسر دنیا درمی‌یابند، فروش از طریق بازاریابی شبکه ای میتواند کلید کسب درآمدی باشد که سزاوارش هستید و سبک زندگی که برایتان فراهم کند که همواره رویایش را داشتید به علاوه خیلی چیزهای دیگر.

انگیزشی

 

حرف های فروش از طریق بازاریابی شبکه ای

 

ابتدا ببینیم چه چیزی بازاریابی شبکه ای نیست:

بازاریابی شبکه ای یک طرح هرمی غیر قانونی نیست. در واقع هیچ سازمان هرمی شکل ذاتا غیر قانونی یا غیر اخلاقی نیست. هر سازمان توزیع کننده محصولات یا خدمات ، زمانی که اندازه خاصی بزرگ‌تر شود ناگریز به شکل هرم در می‌آید، هرمی با سطوح متعدد که هر چه به سمت پایین تر می رود بزرگ تر می شود. دولت ما نیز یک هرم چند سطحی است. مدارس و کلیساها نیز اینچنین هستند. تمامی بیزینس های موفق به خاطر توزیع محصولات و خدمات نهایتاً شکل یک هرم چند سطحی را به خود می‌گیرند . دکتر بلاک در ادامه خاطر نشان می کند که موضوع هرم  از اهمیت بسزایی برخوردار است:« دولت ما خدمات را به سمت پایین هرم توزیع می‌کند و ما نیز در عوض از پایین و با آراء خود به دولت قدرت و اختیار می دهیم» شرکت بازاریابی ،محصولات را به سمت پایین هرم توزیع می‌کنند و ما نیز از پایین با پول هایمان به آنها قدرت می دهیم.


           بازاریابی شبکه ای یک طرح هرمی غیر قانونی نیست


بازاریابی شبکه ای یک طرح سریع پولدار شدن نیست.

البته افرادی هم وجود دارند که در بازاریابی شبکه ای فقط به این دلیل بودن در زمان و مکان درست،سود کلانی کردند -اما این نمونه ها بسیار نادر است .

 

درآمد در بازاریابی شبکه‌ای از طریق عضو گیری نیست.

هیچ شرکت بازاریابی شبکه ای اخلاقی و قانونی به دلیل عضوگیری به اعضایش پورسانت نمی‌دهد.

در بازاریابی شبکه ای فقط بر اساس محصولاتی که می فروشید به شما پول پرداخت می شود و همچنین کارمزد هایی را هم به خاطر فروش سازمانتان دریافت می‌کنید.

 

چگونه در بازاریابی شبکه‌ای پول در می آورید؟

برای مثال به باید یک بیزینس شبکه ای را در نظر بگیریم که یک محصول مصرفی خوراکی جهت کاهش وزن تولید می کند.

البته واقعیت این است که چه محصول شما مصرفی و چه غیر مصرفی( مثل کالاهای آموزشی یا الکترونیکی) و چه خدماتی مثل خدمات مالی و خدمات مخابراتی باشد، باز هم اصول ایجاد سازمان فروش بازاریابی شبکه ای در همه موارد کاملاً یکسان است.

برای درک بهتر این موضوع فرض کنیم شما تمامی این محصولات را از طریق بیزینس بازاریابی شبکه ای تان ارائه می دهید.

 

گام اول: خودتان از محصولات استفاده کنید.

بهترین مشتری خودتان باشید.

با محصولی که واقعا ارزشمند بوده و نتایج مورد نظر شما را برآورده می سازد این کار باید آسان باشد.

وقتی که یاد گرفتید چگونه از محصولات استفاده کنید آن وقت خیلی ساده بروید و ۲ نفر را پیدا کنید که علاقه‌مند به بهره مندی از همان مزایای هستند که شما با خرید محصولات به آنها رسیدید و سپس محصولات را به آنها بفروشید.

 

گام دوم: محصولات را معرفی کنید.

حالا شما دو مشتری خرده دارید و از قضا این افراد احتمالاً غریبه هایی نیستند که شما برای فروش به آنها مجبور باشید زحمت تعداد زیادی تماس تلفنی با غریبه ها را به جان بخرید؛ بلکه افرادی هستند که از قبل آنها را می شناسید. آنها دو نفر از اعضای خانواده تان دوستانتان یا همکارانتان هستند، که محصولات را به آنها معرفی کرده اید .چرا که می دانستید آنها از محصولات خوششان آمده و از آنها استفاده خواهند کرد. این کار را دقیقا آن طوری انجام دهید که وقتی یک رستوران جدید معرکه را به تازگی یافته اید یا فیلم سینمایی جدید که دیده اید خوشتان آمده به افرادی که هنوز آنها را ندیده اند معرفی میکنید .

 

گام سوم: حمایت کردن

در گام سوم سه نفر را پیدا می کنید که مثل خود شما مشتاقند تا پول بیشتری بدست آورند، البته از طریق بیزینس پاره وقتی که می‌تواند درآمد مستمر پایداری هم ایجاد کند.

