جمع آوری و خلاصه: هانیه سخایی

نویسنده:گریس بانی

گریس بانی

 

درباره نویسنده:

گریس بونی نویسنده ، وبلاگ نویس و کارآفرین است. بونی ، کتاب پرفروش نیویورک تایمز ، در شرکت زنان ، را نوشت که شامل بیش از ۱۰۰ داستان درباره زنان کارآفرینی است که بر مشکلات غلبه کرده اند. وی همچنین کتاب طراحی داخلی  اسفنج در خانه را نوشت

چکیده:

کتاب وقتی زنان بخواهند ،نوشته ی گریس بانی میباشد که ما تصمیم گرفتیم ،این کتاب را در ۱۵۰ راز از این کتاب به شما ارائه کنیم.

تا انتهای این رازهای شگفت انگیز با ما همراه باشید.

خلاصه کتاب:

*راز شماره ۱: از آدمها برای  کارهایی که در آنها ضعیف هستی یا اطلاع کافی نداری استفاده کن، نکته مهم این است که لازم نیست به تنهایی همه کارهایتان را انجام دهید وقتی نیاز شد باید سراغ آدم های وارد بروی.

*راز شماره ۲: داشتن کار مستقل ریسک بزرگی است  هر روز با ابهام و ماجرا  طرف هستی اگر بلند نشوی و نجنبی هیچ اتفاقی نمی‌افتد اینکه  بدانی موفقیتت فقط به خودت بستگی دارد بعضی وقت ها باعث وحشت آدم می شود اما نباید این حال را با دنیا عوضش کنی.

 *.راز شماره ۳:هوشمندانه تر کار کن نه سخت تر.  باید همان اوایل کارتان روند را ارزیابی کنید و ببینید  به موفقیت ختم می شود یا نه چون زمان طلاست، پس سعی نکن خودت را با کاری خسته کنی که به سرانجام نمی رسد.

 *راز شماره ۴: ثبات داشته باشید و وقتی تجارت خودتان را راه اندازی میکنید باید ریسک ها و نوسانات آن را هم بپذیرید.

*راز شماره ۵: کاری را که عاشقش هستی ادامه بده،  اما کاری را که عاشقش هستی باید هم جامعه را ارتقا دهد هم مشارکت را ارتقا دهد.

*راز شماره ۶: وقتی مشغول طراحی و ساخت کار هستی، با خودت روراست باش و از داستان زندگی خود به عنوان یک منبع الهام بخش استفاده کن، تا بتوانی کاری بی نقص تحویل بدهیم و در جامعه بدرخشی.

 *راز شماره ۷:  زیرک باش، سخت کار کن، مهربان باش،  و مدام خلاقیت به خرج بده. هیچ وقت نمی توانیم بفهمیم یک غریبه چه جور آدمی است و بعدها چه تاثیری در شغل تو میگذارد، پس با احترام با آنها رفتار کن و پل های پشت سرت را خراب نکن.

 *راز شماره ۸: بیزینس تان را فقط زمان گسترش بدهید که توانسته باشید از نظر فیزیکی و عاطفی و مالی آن را به ثبات  برسانید.

*راز شماره ۹ :برنده ها همان بازنده هایی هستند که پا پس نکشیدند وقتی چیزی را میخواهی دنبالش برو تا به دستش بیاری من متعلق به توست.

*راز شماره ۱۰ :قدر خود و انرژیتان را بدانید، مهمترین چیزی که انسان دارد  همین انرژی است، که نه نمی شود ان را اندازه گرفت نه از روی آن تقلید کرد.

*راز شماره ۱۱: هرگز ناامید نشوید ،هیچ چیزی بدتر از ناامیدی زودهنگام به خاطر ترس از شکست نیست و از آن بدتر رها کردن تلاشی است که می توانست دنیای را از مرگ نجات دهد.

*راز شماره ۱۲: هر تصمیمی که  انسان می‌گیرد یک فرصت است برای یادگیری،بعضی وقت ها تصمیم ها نتیجه ای ناجور دارند شاید بتوانی اسم آن را اشتباه بگذاری ولی ترجیح بده آن را یک فرصت برای یادگیری بدانی.

