Warning: file_put_contents(): Only -1 of 4 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Failed to write 274 bytes to /home/irancoac/biabook.com/wp-content/debug.log in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 70 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 62 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 79 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 81 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172
The Gap and The Gain نوشته بنجامین هاردی و دن سالیوان - بیا بوک | تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده

پنج ایده بزرگ

 1. همه ما یک “ایده آل” داریم، یک هدف متحرک که همیشه دور از دسترس است.
 2. وقتی خودمان را با آن ایده آل می سنجیم، در GAP هستیم.
 3. وقتی خودمان را با خود قبلی‌مان می‌سنجیم، در سود هستیم.
 4. قرار گرفتن در GAIN اثرات روانی بسیار زیادی دارد، از جمله تقویت انگیزه، اعتماد به نفس و موفقیت در آینده.
 5. همیشه به عقب اندازه گیری کنید.

خلاصه شکاف و سود

 • معرفی
 • فصل ۱
 • فصل ۲
 • فصل ۳
 • فصل ۴
 • فصل ۵ 
 • فصل ۶

معرفی

هر بار که خود یا وضعیت خود را با یک ایده آل می سنجید، در GAP هستید. و در حالی که ایده آل ها برای ارائه جهت، انگیزه و معنا به زندگی ما هستند، آنها چوب اندازه گیری نیستند.                

هاردی می نویسد،                

بودن در GAIN به این معنی است که شما خود را به عقب و با همان جایی که قبلا بودید اندازه می گیرید. شما پیشرفت خود را اندازه گیری می کنید. شما خودتان را با چیز خارجی مقایسه نمی کنید. شما خود را با ایده آل های خود نمی سنجید.                

فصل ۱: آزادی “خواسته ها” را در آغوش بگیرید

GAP بر اساس یک «نیاز» یا دلبستگی ناسالم به چیزی خارج از خودتان است. شما سعی می کنید خود را از چیزی رها کنید، و تا زمانی که این کار را انجام ندهید، خوشحال نخواهید بود. وقتی در GAP هستید، از “اینجا” اجتناب می کنید در حالی که سعی می کنید به “آنجا” برسید – اما در واقع هرگز به “آنجا” نمی رسید. 

در مقابل، GAIN مبتنی بر هماهنگی با آنچه می خواهید و دانستن این است که به آن نیاز ندارید. هنگامی که در GAIN هستید، زندگی خود را بر اساس انگیزه درونی و اشتیاق هماهنگ می گذرانید که باعث ایجاد جریان و عملکرد بالا می شود. این شما را قادر می سازد تا ۱۰۰ درصد متعهد شوید و آنچه را که می خواهید بدون وابستگی های ناسالم دنبال کنید.

سوالات روزنامه نگاری

 • آیا زمینه هایی در زندگی شما وجود دارد که در آن اشتیاق وسواس گونه دارید؟ اگر چنین است، چه نیاز داخلی حل نشده ای را می خواهید برطرف کنید؟ 
 • در مورد زندگی و کار خود چه چیزی را دوست دارید؟ 
 • بازی طولانی شما چیست؟ وقتی در حال انجام بازی طولانی هستید، کاری را انجام می دهید که دوست دارید. شما فقط برای اینکه به جای دیگری برسید کاری انجام نمی دهید. 
 • آیا برنامه زمانی کافی دارید که واقعاً سرعتتان را کم کنید و از بودن در اینجا لذت ببرید، یا می‌خواهید به سرعت به «آنجا» برسید؟ 
 • در حال حاضر به زندگی خود نگاه کنید – تمام دستاوردهایی که می توانید به آنها فکر کنید چیست؟ 
 • اگر بازی طولانی را انجام می دادید، اولویت های شما چگونه تغییر می کرد؟                

فصل ۲: ​​خودتعیین کن

نقاط مرجع خارجی احساس موفقیت را غیرممکن می کند زیرا مهم نیست که چه کاری انجام داده اید، معیارهای موفقیت همیشه در حال حرکت هستند.

خارج شدن از GAP و ورود به GAIN به این معنی است که خود را نقطه مرجع خود قرار داده اید. GAP به این معنی است که زندگی شما توسط شخص یا چیزی خارجی تعیین می شود. GAIN به این معنی است که شما یک زندگی مستقل دارید. 

وقتی نقطه مرجع شما درونی است، بدون در نظر گرفتن اینکه دیگران چه فکری می کنند، آخرین تماس را در مورد معنای “موفقیت” برای شما انجام می دهید. 