این بار هم نیازی به صحبت با غریبه ها نیست. گفتگوهای معرفی فرصت کاری را با افرادی انجام دهید که آنها را از قبل می شناسید. شاید اینجا هم مانند معرفی محصولاتتان مجبور باشید با تعدادی از افراد صحبت کنید تا اینکه سه نفر جواب مثبت داده و بخواهند این بیزینس را با شما انجام دهند.

 

آنچه در بازاریابی شبکه‌ای برایتان امکان پذیر است

 

آیا می توانید درک کنید بازاریابی شبکه ای چقدر قدرتمند و استثنایی است؟ بازاریابی شبکه ای سریع ترین روش در جهان برای توسعه یک بیزینس نوپاست! این چنین است که آن را گام بعدی در تکامل اقتصاد آزاد می نامند.

اینجا فقط اسامی تعدادی از شرکت های بین المللی و صاحب نام از میان شرکت های فورچون ۵۰۰، بورس نیویورک و داوجونز را می آوریم که هم اکنون از بازاریابی شبکه ای استفاده می کنند.

شاهد قدرت فروش و بازاریابی آنها هستند و می‌دانند آینده‌شان به آن وابسته است. مثل:ژیلت،اسپرینت، ام.سی.آی،رکسال،پرایمریکا و…

همانطور که گفتم مردم به ویژه به موسسات بزرگ دیگر اعتماد نمی کنند ما به یکدیگر اعتماد داریم .

همه ما ثروتمند به دنیا آمدیم !در کودکی تمامی جهان زیر سیطره ما بود.  هیچ چیز در برابرمان محدودیتی به حساب نمی‌آمد. اما افسوس، تقریباً همه مان یکی یکی به کمک اطرافیان خیرخواه همان باور کردیم که عاقلانه است با خودمان صادق باشیم و دنیا را آنگونه که هست ببینیم .همانگونه که همه می‌بینند.

ریچارد، کودک ۹ ساله ،که هنوز دنیای زشت فقر نتوانسته استخوانهای ذهنش را کامل خورد کند، تصمیمی جسورانه می‌گیرد و از تمام دارایی اش ،از یک دلارش می‌گذرد، تا ببیند آیا جور دیگری هم میشود دید.او بالاخره می‌بیند ومی یابد چون می بیند.

این کتاب حکایت بینا شدن دوباره یک نابینای خود خواسته است حکایت تولد دوباره ثروتمند درون .

کوزه ات  را بشکن و بحرت ببین.


                                     کوزه ات  را بشکن و بحرت ببین.


 

سوالات متداول:

۱_این کتاب برای چه کسانی مناسب است؟

۲_بازاریابی شبکه ای چیست؟

۳_چگونه پول در بیاوریم؟

۴_نگاه شما به بازاریابی چگونه است؟

۵_این کتاب در زمینه تجارت چه اهمیتی دارد؟

۶_با خواندن این کتاب درباره چه چیزی دست پیدا میکنید؟

 

درباره هانیه سخایی:

 

هانیه سخایی مدیر گروه هنری” بیا “می باشد. ایشان معتقد هستند که اگر بازی را ترک نکنید دیر یا زود پیروز می شوید.و همیشه این تفکر در ذهن هانیه سخایی جاری است که مرز بین بدبختی و خوشبختی تنها داشتن یک کارت کتابخانه است . این ندا در هانیه سخایی زمزمه ای مااندگار است گه یا انجام بده یا انجام نده،سعی ام را می کنم معنا ندارد !!

مدرک کارشناسی خود را در سال ۱۳۹۹ در حسابداری  از دانشگاه پیام نور اخذ نمود.ولی علاقه مند به کارهای هنری بخصوص در حوزه کتاب و کتابخوانی است .هانیه سخایی  در  این اندیشه است که چطور می توانیم همه را به کتاب خواندن علاقه مند کنیم.همیشه به این فکر می کند که چرا با وجود صدها سال پیدایش حرفه ای کتاب چرا هنوز مردم از مطالعه فرار می کنند .یک خبر خوب این است که هانیه  سخایی قصد دارد که روشی نوین در عرصه صنعت کتاب و کتابخوانی بوجود بیاورد.و گروهی از علاقه مندان به این حوزه را مدیریت می کند.

او علاقمند به تدریس و انجام پروژه های مرتبط با حوزه کتاب است و هم اکنون نیز در زمینه تولید کتاب های صوتی ،تصویری و پویا  مشغول به فعالیت می باشد. از آرزوهای هانیه سخایی  جهانی بدور از جهل و توهم دانایی  می باشد.از ویژگی های اصلی ایشان شرکت در کار گروهی است.


Warning: file_put_contents(): Only -1 of 76 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 87 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/irancoac/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52