*راز شماره ۱۳: چالش ها را  نوعی فرصت در نظر بگیر ، فرصت‌هایی که به تو اجازه می دهند جور دیگری فکر کنی و چیزهای جدید بسازی از آنها به عنوان یک چالش استقبال کن.

انگیزشی

 

*راز شماره ۱۴: موفقیت میراثی است که آدم بعد از مرگ از خودش به جا می‌گذارد،آیا توانسته به کسی کمک کنی؟ آیا توانسته برای بهتر شدن جامعه قدمی برداری و کاری انجام دهی؟

*راز شماره ۱۵: در راستای رویاهایت قدم بردار و در عین حال قدرزمان حال و چیزی که هستی و داری را بدان، باید از این سفر لذت ببری، زندگی کوتاه تر از آن است که لذتش را نبری.

*راز شماره ۱۶: خیلی مهم است که بدانی خود حقیقیت کیست و دوستش بداری ، بی نهایت !به او احترام بگذاری، با او دوست باشی، از او حمایت کنی، هر وقت لازم بود به او استراحت بدهی و بی چون و چرا عاشقش باشی.

*راز شماره ۱۷: سر تعهدات بمان و برایشان ارزش قائل شو.

*راز شماره ۱۸: هدف داشته باش ،  چون هر روز احساس موفقیت می کنی، و وقتی از خواب بیدار میشوی دقیقاً می دانید چه کاری را میخواهی انجام دهید.

*راز شماره ۱۹: آمادگی و شانس همیشه با هم همراه هستند ، یعنی اینکه شما هرچه در هر کاری آماده تر باشید شانس بیشتری برای موفقیت دارید.

*راز شماره ۲۰: اصل باش، سبک خودت را داشته باش و هیچ وقت فکر نکن برای موفقیت باید خود واقعی ات را تغییر بدهی ،مسیرت را انتخاب کن و تمام هم و غمت را بگذار روی رسیدن به موفقیت..

*راز شماره ۲۱: راه انداختن یک حرفه یعنی اینکه هر روز با ایمان قلبی قدم برداری، دور و برت را پر کن از آدمهایی که انرژی مثبت دارند و به سمت جلو می روند ، هیچ انسان منفی و غرغرویی را در دنیای خودت راه نده.

*راز شماره ۲۲ :کسانی که می‌خواهند یک کار خلاقانه را شروع کنند باید تا جایی که می توانند خودشان را در فرهنگ حرفه ی  خود غرق کنند.

*راز شماره ۲۳: برای شروع کارتان اول یک نگاه صادقانه به خود بیندازید و بعد به چیزهایی که برای رسیدن به موفقیت در زمینه مورد علاقه نیاز دارید.

*راز شماره ۲۴: همیشه به ما یاد داده اند که خودمان را با شرایط وفق دهیم، با همه چیز بسازیم و همرنگ جماعت بشویم، اما این درست نیست ، افکار غلبه کنید و پایتان را فراتر از این بگذارید.

*راز شماره ۲۵: شهامت داشته باش تا کارهای متفاوت انجام بدهی  و تفاوتش را به همه نشان بده.

*راز شماره ۲۶: همیشه پنجمین ایده ات را نشان بده. ایده های اولی را همه ی طراحان اول نشان می دهند ،ولی تو باید بروی سراغ ایده های عجیب و خاص، سعی کن خلاقیت پنجم، ششم یا هفتم را رو کنیم. آن موقع است که کار با ارزش و طلایی ظاهر می‌شود.

*راز شماره ۲۷: باید برای رشدت تلاش کنی، نباید فقط دور و برت را پرکنی از آدم‌های با استعدادیکه می توانی به آنها یک مسئولیت بدهی، باید آدم های درست پاک هم اطرافت باشد.

* راز شماره ۲۸: به همه چیز جواب مثبت ندهید، چون اگر این کار را زمان طولانی ادامه بدهی میشکنی ، و یادت می رود که از خودت مراقبت کنی، نه گفتن را یاد بگیر، چون خیلی قدرت دارد، وقتی بتوانی ً نهً بگویی ارزش پیدا می کنی.