وقتی نقطه مرجع شما درونی باشد، شادی و موفقیت همیشه همین جا و همین الان هستند.   

سوالات روزنامه نگاری

 • نکات مرجعی که خودتان را با آن می سنجید چیست؟ 
 • چرا آن نقاط مرجع خاص را انتخاب کردید؟ 
 • چگونه موفقیت را برای خود تعریف و اندازه گیری می کنید؟
 • آیا نقاط مرجعی که خود را با آنها می سنجید بیرونی هستند یا درونی؟ 
 • هر چند وقت یکبار خودتان را با دیگران مقایسه می کنید؟ 
 • چقدر در شبکه های اجتماعی وقت می گذارید؟ 
 • آیا شما خود مختار و آزاد هستید؟                
 • آیا معیارهای موفقیت شما بر نتایجی است که در حال حاضر می خواهید؟
 • فیلتر ساده ای که می توانید برای ارزیابی هر تصمیمی که می گیرید ایجاد کنید (به عنوان مثال، “آیا قایق را سریعتر می کند؟”) چیست؟ 
 • یکی از مواردی که می توانید این فیلتر را در ۳ ساعت آینده روی آن اعمال کنید چیست؟

فصل ۳: اثر مرکب شکاف یا سود                

بودن در GAP یک اثر ترکیبی منفی در زندگی شما ایجاد می کند. اما حضور در GAIN یک اثر ترکیبی مثبت در زندگی شما ایجاد می کند. 

هاردی توضیح می دهد که GAP and GAIN ابزار مفیدی است زیرا زبانی برای آن وجود دارد. GAP و مفهوم GAIN را برای کسانی که دوستشان دارید توضیح دهید و به آنها اجازه دهید وقتی وارد GAP می شوید با شما تماس بگیرند.

روانشناسان دریافته‌اند که تمرین تفریق ذهنی – فکر کردن به نبود چیزهای خوب در زندگی‌تان – می‌تواند باعث شود که بیشتر از آنها قدردانی کنید. برای یادآوری دستاوردهای زندگیتان 

استفاده از زبان GAP و GAIN را به روش های زیر شروع کنید: 

 • وقتی خود را در GAP گرفتار کردید، خودتان را صدا بزنید. فوراً به دنبال GAIN باشید و آن را صدا کنید. 
 • به پنج نفری که می شناسید و دوست دارید درباره The GAP و The GAIN بگویید. اگر چنین می‌خواهید، نسخه‌ای از این کتاب را برای آن‌ها تهیه کنید تا بتوانند بیشتر در GAIN زندگی کنند. 
 • به آن پنج نفر اجازه دهید وقتی در GAP هستید با شما تماس بگیرند. 
 • با (۱) پرسیدن در مورد پیشرفت اخیرشان، و (۲) اشاره به پیشرفت آنها به دیگران کمک کنید تا دستاوردهای خودشان را بیشتر ببینند و قدردانی کنند. اینکه کسی پیشرفت شما را بشناسد یا به آن اشاره کند می تواند بسیار متواضعانه و توانمند باشد. کسی باشید که به دستاوردهای دیگران اذعان دارد. 
 • وقتی در موقعیت سختی قرار دارید، به خود و دیگران کمک کنید تا سود را پیدا کنند. به جای ناراحتی، می‌توانید بپرسید: «مزایای این کار چیست؟» یا “چگونه می توانیم این را به یک سود تبدیل کنیم؟”

سوالات روزنامه نگاری

 • چه زمانی به دلیل اینکه از چیزی خواستید به این فکر افتادید که به آن نیاز دارید وارد GAP شدید؟ 
 • زمانی بود که با مقایسه خود با شخص دیگری وارد GAP شدید؟ 
 • چه زمانی از قدردانی استفاده کردید تا یک موقعیت را به یک سود تغییر دهید و به جلو بروید؟

فصل ۴: همیشه به عقب اندازه گیری کنید

فراموش کردن دستاوردهای خود آسان است زیرا خاطرات شما همیشه در زمان حال بازسازی می شوند، بر اساس دیدگاه فعلی شما. 

هاردی توصیه می‌کند که برای بازنگری در زمینه‌ی خود قبلی‌تان، یادداشت‌برداری یا مرور سالانه انجام دهید و دستاوردهای عظیم را ببینید. 