 *راز شماره ۲۹: شبکه‌های اجتماعی ات را قوی کن، چون بهترین وسیله ای است که می توانی با ان مخاطبتت را تغذیه کنی،سرگرم کنی و با مهارت تبلیغات کنی.

*راز شماره ۳۰: یک سیاست( ورود عوضی ها ممنوع) برای خودت داشته باش ،هیچ کدام از کسانی که با تو کار میکنند یا استخدام شان می کنی نباید این خصلت را داشته باشند. زندگی کوتاه است و ما نباید آدم های عوضی را تحمل کنیم. تو مهربان باش: کار تو مهربانی ات را نشان میدهد.

*راز شماره ۳۱: سفر کن تا تجربه ات بیشتر شود. ما بیشتر از هر کس دیگری نیاز به دیدن داریم. اگر زندگیهای جدید و نبینیم همیشه زندگی خودمان را تکرار می کنیم. سفر رفتن تجمل نیست،  نیاز است.

*راز شماره ۳۲: شکست بخشی از زندگیست،  هر شکستی که در زندگی  سکوی پرتاب به موفقیت های بعدی می باشد.

*راز شماره ۳۳ :آدمهایی که برای خودشان حد و مرز گذاشته‌اند توانسته‌اند رشد کنند ،نه با پشت سر گذاشتن آن ها.

*  راز شماره ۳۴:  قوه تخیل بهتر از یک ابزار تیز برش می دهد.

*راز شماره ۳۵: دقت بالادرست ترین کاری است که  باید تا ابد انجام داد ،صبور باش، همیشه و در هر موقعیتی.

*راز شماره  ۳۶: برنامه خلاقیت همیشه باید ادامه دار باشد، مهم نیست زمینه خلاقیت چه باشد، همیشه برای خلق هنر موانع وحشتناکی وجود دارد، از جمله طفره رفتن، دودلی و حرف های ناامید کننده ی  دیگران، حواست باشد این حرف های ناامید کننده سرعتت را کم نکند.

*راز شماره ۳۷: هر کاری لازم است ، انجام بده تا زندگی ات ارزش زندگی کردن پیدا کند.

*راز شماره  ۳۸: وقتت را با افراد و چیزهایی که از آن لذت می بری بگذران.

*راز شماره ۳۹: ده سال طول میکشد تا بتوانی یک شبه موفق بشوی ،در زندگی چالش هایی وجود دارد که باید صبور باشی و مدام به خوئت بگویی که میتوانم انجامش دهم و در راستای آن تلاش کنی.

* راز شماره ۴۰: کارت را طوری انجام بده که لازم است، نه طوری که همه انجام میدهند.

*راز شماره ۴۱: یاد بگیر هر وقت لازم بود به خودت استراحت بدهی  و اما بعد از آن بلند شوی به تلاشت ادامه بدهی

*راز شماره ۴۲: هرروز سه چیزی را که روز قبل تجربه کرده و انجام داده ای  و از آن راضی بودی بنویس، به کاری که از آن راضی بودی بیشتر فکر کن تا ببینید چرا حس خوبی به تو داده است، راه خوبی برای شروع کردن روز پر انرژی تو است.

*راز شماره ۴۳: رابطه بین شما و افراد صادقانه باشد، اصالت بیشتر و ناخالصی کمتر.

* راز شماره ۴۴: مانندملکه برای تیمت خرج کن و از آنها همیشه حمایت کن.

*راز شماره ۴۵: راهی که می توانید در آن با خود صادق باشی و با نشاط بمانی این است که برای ابداع و الهام بخشی به درون خودت رجوع کنی نه دیگران.

*راز شماره ۴۶ :اگر از موهبت خلاقیت برخوردارهستی ،وظیفه داری آن را به کار بگیری و از آن لذب ببری و قدردانش باشی.

*راز شماره ۴۷:  هیچ وقت خودت را با دیگران مقایسه نکن، مسابقه که نیست!

*راز شماره ۴۸: هیچ وقت به حرف آنهایی که میگویند نمیتوانی گوش نده.

*راز شماره ۴۹: قبل از شروع کارت این سه سوال را از خودت بپرس ۱- چه کاری به تو لذت می دهد؟ ۲- چه کاری به تو آرامش میدهد؟  ۳- میخواهی با پولی که در می آوری چه کاری انجام دهی؟

*راز شماره ۵۰: دنیا خیلی متفاوت تر به چشم می آید،  اگر یادمان باشد که ما انرژی هستیم، نه تصویر .

*راز شماره ۵۱: روی دنیا تأثیر مثبت بگذار هرچند به چشم نیاید.

*راز شماره ۵۲: دنیا به همدلی و رابطه های واقعی و زمان هایی که برای هم نیاز دارد.

*راز شماره ۵۳: موفقیت در کار یعنی میبینی که زمین خورده اما باز هم خودت را دوست داری.

*رازشماره ۵۴: باید بپذیریم در انجام کاری حرفه ای نیستیم تا بتوانیم در آن حرفه ای شویم،تلاش کنید، سوال کنید، کتاب بخوانید، سفر کنید تا بتوانید در کارهای تان حرفه ای شوید.

*راز شماره ۵۵:یادت باشد شغل اصلی تو کارآفرینی است. اگر آن را دوست نداشته باشی یعنی شغلت را هم دوست نداری.

*راز شماره ۵۶: خودت از نظر مالی کارت را حمایت کن،بدون  اینکه از ارزش ها و رویاهایت دست بکشی.

*راز شماره ۵۷: هر وقت فرصتی پیش می‌آید آن را ول نکن،حالا چه آسان باشد چه سخت، تو از پسش برمی آی، شاید اینوسط اشتباه هم بکنی، اما از اشتباهاتت درس میگیری.

*راز شماره ۵۸: یادتان باشد حتی اگر بازنشسته هم شدید باز هم اهداف و آرزوهای تان را دنبال کنید.

*رازشماره ۵۹:دنیا به آدم هایی نیاز دارد که دیگران را هم بالا بکشد نه فقط خودشان را.

*تراز شماره ۶۰: به گفته گاندی بهترین راه برای پیدا کردن خودت این است که خودت را در خدمت کردن به دیگران گم کنی.

*شماره ۶۱: به موفقیت های بقیه توجه کن ، درس بگیر و برای خود انگیزه ایجاد کن.

*راز شماره ۶۲: هر چیزی که از نداشتن سواد بیرون می آید باید کمتر شود، دنیا به سواد بیشتر نیاز دارد.

*راز شماره ۶۳: بهترین توصیه کاری که می‌توانم به شما کنم این است، فقط شروع کن! حتی اگر ۶۰% آماده‌ای باز هم شروع کن!!!

*راز شماره ۶۴: حتی اگر میخواهی به تنهایی کار کنی، دوسه آدم متخصص را دور و برت داشته باش تا به تو کمک کنند، زیرا بیشتر از  چیزی که فکرش را بکنی به کمک نیاز پیدا خواهی کرد.

* راز شماره ۶۵: هنر زندگی این است که زمین بخوری، بررسی کنی که چرا زمین خوردی و کاری کنی که برای دیگران این اتفاق نیفتد. این باعث می شود شکست خوردنت ارزش مثبت پیدا کند .

*راز شماره  ۶۶:تا می توانی درباره راه اندازی یک تجارت مطلب بخوان، سری به کتابخانه‌ها بزن و هر کتابی که به کارت می آید بخر، چون  یک کتاب جادویی که به درد همه بخورد وجود ندارد ،به خاطر همین هم باید خیلی بگردی.

*راز شماره ۶۷:خودت را دوست داشته باش و خودت را قبول داشته باش از خلاقیت استفاده کن تا تاثیر مثبتی بر دنیای اطرافت بگذاری.

*راز شماره ۶۸: یک ضرب المثل آفریقایی می گوید، اگر می توانیم راه بروی  پس می توانی برقصی، اگر می توانی حرف بزنی پس می توانی آواز هم بخوانی.

انگیزشی

 

*راز شماره ۶۹:دلواپس  کارهای کوچک نباش، از روی ترس تصمیم نگیر و یاد بگیر چه موقع هایی بگویی نه.