یادآوری گذشته ای که به راحتی فراموش می شود، امید، انگیزه، اعتماد به نفس و انعطاف پذیری شما را افزایش می دهد. شما دقیقاً همان فردی نیستید که در گذشته بودید. شما حتی در ۹۰ روز گذشته بسیار تکامل یافته اید و رشد کرده اید. 

به طور منظم برای اندازه گیری سود خود در بازه های زمانی مختلف وقت بگذارید و به یاد داشته باشید که همیشه به عقب اندازه گیری کنید.

سوالات روزنامه نگاری

 1. من الان کجا هستم؟ 
 2. بردهای من در ۹۰ روز گذشته چیست؟ 
 3. بردهای مورد نظر من برای ۹۰ روز آینده چیست؟ 
 4. ۱۲ ماه دیگر کجا خواهم بود؟ 
 5. ۳ سال دیگر کجا خواهم بود؟

فصل ۵: ۳ برد روزانه را اندازه گیری کنید

کاری که در طول ۶۰ دقیقه قبل از خواب انجام می دهید تأثیر زیادی بر کیفیت خواب شما و همچنین جهت و کیفیت روز بعد شما دارد. 

واکنش پذیری باعث واکنش می شود. اگر قبل از خواب به تلفن خود خیره شده اید، بدون فکر پیمایش می کنید یا مصرف می کنید، نه تنها بدتر می خوابید، بلکه همان رفتار اعتیاد آور ناسالم را در روز بعد ادامه خواهید داد. 

سه برد از آن روز را در دفتر یادداشت خود بنویسید. سپس، سه پیروزی بزرگی را که روز بعد به دست خواهید آورد را یادداشت کنید. سه تا بیشتر نیست 

این کار را تا آخر عمر هر روز انجام دهید. 

قانون پیرسون می گوید: وقتی عملکرد سنجیده می شود، عملکرد بهبود می یابد. هنگامی که عملکرد اندازه گیری و گزارش می شود، سرعت بهبود سرعت می گیرد. 

داشتن یک شریک پاسخگویی روزانه ترکیبی از ردیابی و گزارش است. 

مشارکت مسئولیت پذیری خود را ساده نگه دارید. نباید بیش از ۲ دقیقه در روز طول بکشد. 

فصل ۶: هر تجربه ای را به یک سود تبدیل کنید

بودن در GAIN صرفاً به معنای دیدن زندگی در سمت روشن نیست. در GAIN بودن به معنای استفاده از هر تجربه ای است که زندگی به شما می دهد و آن را برای خدمت به شما تغییر می دهد. 

وقتی در GAP هستید، از خود می‌پرسید: “چرا این اتفاق افتاد؟” و به عنوان یک قربانی عمل کند. وقتی در GAIN هستید، معنای گذشته خود را کنترل می کنید. شما گذشته خود را گرامی می دارید و از آن به عنوان بازخورد ارزشمند برای روشن کردن آنچه واقعاً می خواهید و ارزش دارید استفاده می کنید. 

بودن در GAIN یک روش زندگی با انگیزه رویکرد است و شما را قادر می سازد تا هر دره را به قله ای در آینده تبدیل کنید. حضور در GAIN به شما این قدرت را می‌دهد که از هر تجربه‌ای استفاده کنید و بهتر باشید، نه تلخ.

سوالات روزنامه نگاری

 • به هر تجربه خاصی فکر کنید – مثبت یا منفی. از خود بپرسید: این تجربه چه کارکردی داشت؟ 
 • چه «مفید»ی می توانید از این تجربه برای بهبود آینده خود به دست آورید؟ 
 • چه چیزی می توانید از این تجربه در مورد آنچه که نمی خواهید بیاموزید؟ 
 • با دانستن آنچه اکنون می‌دانید، چون این تجربه را داشته‌اید، چگونه به آینده خود متفاوت نگاه خواهید کرد؟ 
 • در مورد این تجربه برای چه چیزی سپاسگزار هستید؟

داستان ها

 • جاش وایتزکین، اعجوبه سابق شطرنج و نویسنده کتاب هنر یادگیری ، همیشه هر ۹۰ روز این یک سوال را از خود می پرسد: “۳ ماه پیش چه چیزی را باور داشتم که امروز دیگر آن را باور نمی کنم؟”      

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 76 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172

Warning: file_put_contents(): Only -1 of 87 bytes written, possibly out of free disk space in /home/irancoac/biabook.com/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/file.cls.php on line 172