*راز شماره ۷۰:موفقیت و شکست هر دو در دستهای خودمان است و با هر تصمیمی که در آن لحظه می گیریم آنها را رقم می زنیم.

*راز شماره ۷۱: وقتی کاری را شروع می کنید تنبلی را کنار بگذارید به خودتان بگویید اصلا مهم نیست چقدر افتضاح از آب در بیاید، من تمامش می کنم.

*راز شماره ۷۲: بهترینها را به دنیا بده و بدان که بهترین ها به سمتت برمیگرد.

*راز شماره ۷۳: وقتی تجارت خودت را راه می اندازید، حجم زیادی از نگرانی و کار را باید تحمل کنیم، شاید بتوان اسمش را فداکاری گذاشت اما که باید بلیط را بخری و سوار شویم.

*راز شماره ۷۴ :مردم بزرگترین ارزیاب ها هستند، محال است که تو بتوانی در آن واحد چند جا باشی و قطعاً خودت هم این را نمی خواهی، افراد شایسته را سر پست های مناسب بگذار، اینطوری کار خودت هم ساده تر می شود و  چیزهای زیادی از آنها یاد میگیری.

*راز شماره ۷۵: در مسیر هدف روزهای سختی را پیش رو داریم اما باید  دیدگاه و علاقه ات را به خود یادآوری کنی ،که چرا از اول این تصمیم را گرفتی و این کار را ادامه بدهید خیلی ها قبل از ما شروع کرده‌اند و مشکلات را پشت سر گذاشتند قوی باش و با طوفان بجنگ!!!!

*راز شماره ۷۶: بعضی ها به آدم می گویند که بهتر است آهسته حرکت کنی، اما من می خواهم به شما بگویم که سرعت بهتر از کندی است. دردسرهای زیادی دارد اما ترجیح میدهم از دهانه توپ پرتاب شونم تا از سر خمیر دندان با فشار بیرون بیایم .

*راز شماره ۷۷: تا آفتاب می تابد فرصت داری  بذرت را به کاری ، پس تا دیر نشده شروع کن.

*راز شماره ۷۸: به سفر برو حتی شده تا بلوک پایینی یا دورتر، محیطت را عوض کن برو و ببین دیگران مشغول چه کاری هستند.

*راز شماره ۷۹: یک توصیه دارم،  اگر خودت چیزی را دوست نداری دلیل نمی شود بقیه هم دوست نداشته باشند.

*راز شماره ۸۰: دنیا بیشتر به آدم هایی نیاز دارد که به افراد خلاق کمک کنند ،بیزینس های کوچک شان را شروع کنند. تعداد زیادی آدم خلاق در دنیا وجود دارد که سرشار از ایده هستند اما نه حمایت مالی دارند نه قانونی تا بتوانند کارشان را شروع کنند.

*شماره ۸۱: از فکر کردن بیش از اندازه فاصله بگیر و به خودت اجازه بده اشتباه کنی!!!

*راز شماره ۸۲:  زمان و زندگی ات فرصت بده تا رشد کنند، یک شبه نمی‌شود ره صد ساله را طی کرد.

*راز شماره ۸۳: بخوان، بخوان، خیلی بخوان، هر روز بخوان! خواندن تنها منبع تمام نشدنی است ، حتی برای کارهایی که بعد نمی خواهی انجام دهی .

*راز شماره ۸۴: همه اشتباهات به ما یک چیزی یاد می دهند، پس در واقع هیچ اشتباهی وجود ندارد، فقط درس هایی که یاد میگیریم  مهم است.

*راز شماره ۸۵: اشتباهات جزوه حقیقت زندگی هستند، ابتدا سدی جلوی ما می سازند اما بعد تبدیل به پل ترقی می شوند. همین می شود که از زندگی درس میگیریم.

*  راز شماره ۸۶: اشتباه است که میگویند از هر فرصتی استفاده کن،  انرژی ات را بگذار برای فرصتهای مناسب، اگر بخواهی  هر فرصتی را امتحان کنی هم وقتت را هدر داده ای هم انرژی ات را.

*راز شماره ۸۷: هیچ وقت محصول را به تنهایی نشان نده، همیشه کاربردش را در زندگی آدمها نشان بده.

*راز شماره ۸۸: در دنیایی که اکثرا آدم ها سعی دارند خودشان را شکل دیگران در بیاورند، دیدن زن هایی که با شجاعت خود واقعی شان می مانند آدم را سرحال می کند .

*راز شماره ۸۹: وقت هایی که به دچار تردید میشوی یا به مشکل برمیخوری ساکت شو و از خودت بپرس ،در این مرحله چه چیزی را باید یاد بگیرم ؟؟میدانم که آن سمت مشکل و تردید پیروزی قرار دارد.

*راز شماره ۹۹: برای کارهایت طوری برنامه ریزی کن که چیزهایی که دوستشان داری در آن گنجانده شود .

*راز شماره ۱۰۰: آلبرت انیشتین میگوید خلاقیت مهمتر از دانش است.

انگیزشی

 

* راز شماره ۱۰۱: برای اینکه از نظر حرفه‌ای موفق باشید باید کارهای زیادی ارائه بدهیم .

*راز شماره ۱۰۲: استفاده از خلاقیت تمامی ندارد هرچه بیشتر از آن استفاده کنید بیشتر به سمت می آید. «مایا انجلو»

*راز شماره  ۱۰۳: بدون ترس در کارت شیرجه بزن و شروع کن.

*راز شماره ۱۰۴: اگر میخواهید انجامش بدهی، همه جوره تلاشت را بکن، وگرنه اصلا شروعش نکن ،لذتش را با هیچ چیز نمی‌تواند عوض کرد.

*راز شماره ۱۰۵:وقتی کارت پر از شادی، جشن، ارتباط با دیگران، بخشش و سادگی است، در جاده موفقیت هستی.

* راز شماره ۱۰۶: موفقیت یعنی قبل از اینکه به موفقیت برسید برای دیدگاهت و ارزش هایت صداقت به خرج بدهید.

*راز شماره ۱۰۷: گاهی وقت ها اداره کردن یک کار سخت است اما اما نباید خودمان را تمام و کمال به یک چیز یک روش و یک محیط معطوف کنیم.

* راز شماره ۱۰۸: بی سرو صدا زندگی کن و با دستانت کار کن.

*راز شماره ۱۰۹: اگر می خواهی یک کاری را انجام بدهی نگذار مشغله ات  مانع آن شود حتماً برایش وقت باز کن.

*راز شماره ۱۱۰: اعتماد به نفس به اندازه شجاعت مهم نیست و اینکه واقعا شهامت داشته باشی یک کاری را انجام بدهید خیلی تو را به موفقیت نزدیکتر میکند تا اینکه حس کنی اعتماد به نفس انجام یک کاری را داری.

*راز شماره ۱۱۱:آدم باید باور داشته باشند چیزی برای گفتن یا ارائه دارد و خلاقیت خودش را آشکار می کند اگر این باور از دست برود ممکن است مسیرهای دستگاه عصبی آدم که مربوط به خلاقیت هستند نابود شود.

* راز شماره ۱۱۲: هیچ فکر اشتباهی وجود ندارد همه افکار فقط نوعی ایده هستند.

*راز شماره ۱۱۳: بخشش یعنی ذهنت کاملا بازباشد و باز شدن ذهن برای هر کار خلاقانه ای لازم است.

*راز شماره ۱۱۴ :موفقیت به شرایط بستگی دارد و زود گذر است، به خاطر همین هم وقتی همه چیز درست پیش میرود، حتی برای یک دقیقه، سعی کن مزه اش را بچشی.

*راز شماره ۱۱۵: زندگی کردن از کار کردن مهم تر است و نباید تعادل برقرار کردن بین زندگی و کار را نادیده بگیریم، حتی اگر کار سختی باشد.

* راز شماره ۱۱۶: انظباط داشتن و کارها را سازماندهی کردن از الزامات یک تجارت است.

*راز شماره ۱۱۷: خیلی مهم است افرادی که دور و برت باشند که بتوانی به آنها تکیه کنی، افرادی که زندگی هنری داشته‌اند و کلی سفر کرده‌اند، سخت است بتوانی در مورد این چیزها با کسانی صحبت کنیم که نمی توانند درک کنند.

*شماره ۱۱۸: باید ظرفیت بالا باشد و بتوانید خوب و بد را بپذیری.

*راز شماره ۱۱۹: درک کنیم که همه تجربه و دیدگاه ما را ندارند، به خاطر همین هم هست که هر کس اهل یک جایی است، اگر سعی کنیم به این درک برسیم چیز های با ارزش بیشتری پیدا میکنیم.

*راز شماره ۱۲۰: انجام کار مهم است. حرف زدن درباره‌اش و نگران بودن و فکر کردن به آن، کاری را از پیش نمی برد و مهم نیست.

*راز شماره ۱۲۱: برای موفقیت باید بیشتر به خودت اعتماد کنی این یعنی اینکه بعضی وقت ها باید قدرت آسیب پذیری و انتقاد پذیری ات را بالا ببری.

*راز شماره ۱۲۲: زندگی به خودنمایی کمتر و صداقت بیشتر نیاز دارد.

*راز شماره ۱۲۳: دور و برت را پر کن از آدمهایی که خلاق و باهوشند و به کارت احترام می گذارند.

*راز شماره ۱۲۴: انجام کار مهم است. حرف زدن درباره و نگران بودن و فکر کردن به آن کاری را از پیش نمی برد و مهم نیست.

*راز شماره ۱۲۵: نمی توانی همه کارها را با هم انجام بدهید. انتخاب کنید و ببینید چه چیز از همه برایت مهم تر است و بروی دنبال همان.

*راز شماره  ۱۲۶: یاد بگیر انعطاف‌پذیر باشی و در لحظه واکنش درست انجام بدهی.

*راز شماره ۱۲۷: تلاشت را بگذار روی چیزهایی که برایتان اهمیت دارد و در آن ها خبره هستی کارهایی که تو فقط از پس آنها بر می آیی.

*راز شماره ۱۲۸: خنده، اصلی ترین معنای موفقیت است .

*راز شماره ۱۲۹:  موفقیت، ربط زیادی به پول ندارد و بیشتر مربوط به اعتماد به نفس است،وقتی در چیزی که هستی و چیزی که می خواهید خلق کنی و آن را به جهان ارائه کنی احساس قدرت می کنی.

* راز شماره ۱۳۰: هر کاری وی که می توانی انجام بدهی یا آرزوی انجام دادنش را دارید شروع کن، بی باکی پر نبوغ و قدرت وجادو است،همین حالا شروعش کن!!!

*راز شماره ۱۳۱: تو میتوانی هر کاری را که میخواهی انجام بدهی یا حتی میتوانی کارهایت را بفروشی…

*راز شماره ۱۳۲: می‌خواهم تا وقتی زندگی می کنم هر لحظه اش را حس کنم.«مریل استریپ »

*راز شماره ۱۳۳ :جهان به صدای تو نیاز دارد، پس اینقدر سعی نکن شبیه حرف های مردم شوی، مجبورشان کن مستقیم در چشمانت نگاه کنند، وادارشان کن همانگونه که هستی تو را بشناسند.

*راز شماره ۱۳۴: موفقیت دو لبه دارد: ۱- همان حس پیروزی و شادمانی و آزادی هست ۲- اینکه حس کنی داری با کارت به جایی می رسی و داری پیشرفت می کنی.

*راز شماره ۱۳۵: مهم این است که خودت باشی! جمله با اینکه ساده است اما حقیقت محض است.

*راز شماره ۱۳۶: دنیا به مثبت اندیشی و دست و دلبازی بیشتری نیاز دارد، باید بسته بودن ذهن ها کمتر شود.

*راز شماره ۱۳۷: چیزهایی که فکرش را هم نمی کنید زیبا باشند در واقع زیبا هستند! تو این موضوع را بعدا میفهمی و خوشحال می شوی…

* راز شماره ۱۳۸ :سعی کن همیشه برای خودت یک راهنما پیدا کنیم یک راهنمایی دانا.

*راز شماره ۱۳۹: همه ما زمین میخوریم، چیزی که مهم است استقامت است این که بتوانی از یک لغزش یاد بگیری ، نیروی ت را جمع کنی و حتی اگر لازم باشد دوباره از اول شروع کنی.

* راز شماره :۱۴۰ شغل است باید به درد بخور باشد یعنی اینکه هر لحظه از آن چیزی یاد بگیری.

*راز شماره ۱۴۱:  به خودت اجازه بده عزا بگیری، شکست ها واقعاً ناراحت کننده هستند حتی شاید افسرده کننده.  اما این دو را با هم قاطی نکن، به خودت اجازه بده که غصه و شکست را بچشی.

*راز شماره ۱۴۲: حرکت کن ! نباید بگذاری که غصه زندگی ات را فلج کند وخودت را افسرده کند، پس از خانه بیرون بزن و روزی چند بار پیاده روی کنیم.

* راز شماره ۱۴۳: افکارت را پشت و رو کن: این شکست نبوده است بلکه فرصتی بوده برای خلق دوباره.

*راز شماره ۱۴۴:  ترس را بشناس و به آن افتخار کن. وقتی را حس می کنی یعنی داری رشد می کنی .

*راز شماره ۱۴۵ : افکار منفی را کنار بگذار: فقط کنارشان بگذار.

*راز شماره ۱۴۶: موفقیت یعنی آزادی این را داشته باشید که بتوانی هر کاری می‌خواهید درروز انجام بدهی.

*راز شماره ۱۴۷: هر چیز می خواهی بساز و بعدا به فکر استفاده آن باش.

انگیزشی

 

*راز شماره ۱۴۸: طبیعی رشد کن! از خودت جلو نزن! اگر محصولی خلق کنی که مردم واقعاً از آن لذت ببرند و برای شان منفعت داشته باشد خود به خود سود آور می شود…..

*راز شماره ۱۴۹: با مهربانی و ادب به چیزهایی که دلت نمی خواهد انجام بدهی بگو و یک بله ی  بزرگ و با اشتیاق به کارهایی که دوست دارید انجام بدهی.

*راز شماره ۱۵۰: مهم نیست اهل کجایی تو لیاقت این را داری که آرزو کنی و همه فرصت هایی را که بقیه دارند داشته باشی. توهم اجازه اش را داری.

 

درباره هانیه سخایی:

هانیه سخایی مدیر گروه هنری” بیا “می باشد. ایشان معتقد هستند که اگر بازی را ترک نکنید دیر یا زود پیروز می شوید.و همیشه این تفکر در ذهن هانیه سخایی جاری است که مرز بین بدبختی و خوشبختی تنها داشتن یک کارت کتابخانه است . این ندا در هانیه سخایی زمزمه ای مااندگار است گه یا انجام بده یا انجام نده،سعی ام را می کنم معنا ندارد !!

مدرک کارشناسی خود را در سال ۱۳۹۹ در حسابداری  از دانشگاه پیام نور اخذ نمود.ولی علاقه مند به کارهای هنری بخصوص در حوزه کتاب و کتابخوانی است .هانیه سخایی  در  این اندیشه است که چطور می توانیم همه را به کتاب خواندن علاقه مند کنیم.همیشه به این فکر می کند که چرا با وجود صدها سال پیدایش حرفه ای کتاب چرا هنوز مردم از مطالعه فرار می کنند .یک خبر خوب این است که هانیه  سخایی قصد دارد که روشی نوین در عرصه صنعت کتاب و کتابخوانی بوجود بیاورد.و گروهی از علاقه مندان به این حوزه را مدیریت می کند.

او علاقمند به تدریس و انجام پروژه های مرتبط با حوزه کتاب است و هم اکنون نیز در زمینه تولید کتاب های صوتی ،تصویری و پویا  مشغول به فعالیت می باشد. از آرزوهای هانیه سخایی  جهانی بدور از جهل و توهم دانایی  می باشد.از ویژگی های اصلی ایشان شرکت در کار گروهی است.